PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : ( مشکل حل شده ) هیتر و هویه کداک ۹۵۲

amirsh283
18th January 2021, 02:37
سلام
دستگاه من به مشکل کاهش گرمایی دسته هویه مواجیح شدم
یعنی وقتی روی پایه قلع میزارم آن را خوب ذوب نمکند و به پایه میچسبد.و وقتی دمای هیتر رو بالا میبرم دسته هویه گرم و ذوب میشود
لطفا راهنمایم کنید🙏

ASALAK
18th January 2021, 11:59
درود
دوست عزیز درست متوجه منظورتون نشدم
هویه گرما کم دارد درست!
اینکه دمای هستر روبالا میبرید
دسته هویه ذوب میشه یعنی چه ؟
چون ان دو مدارشون روی برد جداست وتنظیماتشون به هم ربطی نداره !!!
بایت دسته هویه اگه اون یا المنتش رو تعوویض کردید ممکنه مشکل داشته باشه .
واینکه هیتر رو زیاد میکند ذوب میشه ممکنه ترایاک سر راهش یا ابتو کوپلر خراب بشده باشه .
باد هیتر کمو زیاد میشه ؟

amirsh283
20th January 2021, 01:47
سلام‌ و درود
دسته هویه به صورتی شده که قعل رو دیر آب میکنه یه وقتی میخوام روی یک پایه بزارم و ذوبش کنه به پایه میچسبه انگار نه انگار هویه روشن هست یا وقتی یک سیم روی از روی پایه که قبلاً لحیم خوردم باید نوک هویه رو فشار بدم تا سیم از رو برد جدا بشه .
و وقتی دمای هویه رو بالا میبرم که گرماش بیشتر بشه از قسمتی که فلز به دسته پلاستیکی پیچ شده ذوب و لغ میشه
انشاله که مفهوم رو رسانده باشم

ASALAK
20th January 2021, 12:32
خوب
شما سر هویه رو بز کن
به احتمال قوی سیم از دسته کشیده شده والمنت عقب تر از محل خودش قرار گرفته وگرما به دسته میرسه بجای نوک!!!
از طرفی هم ممکنه چینی روی المنت شکسته باشه!!
شما به ارامی مهره فلزی سر هویه رو باز کن
بعد نوک هویه رو خارج کن
بعد استوانه واسطه قبل نوک رو خارج کن
حالا یه عکس واضح بزار بگم داستان چیه ؟
یا علی

amirsh283
25th January 2021, 01:44
سلام
طبق فرمایشات شما دسته هویه رو باز کردم بله چینی المنت شکسته بود تعویض کردم بهتر شد ولی باز رویربعضی پایها چسبندگی لحیم هست .
یه موضوع دیگه پایهای لرزش گیر پمپ باد هیتر پوسیده و لرزش و صدای زیادی داره از کجا میشه تهیه کرد پایهای لرزشگیرو
با تشکر از شما و سایت خوبتون

ASALAK
25th January 2021, 10:24
درود
من توبازار ندیدم
البته میگن تهران کاملش هست شایدم پایه داشته باشند
اما فکرکنم خودتون ابتکار بدید وبسازید راحت تر وسریعتر نتیجه میگیرید
ببیند جنسش چه لاستیکی هست ونرمی چه اندازه بگردید معادلش تو لوازم لاستیک پیدا کنید وبسازید

بایت هویه هم عرض کردم
به احتمال قوی المنت هنوزم بیشتر به سمت دسته میشینه تا نوک
چک کنید چینی سر المنت تا اخر داخل نوک باشه .

نیما جان
27th January 2021, 01:08
درود و خدا قوت ندانستم کجا سوالم را مطرح کنم تا این پست رو دیدم یک هویه یاکسون دارم که مدارش شبیه به 952 جورداک هست المنتش باد گرم نمیزنه المنت تست کردم سالم بوذ سنسور هم سالم بود لطفا راهنمایی کنید

ASALAK
27th January 2021, 11:01
درود و خدا قوت ندانستم کجا سوالم را مطرح کنم تا این پست رو دیدم یک هویه یاکسون دارم که مدارش شبیه به 952 جورداک هست المنتش باد گرم نمیزنه المنت تست کردم سالم بوذ سنسور هم سالم بود لطفا راهنمایی کنید

درود
شما ترایاک مسیر هویه رو بررسی کنید
همچنین ولوم کنترل دما وسیم کشی داخل دسته رو

amirsh283
27th January 2021, 20:53
سلام درود
دست شما درد نکنه بله هویه درست شد ممنون از راهنمای های خوبتون.

ASALAK
27th January 2021, 21:01
درود
دوست عزیز از اینکه اطلاع دادید ممنون
فقط لطفا عنوان کنید با تعویض کدام قطعات مشکل برطرف شد
؟؟؟