PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مشكل بالا امدن امپر اب

mro1348
15th September 2010, 21:43
سلام دوست عزيز من يك پرايد مدل 88 GLX دارم كه در سرعت كم منظورم دنده 1 و 2 است امپر اب ان بالا مي ايد مهره اب ان را هم عوض كردم حتي چند بار هم ان را با دستگاه چك كردم ولي عيب رفع نشد در سرعت 60 به بالا امپر اب خوب است ولي به معض اينكه 1 كيلومتر با سرعت كم ميروي امپر فورا بالا ميايد به نظر شما ايا ممكن است ايراد از سر رادياتور بشد اگر كامل راهنمائي كنيد ممنون ميشم موفق باشيد

رامین فرهادی
15th September 2010, 22:37
سلام دوست عزيز من يك پرايد مدل 88 GLX دارم كه در سرعت كم منظورم دنده 1 و 2 است امپر اب ان بالا مي ايد مهره اب ان را هم عوض كردم حتي چند بار هم ان را با دستگاه چك كردم ولي عيب رفع نشد در سرعت 60 به بالا امپر اب خوب است ولي به معض اينكه 1 كيلومتر با سرعت كم ميروي امپر فورا بالا ميايد به نظر شما ايا ممكن است ايراد از سر رادياتور بشد اگر كامل راهنمائي كنيد ممنون ميشم موفق باشيد

سلام علیکم
شما باید از افراد مجرب و این کاره سوال کنید
ولی ابتدا شمع فن را تعویض کنید و ببینید فن ماشین کار میکند یا نه؟ و در چه نقطه درجه دمایی فن شروع به کار میکند؟
موفق و موید باشید

davodpor
16th September 2010, 01:11
با سلام دوست عزیز سرعت کم وزیاد ربطی به زود داغ کردن ودیر داغ کردن نداره ایا ماشین شما در جا کار میکند امپر زود بالا میاد. از زود جوش استفاده نماید . درب رادیاتور اگر محکم نباشد باز چنین مشکلی رخ میدهد. اگر بیش از اندازه اب رادیات پر باشد باز هم مشکل زا است.شما از یک مقاومت 270 اهمی موازی با سنسور فن وصل کنید وگزارش دهید

محمد دهقان
16th September 2010, 20:29

سلام
دوست عزیز دما آب شما از نظر چشمی میاد بالا و از بعد فنی هیچ مشکلی نداره شما اگه دیاگ بزنی روی دمای مشخص و فابریک خودش فن ماشین روشن میشه
برای رفع این ایراد فقط کافیه یک مقاومت 7 یا 8 اهم به صورت سری سر راه فشنگی کوچیک دمای اب نصب کنید تا مشکل بر طرف بشه

متشکرم

zohre
3rd February 2011, 23:41
يک بار رله فن خودرو را چک کنيد . داخل کابود جلو زير باطري قسمت راست خودرو قرار دارد . داخل باکس هاي کوچک پلاستيکي نرم قرا دارد.

مهدی چیت بند
14th February 2011, 10:19
دیاگ بزن ببین نمایش ecu با km یکیه ؟
70٪ ترموستات کیپ کرده ضد یخ عامل باز شدن همه رسوبها و چمع شدن سر راه ترموستاته

reza_zolfi2005
11th April 2011, 16:17
با سلام
دلیل داغ شدن بیش از حد وبالا امدن امپر چند مشکل میتونه وجود داشته باشه
1اگر سرسیلند کف تراسی بشه و مقداربیشتری از کف سرسیلند برداشته بشه
2خرابی و شوره زدن در مسیر ابروها
خرابی رادیاتور(اگر اب به راحتی درتمام ابروها دور نزنه)
3 خرابی در فشنگی که البته در این مورد امپر بالا نشون میده ولی اب رادیاتور سرده

hossein206
6th November 2011, 11:55
شما یه بیگ 3 بزنید درست میشه. من دوتا پراید داشتم که هر دوش منفیش ضعیف بود و با دور موتور کم آمپر آب میرفت بالا منفی رو که تقویت کردم درست شد.

omeed_1355
6th November 2011, 14:18
شما یه بیگ 3 بزنید درست میشه. من دوتا پراید داشتم که هر دوش منفیش ضعیف بود و با دور موتور کم آمپر آب میرفت بالا منفی رو که تقویت کردم درست شد.

سلام من هم با نظر دوستم موافقم سیم های اتصال بدنه رو کاملا چک و از نظر سولفاته زدن چک کنید و سیم بدنه که سمت شاگرد قرار دارد سر سیمهای اونو لحیم کنید حتما مشکل حل میشه در زضمن ببینید وقتی آمپر میره بالا آب در مخزن جوش میزنه؟

SHAHRAM1048
24th November 2012, 04:27
سلام:با اجازه اساتید
دوست عزیز اگر تنظیمات انجام دادی و باز هم آمپر بالا میره قبل از اینکه ماشین جوش بیاره چک کن آب کم شده یا نه . در صورت کم بودن درب رادیاتور عوض کن و یه موردی که کمتر توجه میشود جهت چرخش پروانه فن رادیاتور برعکس نباشه .که این مورد به دلیل دستکاری و جا بجا شدن سیم ورودی فن که در سمت راست رادیاتور قرار دارد میباشد.
ضمنا من ماشینم هم تنبل شده بود وهم یه مسیر مثلا از جنوب به شمال اتوبان صیاد میرفتم آمپر میامد رو قرمز چندین بار برق وسیستم چک کردم ( تعویض فن. رادیاتور. شستشو و رفع کرفتگی مدار.ترموستارت و.....) در آخر با اینکه چند بار کویل چک کرده بودم مشگلی نداشت با تعویض کویل مشگل حل شد .

امیر99
24th November 2012, 08:31
سلام
وقتی ماشینی در سرعت پایین دما بالا میره ودر سرعت بالا دما پایین میاد ودر هر دو حالت کار کرد شرایط اتصالات یکیه یعنی که عیب از هیچ کدوم از این اتصالات نیست
فرق سرعت کم بازیاد در دو سه مورده
در سرعت پایین بادی که از جلوماشین به رادیاتور برخورد میکنه و باعث خنکی رادیاتور میشه کمتره
چون گردش اب ربط به دور موتور داره هر چه دور بیشتر باشه چرخش هم سریعتر میشه
به نظر من این ماشین چرخش اب ضعیفی داره
کم خرج ترین راه اینه که اول یه ترموستات روی ماشین امتحان کنی ممکنه که ترمستات سخت بازو بسته میشه و وقتی فشار گردش اب زیاد میشه کمی بهتر میشه
تسمه دینام رو هم چک کن

gholamali
25th November 2012, 01:11
سلام سوال ومشکل مربوط به 2سال قبل بوده اگر به اولین پست توجه شود با تشکر