PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : روغن فلکس چیست؟

Jenab
5th April 2011, 11:56
سلام

آقا این فلکسی چیه به چه کاری میاد مایع فلکسی با این فلکسی ای که من توی عکس دارم فرق میکنه.

این فلکسی رو من دوستم که قبلا کار تعمیرات موبایل بود بهم داده بود گفت مال اینکه روی آی سی ها یا قطعات بمالی که وقتی هیتر میگیری قطعات نزدیکشونو گرما خراب نکنه.

خلاسه ما بی تجربه هستیم این چیزهارو برای ما یک توضیحی بدید ممنون میشم

ARIYA
6th April 2011, 05:24
درود
فلکس یا فلکسی در نمونه روغنی و خمیری در بازار وجود دارد که کار اصلی ان احیای قلع برای ایجاد اتصالات
و تمیز تر شدن کار است . در واقع با ایجاد سطح روغنی باعث میشود پایه قطعات راحت تر لحیمکاری شوند
بدون اینکه به هم بچسبند چون تقریبا قلع را فقط در محل اتصال پایه قطعه متمرکز میکند و از پخش شدن آن
روی برد جلوگیری میکند همچنین دمای ذوب قلع پایین میاد و برداشتن قطعات از روی برد راحت تر میشود . در
مورد نظر دوستتان فقط نمونه خمیری که کمی حالت چسبندگی دارد برای این کار استفاده میشود که وقتی
باد هیتر به قطعات ریز اس ام دی اطراف قطعه ای که میخواهید بیرون بیاورید میخورد آن قطعه از روی برد جدا
نشود نه اینکه گرما خرابش نکند . در واقع در هنگام کار با هیتر باید دمای مناسب را تنظیم کنید که قطعه ای
اسیب نبیند چون اگر دما بیش از اندازه باشد یا زیاد تر از حد روی قطعه هیت بگیرید قطعه معیوب میشود