PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : خراب شدن هارد western

حامد شکوهی
3rd April 2011, 13:56
با سلام خدمت همه دوستان

من یک هارد western 1.0tb خریدم .تا چند روز پیش به خوبی کار می کرد. از زمانی که پارتیشن بندی کردم .تبدیل به 2 تا پارتیشن کردم و داخل هارد اطلاعات ریختم کاملا درست بود تا این که دوباره به سیستم متصل کردم دیدم 1 درایو بیشتر نیست و هنگام باز کردن همان درایو پیغام فرمت می داد . فرمت کردم ولی دیدم از 500 گیگ اون درایو تبدیل شده به 30 mb با برنامه پارتیشن مجیک با داس با خیلی از برنامه ها که قسط پاک کردن هارد داشتم که دوباره پارتیشن کنم دیدم از 30mb بیشتر نشون نمی دهد حالا جای تعجب این که اسم هارد western تبدیل شده به seagate از راه های مختلفی امتحان کردم ولی موفق نشدم لطفا راهنمایی کنید.....

لطفا جهت راهنمایی جوری باشد که سایر کاربرا حق دیدن داشته باشند.
مر300000000

M_Repair
3rd April 2011, 14:22
با سلام خدمت همه دوستان

من یک هارد western 1.0tb خریدم .تا چند روز پیش به خوبی کار می کرد. از زمانی که پارتیشن بندی کردم .تبدیل به 2 تا پارتیشن کردم و داخل هارد اطلاعات ریختم کاملا درست بود تا این که دوباره به سیستم متصل کردم دیدم 1 درایو بیشتر نیست و هنگام باز کردن همان درایو پیغام فرمت می داد . فرمت کردم ولی دیدم از 500 گیگ اون درایو تبدیل شده به 30 mb با برنامه پارتیشن مجیک با داس با خیلی از برنامه ها که قسط پاک کردن هارد داشتم که دوباره پارتیشن کنم دیدم از 30mb بیشتر نشون نمی دهد حالا جای تعجب این که اسم هارد western تبدیل شده به seagate از راه های مختلفی امتحان کردم ولی موفق نشدم لطفا راهنمایی کنید.....

مر300000000

بــاســـلام

دوست عزیزشما هاردتون روبه کامپیوتردیگه وصل نمایید.طوریکه با هارد خود کامپیوتربوت بشه وبا ویندوزبالا بیادبعد هارد خودتون روفرمت بکنید ببینید چی میشود.بانرم افزارها بیشترهاردها بدسکتورمیشن.این کاروانجام دهیدونتیجه رااعلام کنید

omid.akbari
3rd April 2011, 16:59
سلام دوستان
ممنون از جوابت دوست من آقای سلیمی.ولی بیاین یک مقداری تخصصیتر به این قضیه نگاه کنیم.البته مهدی جون برای خودت استادی هستیا.
ایراد شایع و بزرگ هاردهای ظرفیت بالا پاک شدن فریمور آنها است.باید فریمور اونو رایت کنی.برای رایتم یا باید از PC3000 استفاده کنی ویا با پورت مخصوص اینکار.من به زودی نحوه رفع این نوع ایراد و نوع استفاده شده اون قطعه برای فریمور کردن هارد به همراه نقششو آپلود میکنم.این اتفاق خیلی شایع است.من به شخصه بارها فریمور هارد را زدم و بسیار راحت است.اگر عجله نداری چند روزی بمن فرصت بده تا بیشتر در مورد فریمور توضیح بدم.
برکت خداوند با شما باد
آمین

M_Repair
3rd April 2011, 18:17
سلام دوستان
ممنون از جوابت دوست من آقای سلیمی.ولی بیاین یک مقداری تخصصیتر به این قضیه نگاه کنیم.البته مهدی جون برای خودت استادی هستیا.
ایراد شایع و بزرگ هاردهای ظرفیت بالا پاک شدن فریمور آنها است.باید فریمور اونو رایت کنی.برای رایتم یا باید از PC3000 استفاده کنی ویا با پورت مخصوص اینکار.من به زودی نحوه رفع این نوع ایراد و نوع استفاده شده اون قطعه برای فریمور کردن هارد به همراه نقششو آپلود میکنم.این اتفاق خیلی شایع است.من به شخصه بارها فریمور هارد را زدم و بسیار راحت است.اگر عجله نداری چند روزی بمن فرصت بده تا بیشتر در مورد فریمور توضیح بدم.
برکت خداوند با شما باد
آمین

بـاسـلام به جناب اکــبری دوست خوبـم

به پست زیربروید ببینید آموزش کامل است؟

حل مشکلات ناشی از عدم آپدیت Firmware در ھاردھای Maxtor و Seagate - مجمع و انجمن تعمیرکاران و متخصصین الکترونیک (http://kiansat.kim/showthread.php?p=61738#post61738)

pal-electronic
3rd April 2011, 19:04
دوست عزیز سلام
لطفا مدل هاردتون رو مشخص کنید
موفق باشید

omid.akbari
3rd April 2011, 22:41
مرسی مهدی جان.ایول.خدا بهت برکت بده.دقیقا خودشه.دوست خوبه خودمی

Meisam-Alishahi
6th April 2011, 00:41
با سلام خدمت همه دوستان

مر300000000

هوالعلیم

با سلام خدمت دوست عزیز سوال کننده و دوستان بسیار گلم جناب اکبری و جناب سلیمی متاسفانه پاسخ تان صحیح نیست ، این اشکال ربطی به firmware هارد ندارد و اصلا هارد مورد نظر اشکال عدم دیتکت و یا ظرفیت صفر ندارد و باید دقت داشته باشیدکه هارد مورد نظر western است نه maxtor و seagate این فرمولی که شما به آن اشاره فرمودید برای هاردهای هم خانواده barracuda 7200 با برند maxtor و seagate میباشد مشکل هارد دوست سوال کننده در متغیر شدن جداول منطقی و عدم دسترسی جداول بخش ( MBR و ROOT ) به سطح DATA AREA میباشد که با اصلاح ظرفیت و یک سری از عملیات های دیگر این مشکل حل میشود علت این که هارد با اسم seagate دیتکت میشود این است که با نرم افزار های DM مخصوص هارد seagate به اشتباه جهت بهتر شدن و رفع اشکال هارد کار شده که البته این هم مشکل خاصی نیست و ان شاالله قابل رفع میباشد فقط باید صبر کنیم تا دوست سوال کننده مدل دقیق هارد خودشون رو اعلام کنند.

موفق باشید