PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : سلام اساتید بزرگوار اشکال ارور 57 لباسشویی بوش

mohsen1249
2nd May 2021, 08:56
بزرگواران در صورت امکان جهت رفع ارور 57 لباسشویی بوش راهنمایی بفرمایید

ASALAK
2nd May 2021, 09:29
درود

در ارور F57 در ماشین لباسشویی بوش یا زیمنس، علاوه بر باز نشدن درب ماشین لباسشویی، هیچ یک از برنامه‌های شستشو نیز شروع به کار نمی‌کنند. کد خطای F57 که معمولا به محض روشن شدن دستگاه بر روی نمایشگر ظاهر می‌شود، خبر از آسیب احتمالی جدی به دستگاه می‌دهد و باید با تعمیرکار مجرب تماس گرفته شود.اصلی‌ترین و مهم‌ترین علت بروز ارور F57 در ماشین لباسشویی عبارت است از

خرابی برد ماشین لباسشویی

برد، قطعه الکترونیکی نسبتا کوچک اما بسیار مهمی است که نقش مغز را برای ماشین لباسشویی ایفا می‌کند. این قطعه، با ارسال فرمان الکتریکی به قطعات ماشین لباسشویی، عمل شستشو را ممکن می‌کند. خرابی این قطعه حیاتی می‌تواند باعث شود تا دستور شستشو به موتور و دیگ ماشین لباسشویی ارسال نشود.اگر بخواهیم تخصصی‌تر در این زمینه صحبت کنیم باید بگوییم که در 99 درصد مواقع علت بروز ارور F57 در ماشین لباسشویی بوش یا زیمنس به دلیل خرابی برد اینورتر دستگاه است. این مشکل از نیاز مبرمی به مراجعه فوری تکنسین به دستگاه را دارد. لذا با مشاهده این کد خطا دستگاه را کاملا خاموش کرده و تا رسیدن تکنسین هیچ‌گونه کاری انجام ندهید.

دلایل علت بروز این ارور:

• نوسانات برقی

• فرسودگی برد

امیدوارم مفید باشه

mohsen1249
4th May 2021, 02:28
سلام خیلی ممنون از راهنمایی شما بزرگوار اگر مقدور میباشد بنده رابیشتر راهنمایی بفرماییدبنده تعمیرات رسیور انجام می دم باز هم از شما تشکر می کنم

ASALAK
4th May 2021, 10:21
درود
همونطور که عرض کردم کار دشواره !
اما در ابتدا از اتصالات وسیم کشی بین برد وموتور مطمئن بشید
دوم برد رو نگاه کنید ببیند چیز غر عادی نمیبینید ؟ مثل خازن باد کرده وقطعه سوخته یا سیاه شده!
سوم موتور گیر نداره براحتی میچرخه ؟

یک سری مسائل هست باید بدقت چک کنید .
لباسشویی شما بدون تسمه (دایرکت درایو ) هست دیگه؟

mohsen1249
4th May 2021, 18:43
سلام بزرگوار اقا تمام مقاومت وخازن اس ام دی تست کردم ازنظر ظاهری هم اشکالی روی برد نمی بینم

3400
4th May 2021, 22:08
سلام بزرگوار اقا تمام مقاومت وخازن اس ام دی تست کردم ازنظر ظاهری هم اشکالی روی برد نمی بینم

این کد خطا یا ارور ماشین لباسشویی بوش به دلیل ایراد در موتور یا راه‌انداز برد دستگاه است

ASALAK
5th May 2021, 18:06

درود
اکه میتونید درب مگنت موتور همون بشقاب اهنربایی بزرگ رو بردارید ببینید سم پیچهاسیاه نشدند ؟
ممکنه یک یا چند تا از کلافهای استاتور سوخته واتصال کوتاه شده باشند!

mohsen1249
29th May 2021, 23:53
سلام استاد بزرگوار اقا دیود پل روی برد اینورتر وعوض کردم مشکل ارور برطرف شد فقط الان استارت نمیشه لطفاراهنمایی بفرمایید

ASALAK
30th May 2021, 09:59
سلام استاد بزرگوار اقا دیود پل روی برد اینورتر وعوض کردم مشکل ارور برطرف شد فقط الان استارت نمیشه لطفاراهنمایی بفرمایید

میکرو سویچ پاور وهمچنین بقیه رو چک کنید خراب نباشند
هرکدوم که اتصال ثابت بشه برد عمل نمیکنه !