PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : طریقه کارکرد قطعات الکترونیکی

xboxmehdi
5th December 2016, 11:16
با سلام و خسته نباشيد.یک سوال دارم قطعاتی مثل خازن آیا ولتاژ مثبت و منفی وارد آن میشود یا فقط منفی وارد آن میشود و از پایه دیگر خارج میشود؟ سوال بعدی اینکه آیا مقاومت و دیود سر راه ولتاژ منفی یا مثبت قرار میگیرند یا فرقی نمیکند؟ ممنون

M.Salehi
5th December 2016, 12:53
برادر عزیز

خازنهای الکترولیتی یا همون شیمیایی

108146

پایه مثبت ومنفی دارن تو مدارات الکترونیک اکثرا بعنوان صافی استفاده میشن یعنی ولتاژ منفی ومثبت بهش
اعمال میشه و با خاصیتی که داره نوسان و نویز رو حذف میکنه البته این ساده ترین توضیح کار این قطعه بود

خازنهای عدسی یا سرامیکی

108148 108147

مثبت و منفی نداره اکثرا بعنوان ***** فرکانس بکار میره

در مورد دیود و مقاومت هم ربطی به مسیر ولتاژ مثبت یا منفی نداره و هرجا لازم باشه
استفاده میشه

دوست عزیز ای کاش قبل از اینکه اقدام به کار تعمیر بکنید یه مقداری
در مورد الکترونیک اطلاعات کسب میکردید قطعات رو می شناختید نحوه تست اونا رو یاد میگرفتید
شما خواستید یه شبه راه صدساله رو برید

بنده بازم توصیه میکنم اون تاپیکی که صدبار لینکشو گذاشتم رو مرور کنید همه قطعات رو معرفی کردم
تست با اهم متر رو گذاشتم یکی دوتا مطلب یا کتاب پیدا کنید بخونید

یه مثالی براتون بزنم
شروع کردن هرکاری و شغلی مراحلی داره
شما بخوای گندم بکاری اول باید زمین رو شخم بزنی دونه ها رو بکاری به وقتش آبیاری کنی مواظب باشی آفت نزنه
تا آخر سر وقت درو حاصل دسترنجتو برداری

بازم توصیه میکنم برای اینکه موفق بشید قدم به قدم پیش برید
با اینجور سوال کردن و جوابهای دوستان کار به جایی نمیبرید

ماهم سعی میکنیم مشکلات تعمیری و پیچیده دوستان رو حل کنیم
انشالله متوجه منظورم شده باشید

موفق باشید

xboxmehdi
5th December 2016, 17:11
سلام آقای صالحی من این سایت را برای یادگیری تعمیرات و الکترونیک انتخاب کردم. چون تازه کار و مبتدی هستم سوال میکنم.از نظر شما سوال کردن عیب هست؟

M.Salehi
5th December 2016, 19:16
با سلام

دوست عزیز سوال کردن عیب نیست خیلی هم خوب هست
منم عرض کردم شما می پرسید ما جواب میدیم

ولی شما اصلا توجهی به گفته های ما نمیکنید بنده عرض کردم بهتره کمی معلومات عمومی خودتون رو در ضمینه الکترونیک
بالا ببرید بعد اقدام به تعمیر کنید با اینجور سوال کردن فکر نمیکنم چیز زیادی یاد بگیرید

شاید بپرسید چرا ؟

برای اینکه جواب سوالات این چنینی رو هرکسی با سلیقه خودش میده و شاید علمی و عملی نباشه
منظورم در مورد قطعات هست

ولی اگه شما سوالی در مورد تعمیر دستگاههی بپرسید شخصه پاسخگو تجربه عملی خودشو به شما ارائه میده
پس چه بهتر پایه و مقدمات رو از روی کتاب و مطالب استاندارد یاد بگیرید

اگه منظورمو تونستم برسونم نیازی نیست دلخور بشید از دست ما
اگه هم نه بازم ما در خدمتیم

موفق باشید