PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : عدم وجود ولتاژ خروجی در شارژر لب تاب DELL

modern
10th October 2010, 14:20
باسلام.یک عددشارزر لبتاب DELLدارم که ولت خروجی نداره.داخل مدارشوبااهمتر چک کردم قطعه سوخته ای مشاهده نشدخازنهای ظرفیت پایین تعویض کردم فرقی نکرد(مدل روی شارزر( DA90PS1.00 )است.LEDروی شارزرهم روشن نمیشود.لطفا راهنمایی بفرماید.باتشکر

Meisam-Alishahi
10th October 2010, 14:41
باسلام.یک عددشارزر لبتاب DELLدارم که ولت خروجی نداره.داخل مدارشوبااهمتر چک کردم قطعه سوخته ای مشاهده نشدخازنهای ظرفیت پایین تعویض کردم فرقی نکرد(مدل روی شارزر( DA90PS1.00 )است.LEDروی شارزرهم روشن نمیشود.لطفا راهنمایی بفرماید.باتشکر

هوالعلیم
با سلام ، قبل از هر چیز مواظب دشارژ خازن ورودی شارژر باشید( حتی در حالت خاموش و در صورتی که شارژر به برق شهری متصل نباشد )خیلی خطر ناکه ! بعداز رعایت کامل نکات ایمنی شارژر را به برق متصل کرده و قسمت های ورودی شارژر را چک کنید ( چک ، خازن بزرگ ورودی از لحاظ نشتی ، دیود ها و دیود زینر ها مقاومت SMD فیوزی بعد از آن یک آی سی 8 پایه که در انتهای ورودی قرار دارد ) را کاملا با دقت چک کنید در بعضی از موارد شورت شدن خازن SMD در بخش خروجی ، شارژر دچار این اشکال میشود و یا اتصال کوتاه در سیم هم این اشکال را بوجود می آورد موارد اعلام شده را چک کنید و نتیجه را اعلام بفرمایید.

موفق باشید

modern
15th October 2010, 00:36
با عرض سلام واحترام خدمت شمااستادعزیز.تمامی مواردی که شمافرمودیدچک شد ولی موردی نبود.لطفا راهنمایی بفرماید.با تشکر.

modern
16th October 2010, 16:58
با عرض سلام خدمت استاد گرامی.مشکل حل شد.یکی از مقاومت هایSMDایراد داشت.باتشکر از راهنمایی شما.فقط کیانست.