PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : خاموشی کامل در لبتاپ asus x551c sonicmaster

hd.kabir
29th December 2017, 20:55
با سلام خدمت اساتید ..
لبتاپ فوق خاموش میباشد ..اداپتور تست شد سالم میباشد .. دو تا ای سی بعد از سوکت اداپتور هستند که در تصویر ضمیمه شده مشخص شده .. اولین ای سی بعد از سوکت اهم گیری شده .هیچ اهمی نشون نمیده و ای سی بعدی اتصال کوتاه میباشد .. ایا ای سی اول باید اتصال کوتاه باشد؟ یا این که ای سی دوم نباید اتصال باشد ؟
شماره ای سی در تصویر ضمیمه شده مشخص شده ..
با تشکر

112800

112801

112802

112803

hd.kabir
30th December 2017, 15:42
مدیر قسمت لب تاپ کسی فعال نیست .. من باید چیکار کنم ?

Meisam-Alishahi
31st December 2017, 00:07
با سلام خدمت اساتید ..لبتاپ فوق خاموش میباشد ..اداپتور تست شد سالم میباشد .. دو تا ای سی بعد از سوکت اداپتور هستند که در تصویر ضمیمه شده مشخص شده .. اولین ای سی بعد از سوکت اهم گیری شده .هیچ اهمی نشون نمیده و ای سی بعدی اتصال کوتاه میباشد .. ایا ای سی اول باید اتصال کوتاه باشد؟ یا این که ای سی دوم نباید اتصال باشد ؟شماره ای سی در تصویر ضمیمه شده مشخص شده ..با تشکر هوالعليم // با سلام خدمت دوست گرامي ، اين دو قطعه آي سي نيست ، ماسفت N Channel هست تست دقيق اين قطعه به اين صورت هست كه سلكتور مولتي متر را در قسمت تست ديود قرار داده و پراب منفي مولتي متر را به 4 عدد پايه هاي (drain) كه همگي در يك مدار قرار دارند (البته اين مورد فقط در ماسفت هاي Single صدق ميكنه) و پراب مثبت مولتي متر رو بر روي پايه يك از سمت علامت روي ماسفت بگيريد(Source )بايد اهم نشون بده اگر اهم نشون داد در همان رديف پايه چهارم( Gate )رو با پراب مولتي متر مثبت براي يه لحظه تحريك كنيد و مجددا پراب را به حالت اول برگردانيد بايد عدد صفر نشان دهد اما اگر قبل از تحريك كردن عدد صفر نشان داد يا بر روي بيزر بوق زد ماسفت خراب است ان شاالله با تعويض ماسفت مشكل خواهد شد اگر سوال ديگري داشتيد بنده در خدمتتون هستم.

hd.kabir
4th January 2018, 21:16
ممنون ..