PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : خرابی ایسیو ساژم

majid487
18th November 2016, 18:35
سلام دوستان.پژو ۱۸۰۰ با ایسیو ساژم s2000pl4 در دور آرام خیلی نوسان داره و بد کارمیکنه که روی دیاگ خطای دایمی منیفولد رو میداد که مپ سنسور رو عوض کردن ولی خطا هست و هنوز بد کارمیکرد.سیمکشی سالمه.با ایسیو دیگه تست شد خوب کارمیکرد که ایسیو را دادم تعمیر.با برنامه این ایسیو مشکل حل نشده ولی تعمیرکار گفت یه برنامه دیگه بزور بهش خوروندم و الان دورآرام خوب کارمیکنه ولی فن خیلی زودترمیزنه و وقتی ناگهانی گاز میدم انگارماشین صدای سوپاپ درمیاره ک در برنامه فابریک خودش این مشکلات وجود نداشت.تعمیرکارمیگه باید ایسیو رو کلاعوض کنم.من دقیقا نمیدونم چه برنامه ای ریخته که خطای مپ رفع شده و با برنامه فابریک این ایسیو خطا وجود داره .کمک کنید لطفا.تشکر

سعید زینیوند
18th November 2016, 22:29
سلام دوستان.پژو ۱۸۰۰ با ایسیو ساژم s2000pl4 در دور آرام خیلی نوسان داره و بد کارمیکنه که روی دیاگ خطای دایمی منیفولد رو میداد که مپ سنسور رو عوض کردن ولی خطا هست و هنوز بد کارمیکرد.سیمکشی سالمه.با ایسیو دیگه تست شد خوب کارمیکرد که ایسیو را دادم تعمیر.با برنامه این ایسیو مشکل حل نشده ولی تعمیرکار گفت یه برنامه دیگه بزور بهش خوروندم و الان دورآرام خوب کارمیکنه ولی فن خیلی زودترمیزنه و وقتی ناگهانی گاز میدم انگارماشین صدای سوپاپ درمیاره ک در برنامه فابریک خودش این مشکلات وجود نداشت.تعمیرکارمیگه باید ایسیو رو کلاعوض کنم.من دقیقا نمیدونم چه برنامه ای ریخته که خطای مپ رفع شده و با برنامه فابریک این ایسیو خطا وجود داره .کمک کنید لطفا.تشکر

سلام دوست گرامی،با همون برنامه قبلی اگه پین M2A2 رو به M2H1 و M2E1 رو به M2C3 وصل میکردی به احتمال زیاد مشکل برطرف میشد.احتمالاً برنامه SLC والئو روی ایسیو ریخته که فن زودتر فعال میشه.

majid487
18th November 2016, 22:46
تشکر.دوست عزیز بنظر شما این برنامه روی این ایسیو مشکلی نداره؟منظورم اینه میشه به این وضعیت اعتماد کرد.چون مجبورم هرروز ازاین خودرو استفاده کنم‌ و مسافت طولانی طی کنم.و ازنظر شما ایسیو نیازنیست تعویض بشه؟و این برنامه که فرمودید ریخته روی این ایسیو تاثیری روی کارکرد موتور نمیذاره؟چون احساسم اینه شتابش کم شده و همونطور که گفتم در حالتی که گازو فشار میدم انگارصدای تق تق سوپاپ میده که قبلا چنین مشکلی نداشت.تشکر

سعید زینیوند
20th November 2016, 00:39
تشکر.دوست عزیز بنظر شما این برنامه روی این ایسیو مشکلی نداره؟منظورم اینه میشه به این وضعیت اعتماد کرد.چون مجبورم هرروز ازاین خودرو استفاده کنم‌ و مسافت طولانی طی کنم.و ازنظر شما ایسیو نیازنیست تعویض بشه؟و این برنامه که فرمودید ریخته روی این ایسیو تاثیری روی کارکرد موتور نمیذاره؟چون احساسم اینه شتابش کم شده و همونطور که گفتم در حالتی که گازو فشار میدم انگارصدای تق تق سوپاپ میده که قبلا چنین مشکلی نداشت.تشکر

مشکلی برات ایجاد که نمیکنه هیچ،بلکه مصرف سوخت ماشینت رو نیز کم میکنه.ایسیو هیچ مشکلی نداره و میتونی سالها ازش استفاده کنی،این برنامه یکی از بهترین برنامه هاست.صدای سوپاپ نیز بخاطر کم شدن پاشش سوخت انژکتورهاست که ناشی از تعویض برنامه ایسیوست،واین موضوع به نفع شماست.موفق باشید.

majid487
20th November 2016, 09:38
خیلی خیلی ازتون ممنونم استاد.فقط یک سوال دیگه تو ذهنم مونده و اینه که چرا با برنامه خودش مشکل پابرجاست و با این برنامه والئو مشکلی نیست.مگه مشکل من سخت افزاری نیست؟منظورم اینه اگه سخت افزاری هستش چرابا این برنامه موتور تنظیم کارمیکنه وخطای منیفولد وجود نداره.ببخشید خیلی سوال میپرسم در مورد این موضوع.تشکر

سعید زینیوند
20th November 2016, 22:41
خیلی خیلی ازتون ممنونم استاد.فقط یک سوال دیگه تو ذهنم مونده و اینه که چرا با برنامه خودش مشکل پابرجاست و با این برنامه والئو مشکلی نیست.مگه مشکل من سخت افزاری نیست؟منظورم اینه اگه سخت افزاری هستش چرابا این برنامه موتور تنظیم کارمیکنه وخطای منیفولد وجود نداره.ببخشید خیلی سوال میپرسم در مورد این موضوع.تشکر

سوال خوبی پرسیدی،صددرصد داخل ایسیو نیز عملیات سخت افزاری انجام داده،اگه درب ایسیو رو باز کنی متوجه تغییرات میشی.

majid487
21st November 2016, 00:26
بازهم تشکر‌.راستش از ایسیو تخصصی ندارم اما سرفرصت پشت ایسیو رو بازمیکنم و یه عکس ازش میگیرم و خدمت شما اساتید محترم جهت ملاحضه قرارمیدم.

majid487
7th December 2016, 09:55
سلام دوستان.پشت درب ایسیو را باز کردم موم چند جا دستکاری شده.منتها باعرض شرمندگی نشد عکس بندازم که بعدا اینکارو انجام میدم. دوستان من یه elm327 دارم که بعداز تعمیر ایسیو وقتی خطاهاشو چک میکنم کد p0444 میده که همیشه هست و کد p0134 هم چه قبل از تعمیر و چه بعد از تعمیر وجود داره.مسیرسیمکشی سنسور اکسیژن تا ایسیو رو چک کردم جایی قطع نیست و چراغ چک هم روشن نیست.لطفا راهنمایی کنید

TuneUp_Vahab
7th December 2016, 16:28
سلام دوستان.پشت درب ایسیو را باز کردم موم چند جا دستکاری شده.منتها باعرض شرمندگی نشد عکس بندازم که بعدا اینکارو انجام میدم. دوستان من یه elm327 دارم که بعداز تعمیر ایسیو وقتی خطاهاشو چک میکنم کد p0444 میده که همیشه هست و کد p0134 هم چه قبل از تعمیر و چه بعد از تعمیر وجود داره.مسیرسیمکشی سنسور اکسیژن تا ایسیو رو چک کردم جایی قطع نیست و چراغ چک هم روشن نیست.لطفا راهنمایی کنید

درود:

ارور 444 براي كنيستر هست و مشكلي ايجاد نميكند.جهت رفع خطا ميتوانيد سر سوكت كنيستر مقاومت 100 اهمي وصل نماييد.
ارور 134 براي سنسور اكسيژن ميباشد.ممكن است سنسور خراب باشد.
اگر دوگانه دستي باشد باز اين خطا را ميزند.

majid487
7th December 2016, 21:06
تشکرفراوان.بله دوگانه دستی هستش.سنسور اکسیژن را تعویض کنم استاد؟

TuneUp_Vahab
8th December 2016, 11:13
تشکرفراوان.بله دوگانه دستی هستش.سنسور اکسیژن را تعویض کنم استاد؟

درود:

ابتدا دياگ بزنيد ببينيد سنسور اكسيژن فعال هست يا نه.
در صورتيكه غير فعال باشد فلش نماييد.
جهت رفع دائمي خطا شبيه ساز وصل نماييد.