PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : روشی برای زود به کارانداختن موتور فن206

احمد برقکار
21st May 2011, 13:51
با سلام به همه دوستان با فرارسیدن فصل تابستان وبالا امدن دمای هوا دربعضی از استان ها در206مشکل بالا امدن امپر حرارت هم شروع میشه بدون بکارگیری کولر میگم 97 درجه فن شروع به کار میشه حلا من دنبال سیستمی یاروشی هستم که بتونم موتورفن رو 90درجه بکاربندازم روشی که فقط ایسیو دستکاری بشه نمیخوام فشنگی روی رادیاتور یا مقاومت درمسیر سیمکشی فشنکی فن بزارم مثل دانلود اگه هست یا دستکاری ای سی ایپرام متشکر از همه

behnamtps
21st May 2011, 14:21
با سلام به همه دوستان با فرارسیدن فصل تابستان وبالا امدن دمای هوا دربعضی از استان ها در206مشکل بالا امدن امپر حرارت هم شروع میشه بدون بکارگیری کولر میگم 97 درجه فن شروع به کار میشه حلا من دنبال سیستمی یاروشی هستم که بتونم موتورفن رو 90درجه بکاربندازم روشی که فقط ایسیو دستکاری بشه نمیخوام فشنگی روی رادیاتور یا مقاومت درمسیر سیمکشی فشنکی فن بزارم مثل دانلود اگه هست یا دستکاری ای سی ایپرام متشکر از همه
سلام.
دوست عزیز اطلاعات مربوط به زمان راه اندازی فن در آیسی فلش و در ECUهای بدون فلش بر روی CPU ثبت شده است.
این اطلاعات بصورت HEX نوشته شده اند که برای دستکاری باید اطلاعات کامل در مورد این زبان داشته باشیم.

مهدی چیت بند
29th May 2011, 01:38
اگر دوستان الکترونیک همکاری کنند فقط بنده اطلاع دارم شما با قرار دادن مقاومت سر راه فشنگی میتونید در ارسال دمای مورد نظر به ایسیو دخالت داشته باشید...

omeed_1355
29th May 2011, 10:13
اگر دوستان الکترونیک همکاری کنند فقط بنده اطلاع دارم شما با قرار دادن مقاومت سر راه فشنگی میتونید در ارسال دمای مورد نظر به ایسیو دخالت داشته باشید...

سلام
دوست عزیز روشی که شما فرمودید درسته ولی در فصل سرما ماشین به سختی روشن میشه

مهدی چیت بند
30th May 2011, 02:06
ممنون از پاسخ شما برادر گلم کاملا فرمایش شما صجیحه ولی اگر مطالعه بفرمائید جناب برقکار مطلبشون رو با کلاماتی مثل تابستان.. مشکلشون رو بیان کردند و بقولی اگر قرار باشه موردی رو بکار ببریم میتونیم بعد از گرما از چرخه کارکرد خودرو حذفش کنیم - شما از نوع این مقاومت یا ... اطلاعی دارید

sookhtegi
17th June 2011, 12:47
سلام به همه دوستان
1 چیز جالب که تجربی به آن رسیدم و دلیل علمی هم دارد .در مواقعی که ماشین با کولر روشن و هوای گرم دور تند فن روشن نمیشود ودر دمای 102 روشن میشود و تمام چیز ها رو چک کردید و درست نشد رادیاتور آب را باز کرده و کاملآ تمیز کنید مشکل حل میشود
دلیل علمی : برای فعال شدن دور تند شرط 1) دمای آب 102 به بالا شرط. )2 فشار گاز کولر بیش از 19 bar . وقتی رادیاتور کمی کثیف باشد تبادل حرارت کمتر میشود این تبادل حرارت 1 کار خوب دیگر هم انجام میدهد که باعت می شود زود تر فشار گاز کولر به 19 برسد :104:

omeed_1355
17th June 2011, 13:43
ممنون از پاسخ شما برادر گلم کاملا فرمایش شما صجیحه ولی اگر مطالعه بفرمائید جناب برقکار مطلبشون رو با کلاماتی مثل تابستان.. مشکلشون رو بیان کردند و بقولی اگر قرار باشه موردی رو بکار ببریم میتونیم بعد از گرما از چرخه کارکرد خودرو حذفش کنیم - شما از نوع این مقاومت یا ... اطلاعی دارید

سلام
دوست عزیز شما باید کاری رو انجام بدید که در تمام شرایط یکنواخت باشه و اون کار اصولی مثل ترموستات که باید همشه روی ماشین باشه بله مقاومت یک کیلو اهم می بندند یک کیلو 17 درجه اختلاف داره ولی من موافق نیستم شرایط باید استاندارد باشه اگر گرم میشه ماشین پس مشکلی داره که باید رفع بشه

zz_amir_zz
2nd July 2011, 03:27
مشکل جديد 206 اينه که وقتی خاموش ميکنيد بعد مصرف از ماشين
اگه بعد از 10 مين دوباره سويچ رو قرار بديد رو باطری مينيد که درجه آب خيلی رفته بالا! حالا از نمايندگی ميپرسيم ميگن که درجه خطا هست و ميگيم چرا ماشين خاموش ميکنيم فن کار نميکنه ميگه اون رو ورداشتيم چون زور باتری رو کم ميکرد همينطور آتش سوزی ميشد
خوب اين درجه آب بالا رفتن بعد مدتی باعث سر سيلندر سوزوندن ميشه

omeed_1355
12th July 2011, 16:54
مشکل جديد 206 اينه که وقتی خاموش ميکنيد بعد مصرف از ماشين
اگه بعد از 10 مين دوباره سويچ رو قرار بديد رو باطری مينيد که درجه آب خيلی رفته بالا! حالا از نمايندگی ميپرسيم ميگن که درجه خطا هست و ميگيم چرا ماشين خاموش ميکنيم فن کار نميکنه ميگه اون رو ورداشتيم چون زور باتری رو کم ميکرد همينطور آتش سوزی ميشد
خوب اين درجه آب بالا رفتن بعد مدتی باعث سر سيلندر سوزوندن ميشه

دوست عزیز وقتی شما خودرو رو خاموش میکنید چون آب در گردشه فشنگی دمای واقعی آب در گردش رو میده ولی وقتی خاموش میکنید و بعد از 10 دقیقه سویچ رو باز میکنید و آمپر بالا رو نشون میده به خاطر اینه که آب گردش نداره و آی گرم به سطح بالا میاد و آی سر به پایین و فشنگی درجه آب سامن رو نشون میده و شما با روشن کردن خودرو شاید تغیر ناگهانی امپر آی میشید که داره پایین میاد می شوید با تشکر

zz_amir_zz
15th July 2011, 02:55
دوست عزیز وقتی شما خودرو رو خاموش میکنید چون آب در گردشه فشنگی دمای واقعی آب در گردش رو میده ولی وقتی خاموش میکنید و بعد از 10 دقیقه سویچ رو باز میکنید و آمپر بالا رو نشون میده به خاطر اینه که آب گردش نداره و آی گرم به سطح بالا میاد و آی سر به پایین و فشنگی درجه آب سامن رو نشون میده و شما با روشن کردن خودرو شاید تغیر ناگهانی امپر آی میشید که داره پایین میاد می شوید با تشکر

کاملاً صحيح و درسته!
تا روشن ميکنم فن دور تند کار ميکنه آمپر خيلی سريع مياد پايين :100:

hossein206
7th November 2011, 22:59
برای اینکه این حالت پیش نیاد قبل از خاموش کردن ماشین کولر رو بزنید تا فن روشن بشه و حدود 35 ثانیه دور موتور رو بالای 2 نگه دارید تا دور تند روشن بشه و آمپر آب میاد بکم زیر 90 البته به شرط سالم بودن ترموستات 89 و بعد ماشینو خاموش کنید اینجوری اگه چند دقیقه بعد ماشینو روشن کنید آمپر آب نهایتا دو میلیمتر بالای 90 هست.
ماشین من تیپ 5 ه و روزی چند بار دور موتور تا کات آف بالا میره و درگ های خیابونی و کل کل و پیست باش میرم و کارکردشم به 200000 تا نزدیک شده اما با رعایت همین مسائل ساده تاحالا حتی سرسیلندرشم باز نشده.