PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : طريقه قفل كردن موتور جارو برقي مدل 9620 سامسونگ ؟

علي اصلاني
21st February 2011, 19:28
با سلام

دوستان بنده براي باز كردن موتور جارو برقي مدل 9620 سامسونگ بايد موتور رو قفل كنم تا بتونم مهره سر اون رو باز كنم ولي جاي خاصي براي اون پيدا نكردم .با توجه به عكس هايي كه از موتور گرفتم ممنون ميشم راهنمائي بفرمائيد.

29545

29546

29547

29548

29549

29550

غدیر
22nd February 2011, 00:33
زیاد دراین کار سر رشته ندارم ولی باید یا پیچ داشته باشد ویا اینکه پلمپ است وباید جایی که بدنه روی درب جلویی کناره پره است را باپیچ گوشتی دور تادور باز کنی وحالا چرا این کار با خرید یک موتور نو مشکل خود را حل کن و جای گزین کن
موتورهای باز ارمعمولا یک بار مصرف هستند.

hasanzsat
22nd February 2011, 01:11
با سلام برای باز کردن مهره سرارمیچر موتور های جارو برقی ازاچررینکی فیکس مهره استفاده کنید ابتدا زغالها را باز کنید . کلکتور را با یک دست بگیرید و با چکش ضربه شدید لحظه ای به انتهای اچر البته در جهت صحیح وارد کنید پیروز باشید

reza_zolfi2005
4th March 2011, 13:10
با سلام

دوستان بنده براي باز كردن موتور جارو برقي مدل 9620 سامسونگ بايد موتور رو قفل كنم تا بتونم مهره سر اون رو باز كنم ولي جاي خاصي براي اون پيدا نكردم .با توجه به عكس هايي كه از موتور گرفتم ممنون ميشم راهنمائي بفرمائيد.

29545

29546

29547

29548

29549

29550

با سلام
برای باز کردن پیچ سر ان با ید ابتدا موتور باز بشه
بعد سیم پیچ بیرون بیاد
وکلکتور ان رابه ارامی به گیره بسته و پیچ بالای پرهها را که معمولابرعکس باز میشه را باز میکنیم

علي اصلاني
7th March 2011, 03:15
[CENTER]با سلام

برای باز کردن پیچ سر ان با ید ابتدا موتور باز بشه
بعد سیم پیچ بیرون بیاد

وکلکتور ان رابه ارامی به گیره بسته و پیچ بالای پرهها را که معمولابرعکس باز میشه را باز میکنیم

با تشكر
روش شما در صورتي جواب گو هست كه موتور يكطرفه نباشد! با توجه به عكس متوجه مي شويد كه تا پروانه باز نشود ما به ديگر اجزاء دسترسي نداريم!.

TAHA1
7th March 2011, 03:43
باعرض سلام به جناب اصلانی گرامی

دراین گونه مواقع بایدیک چکش نسبتا سنگین ویک پیچ گوشتی ضربه ای که پهنای لبه آن کمتراز قطر داخلی مهره باشد داشته باشید .
ابتدا موتور را روبه بالا (پروانه روبه بالا باشد) برروی یک سطح محکم بنشانید سپس پیچ گوشتی ضربه ای را روی محور
(همان قسمتی که درون مهره میباشد)
قرار داده وسپس بایک چکش نسبتا سنگین چند ضربه به پیچ گوشتی وارد کنید به گونه ای که روی محور شیار ایجاد نماید بهتر است از شخص دیگری بخواهید تاموتور را برایتان نگه دارد .
حالا با توجه به شیاری که روی محور ایجاد نموده اید وباکمک پیچ گوشتی میتوانید محور موتورا قفل کنید وبا آچار رینگی مهره را که در جهت عقربه های باز میشودباز نماید.

به امید موفقیت شما

saeli
27th March 2011, 19:23
اگه تونستی باز کنی راه حل را بگو من هم این مشکل را دارم
با تشکر

saeli
27th March 2011, 22:00
با کلی کلنجار رفتن تونستم پیدا کنم
در لبه کناری در هر طرف دو تا بر امدگی است که باید با اره ببری تا کلکتور بیرون بیاید بعد کلکتور را با دست میگیری و مهره را باز میکنی
ضمنا باید به جای بر امدگی بریده شده از پرچ یا پیچ استفاده بشه

3320119
25th September 2012, 23:36
اگه بدی یه تعمیر کار باز کنه بهتر نیست ؟

داوودی فر
26th September 2012, 00:14
با سلام
به نظر من یک آچار باکس که پیچ داخلی را به خوبی بگیرد را به یک گیره محکم می کنیم بعد به نحوی که پشت موتور به شما باشد پره المینیومی و موتور را با هم طوری می گیریم که کمترین فشار بر ان وارد شود برای کمتر شدن فشار بر پره المینیومی می توان چند تا چوب کوچک کمی از چوب کبریت بزرگتر زیر پره وارد کرد و بعد با تمام سطح دست بیشترین سطح پره را محکم گرفته و با تمام موتور می چرخانیم البته در جهتی که پیچ باز می شود که در جارو برقی ها معمولا بر عکس پیچهای معمول می باشد معمولا من به همین شکل این موتور ها را باز می کنم .موفق باشید .

ali_3001
21st February 2013, 20:41
سلام
این هم تجربه من است در باز کردن اینگونه موتورها
عموما تمامی موتور های جارو در سمت کلکتور دو سوراخ برای نصب لاستیک نگهدارنده موتور داخل جارو دارند
از یکی از این سوراخ هاپیچ گوشتی نسبتا سر پهنی به حد فاصل آرمیچر و بالشتک بفرستید
البته اول موتور را روی یک گیره محکم کنید
سپس مهره روی پره مکش را با یک آچار رینگی بگیرید
سپس پیچ گوشتی که سر آن را داخل موتور بین آرمیچر و بالشتک قرار داده اید را به سمت مخالف سمتی که مهره سر باز میشود
بچرخانید و همزمان با آچار مهره سر را باز کنید
سعی کنید زیاد پیچ گوشتی را حرکت ندهید تا به آرمیچر صدمه ای وارد نشود
اگر متوجه نشدید فقط میتوانم با گرفتن فیلم از مراحل کار آن را آموزش دهم
در صورت لزوم در خدمتم

h-honari
22nd February 2013, 06:03
با سلام تا بحال بستگی به محکمی مهره یا بعد از اینکه اچار رینگی روی مهره قرار دادید توسط یک پیچ گوشتی تخت با اهرم کردن روی برامدگیهای واشر کنار مهره یا در مواردی که دو بریدیگی کوچک کنار پروانه باشد با اهرم کردن ان قسمت یا اهرم کردن روی شیار ارمیچر وبدنه یا دوپیچ گوشتی از دوسمت داخل شیارهای پروانه کرده انرا نگه داشته وباز کنید اینها روشهایست که تا کنون برای این منظور بکار برده ام:13:

asad12
16th June 2014, 15:26
با سلام !
هر چند که مطالب مربوط به گذشته هست ولی لازم دیدم این رو اضاف کنم شاید بدرد دوستان بخوره ! برای باز کردن موتور جارو برقی بهترین و آسان ترین راه استفاده از آچار بوکس بادی هست که تو تعمیرگاه های موتور سیکلت یا ماشین استفاده میکنن .
با یه ضربه ی چرخشی باز میشه .
موفق باشید!