PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : بهترین روش برای اتصال به شبکه اینترنت چیه ؟

mostafa2010
27th March 2011, 07:34
سلام دوستان
وقتتون به خیر . امیدوارم که حالتون خوب باشه ...
یه سوال داشتم خدمتتون :

بنده در حال حاضرازاینترنت دیال آپ استفاده می کنم که سرعت آنچنان تعریفی وخوب نیست ومنطقه مون هم جوری هست که isp نداره ومن مجبورم برا استفاده از اینترنت کد بگیرم وبه همین دلیل سر عت اینترنتم آن چنان جالب نیست فاصله ام تا نزدیکترین مرکز اینترنت (adsl) حدود 15 کیلومتر می باشد .ظاهرادرحال حاضریه سری دستگاههایی چینی وارد بازار شده که با سیمکارت ایرانسل با همراه اول به اینترنت متصل می شوند ( بابلوتوث یا یو اس بی ) من با یکیش که حدود 95 تومن یکی از دوستان خریده بوده به اینترنت متصل شدم وامتحان کردم ولی اصلا" مقرون به صرفه نیست وزیاد قطع ووصل می شد .
حال با توجه به شرایط بنده یه سوال که دارم واون اینه که من ازچه روشی می تونم بهتر وراحتتر به اینترنت متصل شم که هم سرعتش خوب باشه وهم مقرون به صرفه ؟ سرعت خیلی بالا هم مد نظرم نیست سرعت متوسط وقطع ووصلی هم نداشته باشه .

ممنون میشم راهنمایی فرمایید .
باتشکر

ARIYA
27th March 2011, 08:22
سلام دوستان
یه سوال داشتم خدمتتون :

بنده در حال حاضرازاینترنت دیال آپ استفاده می کنم که سرعت آنچنان تعریفی وخوب نیست ومنطقه مون هم جوری هست که isp نداره ومن مجبورم برا استفاده از اینترنت کد بگیرم وبه همین دلیل سر عت اینترنتم آن چنان جالب نیست فاصله ام تا نزدیکترین مرکز اینترنت (adsl) حدود 15 کیلومتر می باشد .ظاهرادرحال حاضریه سری دستگاههایی چینی وارد بازار شده که با سیمکارت ایرانسل با همراه اول به اینترنت متصل می شوند ( بابلوتوث یا یو اس بی ) من با یکیش که حدود 95 تومن یکی از دوستان خریده بوده به اینترنت متصل شدم وامتحان کردم ولی اصلا" مقرون به صرفه نیست وزیاد قطع ووصل می شد .
حال با توجه به شرایط بنده یه سوال که دارم واون اینه که من ازچه روشی می تونم بهتر وراحتتر به اینترنت متصل شم که هم سرعتش خوب باشه وهم مقرون به صرفه ؟ سرعت خیلی بالا هم مد نظرم نیست سرعت متوسط وقطع ووصلی هم نداشته باشه .

باتشکر

درود
متاسفانه چون در شهر خود آی اس پی ندارید نمیتوانید از سرویسهایی مانند ADSL استفاده کنید و مقرون به صرفه ترین راه همان وایرلس (بدون سیم) است
که اگر ای اس پی نزدیک شما سیستم وایرلس را ساپورت میکند و تا محدود شهر شما پوشش دارد از این سرویس استفاده کنید در غیر اینصورت استفاده
از اینترنت سیمکارت ایرانسل با فعال کردن بسته های GPRS برای کاهش هزینه اتصال بهتر است برای این کار هم نیاز به خرید چیزی نیست یک گوشی
که قابلیت اتصال به اینترنت را دار باشد را به وسیله نرم افزار Nokia pc suit یا sony ericsson pc suit بسته به نوع گوشی که سونی یا نوکیا
باشد اینکار را انجام میدهد . البته گوشی های سری جدید نوکیا برای اینترنت خیلی سریع تر عمل میکنند و میتوانید تا سرعت بین 20 تا 25 کیلوبایت بر ثانیه
دانلود داشته باشید . تنظیمات خاصی هم نیازنیست . و روشهای آن هم فکر میکنم در سایت موجود باشد . یک جستجو انجام دهید

mostafa2010
27th March 2011, 08:53
ممنونم از جوابتون .
همون گوشیو به کامپیوتر می تونم وصل کنم وازطریق کامپیوترکار کنم ؟
سیستم وایرلس نیز به نظرم هزینش آن چنان پایین نیست !!!

ممنونم

rafsanjan gsm
27th March 2011, 10:50
دوست من شما اول باید ببینی که دکل ایرانسلی که ازش انتن میگیری سیستم gprs روش سوار هست یا سیستم edge. اگه gprs باشه که سرعتتون بیشتر از 10 نمیشه ولی اگه edge باشه سرعت تا 40 هم میرسه، در ظمن گوشی یا gprs-edge modem شما هم باید سیستم edge رو ساپورت کنه تا بتونید با حداکثر سرعت کانکت شید

mostafa2010
27th March 2011, 11:49
ممنونم همشهری گرامی
ازچه طریقی می تونم متوجه شم که کدوم سیستم روی دکل هست ؟ ( مخابرات ؟ )
وهمچنین گوشی اون سیستم رو داشته باشه ؟

غدیر
27th March 2011, 13:19
با سلام
بنده هم مدتی از خط ایرانسل استفاده کردم سرعت چندانی نداشت ولی در شهر دیگری یکی از دوستان استفاده می کرد ورضی کننده وسرعتش خوب بود معمولا در مراکز استانها وشهر های بزر گتر سرعت بالاتر است
شماهم بسته 10000هزار ی ایرانسل بگیر وبرای یک ماه استفادئه کن وبا گوشی می توانی وصل بشوی
با کابل بهتر است وسرعت بیشتر می شود.

mostafa2010
27th March 2011, 14:03
با سلام
بنده هم مدتی از خط ایرانسل استفاده کردم سرعت چندانی نداشت ولی در شهر دیگری یکی از دوستان استفاده می کرد ورضی کننده وسرعتش خوب بود معمولا در مراکز استانها وشهر های بزر گتر سرعت بالاتر است
شماهم بسته 10000هزار ی ایرانسل بگیر وبرای یک ماه استفادئه کن وبا گوشی می توانی وصل بشوی
با کابل بهتر است وسرعت بیشتر می شود.

درحد دیال آپ بود ؟

M_Repair
27th March 2011, 15:41
درحد دیال آپ بود ؟

باسلام

البته بنده ایرانسل رو پیشنهادنمیکنم.اگرهمراه اول (919)درمنطقه شما GPRSروپوشش میده بهتراست ازهمراه اول استفاده کنید.(ایرانسل هم خوبه اما سرعتش متغییرهستش)

دوست عزیزبرای انتقال اینترنت به پست زیربروید.

آموزش انتقال اینترنت موبایل به کامپیوتر با کابل usb - مجمع و انجمن تعمیرکاران و متخصصین الکترونیک (http://kiansat.kim/showthread.php?t=20637)

غدیر
27th March 2011, 16:40
با سلام وتشکر از جناب سلیمی
بنده از ایرانسل استفاده می کردم ودانلود در حدود 5کیلوبایت داشت واین سرعت متغیر است در مناطق مختلف فرق می کند وچون همیشه کانکت هستی از لحاظ هزینه بهتر است . همراه اول نیز یکی از دوستان استفاده می کرد که علاوه بر هزینه بسته هزینه جدا نیز روی قبضش حساب می شد اگر از هکمراه اول می خواهید استفاده کنید بهتر است اعتباری باشد . یک بار امتحان کنید ارزشش دارد.این نکاتی بود که بنده در شهر خودم شاهدش بودم شاید برای شهر شما صادق نباشد.

محمد خوزستان
27th March 2011, 16:49
سلام دوستان
یه سوال داشتم خدمتتون :

باتشکر

با سلام به شما دوست عزيز شما ميتوانيد از وايمكس كه سرعت نسبتا خوبي داره استفاده كنيد اگر از اون نخواستيد استفاده كنيد ميتونيد وايرلس بگيري كه نياز به يك انتن پژوهش كه قيمت اون حدود 70 و يك كارت كه حدود 50 هست بگيري و يك اكانت بگيري و استفاده كنيد

M_Repair
27th March 2011, 16:57
با سلام وتشکر از جناب سلیمی
بنده از ایرانسل استفاده می کردم ودانلود در حدود 5کیلوبایت داشت واین سرعت متغیر است در مناطق مختلف فرق می کند وچون همیشه کانکت هستی از لحاظ هزینه بهتر است . همراه اول نیز یکی از دوستان استفاده می کرد که علاوه بر هزینه بسته هزینه جدا نیز روی قبضش حساب می شد اگر از هکمراه اول می خواهید استفاده کنید بهتر است اعتباری باشد . یک بار امتحان کنید ارزشش دارد.این نکاتی بود که بنده در شهر خودم شاهدش بودم شاید برای شهر شما صادق نباشد.

ممنون وسپاس ازجناب استادغدیر

دوستان همانطورکه جناب استادغدیرگفتندازسیم کارت اعتباری استفاده کنید.