PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : بررسی تک تک موارد تعمیرات ECU هایکه با شارژ زیاد دینام معلول شده اند

مهدی چیت بند
7th March 2011, 04:04
سلام
اساتید استحضار دارند هنگام بالا رفتن شارژ دینام در ایسوهای مصرفی داخل کشورمان عمدتا شامل بوجود امدن یک تا چند مورد اسیب به ECU میشوند
از اساتید باتجربه تقاضا دارم در این محل تمامی مواردی که بعد از روشن نشدن خودرو وبعبارتی نمایان نشدن چراغ چک لازم است روی ایسیو های
SAGEM - VALEO-SIMENC -...
بررسی وبرطرف گردد جهت آموزش بیان نمایند.
با سپاس

علي اصلاني
7th March 2011, 04:30
در ECU هاي SIMENC در صورت شارژ زياد دينام ديود دايره شكل سفيد رنگ خواهد سوخت كه در اين صورت چراغ چك هم نداريم

مهدی چیت بند
12th March 2011, 04:42
با تشکر از برادر عزیزم که پیش قدم شدند
دوستان میدونم اطلاعات دارند لطفا همکاری کنید و این قسمت رو که مبحث فوق الاده مهمی در تعمیرات ایسیو هست تکمیل کنیم
و در صورت امکان کمی اموزشی تر و با تصویر
کمی از خلاصه نویسی پرهیز کنیم
ممنونم

علي اصلاني
12th March 2011, 08:33
در ECU SL96 ديود محافظي كه در كنار خازن قرار داره ، در صورت شارژ زياد دينام خواهد سوخت كه در اين صورت پايه 35 ECU به مثبت ديود هم قطع خواهد شد.
:1205219183:در بعضي مواقع بعد از ديود آي سي تغذيه هم ميسوزه

m.aminifar
12th March 2011, 11:16
در یک مورد ایسیو زیمنس براثر شارژ زیادی دینام تعدادی ازپایه های ورودی ایسیو قطع شده و ایسه A2C08350 سوخته بود با تعویض ایسه مربوطه و ترمیم پایه ها مشکل بر طرف شد

محمد دهقان
12th March 2011, 16:57
سلام
در كامپيوتر s2000 يا valeo وقتي كه شارژ دينام بالا رفته
اولين كاري كه من ميكنم در آرودن آي سي تغذيه tle4471 است
وبعد هم تست اتصال كوتاه نبودن اين خازنهايي كه دورشون خط كشيدم
تا از سالم بودن cpu مطمعن بشم بعد ميرم سراغ بقيه قطعات
30961

ramina
12th March 2011, 20:40
به نظر من (طبق تجربه ام)درابتدا باید دیود شماره 1 ازنظر اتصال کوتاه بودن بررسی کرد اگر اتصال کوتاه بود باید قید تعمیر ان ای سی یو را زد ولی اگر این دیود سالم بود با تعویض ای سی رگلاتور شماره 2 به احتمال زیاد ایراد برطرف می شود در صورتی که دیود شماره 1 سوخته ولی اتصال کوتاه نباشد ابتدا ذیود را تعویض اگر خطا رفع نشد پس از ان ای سی رگلا تور شماره 2 نیز تعویض کرد _در نهایت همانطور که خیلی از دوستان نیز تجربه اش را داشته اند اگر ای سی یو در اثر شارژ بالای دینام دچار اسیب جدی شده باشد هیچ یک از این کارها نتیجه نمی دهد ولی ما به هر حال تلاشمان را کرده ایم .:0018::0018::0018:

kordstan
12th March 2011, 23:20
سلام دوستان اشتباه نکنید. پاور نمیسوزه.
اگرم خواستید چک کنید پایه برق ورودی ان را بلند کنید.معلوم میشه که سوخته است یا نه.
tle4471
tle 4271
tle7905
va...

مهدی چیت بند
13th July 2011, 03:32
روش تست این قطعه به چه شکله روی برد یا جدا
2 اگر این سوخته بود بیخیال شیم

hfmicro
5th November 2012, 02:07
با سلام ،

در مورد s2000 هم آی سی s2000 یا در والئو آی سی JCI در 90 درصد موارد میسوزند ! بخصوص که در این ایسیو ها وریستور یا محافظ ولتاژ وجود ندارند . البته دوستان توجه کنید که اون دیود گرد زیمنس یا اون دیود درشت SL96 در واقع دیودهای زنر وات بالا هستند که برای جایگزینی اونها بهتره از دیود معمولی استفاده نشه چون در صورتیکه دوباره ولتاژ به هر دلیلی بالا بره ایسیو صد در صد تخریب میشه !

مهدی چیت بند
12th November 2012, 07:04
سلام دوستان لطفا راهنمایی بفرمایید
در تصویری دیدم بجای دیود اس ال 96 از دو عدد دیود ساده استفاده شده بود بگمانم موازی...
در کل جای این دیود و مدل بکاررفته در ایسیو های زامیاد از چی و چطوری استفاده کنم..
باسپاس

0111mohammad
12th November 2012, 10:28
سلام مهدی جان
شما میتونید به جای دیوید فابریک از دیوید 6 آمپر استفاده بکنی.. 100٪ اوکی جواب میده..
یا حق!

REZA KHODAEI
12th November 2012, 19:29
مهندس به نظرتون 6 امپر زیاد نمیشه ؟؟؟ فکر کنم 3 امپر بشه بهتره

0111mohammad
12th November 2012, 20:35
البته نظرها متفاوته در این زمینه.. ولی بنده در همه موارد از این مقدار استفاده نمودم که خوشبختانه همشون خوب جواب داد..

amir_8
13th November 2012, 08:59
سلام
جسارتا اگه امكان داره راهنمايي فرماييد در ECU والئو پرايد (ايمودار) در صورتيكه شارژ بالا دچار آسيب شده باشد و با در آوردن آي سي JCI از روي برد و بلند كردن پايه 9 آي سي 4471 از روي برد همچنان پايه 9 و 10 از روي مدار به هم متصل باشد ، آيا راه حلي دارد ؟

حميد ذوالعلا
14th November 2012, 03:34
سلام
جسارتا اگه امكان داره راهنمايي فرماييد در ECU والئو پرايد (ايمودار) در صورتيكه شارژ بالا دچار آسيب شده باشد و با در آوردن آي سي JCI از روي برد و بلند كردن پايه 9 آي سي 4471 از روي برد همچنان پايه 9 و 10 از روي مدار به هم متصل باشد ، آيا راه حلي دارد ؟
سلام
در این صورت ای سی میکرو سوخته.که اکثرا به همین بدلیل (شارژ بالا )میکرو میسوزد و ارزش تعویض ندارد.

hfmicro
30th November 2012, 20:10
سلام مهدی جان
شما میتونید به جای دیوید فابریک از دیوید 6 آمپر استفاده بکنی.. 100٪ اوکی جواب میده..
یا حق!

دوستان همونطور که قبلا نیز نوشتم اون فقط یک دیود نیست . اون نقش وریستور را نیز بازی میکند . در ضمن دیود 3 آمپر و 6 آمپر هیچکدام کار اون را انجام نمیدهند . اگر شما جای اون هیچ چیزی نگزارید نیز ایسیو کار میکند . اون دیودهای معمولی فقط یکی از محافظتهای اون دیود اصلی را انجام میدهند و اونم محافظت در برابر تغذیه معکوس ایسیو میباشد و در مقابل ولتاژ بالا دیگر ایسیو محافظت نمیشود !!:721120_biggrin:
در ضمن اون خطی که میترکد را خیلی با سیم قطور متصل نکنید تا حد اقل با گذاشتن دیود 6 آمپر با اتصال معکوس ایسیو (برعکس گذاشتن قفل باطری) با ترکیدن دوباره این خط ایسیو محافظت شود .

مهدی چیت بند
3rd December 2012, 23:09
سلام.
من تقاضا دارم عزیزان عنوان کنند برای زیمنس .والئو.بوش.اس ال 96 .و.. هرکدوم چی و چند امپر
در صورت تفاوت البته...
وباقی مطالب ..مشابهات ایسی های ایسیو...

ebi n1
13th July 2013, 05:56
من اول جای ایسی کانک که با خط قرمز کشیدم اگر راه دادایسی را از مدار خارج میکنم بعد دوباره تست میگرم اگر راه نداد با تعویض ایسی درست میشود اگر راه داد میروم سراغ ایپرام باید یک منفی داشته باشد در غیر این صورت میکرو خراب است

mostafaazizi
31st January 2014, 22:16
تمام دیود های فوق که دوستان فرمودند در سایت جهان کیت فروخته میشود مثلا دیود زیمنس 7000ت

علی ایلیا
3rd November 2014, 15:42
عالی بود

مهدی چیت بند
13th August 2019, 03:43
سلام به بچه های گل و قدیمی سایت
داشتم مروری میکردم گذشته رو که به اینجا رسیدم
و باخودم میگم چه جونی میکندیم برای یادگیری و برای 1 دیود یا ... چند صفحه سیاه کردیم
واقعا ما اواخر دهه 50 و دهه 60 خلق شدیم برای دویدن و ...
الان مشتری که میاد پشیم برای من نقشه و اطلاعیه فنی های مربوط به کارشو میاره یجوری هم برخورد میکنه بگفته یکیشون
:
خوب شد مهندس بدردت خورد!!!!:confused: باز کسی دیگه ای بیاد سریع کارشو انجام میدی ...:cool:
نمیخواستم تو چشاش \پیP کنم طرف عکس ایسیو والیوPl4 که اسم ایسی ها رو روش نوشته برای j34p اورده منت هم داشت اخرکار که گویا من کاری نکردم...
بگدریم یادش بخیر الان همه چی اسون شده..
همه سفرتون پربرکت باشه و سایه تون بالاس سر خونواده تون مستدام ....