PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : روشن نشدن موتو جاروبرقی

ahmad66i
18th November 2010, 03:13
با سلام. موتور جاروبرقی در حین کار خاموش شد و از کار افتاد. مدار را با لامپ صد تست کردم مشکل از مدار نیست. بلبرینگهای موتور تعویض شد اما فایده نداشت . ذغالهاشم خوب است وفنر پشت آن شارژ لازم را دارد. لطفا راهنمایی بفرمایین. ممنون

غدیر
18th November 2010, 16:16
دوست گرامی درصورتی جارو برقی کار می کند ، که برد کنترل ولتاژ آن کار کند وموتور آن سالم باشد شما برای برسی دقیق وتشخیص عیب می توانید ولتاژ 220 ولت را مستقیم به موتور بدهید واگر کار کرد موتور سالم است وایراد از برد پاور وکنترل ولتاژ است ومواظب باشید قدرت موتور زیاد است وبه شما آسیب نزند.... در برد پاور BT 12,ویا 16 دارد وزیاد خراب می شود.

ahmad66i
18th November 2010, 19:46
دوست گرامی درصورتی جارو برقی کار می کند ، که برد کنترل ولتاژ آن کار کند وموتور آن سالم باشد شما برای برسی دقیق وتشخیص عیب می توانید ولتاژ 220 ولت را مستقیم به موتور بدهید واگر کار کرد موتور سالم است وایراد از برد پاور وکنترل ولتاژ است ومواظب باشید قدرت موتور زیاد است وبه شما آسیب نزند.... در برد پاور BT 12,ویا 16 دارد وزیاد خراب می شود.

درود بر شما. آیا تست برد پاور و کنترل ولتاژ با لامپ صد کفایت نمیکند ؟

وصل کردن مسقیم موتور به 220 به موتور صدمه نمیزند ؟

رامین فرهادی
18th November 2010, 21:13
درود بر شما. آیا تست برد پاور و کنترل ولتاژ با لامپ صد کفایت نمیکند ؟

وصل کردن مسقیم موتور به 220 به موتور صدمه نمیزند ؟

سلام عليكم
شما ميتوانيد موتور را مستقيم به شهري بزنيد و از صحت سالم بودن ان اطمينان حاصل كنيد و اسيب و صدمه نمي رساند و فقط حتما حواستان به موتور باشد كه خداي ناكرده .............

غدیر
18th November 2010, 23:31
می توانید بجای موتور لامپ هم وصل کنید ولی بهتراست موتور وصل شود--اگر لامپ روشن شود برد سالم است.

ahmad66i
19th November 2010, 02:43
سلام عليكم
شما ميتوانيد موتور را مستقيم به شهري بزنيد و از صحت سالم بودن ان اطمينان حاصل كنيد و اسيب و صدمه نمي رساند و فقط حتما حواستان به موتور باشد كه خداي ناكرده .............

با سلام :
بنده موتور را مستقیما به برق شهر وصل کردم و موتور هیچگونه حرکتی نکرد. بعد تیغه های کلکتور را با سنباده نرم تمیز کردم و همچنین سطح ذغالهای آنرا صاف و مسطح کردم مجدد که به برق شهر متصل نمودم حرکت کرد و به چرخش در اومد. موتور را به مدار خود وصل نمودم و بدون مشکل به کار خود ادامه داد ولی تا چند روز بیشتر کار نمیکنه و مجدد از کار میوفته اما امید است که اینبار این اتفاق نیوفته. در هنگام تست مدار با لامپ یه مورد پیش اومد : با قسمت کنترل که نور را کم و زیاد میکردم نور لامپ حالت لرزش داشت که بعد از مدتی این لرزش میوفتاد البته موقع کار موتر هم این لرزش روی لامپهای روشنایی مخصوصا لامپهای مهتابی خود را نشان میدهد. علت چیست ؟

غدیر
20th November 2010, 07:45
دوست گرامی کلکتوررا خوب ویکنواخت تمیز کن تا هنگام کار خورده واکسیده نشود ولای آنها ذغال جمع نشود وبه احتمال زیاد مسیر کلکتورها به هم می گیرد وجریان زیاد می کشدشما با اهمتر هر مسیر را تست کن که به سر دیگر اتصالی نداشته باشد......

ahmad66i
20th November 2010, 21:01
سلام . متاسفانه موترو جاروبرقی مجدد از کار افتاد علت چیست ؟

غدیر
20th November 2010, 23:47
دوست عزیز متا سفانه آرمیچر دچار مشکل شده شما از بازار یک موتور نو تهیه ونصب کنید واز درد سرهای مکرر خلاص شوید .....توضیحات کافی هم در مورد عیب داده شده حال تصمیم با شما