PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مشکل کارنکردن محافظ برق با ایسی lm324n

monster2014
18th December 2016, 23:55
108433108434درود محافظ مورد مذکور به محض روشن کردن فقط روی چراغ سبزش روشن میشه و هیچ عکس العملی نداره کارهای انجام شده تست تمام قطعات مدار که همگی سالم بودن ولی در مورد ایسی چگونه ولتازگیری و تست کنم. 108435

ASHKAN-NO
19th December 2016, 03:44
درود
عزیز اگه دستگاه را به برق می زنید
یک راست میره روی چراغ سبز ایسی خرابه
تعویض کنید نیازی به ولتاژ گیری هم نیست
ایسی قیمت زیادی نداه ارزان قیمت هست

ASHKAN-NO
19th December 2016, 03:46
ضمنا 4 تا دیود زینر شیشه ای هم هست
انها هم خارج از مدار تست شوند
اگر سالم بودن ایسی را تعویض کنید

monster2014
19th December 2016, 19:22
درود ایسی نو رو جایگزین کردم فرقی نکرد دیگه اون ال ای دی سبزم روشن نمیشه ولی با ایسی قبلیش روشن میشه ال ای دی سبز.امکان داره ایسی نو ایراد داشته باشه.شماره مشابه نداره ایسی زنر های اطراف ایسی تست شدن سالمند.

ASALAK
19th December 2016, 21:40
درود دوست عزیز
در اولین مرحله خازن پلیستر قرمز رنگ رو تعویض کن
بعد خازن تغذیه رو تعویض کن
زنر نزدیک خازن رو حتما تست کنید
LED هارو تک تک با اهم متر روی X10 تست کنید باید روشن بشوندواگه روشن نشدند تعویض کنید
موارد روانجام ونتیجه رو اطلاع بدید

hossein_lar
20th December 2016, 01:49
108433108434درود محافظ مورد مذکور به محض روشن کردن فقط روی چراغ سبزش روشن میشه و هیچ عکس العملی نداره کارهای انجام شده تست تمام قطعات مدار که همگی سالم بودن ولی در مورد ایسی چگونه ولتازگیری و تست کنم. 108435
درود
محافظ رو با احتیاط کامل بزن به برق و با یه ولت متر ولتاژ پایه 4و 11 و اندازه بگیر پایه 11 منفی و 4 مثبت
چون رله 12ولت هستش باید ولتاژ تغذیه ایسی چیزی حدود 12 ولت باشه
اگه ولتاژ کمتر بود خط تغذیه مشکل داره که اولین چیز خازن قرمز بزرگه هستش که خرابیشم زیاده و دیود معمولیا و در نهایت دیود زنر
و یه چیز خیلی مهم
دقت کن ببین مقاومت کم اهم تو مدار نیست ینی زیر 10 اهم چون مقاومت زیر 10 اهم مانند فیوز عمل میکنند و در صورت عبور جریان زیاد مانند کلید باز عمل میکنند
نتیجه رو اعلام کن دوست عزیز

ASHKAN-NO
20th December 2016, 02:54
درود
دوست عزیز شما ابتدا ایسی دیگری
را روی دستگاه تست کنید حتما
ایسی نو خرابه که چراغ کلا روشن نشده
مورد دیگه دو عدد الیدی قرمز و زرد را
هم تست کنید تا سالم باشند
چرا که در محافظ ها اگر الیدی خراب باشه
دستگاه درست راه اندازی نمیشه
شما فعلا ایسی دیگری را بخرید و تست کنید