PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : ساده ترین پروگرامر برای ایپرام های سری 93 و 24

Arash_323
6th March 2011, 20:16
سلام

این یک مدار خیلی ساده برای پروگرام آی سی های زیر هست که هزینه ساختنش 1000 تومن هم نیست!
بیشترین موارد استفاده از این آی سی ها در اتومبیل و ایپرام کیلومتر و ایپرام پخش هست.
برای فعال کردن سوخت سنج یا کم کردن کیلومتر از مدار سری 93 و برای خواندن کد پخش و یا پروگرام کد جدید از مدار سری 24 استفاده کنید.
برای پروگرام و خواندن آی سی ایپرام کیلومتر آی سی را در برنامه از نوع میکرو وایر 16 بیتی انتخاب کنید.
کاربرد جمپر در مدار سری 24 برای رایت پروتکت کردن آی سی هست.
قبل از شروع کار از منوی Setup دستگاه رو کالیبره کنید.

لیست آی سی ها :

93Sxx Series:

93s06
93s46
93s56
93s57
93s66
93s76
93s86

----------------
93Cxx Series:

93C06
93C46
93C56
93C57
93C66
93C76
93C86

-----------------
24cxx Series:

24c01
24c02
24c04
24c08
24c16
24c32
24c64
24c128
24c256
24c325
24c645

نرم افزارش هم برنامه معروف Ponyprog هست که از اینجا دانلود کنید :

Download (http://downloads.sourceforge.net/ponyprog/PonyProg_V207c.zip)

30472

30473

afshin9482
7th August 2011, 12:22
با سلام و تشکر از پرو گرامرای که ارائه فرمودید دو شکل بالا مدارشون با هم فرق میکنه آیا آیسی که پروگرم میکنه متفاوته؟بعد هم در شکل دوم مدار پایه هایه 5و6و7و8 دقیقا مشخص نیستن وخصوصا 5ولت مشخص نیست به کدوم پایه میره تو شکل اول به پایه 8 میره در ضمن اگه یه توضیحی در مورد جمپر که فرمودین برای پروتکت کردن ای سی های سری 24 هست بدین ممنون میشم یعنی ما باید مواقع پروگرم ایسی های سری 24 جمپر رو بزاریم در ضمن این پروگرامر آیسی رو eraseهم میکنه ممنونم اگه توضیح بدین با سپاس فراوان

ARIYA
8th August 2011, 05:07
با سلام و تشکر از پرو گرامرای که ارائه فرمودید دو شکل بالا مدارشون با هم فرق میکنه آیا آیسی که پروگرم میکنه متفاوته؟بعد هم در شکل دوم مدار پایه هایه 5و6و7و8 دقیقا مشخص نیستن وخصوصا 5ولت مشخص نیست به کدوم پایه میره تو شکل اول به پایه 8 میره در ضمن اگه یه توضیحی در مورد جمپر که فرمودین برای پروتکت کردن ای سی های سری 24 هست بدین ممنون میشم یعنی ما باید مواقع پروگرم ایسی های سری 24 جمپر رو بزاریم در ضمن این پروگرامر آیسی رو eraseهم میکنه ممنونم اگه توضیح بدین با سپاس فراوان

درود
مدار اول برای سری 24 و مدار دوم برای سری 93 است .مدار دوم از نظر ظاهری ایرادی ندارد !
پایه 6و8 مثبت 4.5 ولت که با سه باطری تامین شده و 5 هم منفی است پایه 7 هم استفاده نشده است .
جمپر را بهتر است قرار دهید . نرم افزار امکان پاک کردن را دارا است فرمانها از سربرگ Command انتخاب میشوند

afshin9482
8th August 2011, 12:17
با سلام مجدد وتشکر از پاسخ شما دوست عزیز من این پروگرامر شما رو درست کردم ولی نه آی سی رو برام eraseمیکنه نه پروگرام.با اینکه اول هم از گزینهsetup کالیبره میکنم که با این پیغام bus busy or hardwar errorمواجه میشم در آخر هم میاد program failed(-11 میده یا در موقه eraseبا پیغام operation not suported-9مواجه میشم ضمنا درسر برگcommandکه فرمودید در گزینه program aption چند تا گزینه موجوده کدومیکی از گزینه ها رو باید تیک دار کنیم ؟ ضمنا من برای 5ولت از یه آداپتور موبایل استفاده کردم اشکالی نداره؟ اگه توضیح بفرمایید ممنونتون میشم جناب احسان پور

ARIYA
9th August 2011, 06:25
با سلام مجدد وتشکر از پاسخ شما دوست عزیز من این پروگرامر شما رو درست کردم ولی نه آی سی رو برام eraseمیکنه نه پروگرام.با اینکه اول هم از گزینهsetup کالیبره میکنم که با این پیغام bus busy or hardwar errorمواجه میشم در آخر هم میاد program failed(-11 میده یا در موقه eraseبا پیغام operation not suported-9مواجه میشم ضمنا درسر برگcommandکه فرمودید در گزینه program aption چند تا گزینه موجوده کدومیکی از گزینه ها رو باید تیک دار کنیم ؟ ضمنا من برای 5ولت از یه آداپتور موبایل استفاده کردم اشکالی نداره؟ اگه توضیح بفرمایید ممنونتون میشم جناب احسان پور

درود
اول چون خودم این مدار را تست نکرده ام نمیتوانم نظر دقیقی بدهم اما حتما از منبع تغذیه مناسب باید استفاده کنید .
اداپتورهای موبایل ولتاژی بین 3.7 تا 5 دارند که معمولا دقیق نیست بنابراین بهتر است از همان باطری یا منبع تغذیه ی
دیجیتال که برای موبایل استفاده میشود استفاده کنید . دوم باید حتما نوع آیسی را انتخاب کنید مثلا برای 24c04 از
سربرگ Device گزینه 2404 را انتخاب کنید . و بر روی عکس آچار روی محیط نرم افزار کلیک کنید و کام پورت
سیستم خود را انتخاب کنید(مثلا com1) در ضمن بهتر است طول سیمهای رابط را تا جای ممکن کوتاه کنید

afshin9482
9th August 2011, 11:47
:lay:با سلام مجدد وخسته نباشید خدمت شما جناب احسان پور عزیز ودوستان .این حقیر تعمیرکار کوچکی هستم واین پروگرامر رو ساختم .برای منبع تغذیه از آدابتور موبایل استفاده کردم البته سر راهش رگلاتور7805 گذاشتم و خروجی ولتاز 5ولت دقیق ودرسته در مورد طول سیم که فرمودید حدودا 35 سانتی متره چون من با همین ابعاد کابل جیتک برای رسیور ساختم وبدون مشکل دارم کار میکنم این پروگرامر از مبنا کار نمیکنه اگر امکانش هست خواهشمندم حضرتعالی یا دوستان این پروگرامر رو بسازند ونتیجه رو اعلام فرمایید به نظر حقیر کار نمیکنه با سپاس فراوان

afshin9482
29th August 2011, 10:53
با سلام خدمت دوستان من این پروگرامر رو ساختم البته مدار اولی که مربوط به آیسی های سری 24 هستش ولی کار نکرد بالاخره با استفاده کردن از سیم شیلد راه افتاد ولی آیسی ها روeraseنمیکنه یا این قابلیت رو نداره یا راهکاری داره که من بلد نیستم اگه کسی از دوستان میدونه بگه ممنون میشم با سپاس....

شهریار
29th August 2011, 12:18
باسلام دوست عزیز
این پروگرامرها بعضی از مارک ها را ساپورت نمی کند
بهتر است شما مارک های دیگر آی سی را نیز تست نمایید

TAHA1
29th August 2011, 12:29
با سلام خدمت دوستان من این پروگرامر رو ساختم البته مدار اولی که مربوط به آیسی های سری 24 هستش ولی کار نکرد بالاخره با استفاده کردن از سیم شیلد راه افتاد ولی آیسی ها روeraseنمیکنه یا این قابلیت رو نداره یا راهکاری داره که من بلد نیستم اگه کسی از دوستان میدونه بگه ممنون میشم با سپاس....

با سلام

دوست گرامی برخی از آیسی ها قابلیت ERASE شدن را ندارند
و حتی در پروگرامر TNM 2000 که یکی از بهترین پروگرامرهای موجود در بازار
میباشد نیز با انتخاب برخی از آی سی ها کلید ERASE نرم افزار غیرفعال میشود.
در این گونه موارد بنده همیشه آیسی را با FF پروگرام میکنم

shovaliesia
5th May 2013, 08:57
درود
مدار اول برای سری 24 و مدار دوم برای سری 93 است .مدار دوم از نظر ظاهری ایرادی ندارد !
پایه 6و8 مثبت 4.5 ولت که با سه باطری تامین شده و 5 هم منفی است پایه 7 هم استفاده نشده است .
جمپر را بهتر است قرار دهید . نرم افزار امکان پاک کردن را دارا است فرمانها از سربرگ Command انتخاب میشوند

والا تا اونجا که من می دونم در کلیه زبانهای دنیا خط تیره بین دو عدد نشون دهنده "تا" هست البته در زبان پارسی وقتی می نویسیم 6-8 یعنی از شش تا هشت اینجا هم همینو نوشته 8-6 یعنی پایه های 6 و 7 و 8 . واسه خودتون تفسیر نکنین 6 و 8 مثبت و 7 استفاده نشده اگه از الکترونیک چیزی نمی دونین خوندن و نوشتن که بلد هستین