PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : نحوه آپگرید کردن ال سی دی سامسونگ سری 5 مدل la32b550k1rxn

el_87
29th December 2010, 01:27
با عرض سلام و تشکر فراوان از زحمات شما. سوالی از شما در مورد ال سی دی سامسونگ داشتم. من سال قبل یک ال سی دی سامسونگ سری 5 مدل la32b550k1rxn خریدم همانطوری که میدانید سری 5 از طریق یو اس بی قفط موزیک و عکس پخش میکند ولی به تازگی متوجه شدم که سری 5 که امسال به بازار آمده از طریق یو اس بی فیلم هم پخش میکند. یکی از فروشندهای مجاز ال سی دی سامسونگ به من گفت که اگر ال سی دی ات را آپگرید کنی قابلیت پخش فیلم از طریق یو اس بی به آن اضافه خواهد شد. من از تعمیرکاران مجاز سامسونگ در این مورد سوال کردم اما متاسفانه اطلاعات کاملی در این مورد نداشتند . بعد خودم وارد سایت سامسونگ شدم فایل آپگرید مدل مربوطه را با این نام t-chl5dcnc که البته زیپ شده بود دانلود کرده و طبق دستور از حالت زیپ خارج کرده و به فلشی که نخست فرمتش کردم وارد کردم بعد به تلوزیون وصل کردم اما هیچ اتفاقی نیفتاد. در این مورد از هر کسی راهنمایی خواستم اطلاعاتی نداشت. لطفا در صورت امکان شما راهنمایی کنید. با تشکر یا علی مدد

ARIYA
29th December 2010, 05:09
درود
دوست عزیز برای آپگرید کردن باید بعد از وارد کردن فلش مموری داخل منو در قسمت SETUP رفته
و در قسمت sw upgread بروید و اوکی بزنید . صبر کنید ا نرم افزار در فلش مموری شناسایی شود
سپس اگر ورژنی که داخل فلش مموری بود از ورژن خود دستگاه بالاتر بود اوکی بزنید اگرنه cancel کنید
دقت کنید حتما از نرم افزاری که برای همین مدل ارائه شده باشد استفاده کنید در غیر اینصورت دستگاه دیگر
روشن نخواهد شد . همین طور اگر در بین آپگرید فلش را جدا کنید یا برق قطع شود ممکن است این اتفاق بیافتد
اگر بعد از آپگرید دستگاه خاموش شد و روشن نشد . چند ثانیه صبر کنید و بعد دستگاه را از برق بکشید و بعد از
چند ثانیه دیگر به برق بزنید . در کل بهتر است به یک نفر خبره واگذار کنید

el_87
29th December 2010, 12:05
با سلام و تشکر فراوان از پاسخ کاملتان. در منو گزینه sw upgread وجود نداشت. احتمال دارد که این مدل قابلیت آپگرید را نداشته باشد؟

غدیر
29th December 2010, 15:04
شما با ید زبا ن را انگلیسی انتخاب کنید.وبعد برای آبگرید عمل کنید.

el_87
29th December 2010, 22:01
با سلام وتشکر مجدد از شما. قبلا با زبان انگلیسی هم امتحان کرده بودم ولی جواب نداد . لطفا اگر برایتان مقدور میباشد یک مقدار از جزییات و مقدمات کار بیشتر توضیح بدهید چون از هر کسی دراین زمینه سوال میکنم اطلاعات کافی ندارد حتی از افراد متخصص!!!

ARIYA
30th December 2010, 05:41
با سلام و تشکر فراوان از پاسخ کاملتان. در منو گزینه sw upgread وجود نداشت. احتمال دارد که این مدل قابلیت آپگرید را نداشته باشد؟

درود
دوست عزیز در مدلهای مختلف شاید تفاوتهایی هم وجود داشته باشد شما باید گزینه ای که
همین مفهوم (به روز رسانی نرم افزار) را برساند در منو پیدا کنید . لطفا چند عکس از قسمتهای
مختلف منوی دستگاه قرار دهید . در ضمن چند جایگاه یو اس بی در پشت دستگاه یا کنار آن وجود دارد ؟
شاید در این مدل پورت آپگرید و پورت دیتا جداگانه باشد و بعد از زدن یو اس بی به این قسمت
گزینه فعال شود به هر حال اطلاعات لازم را لطفا قرار دهید تا بتوان راهنمایی کرد

غدیر
30th December 2010, 08:10
با سلام
تشکر از راهنمایی خوب دوستان
شما یک عکس از گزینه های منو بگذارید... فلش را وصل کنید وروی گزینه usb بروید وببینید فایل را دارید وزمانی که روی آن قسمت می روید چه می شود ...... در بعضی از مدلها نیز از طریق کابا RGB آبگرید می شود.

el_87
30th December 2010, 15:05
با سلام و تشکر ویژه ازشما. منظور شما منوی مخفی بوده یا نه. فلش را که وصل میکنم و داخل قسمت usb که میشوم فقط یک پوشه به نام image شناسایی میکند و به روی آن که ok میکنم هیچ اتفاقی نمی افتد و خالی است. در ضمن یک ورودی usb وجود دارد آن هم در کنار دستگاه . و در منو اصلا گزینه ای مبنی بر به روز رسانی یا آپگرید وجود ندارد. چندین عکس قرار دادم. حق نگهدارتان
26701

26702

26703

26704

26705

غدیر
30th December 2010, 23:41
دوست گرامی اگر توجه می کردید گفته شده زبان را انگلیسی انتخاب کنید وفایل باید آنزیپ باشد ودرون پوشه نگذارید وبهتر است در usb که استفاده می کنید فایل دیگر نباشد فایل آبگرید را در USB کپی کنید وبعدا به تلویزیون وصل ودر منوی آن روی فایل OK کنید با ید با این روش کار انجام شود.

ARIYA
31st December 2010, 02:23
درود
در تکمیل فرمایشات همکار محترم باید بگویم که یکبار هم یک پوشه با نام mtk در فلش مموری
درست کنید و امتحان کنید و حتما فلش را کاملا خالی کنید که غیر از فایل چیزی نباشد

el_87
31st December 2010, 13:46
با سلام و تشکر فراوان از اینکه پاسخ می دهید. بنده دستورات شما را با دقت اجرا کرده ام یعنی فایل را آنزیپ کرده و فلش را اول فرمت کرده بعد فایل آنزیپ شده را هم با پوشه و هم بدون پوشه به فلش انتقال داده و فایل دیگری هم در فلش باقی نگذاشتم و امتحان کرده ام و با زبان انگلیسی هم امتحان کردم با پوشه mtk هم امتحان کردم . فقط عکسها با منو فارسی بود ولی بنده با منو انگلیسی امتحان کردم . در ضمن فایل را که آنزیپ میکنم درونش 5 فایل دیگر و یک پوشه به نام image وجود دارد . اگر لازم است برایتان ارسال میکنم. چند عکس دیگر به صورت زیپ پیوست کردم.

ARIYA
1st January 2011, 04:37
با سلام و تشکر فراوان از اینکه پاسخ می دهید. بنده دستورات شما را با دقت اجرا کرده ام یعنی فایل را آنزیپ کرده و فلش را اول فرمت کرده بعد فایل آنزیپ شده را هم با پوشه و هم بدون پوشه به فلش انتقال داده و فایل دیگری هم در فلش باقی نگذاشتم و امتحان کرده ام و با زبان انگلیسی هم امتحان کردم با پوشه mtk هم امتحان کردم . فقط عکسها با منو فارسی بود ولی بنده با منو انگلیسی امتحان کردم . در ضمن فایل را که آنزیپ میکنم درونش 5 فایل دیگر و یک پوشه به نام image وجود دارد . اگر لازم است برایتان ارسال میکنم. چند عکس دیگر به صورت زیپ پیوست کردم.

درود
متاسفانه در این عکسها هم گزینه ای مربوط به آپگرید مشاهده نشد . فقط یکی از عکسها که
مربوط به قسمت تنظیمات یو اس بی بود ممکن است باشد . لطفا از داخل منوی این قسمت هم چند
عکس قرار دهید .درضمن نیازی نیست کیفیت عکسها را اینقدر بالا ببرید که حجمشان زیاد شود

26819

el_87
1st January 2011, 15:59
با سلام چند عکس هم از منوی usb پیوست کردم . حالا اگر گزینه مربوط به آپگرید نباشه راه حل چیست؟ با تشکر

markazi
1st January 2011, 20:19
با سلام و تشکر فراوان از اینکه پاسخ می دهید. بنده دستورات شما را با دقت اجرا کرده ام یعنی فایل را آنزیپ کرده و فلش را اول فرمت کرده بعد فایل آنزیپ شده را هم با پوشه و هم بدون پوشه به فلش انتقال داده و فایل دیگری هم در فلش باقی نگذاشتم و امتحان کرده ام و با زبان انگلیسی هم امتحان کردم با پوشه mtk هم امتحان کردم . فقط عکسها با منو فارسی بود ولی بنده با منو انگلیسی امتحان کردم . در ضمن فایل را که آنزیپ میکنم درونش 5 فایل دیگر و یک پوشه به نام image وجود دارد . اگر لازم است برایتان ارسال میکنم. چند عکس دیگر به صورت زیپ پیوست کردم.[/QUOTE]

با سلام

پوشه رو به این نام مانند عکس امتحان کن

اگر نشد ممکن فایلت مربوط به مدل دیگر باشه.

موفق باشید

26914

26916

غدیر
1st January 2011, 23:27
در این پوشه شما فکر نکنم فایل آبگریدی باشد اکثر فایلهای آبگرید حجم زیادتر از این فایل شما دارند وبعداز آنزیپ یک فایل بیشتر نیست شما دوباره فایل را ازسایتی که دریافت کردید بروید ودقت کنید فایل آبگرید را انتخاب کرده ونه چیز دیگری
این نظر من در مورد عکسهای شما بود ومنتظر نظر دیگر مدیران باشید.

el_87
1st January 2011, 23:49
با سلام و تشکر مجدد از شما . من دو فایل از سایت دانلود کردم که یکی فقط انگلیسی و دیگری دارای کل زبانها بود.فایل زیپ شده و با نام T-CHL5DAUC بود حجم اولی که انگلیسی بود 27.9 مگابایت بود و دومی که برای کل زبانها بود 46.1 مگابایت بود. این http://www.samsung.com/au/support/detail/supportPrdDetail.do?menu=SP01&prd_ia_cd=02010500&prd_mdl_cd=&prd_mdl_name=LA32B550K1F&prd_ia_sub_class_cd=Pآدرس دقیق سایت سامسونگ که من فایل را ازش دانلود کردم.

ARIYA
2nd January 2011, 04:52
با سلام و تشکر مجدد از شما . من دو فایل از سایت دانلود کردم که یکی فقط انگلیسی و دیگری دارای کل زبانها بود.فایل زیپ شده و با نام T-CHL5DAUC بود حجم اولی که انگلیسی بود 27.9 مگابایت بود و دومی که برای کل زبانها بود 46.1 مگابایت بود. این http://www.samsung.com/au/support/detail/supportPrdDetail.do?menu=SP01&prd_ia_cd=02010500&prd_mdl_cd=&prd_mdl_name=LA32B550K1F&prd_ia_sub_class_cd=Pآدرس (http://www.samsung.com/au/support/detail/supportPrdDetail.do?menu=SP01&prd_ia_cd=02010500&prd_mdl_cd=&prd_mdl_name=LA32B550K1F&prd_ia_sub_class_cd=P%D8%A2%D8%AF%D8%B1%D8%B3) دقیق سایت سامسونگ که من فایل را ازش دانلود کردم.
درود
با سپاس از شما بابت قرار دادن عکسها . اینطور که مشخص است در مدل دستگاه شما
آپگرید از طریق فعال کردن در منو انجام نمیشود . حال روشی را که میگویم انجام دهید
مجددا فایل را از حالت فشرده خارج کنید و پوشه T-CHL5AUC را که باید حاوی چند
فایل و یک پوشه image باشد را در فلش مموری کپی کنید (چیز دیگری داخل مموری نباشد)
دستگاه را خاموش کنید و مموری را به پورت یو اس بی دستگاه وصل کنید . سپس دستگاه را
روشن کنید . در این مدل دستگاه بعد از استارت برای آپگرید دنبال فایل در فلش مموری
میگردد و اگر فایل را پیدا کند پیغام آپگرید ظاهر خواهد شد . البته چون از نرم افزار شما
مطمئن نیستم که حتما برای همین مدل باشد عواقب آن به عهده خودتان میباشد چون داخل سایت
هم که رفتم فقط مدل کلی دستگاه بود نه مدل دقیق . نتیجه را اعلام کنید
موفق باشید

markazi
2nd January 2011, 12:52
با سلام و تشکر مجدد از شما . من دو فایل از سایت دانلود کردم که یکی فقط انگلیسی و دیگری دارای کل زبانها بود.فایل زیپ شده و با نام T-CHL5DAUC بود حجم اولی که انگلیسی بود 27.9 مگابایت بود و دومی که برای کل زبانها بود 46.1 مگابایت بود. این http://www.samsung.com/au/support/detail/supportPrdDetail.do?menu=SP01&prd_ia_cd=02010500&prd_mdl_cd=&prd_mdl_name=LA32B550K1F&prd_ia_sub_class_cd=Pآدرس (http://www.samsung.com/au/support/detail/supportPrdDetail.do?menu=SP01&prd_ia_cd=02010500&prd_mdl_cd=&prd_mdl_name=LA32B550K1F&prd_ia_sub_class_cd=P%D8%A2%D8%AF%D8%B1%D8%B3) دقیق سایت سامسونگ که من فایل را ازش دانلود کردم.

باسلام

دوست عزیز اون زبانها برای user manual دستگاههاست

فایل اپگرید همونیه که حجم بالا داره حدود 28مگ.فایلها که

استانداردهست وارتباطی به زبان ندارند

شاید شما فایل اپگریدو با user manualکه باهم داخل یک

پوشه بودند دانلود کردی.

غدیر
2nd January 2011, 15:00
سایت را برسی کردم ومدل تلویزیون شما با آن مدلهل متفاوت است مواظب باش مدل را دقیق انتخاب کنی وحروف آخر رانیز دقیقا چک کن در دانلود نرم افزار راانتخاب کن.

غدیر
2nd January 2011, 15:07
اگر مدل تلویزیونت باشدLA32B550K1M به این آدرس برو ودانلود کن
http://downloadcenter.samsung.com/content/FM/201010/20101006162527453/T-CHL5DAUC.exe

اندازه فایل 28 مگ است وبا یو اس بی با ید آبگرید کنی.

el_87
3rd January 2011, 01:33
با سلام و تشکر فراوان از همه برادران عزیزم به دلیل راهنمایی های دلسوزانه و مداومشان . طبق گفته برادران عزیزم غدیر و آریا احسان پور که این چند روز خیلی مزاحمشان شدم مدلی که در سایت موجود است با مدل دستگاه بنده متفاوت است البته خودم این موضوع را میدانستم ولی فکر نمی کردم که اینقدر مهم باشد چون فقط حروف آخرش متفاوت بود. مدل دستگاه بنده LA32B550K1RXZN میباشد. در سایت سامسونگ که مربوط به ایران است مدل دستگاه بنده موجود بود ولی فقط فایل راهنما را برای دانلود گذاشته بودند و فایل آپگرید را برای دانلود نگذاشته اند. برادران اگر راهنمایی کنند ممنون میشوم. یاعلی مدد.

غدیر
3rd January 2011, 07:54
دوست گرامی ما در کنار هم جمع شدیم تا بدون منت به هم کمک کنیم وجادارد از توضیحات خوب شما تشکر کنم.
فایل راهنما مربوط به سرویس منوال ودفترچه راهنما است وممکن است هنوز فایل آبگرید نداشته باشد شما بهتر صبر کنید تا آینده اگر فایل آبگرید مخصوص همین مدل گذاشتند استفاده کنی وگرنه ممکن است فایل دیگری استفاده کرده ودستگاه دیگر روشن نشود.

armin_punisher6
26th March 2011, 10:47
بچه ها منم این مشکل رو با مدل la46n71bx\hac دارم ولی تو سایت میخوام فرمویرشو دانلود کنم فقط مدل la46n71b رو داره.چی کار کنم؟

armin_punisher6
26th March 2011, 14:02
بچه ها منم این مشکل رو با مدل la46n71bx\hac دارم ولی تو سایت میخوام فرمویرشو دانلود کنم فقط مدل la46n71b رو داره.چی کار کنم؟
کسی نیست جواب بده؟

pal-electronic
26th March 2011, 14:07
کسی نیست جواب بده؟

دوست عزیز سلام
نمیدونم که شما آیا می توانید از این مدل استفاده کنید یا نه !
ولی منتظر بمانید تا دوستان و مدیران محترم این بخش در سایت حضور پیدا کنند و پاسخ شما را بدهند
موفق باشید

شهریار
26th March 2011, 21:28
باسلام دوست عزیز
جهت آپگرید دستگاه توسط usb حتما بایستی گزینه sw upgread راداشته باشد
توضیحات دوستان هم بنظر من کامل بوده است
اما در این مورد یک احتمال وجود دارد
که اگر آی سی ایپرام خام جایگزین شود
احتمال اینکه این گزینه فعال شود وجود دارد
شما تست نمایید نتیجه را نیز اعلام نمایید
توضیح اینکه
فایل های آپگرید براساس مشخصات پنل وسری ساخت آن بایستی استفاده شود