PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : سوالات و مشكلات خودرو ي شما كه نميدونيد كجا بايد سوال كنيد

علي اصلاني
27th March 2011, 20:33
در اين قسمت سوالات و مشكلات خودرو ، كه جاي مشخصي براي طرح سوال آن نيست قرار خواهد گرفت.
پيداست كه پس از مشخص شدن دقيق مشكل ، ادامه بحث به بخش مربوطه انتقال خواهد يافت

شهریار
27th March 2011, 21:07
با سلام
خودروی سمند،مدل 84،یگانه سوز
در سال گذشته سه بار سر سیلندر آن به خاطر واشر سر سیلندر باز شد
که بار سوم به علت تخصص زیاد تعمیرکار موتورتقریبا تعمیر کامل شد
امّا الان که موتور بسته شده است ماشین بد کار میکند و گاهی اوقات
ریپ میزند وکلا ماشین در حال حرکت دل میزند
ماشین را به تعمیر کار دیگری نشان دادم
گفت که این ماشین کن ایستر ندارد وآن را تهیه و سر جای خود نصب کنید
امامن درمدل دیگراین ماشین که مشاهده کردم،متوجه شدم این قطعه به کارنرفته
توضیح اینکه وایر شمع ها وشمع ها تعویض شده
سیستم انژکتور نیز سرویس شده است
لطفا راهنمایی کنید ایراد کار کجاست؟

علي اصلاني
27th March 2011, 21:21
جناب شهريار ، ماشين رو به دستگاه دياگ وصل نكرديد؟
اگر ماشين دياگ خورده نتيجه رو اعلام كنيد

شهریار
27th March 2011, 23:08
باسلام وتشکراز شما دوست عزیز
دستگاه را به دیاگ وصل نکردیم چون این دوست ما گفت نیازی نیست
شما همین قطعه رااضافه نمایید مشکل حل می شود

محمد دهقان
28th March 2011, 09:29
باسلام وتشکراز شما دوست عزیز
دستگاه را به دیاگ وصل نکردیم چون این دوست ما گفت نیازی نیست
شما همین قطعه رااضافه نمایید مشکل حل می شود

سلام
جناب شهريار عزيز حتما" دياگ بزنيد و بعد خطاهاي احتمالي را عنوان كنيد تا دوستان بتونند بهتر راهنمايي تون كنند

متشكرم

reza_zolfi2005
28th March 2011, 14:59
سلام اقا شهریار
معمولا ریب زدن ازخرابی در دایم شم ها و وایر انژکتر پیش میاد
شما اگراینها را همگی چک کردید و از سالمیش اطمینان دارید
سوزنها را هم حتما یک شستشو بدید

hz_hamed
29th March 2011, 01:42
سلام دوست عزیز
به خاطر باز شدن سر سیلندر امکان به هم خوردن تایم نیز وجود دارد لطفا بررسی کنید که تایم بهم نخورده باشد

mostafaazizi
29th March 2011, 07:17
:0011:احتمالا وایر یا شمع ترک داره
کنیستر واسه آلودگی محیط زیسته هرکی گفته از اونه اندازه یه شاگرد مکانیک هم اطلاعات نداشته
متاسفانه بعضی از مکانیک ها باید برن آژانس مسافر کشی کنن ملت هم اسیر نشن

kr@l k@mel
20th July 2011, 17:39
دوستان عزیز من یه پزو پرشیا 1800 دارم مدل 82 بوده که دو بار است که تعمیر اساسی شده که در مورد اول بی جهت با تشخیص اشتباه تعمیرکار کلا اساس تعمیر شده ( بوش . پیستون .واشر سر سیلندر ) که ماشین بعد این تعمیر دوباره مثل قبل درست کار میکرد اما بعد 3 هفته تعمیر ماشین رو به دوستم امانت داده بودم که ماشین در برج 11سال 89 دوباره بدلیل داغ بیش از حد منجر به سوزاندن واشر سرسیلندر وتاب برداشتن سرسیلندر به تعمیر رفته ( تعمیر واشر سرسیلندر . کف تراشی . بوش و پیستون ) که این تعمیر پدر ماشین رو در آورد .این بار از وقتی تعمیر شده این ایراد ها رو داره 1. از درب رادیاتور آب رو میزنه بیرون 2. تو جاده وقتی توقف میکنم چراغ روغن / اب و باطری همزمان روشن میشه 3. هر روز صبح 1یا 2 لیتر آب بریزی . لطفا اساتید راهنمایی بفرمایین که چیکار کنم

soroosh_ww
8th April 2012, 05:33
باسلام به اساتید محترم من میخواستم بدونم چطوری میشه که یک سوءیچ جدید برای پراید 132 ساخت چونکه من از روی سوءیچ یدکش یک کپی ساختم و فقط درهارو باز میکنه و ماشین استارت میخوره اما روشن نمیشه باسوءیچ یدکش روشن میشه اما با این نه از چند نفر سوال کردم گفتن باید باکامپیوتر بهش کد بدین لطفا به طور کامل بنه رو روشن کنید ازتمامی شما دوستان واساتید محترم متشکرم:0018:

m.aminifar
8th April 2012, 11:09
باسلام به اساتید محترم من میخواستم بدونم چطوری میشه که یک سوءیچ جدید برای پراید 132 ساخت چونکه من از روی سوءیچ یدکش یک کپی ساختم و فقط درهارو باز میکنه و ماشین استارت میخوره اما روشن نمیشه باسوءیچ یدکش روشن میشه اما با این نه از چند نفر سوال کردم گفتن باید باکامپیوتر بهش کد بدین لطفا به طور کامل بنه رو روشن کنید ازتمامی شما دوستان واساتید محترم متشکرم:0018:

سلام:شما باید با دیاگ سوییچ جدید به خودرو معرفی کنید و اینکار ملزم به داشتن کد سوییچ هست

اصغر ب
9th June 2012, 17:03
باسلام خدمت دوستان کیان ست من میخواهم یکدوره آموزش تعمیرات ecu ببینم ودر اینترنت بهترین گزینه آقای صفاریان را دیدم آیا از دوستان کسی هست از کیفیت آموزش ایشان اطلا عاتی به من بدهد ممنون ومتشکرم

sajadnasirpor
9th June 2012, 18:56
باسلام خدمت دوستان کیان ست من میخواهم یکدوره آموزش تعمیرات ecu ببینم ودر اینترنت بهترین گزینه آقای صفاریان را دیدم آیا از دوستان کسی هست از کیفیت آموزش ایشان اطلا عاتی به من بدهد ممنون ومتشکرم
سلام دوست عزیز چرا بیخودی پول و وقت خود رو هدر میدی همه فایل هایی که تو کلاس های آموزش میخوای اینجا هست و تا دلت بخواد استاد های هستند که بدون هیچ چشم داشتی بهت کمک میکنن و هر موقع هم میتونی سوالت رو بپرسی و جواب بگیری حالا خود دانی به این تاپیک هم سری بزن شاید بدردت بخوره :416721_390421_Laie_:416721_390421_Laie_http://kiansat.kim/showthread.php?t=34182
(http://kiansat.kim/showthread.php?t=34182)

azezkmsf
23rd July 2012, 11:22
سلام
من یک نقشه میخوام که چراغ سقفی پراید رو بعد از چند ثانیه مثل ماشینهای سمند یا پژو خاموش کنه
با سپاس

pal-electronic
23rd July 2012, 11:28
سلام
من یک نقشه میخوام که چراغ سقفی پراید رو بعد از چند ثانیه مثل ماشینهای سمند یا پژو خاموش کنه
با سپاس

دوست عزیز سلام
میتوانید از یک خازن میکرو بالا برای این کار استفاده کنید
موفق باشید

azezkmsf
23rd July 2012, 12:10
[QUOTE=محمد پناهی;224441]
دوست عزیز سلام

موفق باشید

سلام مهندس
من کمی ناشی هستم
اگه میشه قطعات لازم رو بگید من از بازار تهیه کنم
و نحوه وصل کردنش رو هم بگید ممنون میشم
با درود فراوان

اینشتین20
23rd July 2012, 12:20
[QUOTE=محمد پناهی;224441]
دوست عزیز سلام

موفق باشید

سلام مهندس
من کمی ناشی هستم
اگه میشه قطعات لازم رو بگید من از بازار تهیه کنم
و نحوه وصل کردنش رو هم بگید ممنون میشم
با درود فراوان
سلام دوست عزیز یک خازن با ظرفیت بالا تهیه کنید ( همه ی فروشگاه های لوازم الکترونیکی از این خازنها دارند) ، این خازن رو بطور موازی به دوسر لامپ متصل کن ( البته با در نظر گرفتن dc بودن یا ac بودن برق لامپ خودرو که من زیاد اطلاعی ندارم از نوعش ، اگه dc بود مثبت رو به مثبت خازن و منفی رو به منفی خازن وصل کنید).

azezkmsf
23rd July 2012, 12:59
[QUOTE=azezkmsf;224482]
سلام دوست عزیز یک خازن با ظرفیت بالا تهیه کنید ( همه ی فروشگاه های لوازم الکترونیکی از این خازنها دارند) ، این خازن رو بطور موازی به دوسر لامپ متصل کن ( البته با در نظر گرفتن dc بودن یا ac بودن برق لامپ خودرو که من زیاد اطلاعی ندارم از نوعش ، اگه dc بود مثبت رو به مثبت خازن و منفی رو به منفی خازن وصل کنید).

خوب دوست گرامی
سر سر پیچ لامپ دوعدد سیم وجود داره یکی منفی ویکی مثبت
یعنی من یک سر سیم مثبت رو به مثبت خازن و منفی سیم رو به منفی خازن بزنم
اون موقع در خوردو که بسته میشه بعد از چند ثانیه خاموش میشه

xzbit
23rd July 2012, 13:53
دوستان از صبح امروز دیگه ماشینم استارت نمیخوره سر باطری و دینام رو چک کردم مشکل از کجا میتونه باشه ضمنا پراید هاش بکه ممنون

azezkmsf
23rd July 2012, 17:03
دوستان از صبح امروز دیگه ماشینم استارت نمیخوره سر باطری و دینام رو چک کردم مشکل از کجا میتونه باشه ضمنا پراید هاش بکه ممنون

خوب خود باتری سالم هست؟

xzbit
23rd July 2012, 17:21
خوب خود باتری سالم هست؟
اره عزیز تازه عوض کردم اصلا قبلا این مشکل رو نداشتم نمیدونم واسه چی اینجوری شده از صبح امروز

azezkmsf
23rd July 2012, 18:45
اره عزیز تازه عوض کردم اصلا قبلا این مشکل رو نداشتم نمیدونم واسه چی اینجوری شده از صبح امروز

دوست گرامی
بالاتر از باتری یعنی جایی که کمک ماشین بسته میشه
یک جعبه سیم سه تایی هست
میتونه مشکل از اون باشه
فیوضهای داخل ماشین کنار فرمون رو هم چک کن
در ضمن از سالم بودن باتری مطمئن شو با یک لامپ ساده

xzbit
23rd July 2012, 21:24
دوست گرامی
بالاتر از باتری یعنی جایی که کمک ماشین بسته میشه
یک جعبه سیم سه تایی هست
میتونه مشکل از اون باشه
فیوضهای داخل ماشین کنار فرمون رو هم چک کن
در ضمن از سالم بودن باتری مطمئن شو با یک لامپ ساده
داداش بردم پیش باتری ساز گفت ماله باتریه ولی من این باتری رو با مارک puma تازه 8 ماه است که خریدم چراغ پشت امپر روشن میشه من گفتم ماله دینامه ولی اوستا دستگاه زد گفت ماله باتریه ضمنا من این کارهای رو که گفتید چک کردم ولی مشکل از اونجا نبود

hamid_32
8th August 2012, 02:26
باسلام من 206sdمدل 90 v8دارم بعضی موقع ماشین دور نمگیرد در موقع ایستادن دنده 1 وبعضی موقع صدای تق تق از موتور م دنده 1 مثل صدای اسکان دراوید میگن از روز اول همین مشکل را داشت شمع وصافی را عوض کردم نمایدگی رفتم درست نشد خواهشا ایراد چیه

sajadnasirpor
16th September 2012, 12:46
سلام خدمت دوستان احتیاج به همفکری در باره خرید خودرو دست دوم دارم من هفت میلیون پول دارم با اون چه ماشینی بخرم که مناسب باشه از نظر لطف شما سپاس

mohsen207
28th March 2013, 14:11
سلام

من یه قسمت حلو کامل
موتور پژو 206 2000 سی سی

دارم میخواستم ببینم برای کانفیگ ecu با دستگاه pps به کدوم مسیر باید برم ؟

موتور : EW10J4

ارادتمند

hojat_ramezani
23rd April 2013, 20:17
با سلام خدمت اساتید محترم من مشکلی دارم که شاید شما بتونید منو راهنمایی کنید شیشه بالابر 206 کار نمیکنه یعنی برق به کلید شیشه بالابر نمیرسه فیوز ها رو هم چک کردم همه سالمند هردو شیشه بالابر هم با هم از کار افتادن
لطفا منو راهنمایی کنید

injaneb
22nd February 2014, 15:13
دوستان من دنبال تعمیرکار برای ضبط تیانا میگردم این چنجرش مشکل پیدا کرده.

TuneUp_Vahab
22nd February 2014, 22:59
دوستان من دنبال تعمیرکار برای ضبط تیانا میگردم این چنجرش مشکل پیدا کرده.

درود :

دوست عزیز ، در لینک زیر سوال خود را مطرح نمایید .

بخش پرسش و پاسخ و مشکلات (http://kiansat.kim/forumdisplay.php?f=767)

ASALAK
6th July 2014, 15:56
سلام دوستان
۴۰۵مدل ۸۳ دارم دست نخورد ه
چند روز پیش پمپ بنزین سوخت واونو عوض کردم ،اما بعدش ماشین در خال حرکت کم میاره ودور موتور به ۱ میرسه جند بار گاز رو بازی میکنم دوباره راه میفته فکر کردم از صافی بنزین یا کثیفی لوله ها وانژکتوره که نبود ! امروز متوجه شدم که روی گاز cng هم همینطور شدهذبنظر شما علت چیه ؟
ناگفته نمانه که چندبگی پیش امپلی صوتی ماشین سوخت وتا حدی که باطری کاملا خالی شده بود اما اون موقع مشکلی نداشت وچند روز بعد پمپ سوخت و ادامه ماجرا لطفا راهنمایی کنید .ممنون

TuneUp_Vahab
9th July 2014, 10:57
سلام دوستان
۴۰۵مدل ۸۳ دارم دست نخورد ه
چند روز پیش پمپ بنزین سوخت واونو عوض کردم ،اما بعدش ماشین در خال حرکت کم میاره ودور موتور به ۱ میرسه جند بار گاز رو بازی میکنم دوباره راه میفته فکر کردم از صافی بنزین یا کثیفی لوله ها وانژکتوره که نبود ! امروز متوجه شدم که روی گاز cng هم همینطور شدهذبنظر شما علت چیه ؟
ناگفته نمانه که چندبگی پیش امپلی صوتی ماشین سوخت وتا حدی که باطری کاملا خالی شده بود اما اون موقع مشکلی نداشت وچند روز بعد پمپ سوخت و ادامه ماجرا لطفا راهنمایی کنید .ممنون

درود :
دوست عزیز،ایسیو را فلش بزنید مشکل حل خواهد شد.

m,dehghan
12th July 2014, 15:34
با سلام بعد از انجام فرمایشات دوستان گرامی به نظر بنده شما ببینید ولتاژ روی خط شما یعنی روی باتری و نشان داده شده داخل دیاگ چند ولت است در حالت بنزین ولتاژروی دوسر پمپ چقدر است از 12/5-13 نباید کمتر باشد

karim_9
22nd July 2014, 17:17
بنده ماشینم پژو 405 هست وقتی صبح رو شن میکنم راه میفتم سرو صدای داخل ماشین اذیت میکنه بیشتر صدا از درب ها میاد مخصوصا درب سمت راننده ایا راهی وجود داره که صدای درب ها رو از بین بردم اگه کسی از دوستان در این مورد تجربه دارند راهنمایی کنند در ضمن این عیب صبح ها خیلی اذیت میکنه در جاده بدون دست انداز مثل اتو بان سرصدا نداره

aaaabbbccc
29th July 2014, 18:33
من یه 206 v8دارم که صفره فقط مشکلی که داره اینه که چراغهای امپر وکیلومتر هر2روزقاطی میکنن مثلا درهنگام خاموشی ماشین علامت چراغهای جلو روداشبورد روشن میمونه وکیلومترها امپراش بالا چایین میرن جون من کمک کنید؟

m_saadi
21st September 2014, 14:18
با سلام
من پراید 131 مدل 83 دارم
ولی موقعی که در اتوبان میروم سرعتم از 100 کیلومتر بالاتر نمی رود .
ممنون می شوم راهنمایی بفرمایید.

TuneUp_Vahab
23rd September 2014, 11:56
با سلام
من پراید 131 مدل 83 دارم
ولی موقعی که در اتوبان میروم سرعتم از 100 کیلومتر بالاتر نمی رود .
ممنون می شوم راهنمایی بفرمایید.

درود:

دوست عزيز،سنسور كيلومتر را بررسي نماييد.

TuneUp_Vahab
23rd September 2014, 11:58
بنده ماشینم پژو 405 هست وقتی صبح رو شن میکنم راه میفتم سرو صدای داخل ماشین اذیت میکنه بیشتر صدا از درب ها میاد مخصوصا درب سمت راننده ایا راهی وجود داره که صدای درب ها رو از بین بردم اگه کسی از دوستان در این مورد تجربه دارند راهنمایی کنند در ضمن این عیب صبح ها خیلی اذیت میکنه در جاده بدون دست انداز مثل اتو بان سرصدا نداره

درود:

دوست عزيز،به صافكار مراجعه نموده تا دربها را رگلاژ كند.در ضمن نوارهاي دور درب را چرب كرده يا تعويض نماييد.

حامدجعفری
23rd September 2014, 16:23
درود:

دوست عزيز،سنسور كيلومتر را بررسي نماييد.

درود.برای تست کیلومتر خودروی پراید:دور موتور روی 3000 و در دنده 5 سرعت تقریبا دور و بر120 کیلومتر بر ساعته/

mojtaba3
24th September 2014, 16:24
سلام
نیاز ضروری به درب فابریک جلو پراید سمت راننده و به رنگ نقره ای دارم.
کسی میدونه تو استان فارس از کجا میتونم پیدا کنم هر شهر و یا شهرستانی باشه فرقی نداره

jkarimi1
8th October 2014, 19:52
دوستان من قصد خرید رانا رو دارم چند سوال
1 فرقش با 206 چیه
2 میشه گازسوزش کرد
3 . موتورش همون موتور 206 هست یا نه
4 کلا خودروی خوبی هست زیاد خرج رو دستمون نمیزاره

jkarimi1
13th October 2014, 01:09
kasi nist rahnami kone

Mohammad.Pk
21st October 2014, 15:27
سلام. دوستان يه سوال داشتم
مقدار پاشش اانژکتوراى پرايد ساژم چند سى سى در دقيقس
با انژکتور چه ماشينى ميشه عوض کرد. که پاشش بيشترى داشته باشه ؟؟ دمتون گرم

شاپور اول
24th September 2017, 11:19
سلام به تمام عزیزان من دیروز باطری تیبا یک مدل 90 را در ا در اوردم بعد وصل کردم حالا صبظ صوت فابریک ماشین کد میخواد کد خودش 1122 را میدم خطا میده راهنماییم کنید

TuneUp_Vahab
24th September 2017, 12:55
سلام به تمام عزیزان من دیروز باطری تیبا یک مدل 90 را در ا در اوردم بعد وصل کردم حالا صبظ صوت فابریک ماشین کد میخواد کد خودش 1122 را میدم خطا میده راهنماییم کنید

درود:

كد 1234 سپس سلكتو فشار بده.

شاپور اول
25th September 2017, 17:44
درود:

كد 1234 سپس سلكتو فشار بده.
ضمن سلام خدمت شما عرض کنم منظورتان از سلکتور را متوجه نشدم کدوم هست وقتی کد خودضبط که 1122 را میزدم در دکمه چهارم که 2 بود را قبول نمیکرد ارور میداد الان به گفته شما هم کد 1234 در چهارم که 4 هست قبول نمیکنه ارور میده این هم که چند بار زدم روی ارور 16 هست عکس از ضبط الان هم

TuneUp_Vahab
26th September 2017, 12:05
ضمن سلام خدمت شما عرض کنم منظورتان از سلکتور را متوجه نشدم کدوم هست وقتی کد خودضبط که 1122 را میزدم در دکمه چهارم که 2 بود را قبول نمیکرد ارور میداد الان به گفته شما هم کد 1234 در چهارم که 4 هست قبول نمیکنه ارور میده این هم که چند بار زدم روی ارور 16 هست عکس از ضبط الان هم

درود:

مدل پخش را بفرماييد تا دقيق راهنمايي كنم
سلكت منظور فشار دادن ولوم بدون چرخاندن هست

شاپور اول
12th May 2018, 14:36
سلام سیستم صوتی و تصویری ماشین که در ارم kia گیر کرده بالا نمیاد مدل سیستم هست wigo + car multimedia entertaiment sestem لطفا راهنماییم کنید فوری.

TuneUp_Vahab
12th May 2018, 15:43
سلام سیستم صوتی و تصویری ماشین که در ارم kia گیر کرده بالا نمیاد مدل سیستم هست wigo + car multimedia entertaiment sestem لطفا راهنماییم کنید فوری.

درود:

دوست عزيز، سوال خود را در لينك زير مطرح نماييد.

بخش پرسش و پاسخ و مشکلات (http://kiansat.kim/forumdisplay.php?f=767)