PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : کیا اپتیما تو زیرزمین زیر گل و لای دفن شده و جابجا هم نمیشه-سیل پلدختر

bahram chobin
12th April 2019, 13:45
سلام
یه دونه کیا اپتیما غرق شده تو گل و لای
تمیزش کردیم
فقط در سمت راننده رو تونستیم باز کنیم
کاپوت باز نمیشه
هیچ سیستمی کار نمی کنه
آمپر و کیلومتر بالا نمیاد
4چرخ هم قافله و گیربکس درگیره
توی زیر زمین هست
بکسل کردیم بکسل بند شکست و 2سانت هم تکون نخورد

لطفا برا خلاص کردن دندهها و باز کردن کاپوت راهنمایی کنید حداقل بکشیمش بیرون از زیر زمین
ممنون115468

ebrahimiarash
8th July 2019, 05:31
سلام
واقعا تاثر برانگیز هست این اتفاق
کاملا طبیعیه ک تمام محفظه های موجود در قطعات خودرو حتی موتور و گیربکس پر از گل و لای باشن و بالا نیامدن آمپر که جای خود داره...
شما ب دلیل اینکه ترمز دستی اپتیما برقی هستش موفق ب تکون دادنش نشدید و البته احتمالا کشنده یا بکسلتون قوی نبوده اما بهترین راه برای جابجاییش جدا کردن یک محور از زمین هستش یعنی اگر بتونید عقب یا جلوی خودرو رو بلند کنید راحتتر میتونید تکونش بدید. اپتیما ۱۵۰۰ کیلوگرم وزن داره و در حالت ۴ چرخ قفل بسختی میشه تکونش داد. بدون شک برای راه اندازی دوباره این اسپرت پکیج زیبا هزینه بالایی رو باید متقبل شد و صد البته کار کارِ منو شما هم نیست و این مریض باید بره پیش متخصص خودش و پیشنهاد میکنم حمل و تکون دادنش رو به خودِ دکترش بسپارید تا کمتر متضرر بشید. من بتازگی ماشینم رو فروختم از بازمانده هاش یکدست لنت نو و یک عدد قرقری فرمان نو هست که اونام تو سیل خراب نمیشن و اگرنه با کمال میل تقدیم میکردم ب مالک این اپتیمای بخت برگشته!
موفق باشید

ebrahimiarash
8th July 2019, 05:43
فراموش کردم عرض کنم که ب دلیل وجود ضامن برقی روی دسته دنده هستش که نمیشه گیربکس رو از حالت p خارج کرد.موفق نشدم تصویر ارسالیتون رو ببینم اما از طریق پیدا کردن قطعه مربوطه روی گیربکس و خارج کردن سوکت این سروو موتور و برق جداگانه بهش دادن میشه گیربکس رو از حالت p خارج کرد و همینطور موتورهای برقی ترمز دستی رو میتونید با باز کردن چرخهای عقب سوکتش رو از سبمکشی جدا کنید و با برقدار کردنش.12v DC موتور رو بچرخونید تا چرخ آزاد بشه. دقت کنید موتورها از نوع چپ و راست هستن و با تغییر قطبها جهت چرخیدنشون عوض میشه