PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : كمك در مورد شناخت كارت تست مادر برد و روش استفاده و كدهاي آن

sharp-pc
25th January 2011, 01:12
با سلام

بنده چند سال پيش قطعه اي به نام كارت تست خريده ولي متاسفانه قبل از استفاده دفترچه كد و راهنماي ان را گم كرده و نتونستم استفاده كنم
با قرار دادن تصوير كارت چنانچه دوستان و اساتيد محترم اطلاعاتي در مورد روش استفاده و كدها و اينكه آيا اين كارت همان آناليزر (ديباگر) ميباشد؟ يا خير را دارند لطف كرده در اختيار بنده گذاشته

تشكر وسپاس فراوان

Meisam-Alishahi
25th January 2011, 15:25
با سلام

بنده چند سال پيش قطعه اي به نام كارت تست خريده ولي متاسفانه قبل از استفاده دفترچه كد و راهنماي ان را گم كرده و نتونستم استفاده كنم
با قرار دادن تصوير كارت چنانچه دوستان و اساتيد محترم اطلاعاتي در مورد روش استفاده و كدها و اينكه آيا اين كارت همان آناليزر (ديباگر) ميباشد؟ يا خير را دارند لطف كرده در اختيار بنده گذاشته

تشكر وسپاس فراوان

هوالعليم

با سلام ، دوست عزيز اولا بايد عرض كنم كه اين كارت همان ديباگر يا آناليزر است درمورد نحوه كار كردن اين كارت هم بايد عرض كنم كه در بايوس مادربرد بخشي به نام POST وجود دارد كه بعد از چك كردن تمامي قطعات مادربرد و كارت هاي درگاه توسعه و ورودي ها و بخش هاي ديگر اعلام وضعيت مينمايد حال اين وضعيت در حالت نرمال باشد بوق معروف مادربرد را ميشنويد واگر هر يك از بخش هاي اصلي مادربرد يا بخش هاي جانبي مادربرد دچار اشكال سخت افزاري باشند POST كد خرابي آن ناحيه را اعلام مينمايد وظيفه كارت ديباگر اين است كه كد هاي ارسالي از سوي POST را كه به صورت سيگنال ميباشد ترجمه كرده و نشان دهد ،لازم به ذكر است كه تعداد كد هاي موجود زياد هستند و هم در بعضي از موارد يك كد ميتواند چند اشكال زير مجموعه اي داشته باشد توضيح اين اشكالات و تمامي كد ها در وقت بنده و حوصله شما نمي گنجد. اما تعدادي از كد ها را خدمتتان اعلام ميكنم.

FF=00 مادربرد خراب است( اين يك كد عمومي است كه ميتواند بخشي هاي زيادي را در بر بگيرد)

D3 = C1 عيب در بخش RAM ( به جاي كلمه يا از = استفاده كردم )

D4 D5 , D6 D7 , D8 D9 , C2 C3 , C4 C5 , C6 C7 , C8 C9 عيب در بايوس مادربرد

EO همان C0 است اما باگ بايوس دچار اشكال است

26 25 , 2A , 13 31 , AA عيب گرافيك

A7 , 07 , D7 عيب در پل شمالي

همين چند كد را به عنوان هديه از بنده داشته باشيد به علت كمبود وقتم نميتوانم همه كد ها را برايتان توضيح دهم . اما اگر در خواندن كدي دچار اشكال هستيد تماس بگيريد يا در همين بخش تايپيك نماييد.

موفق باشيد

sharp-pc
26th January 2011, 16:29
سلام
آقاي عاليشاهي بسيار سپاسگزارم از اين همه لطف و محبت بي دريغ جنابعالي
لطفاٌ كد 0000 را و زماني كه LED هاي data و bius روشن نميشه دليلش چيه ؟

با من که شکسته ام کمی راه بیا / بالی بگشا و گاه و بیگاه بیا

آزرده مشو بیا گناه از من بود / گفتم که مقصرم تو کوتاه بیا

Meisam-Alishahi
29th January 2011, 10:53
سلام
آقاي عاليشاهي بسيار سپاسگزارم از اين همه لطف و محبت بي دريغ جنابعالي
لطفاٌ كد 0000 را و زماني كه LED هاي data و bius روشن نميشه دليلش چيه ؟

با من که شکسته ام کمی راه بیا / بالی بگشا و گاه و بیگاه بیا

آزرده مشو بیا گناه از من بود / گفتم که مقصرم تو کوتاه بیا

هوالعليم

با سلام ، دوست عزيز همانطور كه قبلا هم عرض كردم كد 00 همان FF است يعني اينكه مادربرد شما خراب است سطح گستردگي اين كد زياد است كه زمان تشخيص نوع خرابي مادربرد با اين كد بسته به نوع تست پوينت هاي شما و تجربه كاري شما دارد . در مورد سوال دوم شما هم عرض كنم كه وقتي كه LED هاي DATA و BIOS روشن نيست يعني مادربرد شما در حالت RESET قرار دارد يعني فقط روشن شده و هيچ ترانسفر ديتايي در مادربرد صورت نمي پذيرد.

موفق باشيد

Arash_323
30th April 2011, 15:08
سلام

اگر برای خرید یه کارت آنالیزر خوب راهنمایی کنید ممنون میشم.

این کارت چطوره تو ایران گیر میاد؟

omid.akbari
1st May 2011, 21:47
دوست من سلام
توی تایپیک اول عکس یک دیباگرو زدن.اون یکی از بهترینهاست که تو دست بیشتر تعمیرکاران استفاده میشه.قیمتی هم نداره و میتونی پیدا کنی.اصل اینه که بتونی با دیباگر کار کنی.چ با اینی که معرفی کردم خدمتت چه اونی که خودت معرفی کردی.میشه گفت دیباگر یکی از چشمهای تعمیرکاره
برکت خداوند با شما باد