PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : آموزش خارج كردن قطعات ECU بدون آسيب ديدن قطعه

علي اصلاني
17th February 2011, 23:35
با سلام

دوستان همين طور كه اطلاع داريد قطعاتي از ECU هستند كه قسمت زيرين اون رو بدنه تشكيل داده و خيلي محكم به برد اتصال دارن ( مثل قطعه استپر ECU زيمنس به شماره 705 )كه بيشر مواقع قطعه مورد نظر در هنگام خارج كردن آسيب مي بينه
بنده با تست چند روش بالاخره دو راه حل مفيد و كاربردي پيدا كردم كه اميدوارم مورد توجه قرار بگيره

روش اول
در هنگام گرفتن هيتر روي قطعه مورد نظر بعد از اينكه قطعه به درجه حرارت كافي رسيد با نوك هويه (با دست ديگر )قسمت چسبيده به برد رو حرارت بديد ..خواهيد ديد به سرعت قطعه از برد جدا ميشه

روش دوم
بعد از برداشتن پوشش قطعه برد رو از قاب جدا كرده و قطعه رو از پشت حرارت بديد باز هم خواهيد ديد به سرعت قطعه جدا خواهد شد

در پايان يادآوري كنم كه با اين دو روش اگر قطعه سالم و تشخيص ما درست نبوده باشد به راحتي مجدد قطعه قابل نصب مي باشد .

دوستان دقت كنند كه فاصله هيتر با برد را كاملا رعايت شود تا از آسيب ديدگي به برد جلو گيري شود

در صورت درخواست دوستان آموزش تصويري رو هم قرار خواهم داد

mahmanel
1st April 2011, 13:54
در ادامه توضیحات مفید جناب اصلانی باید عارض شوم که:
استفاده از خمیر فلکسی قبل از هر مرحله کار با هیتر بسیار توصیه میشود با این کارزمان برداشتن و گذاشتن قطعه کم شده و احتمال کنده شدن پایه ها به حدااقل ممکن میرسد

m.aminifar
1st April 2011, 14:45
سلام:برای برداشتن قطعات ایسیو های ساژم و ولو مثل ایسیه استپر و یا سوزن ها چکار کنیم من با نیم ساعت هیتر گرفتن نتونستم قطعه در بیارم راهی هست بشه قطعه راهتر در بیاریم

علي اصلاني
1st April 2011, 18:50
سلام:برای برداشتن قطعات ایسیو های ساژم و ولو مثل ایسیه استپر و یا سوزن ها چکار کنیم من با نیم ساعت هیتر گرفتن نتونستم قطعه در بیارم راهی هست بشه قطعه راهتر در بیاریم

با سلام خدمت جناب اميني فر

در بالا كاملا توضيح دادم كه اين گونه قطعات رو بايد از پشت حرارت بديد كه در اين صورت ظرف 10 ثانيه قطعه خارج خواهد شد. واگر در باز كردن مدار از روي قاب مشكل داريد با حرارت دادن مستقيم نوك هويه به بدنه قطعات به همراه هيتر به راحتي مي تونيد آي سي هايي كه نام برديد رو خارج كنيد .
اگر متوجه نشديد اعلام كنيد تا آموزش رو به صورت تصويري ارسال كنم.

موفق باشيد

mahmanel
1st April 2011, 19:03
1 بار با خمیر فلکسی انتحان کنید
برای راحت تر شدن کار میتوانید به اطراف پایه ها با هویه قلع اظافه کنید بعد با هیترic را بر دارید

pal-electronic
1st April 2011, 19:12
سلام
ببخشید تو این موضوع شرکت میکنم
چرا از قلع های مخصوص استفاده نمی کنید ؟
قلع هایی که همانند قلع های معمولی با هویه ذوب میشوند ولی به قطعات نمی چسبند !
موفق باشید

علي اصلاني
1st April 2011, 19:24
سلام

موفق باشید

باسلام خدمت جناب پناهي و تشكر از اينكه در اين بحث شركت كرديد

خدمت دوستان عرض كنم كه چون قسمت اعظم بدنه اين گونه آي سي ها با مدار به وسيله لحيم تماس دارد پس براي جدا كردن آن نياز به حرارت و زمان بيشتري دازيم كه اگر اين حرارت و زمان آن بيش از حد باشد ممكن است هم به برد مدار و هم به قطعه كه احتمال دارد سالم باشد آسيب برسد .
بنده از روش هاي بساري استفاده كردم كه اين دو روش از باقي موارد بهتر جواب داده است. در ضمن از دوست عزيزم كه خمير فلكسي رو پيشنهاد دادن هم ممنونم ولي در هنگام استفاده از خمير بايد محيط كار ما داراي تهويه خوبي باشد تا بخار حاصل از خمير مشكلي پيش نياورد.
و اما در مورد فرمايش جناب پناهي بايد عرض كنم كه به وسيله اين گونه لحيم ها امكان فراهم كردن حرارت مورد نياز ما نيست.

محمد دهقان
1st April 2011, 20:22

سلام
بهترين راه براي برداشتن اين گونه قطعات سشوار صنعتي است آقاي اميني فر عزيز
با يك سشوار صنعتي در عرض كمتر از 1 دقيقه قطعه برداشته ميشود

m.aminifar
1st April 2011, 21:01
سلام
موفق باشید

سلام:اقای پناهی برای در اوردن اینگونه قطعات که به سختی از برد جدا میشن برای پایه ها از ضد غل استفاده می کنم ولی بابت پایه زیر قطعه که کف ایسی کامل به برد چسبیده مشکل دارم

m.aminifar
1st April 2011, 21:06
با سلام خدمت جناب اميني فر

در بالا كاملا توضيح دادم كه اين گونه قطعات رو بايد از پشت حرارت بديد كه در اين صورت ظرف 10 ثانيه قطعه خارج خواهد شد. واگر در باز كردن مدار از روي قاب مشكل داريد با حرارت دادن مستقيم نوك هويه به بدنه قطعات به همراه هيتر به راحتي مي تونيد آي سي هايي كه نام برديد رو خارج كنيد .
اگر متوجه نشديد اعلام كنيد تا آموزش رو به صورت تصويري ارسال كنم.

موفق باشيد

سلام:باتشکر از شما اقای اصلانی اگه امکان دارده اموزش تصویری اپلود کنید

m.aminifar
1st April 2011, 21:12
سلام
بهترين راه براي برداشتن اين گونه قطعات سشوار صنعتي است آقاي اميني فر عزيز
با يك سشوار صنعتي در عرض كمتر از 1 دقيقه قطعه برداشته ميشود

سلام:اقای دهقان سشوار صنعتی برد خراب نمیکنه دماو فشار باد این سشوار قابل تنظیم هست

salami
1st April 2011, 21:27
بهترین راه استفاده از جیوه می باشد مقدار بسیار کمی جیوه را روی پایه ها پخش وبا هویه پایه ها را گرم کنید وقتی جیوه با لحیم مخلوط شد ای سی را بردارید ضمنا بخارات جیوه را تنفس نکنید سمی است

علي اصلاني
13th April 2011, 21:56
سلام:باتشکر از شما اقای اصلانی اگه امکان دارده اموزش تصویری اپلود کنید

اين هم آموزش تصويري خدمت عزيزان http://www.postsmile.net/img/20/2086.gif (http://www.postsmile.com/)

فايل اول آموزش روي برد بوش با فرمت 3gp
فايل دوم آموزش روي برد s2000 با فرمت 3gp
فايل سوم آموزش روي برد بوش با فرمت mwv
فايل چهارم آموزش روي برد s2000 با فرمت mwv

amir_8
8th May 2011, 09:00
دوستاني كه از ضد قلع استفاده ميكنند فراموش نكنند كه براي لحيم كردن مجدد ، پايه هاي آي سي و برد كاملا بايد پاك سازي شود . چنانچه اينكار انجام نشود قلع دوام خوبي ندارد.

مهدی چیت بند
2nd June 2011, 04:33
آموزش استاد عزیزم کاملا گویا و کامله
منم اوایل کار اینقدر به ایسی مثلا انژکتورا گرما میدادم و فشار میاوردم که گاها از ایسی هیچی باقی نمیموند !!!
اما از وقتی طبق فرمایش دوستان برد رو جدا میکنم و با تینر و خلال دندون چوبی دور و اطراف و لابلای پایه های ایسی رو از موم پاک میکنم بسادگی قطعه رو جدا میکنم...
( سوال : برای تمیز کردن کامل سطح دارای موم ایسو آیا دوستان مواد خاصی رو پیشنهاد نمیکنند )

omeed_1355
2nd June 2011, 07:42
با سلام

دوستان همين طور كه اطلاع داريد قطعاتي از ECU هستند كه قسمت زيرين اون رو بدنه تشكيل داده و خيلي محكم به برد اتصال دارن ( مثل قطعه استپر ECU زيمنس به شماره 705 )كه بيشر مواقع قطعه مورد نظر در هنگام خارج كردن آسيب مي بينه
بنده با تست چند روش بالاخره دو راه حل مفيد و كاربردي پيدا كردم كه اميدوارم مورد توجه قرار بگيره

روش اول
در هنگام گرفتن هيتر روي قطعه مورد نظر بعد از اينكه قطعه به درجه حرارت كافي رسيد با نوك هويه (با دست ديگر )قسمت چسبيده به برد رو حرارت بديد ..خواهيد ديد به سرعت قطعه از برد جدا ميشه

روش دوم
بعد از برداشتن پوشش قطعه برد رو از قاب جدا كرده و قطعه رو از پشت حرارت بديد باز هم خواهيد ديد به سرعت قطعه جدا خواهد شد

در پايان يادآوري كنم كه با اين دو روش اگر قطعه سالم و تشخيص ما درست نبوده باشد به راحتي مجدد قطعه قابل نصب مي باشد .

دوستان دقت كنند كه فاصله هيتر با برد را كاملا رعايت شود تا از آسيب ديدگي به برد جلو گيري شود

در صورت درخواست دوستان آموزش تصويري رو هم قرار خواهم داد

سلام
دوست عزیز روشی که فرمودید درست میباشد ولی اگر امکان داره بگید که حرارت و هوای هیتر و هوویه روی جه درجه ای تنظیم شده در ضمن برد موم دار رو چطور از قاب جدا میکنید فکر کنم کار راحتی نباشد ممنون میشم راهنمایی کنید

amir_8
2nd June 2011, 10:55
باسلام
اين مشكل بر روي بردهاي ساژم ، ولو ميباشد. مابقي بردها طبق فرمايش آقاي اصلاني قابل انجام است.
توسط يك كاتر دور برد را آزاد كنيد و محل قرارگيري پيچ هاي برد ( پنج عدد ) تراشيده شود و با آلن ستاره اي پيچ ها باز شود.

pps2011
21st October 2012, 23:07
دوستان حتما باید هیتر اززیر بکبریم چون اصلش همینه

qqaa
14th November 2014, 03:51
بهترین روش با دو هویه و هیتر میباشد ولی باید یک پایه برای هیتر درست کنید هیتر را از بالا و دو هویه را به کناره های ایسی بگیرید تمام

faraz_roohi
27th February 2015, 22:39
لام...من از هیتر لوکی 750 وات استفاده می کنم که حرارتش قابل مقایسه با گرداک نیست...وقتی درجه حرارت رو رو 450 میزارم برد رو می سوزونه...
اون راحت آیسی ها رو جدا میکنه

ASHKAN-NO
28th February 2015, 02:47
درود
دوستان عزیز من یک مورد بسیار مهم را
در مورد هیتر عرض می کنم
که اکثر همکاران توجه نمی کنند
در زمان کار کردن با هیتر سر هیتر را
نه خیلی نازک و نه خیلی کلفت انتخاب نکنید
بین این دو باشد تقریبا به کلفتی خودکارهای بیک
این سایز مناسب هست
خود من همکارانی داشتم که از سر هیتر نازک