PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : یک تجربه مشترک در تعمیر تلویزیون ها

pal-electronic
21st February 2011, 18:53
با سلام خدمت دوستان و همکاران عزیز
امروز یک تلویزیون 29 اینچ صنام برای تعمیر پیش من آورده بودند که در روشن شدن مشکل داشت
البته قبل از اینکه این تلویزیون را برای تعمیر پیش من بیاورد ،چند روزی در یک تعمیرگاه دیگر بود و من با همکارم تماس گرفتم و گفتم که مشکل این تلویزیون چیست ؟ آن هم گفت که قطعات تغذیه سوخته بود و روشن نمیشد که با تعویض آن تلویزیون راه اندازی شد ، ولی مدام خاموش و روشن میشد
تمام قطعات را طبق معمول تعمیر یک تلویزیون مورد بررسی قرار دادم که همگی سالم بود
دستگاه روی میز کارم بود و داشتم داخل سایت یک پست می زدم و در همین بین یک لحظه چشمم به سوکت های ورودی پاور و پی تی سی افتاد که اشتباها جای یکدیگر قرار گرفته بودند
آنها را در جای اصلی خود قرار دادم و تلویزیون بدون هیچ مشکلی روشن شد
تلویزیون را پس از تست چند ساعته تحویل مشتری دادم و حدود سی هزار تومان گرفتم و بیست هزار تومان آن را به همکارم برای تعویض قطعات تغذیه دادم
حال شما نیز به این نکته مهم توجه داشته باشید که پس از خارح نمودن سوکت ها حتما آنها را در جای اصلی خود قرار دهید
موفق باشید

غدیر
21st February 2011, 21:35
با سلا م وتشکر از شما
این مورد را درتلویزیون پارس با شاسی 905 s را چندین مورد داشتم که بعلت باز کردن مشتری وتعمیر کار که اشتباه جای سیمها را جازده بودند تلویزیون روشن نمی شد وبه خا طر اینکه هر دوسوکت یک اندازه ونزدیک به هم هستنداین مشکل ایجاد می شود ولی در بعضی از شاسیها این دوسوکت برق ورودی وکوییل ptc به یک اندازه نیست واین مشکل به وجود نمی اید.

najibifar
22nd March 2011, 15:41
آقا اگه امکان داشته باشه یک جزوه کلی در مورد تعمیرات تلویزیون بزارین !!!!!!!!!!!