PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : ایپرام چیست ؟

paml
8th May 2011, 22:59
باعرض سلام و ادب و غذرخواهی از همه شما عزیزان بخصوص مدیران محترم . و بابت این رفتارم از شما پوزش میخواهم . اگه ممکنه یه تعریفی از ایپرام و اینکه در چه مواردی استفاده میشود توضیح بفرمایید. باسپاس

pal-electronic
8th May 2011, 23:36
دوست عزیز سلام
واژه ایپرام یا eprom مخفف erasable programmable read only memory است و معنای آن هم یعنی : آی سی که فقط قابل خواندن ، برنامه ریزی و پاک شدن باشد
این آی سی که در 99% دستگاه های صوتی و تصویری کاربرد فراوانی دارد و کار آن ذخیره سازی داده ها و برنامه های انتقالی است
به طور مثال : شما اگر در یک تلویزیون عمل سرچ و کانال یابی را انجام میدهید و آنها را ذخیره می کنید ، ذخیره کننده انتهایی آنها آی سی ایپرام است

اگر سوال دیگری دارید بفرمایید در خدمتم
موفق باشید

مهدی چیت بند
9th May 2011, 03:48
سلام
ضمن تشکر از زحمات شما
ایا این امکان وجود داره که روی ایپرامهای 95160 و 95080 و AM29F400 وF200BB بعد از اتمام پروگرام قفل گذاشت یعنی شخص دیگری نتونه RED و SAVE کنه و اگر هم حرفه ای باشه به آسونی موفق نشه
در صورت امکان توضیحشو بر اساس کار با پروگرامر SUPER PRO 580U بفرمائید
ممنون

pal-electronic
9th May 2011, 10:52
مهدی جان سلام
متاسفانه در این مورد تخصصی ندارم
موفق باشید

hami0098
9th May 2011, 11:27
من اطلاعات چندانی در این مورد ندارم اما میدونم روی avr ها میتونید این کار رو انجام بدید که با پراگرامر وقتی میخونه یا ایسی رو خام نشون میده یا یه سری از اطلاعات رو بالا میاره مثلا من برد یخچال و کولر تعمیر میکنم شرکت امرسان رو ای سی هاش قفل میزاره که کسی از اون کپی نکنه و قابل شکستن هم نیست

mohamad24
12th August 2011, 19:13
با عرض سلام
ایا میشود ایسی های اس ام دی رو بدون مبدل پروگرام کرد
ARIYA
13th August 2011, 07:02
با عرض سلام
ایا میشود ایسی های اس ام دی رو بدون مبدل پروگرام کرد

درود
دوست عزیز لطفا برای سئوال خود تاپیک جدا باز کنید و از مطرح کردن سئوال در تاپیک دیگران خودداری کنید
در مورد آیسی هایی که مبدل آنها فقط سایز پایه ها را تغییر میدهد بله امکان پذیر است کافیست به هر نحوی
پایه ها در محل قرار گرفتن روی پروگرامر قرار دهید مانند لحیم کردن سیم به پایه ایسی اس ام دی و ..
اما در مورد آیسی هایی که در مبدل آنها قطعه یا ایسی به کار رفته است باید حتما از مبدل خودش استفاده شود