PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : شیشه بالابر اتوماتیک تیپ 5

hamid RC
11th April 2011, 00:39
سلام...
چند روز پیش برای کاری مجبور شدم تا کنسول وسط 206 تیپ 5 صفر را باز کنم، که این نیازمند باز کردن دکمه های شیشه برقی بود...
از اون به بعد(فکر کنم) شیشه بالابر اتوماتیک سمت راننده کار نمیکند(شیشه را بالا و پایین میبرد ولی بصورت دستی مانند شیشه های دیگر)
این نوع سوییچ ها مدار اتوماتیک داخل خودشان است یا از جای دیگر هم فرمان میگیرند؟

آیا با باز کردن کانکتور و خارج کردن آن از مدار، در حالی که خودرو خاموش است آسیبی وارد میکند؟

ممنون

m.aminifar
11th April 2011, 01:13
سلام...
چند روز پیش برای کاری مجبور شدم تا کنسول وسط 206 تیپ 5 صفر را باز کنم، که این نیازمند باز کردن دکمه های شیشه برقی بود...
از اون به بعد(فکر کنم) شیشه بالابر اتوماتیک سمت راننده کار نمیکند(شیشه را بالا و پایین میبرد ولی بصورت دستی مانند شیشه های دیگر)
این نوع سوییچ ها مدار اتوماتیک داخل خودشان است یا از جای دیگر هم فرمان میگیرند؟

آیا با باز کردن کانکتور و خارج کردن آن از مدار، در حالی که خودرو خاموش است آسیبی وارد میکند؟

ممنون

سلام:دوست گرامی ایراد از کلید شیشه بالابر هست

hamid RC
11th April 2011, 01:41
سلام:دوست گرامی ایراد از کلید شیشه بالابر هست

رسی از پاسخ سریعتون...
قبلا فقط وقتی ماشین در حرکت بود میرفت رو حالت اتوماتیک...در حالت ایستاده حتی موتور روشن میرفت رو حالت دستی ...
الان تو هیچ حالتی عمل نمیکنه
میخواستم بدونم سیگنالی از جایی نمیگیره که بفهمه ماشین در حرکته یا نه؟
قابل تعمیر هست ؟و آیا نقشه سیم کشی آن موجود است؟

ممنون

m.aminifar
11th April 2011, 13:31
رسی از پاسخ سریعتون...
قبلا فقط وقتی ماشین در حرکت بود میرفت رو حالت اتوماتیک...در حالت ایستاده حتی موتور روشن میرفت رو حالت دستی ...
الان تو هیچ حالتی عمل نمیکنه
میخواستم بدونم سیگنالی از جایی نمیگیره که بفهمه ماشین در حرکته یا نه؟
قابل تعمیر هست ؟و آیا نقشه سیم کشی آن موجود است؟

ممنون

سلام:این عکس دانلود کنید نقشه شیشه بالابر اتومات 206

hossein206
11th April 2011, 14:24
گاهی برای به کارافتادن حالت اتومات باید کلید سمت راننده رو با فشار بیشتری با سمت بالا کشید...
تا جایی که میدونم وقتی ماشین روشنه باید عمل کنه و ربطی به در حال حرکت بودن یا نبودن نداره.

reza_zolfi2005
11th April 2011, 14:54
سلام دوست عزیز
اقا حمید شیشه به سیگنال ربطی نداره که شما اشاره کردید
فقط کلید مشکل داره شما سعی کنید کلید وسوکت ان را شستشو بدید
و در صورت امکان کلید را تعویض نماییدولی اینم اضافه کنم قبل تعویض کلید سوکت ان را
با سیمی یک لحظه بهم وصل کنید و در صورت درست شدن کلید را تعویض نمایید

hamid RC
11th April 2011, 16:44
تو اون عکسی که جناب امینی فر عزیز زحمتش کشیدن، یه سیم(شماره 22) از یه ای سی از BSI اومده تو رله سوییچ(4B)...
اون ولتاژش چقدر باید باشه؟
لازم به ذکره که بعد از باز کردن کنسول وسط دیدم دسته سیم مربوطه به این صورت که در عکس ضمیمه ملاحظه میفرمایید در اورده بودن...که من با لنت برق عایقش کردم...

حالا اون سیم زخمی شده میدونید دقیقا کدام سیمه؟

hamid RC
11th April 2011, 23:58
سلام...
سوکت را یکبار باز و دوباره جا زدم ...فعلا درست شده

مرسی از همگی

m.aminifar
12th April 2011, 00:12
تو اون عکسی که جناب امینی فر عزیز زحمتش کشیدن، یه سیم(شماره 22) از یه ای سی از BSI اومده تو رله سوییچ(4B)...
اون ولتاژش چقدر باید باشه؟
لازم به ذکره که بعد از باز کردن کنسول وسط دیدم دسته سیم مربوطه به این صورت که در عکس ضمیمه ملاحظه میفرمایید در اورده بودن...که من با لنت برق عایقش کردم...

حالا اون سیم زخمی شده میدونید دقیقا کدام سیمه؟

سلام:دوست گرامی با توضیحاتی که شما دادین از نظر برق ورودی روی کلید شیشه بالابر مشکلی ندارین این سیمی هم که مشخص کردین فکر نمی کنم به حالت اتو شیشه بالابر کاری داشته باشه با توضیحاتی که در کتاب اومده این سیم مقدار فشار وارد شده به کلید به bsiاعلام می کنه شما اگر به نقشه دقت کرده باشین می بینین که سیم های موتور شیشه بالابر از روی کلید مستقیم برای موتور رفته و وظیفه bsi در سیستم شیشه بالابر فقط رسوندن برق 12ولت به کلید هست