PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : معرفی عیب یاب های خوب خودرو

yazd.diag
24th April 2011, 23:19
با سلام
دوستان عزیز
بنا به درخواست استاد عزیز آقای چیت بند یکسری اطلاعاتی که ما در مورد عیب یاب های خودروها داریم در این تایپیک قرار می دهیم.
از آنجایی که درعیب یاب خودروهای سواری چه از لحاظ اصلی و چه ایرانی در کل پر کاربرد ترین عیب یاب خارجی (اصلی یا کپی )
عیب یاب پی پی اس PPS2000 Lexia-3 می باشد که قابل استفاده برای خودروهای پژو و سیتروئن است .
عیب یاب CLIPCAN نیز یکی دیگر از عیب یاب های پر کار برد خارجی برای استفاده خودروهای رنو می باشد .
عیب یاب GSCAN که دیگر عیب یابی است که قابل استفاده برای خودروهای کیا و هیوندا می باشد ولی مدل UNIVERSAL آن برای خودروهای ایرانی و آسیایی و اروپایی نیز قابل استفاده است .
عیب یاب LUANCH هم یک عیب یابی است که خودروهای ایرانی و خارجی را در حد مناسب عیب یابی می کند و قابلیت نرم افزاری خوبی دارد . این مدل عیب یاب در چند مدل مختلف عرضه می گردد.

و در مورد عیب یاب های ایرانی شرکت های زیر از معتبرترین و بهترین شرکت ها می باشند :
1- مهاد صنعت شرق
2- موتور آزمای ثمین
3- پردازش موتور
4- رایان خودرو اندیش

و مابقی شرکت های ایرانی اکثرا یا از دستگاه های این شرکت ها کپی یا از عیب یاب ایران خودرو IKCO DIAG کپی کرده اند و یا به هر صورت دیگر خودشان درست کرده اند ولی از لحاظ فنی و خدمات پس از فروش به هیچ عنوان توانایی رقابت با این شرکت ها را ندارند.
به نظر من اگر فردی بخواهد تا حدی تخصصی کار کند در تعمیرگاه خود یک عیب یاب LAUNCH یا GSCAN و برخی برنامه های ایران خودرو و سایپا و گازسوز را از یکی از شرکت های فوق و یک عیب یاب PPS اصلی (نه این کپی های 500 – 600 هزار تومانی ) هرچند قیمت ان گران است بخرد تا یک تعمیرگاه بسیار مجهز برای خودروهای سواری برای خود ایجاد کند.
این دستگاه ها 90 در صد خودروهای موجود در ایران را به خوبی عیب یابی می کند .
ولی برای کار های فوق تخصصی دیگر باید عیب یاب اصلی هر خودرو را تهیه کند که هزینه ان خیلی زیاد می شود و صرفه اقتصادی ندارد.
مثلا در ایران برخی از دوستان من هستند که در زمینه تخصصی بیشتر :
عیب یاب بنز = عیب یاب بی ام و = عیب یاب نیسان = عیب یاب تویوتا
هم دارند ولی چون این افراد در آمدی ماهیانه حداقل 20 میلیون دارند پس این عیب یاب ها برای انها خیلی صرفه اقتصادی دارد بنابراین هرکس بر اساس توانایی فنی که دارد می بایست دستگاه عیب یاب خودرو مورد نظر خود را تهیه کند.

دوستان هم لطفا در بحث شرکت کنند و نظرات و انتقادات خود را درمورد عیب یاب های گوناگون خودرو تشریح نمایند .
موفق باشید

مهدی چیت بند
4th May 2011, 05:02
با تشکر از عنایت و توجه استاد عزیزم
همونطور که میدونید در کشور ما باید برنامه هر ماشینی رو جدا خرید و بیشتر ماشینها هم در واقع یکسانند...
لطف کنید بهترین دستگاه خارجی که برای کار توی ایران مناسبه و از لحاظ قیمت هم مناسب رو معرفی کنید البته از دیدگاه و نقطه نظر خودتون
باقی دوستان هم اگر اطلاعات دارند این محبت رو دریق نکنند

yazd.diag
9th May 2011, 22:34
با تشکر از عنایت و توجه استاد عزیزم
همونطور که میدونید در کشور ما باید برنامه هر ماشینی رو جدا خرید و بیشتر ماشینها هم در واقع یکسانند...
لطف کنید بهترین دستگاه خارجی که برای کار توی ایران مناسبه و از لحاظ قیمت هم مناسب رو معرفی کنید البته از دیدگاه و نقطه نظر خودتون
باقی دوستان هم اگر اطلاعات دارند این محبت رو دریق نکنند

سلام دوست گرامی

به نظر من همان طور که قبلا گفتم عیب یاب launch و gscan برای خودروهای موجود در ایران مناسب است که launch از نظر نرم افزاری و سخت افزاری تنوع بیشتری دارد ولی gscan در دومدل پیشرفته و یونیورسال می باشد .

ولی اگر بخواهید تخصصی کار کنید معلوم است عیب یاب اصلی هر خودرویی را باید خریداری کنید .
این هم به نظر من شما hi-scan و pps و clip و it2 و star2000 و nissan consult3 را
بخرید دیگه شما حدود 75درصد خودروهای موجود در ایران را می توانید به صورت کامل عیب یابی کنید .

البته این موارد فقط در مورد خودروهای سواری می باشد که برای خودروهای سنگین کلا بحث دستگاه عیب یاب و تنوع آن خیلی زیاد و قیمت آن هم مسلما گران تراست .
موفق باشید

behnamtps
9th May 2011, 22:44
سلام.
دوستان من 3تا دستگاه دیاگ از برندهای مختلف مهاد صنعت شرق،موتور آزما ثمین و رایان خودرو دارم که از هر کدام از این شرکت ها مقداری نرم افزار خرید کرده ام.
از نظر ساپورت و کیفیت دستگاه مهاد بی نظیره مخصوصا 206 رو خیلی حرفه ای میزنه و رایان هم از همه بدتر هستش.

yazd.diag
20th June 2011, 23:30
با سلام

صرفا جهت اطلاع !

یک شرکت داخلی چندین سال با همکاری یکی از دوستان ما سعی کرد عیب یاب خودروهای سنگین درست کند ولی حالا پس از این همه زحمت و تلاش زیاد می خواست عیب یاب را به قیمت حدود 6 تا 10 میلیون بفروشد .
(اما جالب تر از این که فقط توانست برای تعدادی از این خودروها این برنامه را آمده کنند .):(81):
ولی عیب یاب اصلی آن قیمت آن نزول پیدا کرد به قیمت 1 میلیون .

متاسفانه برخی از شرکتهای داخلی هزینه هایی زیادی از بیت المال می کنند ولی آن نتیجه ای که باید بدهد ندارد .:10:

aliscan
19th October 2012, 00:12
سلام دوستان میشه در مورد خرید دستگاه تست ecu راهنمایی بفرمایید ممنون میشم

mehran11
2nd October 2013, 02:05
[QUOTE=behnamtps;71534]سلام.
دوستان من 3تا دستگاه دیاگ از برندهای مختلف مهاد صنعت شرق،موتور آزما ثمین و رایان خودرو دارم که از هر کدام از این شرکت ها مقداری نرم افزار خرید کرده ام.
از نظر ساپورت و کیفیت دستگاه مهاد بی نظیره مخصوصا 206 رو خیلی حرفه ای میزنه و رایان هم از همه بدتر هستش.
باسلام
من حدود 10 سال هست که از دستگاه رایان خودرو وچندشرکت دیگه استفاده میکنم رایان هم به لحاظ کیفیت کاری وهم پشتیبانی نسبت به دیگر شرکتها واقعابهترین بوده نمیدونم شما دوست عزیز چرا بدترین معرفی میکنین لطفا با دلیل عنوان بفرمائید.ممنون

m.aminifar
2nd October 2013, 03:25
[QUOTE=behnamtps;71534]سلام.
باسلام
من حدود 10 سال هست که از دستگاه رایان خودرو وچندشرکت دیگه استفاده میکنم رایان هم به لحاظ کیفیت کاری وهم پشتیبانی نسبت به دیگر شرکتها واقعابهترین بوده نمیدونم شما دوست عزیز چرا بدترین معرفی میکنین لطفا با دلیل عنوان بفرمائید.ممنون

دوست گرامی هرکدام از دستگاه های ایرانی ضعف خاص خودشون دارن من 8 سال با پردازش کارم می کنم ازش نمیتونم بگم راضی هستم ولی از نظر بروز کردن و رفع عیب دستگاه خوب کار می کنن

در مورد دستگاه مهاد هم من نداشتم ولی با دستگاه دوستان کار کردم این دستگاه هم مثل باقی شرکت ها ضعف خودش داره همین یکماه پیش یکی از دوستان که دستگاه مهاد داشت دانلود تبدیل این شرکت خرید ولی بد از مدتی کارکردن نرم افزار مورد نظر پس داد و من براش دستگاه کاتل خریدم و الان راحت داره کار می کنه نا گفته نماند من خودم جزو اولین نفراتی بودم که دستگاه کاتل خریداری کردم (و به جرات می تونم بگم اولین دستگاهی هست که بدون مشکل کار کی کنه )حتی طوری شده که دوستان با دستگاه شرکت های دیگه برنامه ایسیو پروندن من با دستگاه این شرکت ایسیو زنده کردم

شما اگر دنبال کار حرفه ای روی خودرو هستین باید دستگاه اورجینال خریداری کنید با دستگاه های ایرانی نمیتونین کار بدون نقص انجام بدین

امیر99
16th October 2013, 19:23
سلام
دوستان نظرشون در مورد دستگاه کار من چیه؟
این دستگاه برروی خودروهای ایرانخودرو وسایپا چقدر کارائی داره؟
دستگاه کار من برای خودروهای کره ای انتخاب درستیه؟چقدر روی این خودرو ها کارایی داره؟

robot
8th November 2014, 17:55
دوستان دياگ مهاد ميشه باهاش تنظيمات اعمال كرد؟؟‌مثلا فعال كردن كروز كنترول 206 ، يا غير فعال كردن ايربگ،‌ تبديل ايربگ 2 مرخله اي ب تك مرحله اي ؟

الان ك ليست قيمت ها رو نگاه كردم ،
سخت افزار 870
نرم افزار ها براي 206 حدود 1 تمن
و تقريبا 1.5 براي ساير محصولات ايران خودور
بقيه ...
قيمت ها نيز احتمالا براي سال قبل بوده ! ب نظرم هزينه زيادي داره

نظر شما درمورد gscan ؟

سعید زینیوند
19th April 2016, 22:44
دوستان دياگ مهاد ميشه باهاش تنظيمات اعمال كرد؟؟‌مثلا فعال كردن كروز كنترول 206 ، يا غير فعال كردن ايربگ،‌ تبديل ايربگ 2 مرخله اي ب تك مرحله اي ؟

الان ك ليست قيمت ها رو نگاه كردم ،
سخت افزار 870
نرم افزار ها براي 206 حدود 1 تمن
و تقريبا 1.5 براي ساير محصولات ايران خودور
بقيه ...
قيمت ها نيز احتمالا براي سال قبل بوده ! ب نظرم هزينه زيادي داره

نظر شما درمورد gscan ؟
دوست عزیز،اینو بدون که هر جائی پول بیشتری بدی آش بیشتری میخوری.

علي اصلاني
25th April 2017, 12:27
سلام بر دوستان

ممنون میشم نظر شخصی خودتون رو در مورد دستگاه دیاگ مناسب از نظر کیفیت کار و کمترین مشکل رو به ترتیب نام ببرید(بجز دیاگ های تخصصی هر شرکت)
با تشکر

سعید زینیوند
26th April 2017, 00:05
سلام بر دوستان

ممنون میشم نظر شخصی خودتون رو در مورد دستگاه دیاگ مناسب از نظر کیفیت کار و کمترین مشکل رو به ترتیب نام ببرید(بجز دیاگ های تخصصی هر شرکت)
با تشکر

سلام و دروود
دیاگهای ساخت داخل کشور عمدتا در یک حد هستند مگر در برخی موارد استثنائی،از نطر بنده دیاگهای با کیفیت در رنج قیمت مناسب و کارائی بالا به جز دیاگهای تخصصی هر شرکت میتوان پرتابل موتور آزمای ثمین و پرتابل مهاد صنعت رو نام برد.