PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مشکل در دستگاه تردمیل : لطفا کمک کنید

ahmad66i
11th November 2010, 02:10
با سلام خدمت مهندسین عزیز.

یه دستگاه تردمیل هست که به یکباره از کار افتاد . بعد از باز کردن آن عیبی در ظاهر برد الکترونیکی و قطعات آن دیده نشد. فقط زمانی که دو شاخه برق آنرا به طور پشت سرهم و سریع به برق وصل میکنم موتور با دور کم شروع به حرکت میکند اما زمانی که دوشاخه را بطور کامل به پریز وصل میکنم موتور هیچ حرکتی ندارد. ذغالهای موتور سالم هستند. لطفا راهنمایی بفرمایین.

ARIYA
11th November 2010, 06:06
با سلام خدمت مهندسین عزیز.

یه دستگاه تردمیل هست که به یکباره از کار افتاد . بعد از باز کردن آن عیبی در ظاهر برد الکترونیکی و قطعات آن دیده نشد. فقط زمانی که دو شاخه برق آنرا به طور پشت سرهم و سریع به برق وصل میکنم موتور با دور کم شروع به حرکت میکند اما زمانی که دوشاخه را بطور کامل به پریز وصل میکنم موتور هیچ حرکتی ندارد. ذغالهای موتور سالم هستند. لطفا راهنمایی بفرمایین.

درود
من شخصا تا الان این دستگاه ورزشی را باز نکردم اما مطمئنا به خاطر اینکه دور و سرعت آن توسط مدار
الکترونیکی کنترل میشود ایراد از بخش مدار آن است (البته موتور هم باید چک شود)
در این دستگاه هم مثل سایر دستگاهها یک قسمت پاور وجود دارد که باید ولتاژ های خروجی از آن
را بررسی کنید و احتمالا باید مشکل در همین قسمت و خرابی خازنهای خروجی باشد
اگر بر روی برد ولتاژ ها را نوشته با نوشته ها مقایسه شود و اگر ننوشته نسبت به ولت خازن مسیر
محاسبه شود و نوسانات و افت ولتاژ بررسی و ذکر شود
نتیجه را اعلام فرمائید

ahmad66i
11th November 2010, 19:52
درود
من شخصا تا الان این دستگاه ورزشی را باز نکردم اما مطمئنا به خاطر اینکه دور و سرعت آن توسط مدار
الکترونیکی کنترل میشود ایراد از بخش مدار آن است (البته موتور هم باید چک شود)
در این دستگاه هم مثل سایر دستگاهها یک قسمت پاور وجود دارد که باید ولتاژ های خروجی از آن
را بررسی کنید و احتمالا باید مشکل در همین قسمت و خرابی خازنهای خروجی باشد
اگر بر روی برد ولتاژ ها را نوشته با نوشته ها مقایسه شود و اگر ننوشته نسبت به ولت خازن مسیر
محاسبه شود و نوسانات و افت ولتاژ بررسی و ذکر شود
نتیجه را اعلام فرمائید

درود بر جناب آریا :

بله همونطور که ذکر کردین با مدارات الکترونیک کنترل میشود. ضمن تشکر از شما به زودی عکس این مدار را ضمیمه خواهم کرد. با تشکر.

davodpor
11th November 2010, 23:43
درود بر جناب آریا :

بله همونطور که ذکر کردین با مدارات الکترونیک کنترل میشود. ضمن تشکر از شما به زودی عکس این مدار را ضمیمه خواهم کرد. با تشکر.
با سلم دوست عزیز تغذیه دستگاه مشکل دارد

ahmad66i
14th November 2010, 03:25
دوستان و اساتید سلام . خسته نباشید .

خروجی مدار که به موتور وصل میشود توسط ولت متر اندازه گیری شد که همان 180 ولت dc را تحویل میداد البته بدون وصل بار یا همون موتور . اما نکته اینجاست : زمانی که بار یا همون موتور وصل میشود موتور برای ثانیه هایی کوتاه حرکت میکند و می ایستد و دیگر حرکتی نمیکند شایان ذکر است در این حالت ولتمتر عددی را نمایش نمیدهد.

موتور بصورت مجزا تست شد و سالم است.

عکسهای زیر را هم مشاهده بفرمایید :

1- برد الکترونیکی به همراه ترانسهای موجود

2- برد الکترونیکی مجزا

لطفا راهنمایی بفرمایید . متشکرم

24148

24149

ARIYA
14th November 2010, 04:04
دوستان و اساتید سلام . خسته نباشید .

خروجی مدار که به موتور وصل میشود توسط ولت متر اندازه گیری شد که همان 180 ولت dc را تحویل میداد البته بدون وصل بار یا همون موتور . اما نکته اینجاست : زمانی که بار یا همون موتور وصل میشود موتور برای ثانیه هایی کوتاه حرکت میکند و می ایستد و دیگر حرکتی نمیکند شایان ذکر است در این حالت ولتمتر عددی را نمایش نمیدهد.

موتور بصورت مجزا تست شد و سالم است.

عکسهای زیر را هم مشاهده بفرمایید :

1- برد الکترونیکی به همراه ترانسهای موجود

2- برد الکترونیکی مجزا

لطفا راهنمایی بفرمایید . متشکرم

درود
دوست عزیز متاسفانه عکس شما گویای مطلبی نیست . شما باید به همراه عکس
یک سری توضیحات مانند شماره قطعاتی که مشخص کردم را نیز می نوشتید و همچنین
اگر قطعات را تست کردید و ولتگیری نموده اید و ... تا بهتر بتوان راهنمایی کرد . پس لطفا
شماره قطعات مشخص شده و همچنین قطعه ای که گرماگیر بر روی آن نصب است و یک تست کلی
از قطعات مدار مثل دیودها و ترانزیستور ها را بگیرید و اعلام کنید
با سپاس

24151

ahmad66i
14th November 2010, 16:25
با سلام و خسته نباشید :

ورقه آلومینیومی روی گرماگیر را باز کردم تا شکل واضح تر بشه.

قطعات رو روی عکس با شماره مشخص کردم و شرح آن بصورت زیر است :

1.CF745 – 07120TA

2.LM358N – KAG622

3.LM324N – GK7L5LRJ

4.S8025L

5.S8025L

6.L7812CV

7.L7805CV

8.KBPC2506W

9.MOC3022705Q

موارد 1-2-3 -9 آی سی هستن.

دیودها تست شدن و سالم بودن.

به نظر شما عیب میتواند از مورد شماره 8 باشد ؟

تست موارد 4-5-6-7 با مولتی متر دیجیتال چگونه است ؟

فراموش نشود که تا زمانی که موتور وصل نشده ولتاژ خروجی داریم اما بعد از وصل آن ولتاژ به شدت کاهش می یابد و صفر است. شما چی حدس میزنید ؟

KIAN FAR
14th November 2010, 18:26
با سلام و خسته نباشید :

ورقه آلومینیومی روی گرماگیر را باز کردم تا شکل واضح تر بشه.

قطعات رو روی عکس با شماره مشخص کردم و شرح آن بصورت زیر است :

1.CF745 – 07120TA

2.LM358N – KAG622

3.LM324N – GK7L5LRJ

4.S8025L

5.S8025L

6.L7812CV

7.L7805CV

8.KBPC2506W

9.MOC3022705Q

موارد 1-2-3 -9 آی سی هستن.

دیودها تست شدن و سالم بودن.

به نظر شما عیب میتواند از مورد شماره 8 باشد ؟

تست موارد 4-5-6-7 با مولتی متر دیجیتال چگونه است ؟

فراموش نشود که تا زمانی که موتور وصل نشده ولتاژ خروجی داریم اما بعد از وصل آن ولتاژ به شدت کاهش می یابد و صفر است. شما چی حدس میزنید ؟

قطعه شماره 8 پل دیود ورودیست که اگر معیوب بود مدار راه اندازی نمیشد ولی باز با این حال از مدار در بیارید و انرا تست کنید

قطعه شماره 6 رگولاتور ولتاژ 12 ولت است پایه سمت راست را ولتگیری نمایید باید 12 ولت کامل بدهد
قطعه شماره 7 رگولاتور 5 ولت است که پایه سمت راست خروجی 5 ولت باید بدهد
قطعه شماره 4و5 هم scr هستند که انها را حتما از مدار خارج نمایید وتست کنید
قطعات 1 و2 نیز تست نداره وباید بعد از تست قطعات بالا وبه نتیجه نرسیدن تعویض نمایید

ahmad66i
14th November 2010, 20:06
قطعه شماره 8 پل دیود ورودیست که اگر معیوب بود مدار راه اندازی نمیشد ولی باز با این حال از مدار در بیارید و انرا تست کنید

قطعه شماره 6 رگولاتور ولتاژ 12 ولت است پایه سمت راست را ولتگیری نمایید باید 12 ولت کامل بدهد
قطعه شماره 7 رگولاتور 5 ولت است که پایه سمت راست خروجی 5 ولت باید بدهد
قطعه شماره 4و5 هم scr هستند که انها را حتما از مدار خارج نمایید وتست کنید
قطعات 1 و2 نیز تست نداره وباید بعد از تست قطعات بالا وبه نتیجه نرسیدن تعویض نمایید

:lay::lay::lay::lay::lay::lay::lay::lay:

درود بر استاد کیانفر :

پایه راست قطعات 6 و 7 را نسبت به چه چیزی پا چه پایه ای ولتگیری کنم ؟

فرمودین که قطعات 1و2 تست نداره اما قطعات 3و9 چطور ؟

KIAN FAR
14th November 2010, 20:24
نسبت به بدنه اندازه گیری میکنند
قطعه 9 مشخص نیست چیه قطعه 3 هم ایسی هست باید تعویض کنی تا متوجه شوی عیب از این ایسی بوده یا نه

ahmad66i
14th November 2010, 20:48
نسبت به بدنه اندازه گیری میکنند
قطعه 9 مشخص نیست چیه قطعه 3 هم ایسی هست باید تعویض کنی تا متوجه شوی عیب از این ایسی بوده یا نه

قطعه شماره 9 هم آی سی هستش. این آی سی ها رو بخوام عوض کنم نیاز به فایل ایپرام نیست ؟

KIAN FAR
14th November 2010, 21:16
قطعه شماره 9 هم آی سی هستش. این آی سی ها رو بخوام عوض کنم نیاز به فایل ایپرام نیست ؟

قطعه شماره 9 را باید تو مشخصات ایسی ها ببینید چه نمونه ایسی هست ولی ایسی 3 lm324 حافظه نیست که نیاز به فایل ایپرام داشته باشه

ARIYA
15th November 2010, 07:17
درود
فرمایشات جناب کیانفر را اجرا کنید و ببینید ولتاژ 5 و 12 در خروجی آیسیهای رگولاتور وجود دارد یا خیر ؟
در ضمن در صورت امکان مدار را با یک لامپ معمولی(به جای دینام) تست کنید ببینید آیا لامپ روشن میشود و نور آن تغییر میکند یا خیر؟
اگر لامپ روشن و نور تغییر کرد مدار تقریبا سالم است در این حالتی که دینام وصل است ولت روی خازنهای اصلی
را بگیرید ببینید نسبت به زمانی که وصل نیست افتی دارند یا خیر ؟ همچنین ولت روی آیسی رگولاتورها و قطعات شماره 4و5
اما اگر با لامپ هم ولتاژ به صفر رسید در صورتی که ولتاژ اصلی افتی نداشته باشد قطعات شماره 4و5 و ایسی شماره 2
احتمال خرابی زیادتری دارند در مرحله بعد آیسی 1و3

ahmad66i
15th November 2010, 18:01
درود
فرمایشات جناب کیانفر را اجرا کنید و ببینید ولتاژ 5 و 12 در خروجی آیسیهای رگولاتور وجود دارد یا خیر ؟
در ضمن در صورت امکان مدار را با یک لامپ معمولی(به جای دینام) تست کنید ببینید آیا لامپ روشن میشود و نور آن تغییر میکند یا خیر؟
اگر لامپ روشن و نور تغییر کرد مدار تقریبا سالم است در این حالتی که دینام وصل است ولت روی خازنهای اصلی
را بگیرید ببینید نسبت به زمانی که وصل نیست افتی دارند یا خیر ؟ همچنین ولت روی آیسی رگولاتورها و قطعات شماره 4و5
اما اگر با لامپ هم ولتاژ به صفر رسید در صورتی که ولتاژ اصلی افتی نداشته باشد قطعات شماره 4و5 و ایسی شماره 2
احتمال خرابی زیادتری دارند در مرحله بعد آیسی 1و3

درود خدمت شما . خسته نباشین .

روی دینام نوشته شده 180 ولت و 4 آمپر که خروجی برق دی سی هست. آیا میتوان لامپ را به این ولتاژ دی سی وصل نمود ؟ لامپ چند وات باشد؟
متشکرم

ARIYA
16th November 2010, 05:16
درود خدمت شما . خسته نباشین .

روی دینام نوشته شده 180 ولت و 4 آمپر که خروجی برق دی سی هست. آیا میتوان لامپ را به این ولتاژ دی سی وصل نمود ؟ لامپ چند وات باشد؟
متشکرم

درود
اشکالی ندارد عزیز . یک لامپ 100 وات معمولی استفاده کنید چون فقط برای تست است
که مدار در جریان پایین تر عمل میکند یا خیر

ahmad66i
17th November 2010, 04:11
درود
اشکالی ندارد عزیز . یک لامپ 100 وات معمولی استفاده کنید چون فقط برای تست است
که مدار در جریان پایین تر عمل میکند یا خیر

سلام خدمتان دوستان عزیز. خسته نباشید عزیزان.

آقا من لامپو وصل کردم و نور لامپ برای یک لحظه روشن میشد بعد خاموش میشد. قبل از وصل لامپ ولتاژ دو سر خازن رو گرفتم که 200 ولت dc رو نشون داد اما وقتی لامپو وصل کردم ولتاژ خازن ها کاملا صفر شد. آی سی های رگولاتور ولتاژ هردو سالم بودن اما جهت اطمینان بیشتر آنها را عوض کردم. آی سی شماره 3 و 2 را نیز تعویض کردم اما مدار تغییری نکرد. رفتم scr یا همون قطعات شماره 4و5 را بگیریم که فروشنده گفت ندارم و بجاش دو تا ترایاک T512 داد گفت اینو بنداز کار SCR رو انجام میده اومدم ترایاک ها رو انداختم جای SCR و مدار رو تست کردم که دیدم موتور با دور بسیار بالا شروع به کار کرد. در صورتی که شروع اولیه ی موتور نباید با دور بالا باشد حال حدس حقیر اینه که عیب از scr ها باید باشه . نظر شما بزرگواران چیه ؟

این SCR هارو من اراک پیدا نکردم البته همه ی اراک رو نگشتم . از دوستان اگه کسی میدونه که اراک کجا میشه پیدا کرد اطلاع بده و یا در صورت امکان اگه کسی میتونه اونا رو واسه من تهیه و ارسال کنه لطف کرده تمام هزینشم میدم. البته من از فروشگاه سایت چند روزی میشه که درخواست کردم اما متاسفانه نه گفتن آره نه گفتن نه . جهت اطلاع به لینک زیر بروید :

http://kiansat.kim/showthread.php?t=15483

ممنون از همه ی دلسوزان. منتظر نظر گرمتان هستم

ARIYA
17th November 2010, 04:55
سلام خدمتان دوستان عزیز. خسته نباشید عزیزان.

آقا من لامپو وصل کردم و نور لامپ برای یک لحظه روشن میشد بعد خاموش میشد. قبل از وصل لامپ ولتاژ دو سر خازن رو گرفتم که 200 ولت dc رو نشون داد اما وقتی لامپو وصل کردم ولتاژ خازن ها کاملا صفر شد. آی سی های رگولاتور ولتاژ هردو سالم بودن اما جهت اطمینان بیشتر آنها را عوض کردم. آی سی شماره 3 و 2 را نیز تعویض کردم اما مدار تغییری نکرد. رفتم scr یا همون قطعات شماره 4و5 را بگیریم که فروشنده گفت ندارم و بجاش دو تا ترایاک T512 داد گفت اینو بنداز کار SCR رو انجام میده اومدم ترایاک ها رو انداختم جای SCR و مدار رو تست کردم که دیدم موتور با دور بسیار بالا شروع به کار کرد. در صورتی که شروع اولیه ی موتور نباید با دور بالا باشد حال حدس حقیر اینه که عیب از scr ها باید باشه . نظر شما بزرگواران چیه ؟

این SCR هارو من اراک پیدا نکردم البته همه ی اراک رو نگشتم . از دوستان اگه کسی میدونه که اراک کجا میشه پیدا کرد اطلاع بده و یا در صورت امکان اگه کسی میتونه اونا رو واسه من تهیه و ارسال کنه لطف کرده تمام هزینشم میدم. البته من از فروشگاه سایت چند روزی میشه که درخواست کردم اما متاسفانه نه گفتن آره نه گفتن نه . جهت اطلاع به لینک زیر بروید :

http://kiansat.kim/showthread.php?t=15483

ممنون از همه ی دلسوزان. منتظر نظر گرمتان هستم

درود
با توضیحاتی که دادید احتمال خرابی scr ها زیاد است اما نگفتید بعد از روشن شدن موتور با دور بالا آیا
مدار میتواند دور موتور را کنترل کند یا همینطور با دور بالا کار میکند ؟ اگر فقط دور بالا دارد قطعه جایگزین یک سره شده و جواب نمیدهد . متاسفانه مشخصات t512 را ندارم اما فکر کنم به جای scr از bt152 یا bt139 بتوانیداستفاده کنید

ahmad66i
17th November 2010, 19:37
درود
با توضیحاتی که دادید احتمال خرابی scr ها زیاد است اما نگفتید بعد از روشن شدن موتور با دور بالا آیا
مدار میتواند دور موتور را کنترل کند یا همینطور با دور بالا کار میکند ؟ اگر فقط دور بالا دارد قطعه جایگزین یک سره شده و جواب نمیدهد . متاسفانه مشخصات t512 را ندارم اما فکر کنم به جای scr از bt152 یا bt139 بتوانیداستفاده کنید

درود : خیر مدار هیچ تاثیری در کنترل دور موتور ندارد و موتور با دور بالا کار میکند. از راهنماییتون ممنون دو قطعه رو تهیه و جایگزین t512 میکنم و نتیجه را خدمت شما اعلام خواهم کرد. با تشکر

ahmad66i
18th November 2010, 01:34
با سلام و خسته نباشید .

قطعه bt139 تهیه شد که روش نوشته شده t2512 نمیدونم حالا خودش هست یا نه ولی تعویض کردم و جواب نداد موتور همچنان با دور بالا کارمیکند. البته قطعه bt152 را فروشنده نداشت. لطفا راهنمایی بفرمایین. متشکرم

ARIYA
18th November 2010, 05:42
با سلام و خسته نباشید .

قطعه bt139 تهیه شد که روش نوشته شده t2512 نمیدونم حالا خودش هست یا نه ولی تعویض کردم و جواب نداد موتور همچنان با دور بالا کارمیکند. البته قطعه bt152 را فروشنده نداشت. لطفا راهنمایی بفرمایین. متشکرم

درود
خیر . این قطعه با BT139 یکی نیست شاید مشابه باشد اما من نتوانستم مشخصاتش را پیدا کنم بنا براین نمیدانم به جای آن جواب خواهد داد یا نه
سئوال ؟ کنترل سرعت آن با چیزی شبیه ولوم انجام میشود یا با میکروسوئیچ ؟
اگر با میکرو سوئیچ است آیسی شمره 1 باید چک شود به همراه آیسی شماره 2
اگر ممکن است یک عکس واضح از مدار پشت بگیرید تا ببینم مدار خازن اصلی چگونه است

ahmad66i
18th November 2010, 20:32
درود
[QUOTE]خیر . این قطعه با BT139 یکی نیست شاید مشابه باشد اما من نتوانستم مشخصاتش را پیدا کنم بنا براین نمیدانم به جای آن جواب خواهد داد یا نه
سئوال ؟ کنترل سرعت آن با چیزی شبیه ولوم انجام میشود یا با میکروسوئیچ ؟
اگر با میکرو سوئیچ است آیسی شمره 1 باید چک شود به همراه آیسی شماره 2
اگر ممکن است یک عکس واضح از مدار پشت بگیرید تا ببینم مدار خازن اصلی چگونه است

سلام و عرض ادب خسته نباشین . یه عکس از پشت برد مدار گرفتم که پیوست میکنم. و به زودی عکسی هم از مدار کنترل خواهم کرفت و پیوست میکنم.
واسه شما امکانش هست زحمت بکشی قطعه ی SCR رو برام بفرستین ؟ اینجا نتونستم تهییه کنم. البته قبلش هزینشو واریز میکنم به حسابتون.

ahmad66i
19th November 2010, 03:30
با سلام و خسته نباشین .

کارکرد دستگاه قبل از اینکه دچار مشکل شود اینگونه بود :

بعد از زدن دوشاخ به پریز برق حتما بایستی جهت راه اندازی موتور کلید اطمینان (عکس شماره 5) را درون جای خود که با مربع زرد رنگ در عکس شماره 6 مشخص شده است قرار بدهیم. اما بعد از اینکه دستگاه دچار مشکل شد و با جایگزین نمودن قطعات پیشنهادی با scr ها مدار بدون قرار دادن کلید اطمینان در جای خود، با دور بالا شروع بکار میکند.

عکس شماره 4 از نمای پشت محلی است که کلید اطمینان در آن قرار میگیرد.

عکسهای شماره 2و3 نمای پشت و درون کلیدهای کنترل دور را نشان میدهد. (قابل توجه دوستمون که در مورد نحوه ی کنترل دور پرسیده بودند)

عکس شماره 1 نمای کلی از مدار کنترل را نشان میدهد.

امیدوارم که خوب توضیح داده باشم. اگه سوالی بود در خدمتم. یا علی

ahmad66i
20th November 2010, 20:35
باسلام خدمت عزیزان.
خواهشمند است هرچه سریعتر حقیر را از راهنمایی های کاملتون بهره مند نمایید . با تشکر

ARIYA
24th November 2010, 05:11
درود
از آنجا که بدون قرار دادن کلید اطمینان موتور راه اندازی میشود قطعاتی که به جای SCR قرار دادید اصلا کارایی ندارند و
چون SCR در این مدار در مسیر ولتاژ اصلی است قطعه جایگزین مانند یک مقاومت کم اهم عمل کرده و موتور را روشن میکند .
تنها مواردی که الان باید تهیه کنید و جایگزین کنید قطعات شماره 4و5و9 است که باید سعی کنید شماره خودش را پیدا کنید .برای
اطمینان از خرابی SCR یک کار را انجام دهید اما خیلی مواظب باشید که دچار برق گرفتگی نشوید قطعات قبلی را سر جای خودش
قرار دهید و موتور را وصل کنید - دستگاه را روشن کنید الان چون دستگاه خراب است نباید روشن شود حال نوک انگشتان خود
را کمی مرطوب کنید و آرام روی پایه های آیسی ها قرار دهید و فرمان روشن شدن را مانند زمانی که سالم بود چه با کلید اطمینان
یا دکمه های کنترل اجرا کنید و عکس العمل مدار را ببینید که آیا موتور حرکتی میکند یا خیر که اگر SCR سالم باشد مشخص شود
در غیر اینصورت که مدار اصلا واکنشی نداشت احتمال خرابی سه قطعه ای که گفتم زیاد است(فقط قسمت کادر داخل عکس را لمس کنید بقسه قسمتها برق وجود دارد)
برای تهیه قطعات هم شما به تهران خیلی نزدیک تر هستید تا جهرم که بنده ساکن هستم بهتر ست از آنجا تهیه کنید که مرکز اصلی فروش قطعات در ایران است

kaveh271
23rd June 2011, 17:32
با درود فراوان : دستگاه تردمیل top from دارم که تمامی فرمانها درست اجرامیگردد. فقط زمانی که به موتور فرمان داده می شود و مثلا روی دور 5 تنظیم می گردد دور ثابت نیست و کم و زیاد می شود و در حالتی که به روی تردمیل می رویم نیز اینگونه می باشد تسمه نیز تنظیم شده است و تنها قطعه ای که تعویض نشده IC-lm324N می باشد . لطفا راهنمایی کنید با تشکر

kaveh271
2nd July 2011, 18:54
[HI]
[QUOTE=kaveh271;85556]با درود فراوان : دستگاه تردمیل top from دارم که تمامی فرمانها درست اجرامیگردد. فقط زمانی که به موتور فرمان داده می شود و مثلا روی دور 5 تنظیم می گردد دور ثابت نیست و کم و زیاد می شود و در حالتی که به روی تردمیل می رویم نیز اینگونه می باشد تسمه نیز تنظیم شده است و تنها قطعه ای که تعویض نشده IC-lm324N می باشد . لطفا راهنمایی کنید با تشکر:dani:

ARIYA
4th July 2011, 02:58
[HI]
[QUOTE=kaveh271;85556]با درود فراوان : دستگاه تردمیل top from دارم که تمامی فرمانها درست اجرامیگردد. فقط زمانی که به موتور فرمان داده می شود و مثلا روی دور 5 تنظیم می گردد دور ثابت نیست و کم و زیاد می شود و در حالتی که به روی تردمیل می رویم نیز اینگونه می باشد تسمه نیز تنظیم شده است و تنها قطعه ای که تعویض نشده IC-lm324N می باشد . لطفا راهنمایی کنید با تشکر:dani:

درود
منظور شما از فقط آیسی LM324 تعویض نشده است چیست ؟ این آیسی در بازار فراوان و قیمت
آن هم زیر 500 تومان است شما که همه را تعویض کرده اید آن را هم بگیرید و تعویض کنید !!!
اگر هم هنوز بررسی نکرده اید قسمت کنترل دور موتور در مدار را بررسی کنید