PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مشگل در پمپ باد هیتر گورداک 952

ali969
26th June 2021, 17:43
با عرض سلام خدمت استاتید محترم :یه مشگل در مورد هیتر گورداک 952برام پیش امده که اول که هیتر روشن میکنه پمپش صداش عادیه ولی یکم که کار میکنه البته بیشتر روی باد کم پت پت میکنه و تا باد زیاد نکنم برطرف نمیشه ایا قابل تعمیر هستس حقیقتش میترسم بازش کنم به صدا بعدش بیافته سپاس فراوان

ASALAK
28th June 2021, 12:50
درود
روی برد قسمت تغذیه وکنترل پمپ اشتباه نکنم پنتمسیومتر تنظیم دقی داره .چک کنید اگه بود تغییر بدید احتمالا برطرف میشه
اگه نداشت یه عکس از برد واضح بزارید ببینم
چون گورداک چند تابرد مختلف تو تولیداتش استفاده کرده !

ali969
3rd July 2021, 21:34
درود
روی برد قسمت تغذیه وکنترل پمپ اشتباه نکنم پنتمسیومتر تنظیم دقی داره .چک کنید اگه بود تغییر بدید احتمالا برطرف میشه
اگه نداشت یه عکس از برد واضح بزارید ببینم
چون گورداک چند تابرد مختلف تو تولیداتش استفاده کرده !
بادرود فراوان :استاد همون پتاسیومتر حرکت دادم متاسفانه انچنان جواب نداد ولومش عوض کردم بازم روی باد متوسط 4تا 6پت پت میکنه دو عدد تریاک عوض کردم چون هم مشگل گرما داشت و هم کنترل دما که برطرف شد فقط این مورد مونده ...در رابطه با عکس در یکی از پستها عکسهایی از برد گورداک یکی از دوستان اپلود کرده هیتر من درست همون برد و قطعاته با تشکر از شما

ASALAK
4th July 2021, 19:11
درود
دیاک سر راه ترایاک پمپ رو تعویض کردید
؟

ali969
5th July 2021, 02:17
درود
؟
با درود فراروان :خیر تعویض نکردم ....انجام میدم خدمتون اعلام میکنم سپاس

ali969
5th July 2021, 08:25
درود
؟
با درود :مهندس جان دیاک روی برد دقیقا کجاست و چه شماره ایی داره ممنونم

ASALAK
5th July 2021, 13:15
نزدیک ترایاک کنترل برق پمپ هست معمولا برنگ ابی که وسطش یک خط داره
تستش هم از هیچ طرفی بهم راه نمیده

https://barghnews.com/files/fa/news/1397/2/25/61248_731.jpg

ali969
5th July 2021, 14:21
نزدیک ترایاک کنترل برق پمپ هست معمولا برنگ ابی که وسطش یک خط داره
تستش هم از هیچ طرفی بهم راه نمیده

https://barghnews.com/files/fa/news/1397/2/25/61248_731.jpgبا درود تست شد سالمه

ali969
5th July 2021, 14:22
بادرود فراوان خدمت شما عزیز :تست کردم درست بود ...مهندس جان اول که روشن میکنم خوبه بعد از 10تا15دقیقه که کار میکنه روی رنج 4تا 6یکم به پت پت موتور میافته و حتی روی ال ای دی که روشنه هم تاثیر میذاره و کاملا صدای و ال ای دیش با هم اینجوریه میدونم پمپش سالمه بجای تریاک BT134......BT139بندارم به نظرتون درست میشه ...البته یه وقتا هم میگیره ول میکنه ممنونم ازتون بخاطر عنایت که دارین

ASALAK
5th July 2021, 19:20
درود
بهتره بجای 137 از 139 استفاده کنید امپر بهتری میده
شما اتو کوپلر مسیر این ترایاک رو نیز تعویض کنید فکرکنم 5 یا 6پایه سفید رنگه توگورداک!
بازم جواب نداد یکی دوتا مقاومت تومسیر دیاک به تایاکه اشتباه نکنم حدود 18 کو یا همچین چیزی تونا روهم چک کنید
اگه بازم جوای نداد
فکرکنم بهتره یه دیکر مستقل سر راه پمپ نصب کنید اما ورودیش رو از خروجی ترایاک پمپ بگیرید وولوم دیمر رو بجای ولوم قبلی نصب کنید
دوسیم خروجی سوکت پمپ رو بده به برد دیمر وخروجی دیمر رو بده به پمپ هوا وولوم هیتر رو روی ماگزیمم بزار واز قاب جداش کن
ولوم دیمر رو هم جای ولوم قبلی نصب کن
اینطوری وقتی هیتر رو خاموش میکنی بعد از سرد شدن هیتر پمپ خاموش میشه
امید وارم رسونده باشم