PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : بالا رفتن شارژ دینام VALEO

مهدی چیت بند
26th May 2011, 04:49
دقیقا من نفهمیدم روی ایسیو والو وقتی شارژ بالا میره
1- از کجا بفهمم این درست میشه یا نه
2 - اگر امکان درست شدنش هست برای شروع عیب یابی از کجا شروع کنم
یکی میگه JCI یکی میگه TEL4471 نمیدونم خازن فلان و پایه X و ...
دوستان من نزدیک 10 تا از این ایسیو دارم که مونده رو دستم و دقیقا 2 تا هم مشتری امروز
هر ** میتونه لطفا دقیق و شفاف توضیح بده ممنونم

gabriel
26th May 2011, 09:08
دوست من اگه سی پی یو سالم باشه درست میشه نحوه تست هم اینطوره که خازن های زیر سی پی یو را با بازر اهم متر تست کن اگر اتصال کوتاه بود قابل درست شدن نیست مگر اینکه سی پی یو را عوض کنی موفق باشی

m.aminifar
26th May 2011, 10:04
دقیقا من نفهمیدم روی ایسیو والو وقتی شارژ بالا میره
1- از کجا بفهمم این درست میشه یا نه
2 - اگر امکان درست شدنش هست برای شروع عیب یابی از کجا شروع کنم
یکی میگه JCI یکی میگه TEL4471 نمیدونم خازن فلان و پایه X و ...
دوستان من نزدیک 10 تا از این ایسیو دارم که مونده رو دستم و دقیقا 2 تا هم مشتری امروز
هر ** میتونه لطفا دقیق و شفاف توضیح بده ممنونم

سلام:در یک مورد هم مدار برق ورودی که در عکس زیر مشخص شده قطع میشه

IKCO_CNG
26th May 2011, 13:45
با سلام
من هم چند تا از این مدل دارم:wheelchair::wheelchair:
یک روز خواستم ببینم ایراد از کجاست .خلاصه یکی زیر تیغ جراحی بردم :45::45: تمامی قسمتها را تعویض کردم نشد که نشد.:dash1::dash1:
اما الان یکی سالم دارم خمیر ش بر میدارم که مقایسه ای برم جلو .:12:
نتیجه تو سایت علام می کنم:shad1::shad1:

behnamtps
27th May 2011, 09:22
سلام.
دوستان من از این مورد زیاد داشتم که فقط در یک مورد با تعویض آی سی jci و tle4471 درست شد و در بقیه موارد نشد که ایراد از cpu یود.

مهدی چیت بند
29th May 2011, 01:21
ممنون از همکاری همه
فقط بچه ها بغیر از چک کردن smd های دور سی پی یو راه دیگری وجود داره که بقولی همون اول کار فهمید و وقت بخودی براش صرف نکنیم
ممنون

محمد دهقان
30th May 2011, 08:07
ممنون از همکاری همه
فقط بچه ها بغیر از چک کردن smd های دور سی پی یو راه دیگری وجود داره که بقولی همون اول کار فهمید و وقت بخودی براش صرف نکنیم
ممنون

سلام
مهدي جان بهترين راهش همينه
مهدي جان شما بايد يكي از پايه هاي CPU (پايه 109 )رو كه برات در عكس زير مشخص كردم از نيمه راه قطع كني(اوني كه با خط آبي مشخص كردم) و بعد ببيني كه به بدنه راه ميده يا نه ؟منظور پايه اي كه به آي سي رفته نه اوني كه به خازن رفته اين كار براي اينه كه شما بفهميد خود cpu سوخته يا بقيه قطعات ؟ اگه خود cpu بود كه ديگه مشخصه چي كارست اما اگه ايراد از cpu نبود بردي سراغ بقيه قطعاتي كه دوستان فرمودنند
در ضمن pdf اين آي سي رو هم برات گذاشتم
34961
34962

omeed_1355
30th May 2011, 09:09
سلام
مهدي جان شما بايد يكي از پايه هاي CPU رو كه برات در عكس زير مشخص كردم از نيمه راه قطع كني(اوني كه با خط آبي مشخص كردم) و بعد ببيني كه به بدنه راه ميده يا نه ؟منظور پايه اي كه به آي سي رفته نه اوني كه به خازن رفته اين كار براي اينه كه شما بفهميد خود cpu سوخته يا بقيه قطعات ؟ اگه خود cpu بود كه ديگه مشخصه چي كارست اما اگه ايراد از cpu نبود بردي سراغ بقيه قطعاتي كه دوستان فرمودنند
34961
34962

سلام
دوست عزیز اگر امکانش هست رونتر توضیح بدین ممنون میشم

IKCO_CNG
30th May 2011, 09:24
سلام
مهدي جان شما بايد يكي از پايه هاي CPU رو كه برات در عكس زير مشخص كردم از نيمه راه قطع كني(اوني كه با خط آبي مشخص كردم) و بعد ببيني كه به بدنه راه ميده يا نه ؟منظور پايه اي كه به آي سي رفته نه اوني كه به خازن رفته اين كار براي اينه كه شما بفهميد خود cpu سوخته يا بقيه قطعات ؟ اگه خود cpu بود كه ديگه مشخصه چي كارست اما اگه ايراد از cpu نبود بردي سراغ بقيه قطعاتي كه دوستان فرمودنند
34961
34962

سلام
منظور شما تو كادر زرد رنگ عكس پايه 111 مي باشد؟

محمد دهقان
30th May 2011, 09:44
سلام
منظور شما تو كادر زرد رنگ عكس پايه 111 مي باشد؟

سلام
نه دوست عزيز پايه 109 آي سي

محمد دهقان
30th May 2011, 09:51
سلام
دوست عزیز اگر امکانش هست رونتر توضیح بدین ممنون میشم

سلام
دوست گرامي من هم عكس گذاشتم و هم pdf آي سي رو توضيح هم دادم حالا اگه باز هم مشكلي داريد بفرمائيد كدوم قسمت رو متوجه نشديد تا من توضيح بدم براتون

متشكرم

omeed_1355
30th May 2011, 10:03
سلام
نه دوست عزيز پايه 109 آي سي

سلام
دوست عزیز یعنی بعد از قطع کردن پایه 109 از برد جایی پایه رو به بدنه ببینیم راه میده یا خود پایه 109 رو ببینیم راه میده یک توضیح کامل شرمنده

m.aminifar
30th May 2011, 10:34
سلام
دوست گرامي من هم عكس گذاشتم و هم pdf آي سي رو توضيح هم دادم حالا اگه باز هم مشكلي داريد بفرمائيد كدوم قسمت رو متوجه نشديد تا من توضيح بدم براتون

متشكرم

سلام:نگفتین باید به منفی راه بده یانه در کدام حالت خرابه:0018::0018::0018:

محمد دهقان
30th May 2011, 12:11
سلام
دوست عزیز یعنی بعد از قطع کردن پایه 109 از برد جایی پایه رو به بدنه ببینیم راه میده یا خود پایه 109 رو ببینیم راه میده یک توضیح کامل شرمنده

سلام
شما بايد بعد از جدا كردن پايه ببينيد كه خود پايه به بدنه راه ميده يا نه
هدف از اين كار اينه كه ما بفهميم cpu اتصاله يا خراب شده يا نه
هدف از انتخاب اين پايه هم اين بود من ديدم تنها پايه اي كه بعد از اينكه به پايه cpu وصل ميشه از زير cpu به جاي ديگه اي نميره
آقاي اميني فر عزيز اگه پايه 109 كه از مدار جدا شده (خود پايه روي آي سي ) به بدنه اتصال بود كه cpu سوخته و اگه نبود به احتمال زياد cpuسالمه و شما بايد دنبال قطعات سوخته ديگه اي باشيد

مهدی چیت بند
2nd June 2011, 05:01
سلام
واقعا نمیدونم جناب دهقان و باقی عزیزان به چه شکل تشکر کنم چراکه اینقدر این موضوع داره جالب و پر محتوی میشه و جالبتر اینکه بعضی مواقع یه دوستی در مورد یه سوال توضیحی میده که در کنار پاسخ مفیدش چند مطلب مفید دیگه هم وجود داره
دوستان خوبم من با اجازه شما در بخش های مختلف سوالاتی رو مطرح میکنم که در واقع میشه گفت 90% کار تعمیر ایسیو روی این خرابیها دیده میشه و از همه دعوت میکنم در تکمیل دانش همدیگه حتی از بیان کوچکترین تجربه که شاید بنظرتون همه هم بدونند دریغ نکنید...
متشکرم

ziaee
17th April 2012, 13:59
دوستان عزیزتست من بدین صورت است
1:پایه 9 و 10 رگلاتور راتست میکنم اگر اتصال نبود با تعویض1 ایسی فن واتصال m1a4به پایه3 رگلاتور معمولا چراغ چک میاید.
2:اگر 9 و10 رگلاتور اتصال بود ابتدا 9و 10 را از روی برد بلند میکنیم اگر اتصال برد برطرف شد با تعویض ایسی رگلاتور ایسیو درست میشود.
اگرهنوز اتصال بود ایسی کانکت راجدا میکنیم اگراتصال برطرف شد ایسی کاتکت باید عوض شود واگر باز هم اتصال بود پایه 4 ایسی سوزن 6220 راجدا میکنیم اگر اتصال برطرف شد باتعویض ایسی سوزن ایسیو راه میافتد و اگرباز هم 9 و10 رگلاتور اتصال بود ایسیو ارزش تعمیر ندارد

مهدی چیت بند
23rd December 2012, 05:01
کاملا کوتا و گویا بود تشکر میکنم از دوست گلم
دوستان بعد این همه ... شده کسی با تعویض اس ام دی های اطراف میکرو به نتیجه رسیده باشه
و اما
POWER MOSFET
آیا این قطعه تاثیری در این مورد میتونه داشته باشه قطعه سیاه سه پایه روبروی کریستال کات آف
و در پایان قول میدم اگر این موضوع 5 صفحه بشه البته مطلب مهم و ارزشمند (عکسو راهنمایی)
من نقشه تک تک پایه های میکرو رو + پین های ایسی های والئو رو بزارم (البته برای دوستانیکه ندارند)

alihi53
29th December 2012, 11:52
کاملا کوتا و گویا بود تشکر میکنم از دوست گلم
دوستان بعد این همه ... شده کسی با تعویض اس ام دی های اطراف میکرو به نتیجه رسیده باشه
و اما
POWER MOSFET
آیا این قطعه تاثیری در این مورد میتونه داشته باشه قطعه سیاه سه پایه روبروی کریستال کات آف
و در پایان قول میدم اگر این موضوع 5 صفحه بشه البته مطلب مهم و ارزشمند (عکسو راهنمایی)
من نقشه تک تک پایه های میکرو رو + پین های ایسی های والئو رو بزارم (البته برای دوستانیکه ندارند)
قطعه ای که اشاره کردید مربوط به رله دوبل هست و در صورت سوختن چراغ چک نخواهید داشت

m.aminifar
28th May 2013, 23:46
عالی بود.

دوست گرامی برای تشکر احتیاج به باز کردن پست نیست شما دکمه تشکر پایین هر پست بزنید کفایت می کند

ramin_martik
29th May 2013, 15:53
دوستان عزیز من یه ای سی یو دارم وقتی وصلش میکنم آی سی 4471 شدید داغ میشه.
در ضمن ای سی یو رو روی تستر بستم فقط رله اول داره.برق 5 ولت نیست چک نیست در نتیجه رله دوم هم نیست.
آی سی 6220 از مدار خارج شد.
دیود و خازن اطراف 4471 از مدار خارج شد .
ای سی 33291 از مدار خارج شد. ولی باز اتصالی شدید داریم
در ضمن 4471 نیز تعویض شد.
چکار باید بکنم؟

ebi n1
29th May 2013, 16:31
اگر روی ایسی اپرام 8 پایه بیشتر از 1 پایه منفی داشته باشد cpu خراب است از ایسی jci کانک با دستگاه میتونه باشه تست ایسی jci با اهمتر روی بیزر روی خازنهای بالا و پایین نباید راه بدهد

Diagman2011
29th May 2013, 18:05
من بارها با این مشکل روبرو شدم.با تعویض آی سی میکرو ای سی یو دوباره جان تازه گرفته.
با تشکر

ramin_martik
30th May 2013, 00:06
جالب اینه که وقتی پایه 9 و10 4471 رو جدا میکنم برق 5 ولت میاد و اتصال نداره ولی مابقی هیچی.4471 هم نوعه

hz_hamed
17th June 2013, 19:44
سلام
مهدي جان شما بايد يكي از پايه هاي CPU (پايه 109 )رو كه برات در عكس زير مشخص كردم از نيمه راه قطع كني(اوني كه با خط آبي مشخص كردم) و بعد ببيني كه به بدنه راه ميده يا نه ؟منظور پايه اي كه به آي سي رفته نه اوني كه به خازن رفته اين كار براي اينه كه شما بفهميد خود cpu سوخته يا بقيه قطعات ؟ اگه خود cpu بود كه ديگه مشخصه چي كارست اما اگه ايراد از cpu نبود بردي سراغ بقيه قطعاتي كه دوستان فرمودنند
34961
34962

دوستان ببخشند که این سوال رو در این قسمت میپرسم ولی آیا برای تست آی سی میکرو ساژم هم میشود از این روش استفاده کرد

TuneUp_Vahab
17th June 2013, 21:35
دوستان ببخشند که این سوال رو در این قسمت میپرسم ولی آیا برای تست آی سی میکرو ساژم هم میشود از این روش استفاده کرد

درود :

دوست عزيز ، اگر شماره cpu يكي بود ميشه از اين روش استفاده نمود .
در غير اين صورت به ديتاشيت آي سي ها مراجعه كرده و پايه مربوطه را شناسايي و تست نماييد .

moeen
3rd February 2014, 00:35
سلام
34961
34962

باسلام.استاد گرامی شما هم در PDFو هم در عکس پایه سوم از نبش رو علامت ابی زده اید که میشه پایه 111حالا چطور میفرمایید 109 نمیدونم!!!!حالا اخرش کدوم رو چک کنیم 109یا 111 ممنون

m.aminifar
3rd February 2014, 01:46
طبق تجربه بعد از شارژ زیادی دینام ابتدا ایسی jci میسوزه در بعضی موارد ایسی سوزن و بعد از ان ایسی میکرو که احتمال سوخت موارد اول و سوم خیلی بیشتر هست

برای عیب یابی ابتدا ایسی jci از مدار خارج کنید بعد خازن پایین این ایسی (هر دو پایه خازن )تست بیزر اهمتر بگیرین اگر راه ندادن ایسیو با تعویض ایسی jci زنده می شود و اگر هم راه دادن باید دنبال موارد ذکر شده در بالا بروید

TuneUp_Vahab
3rd February 2014, 09:31
باسلام.استاد گرامی شما هم در PDFو هم در عکس پایه سوم از نبش رو علامت ابی زده اید که میشه پایه 111حالا چطور میفرمایید 109 نمیدونم!!!!حالا اخرش کدوم رو چک کنیم 109یا 111 ممنون

درود :

دوست عزیز ، پایه شماره 109 از روی برد بلند شود و همان پایه به بدنه (GRD) اتصالی نباشد .

mostafaazizi
31st December 2015, 17:20
سلام
یه ای سی یو والوو دارم شارژ jci -6220 سوخته بود عوض کردم اتصالی مدار رفع شد - ای سی یو حالا 120 میلی امپر جریان میکشه که استاندارده -5 ولت ورله اول هم هست ولی چک و رله دوم نیست -پایه 109 میکرو 5ولت هست و اتصال کوتاه نداره لطفا راهنمایی کنید
ایسی آپ سالمه چون رله دوم بادست غعال میکنم باید دیاگ وصل بشه
(تجربه=وقتی0 jci-622 یه ای سی یو سالم دیگه که دارم رو از روی برد برمیداری چک دارد)

mostafaazizi
1st January 2016, 00:31
با ام پراگ میکرو و ایپرام برنامه ریزی میشن
آیا امکانش هست میکرو سوخته باشه

DAVOOD1413
1st January 2016, 12:09
[QUOTE=ramin_martik;317088]دوستان عزیز من یه ای سی یو دارم وقتی وصلش میکنم آی سی 4471 شدید داغ میشه.
در ضمن ای سی یو رو روی تستر بستم فقط رله اول داره.برق 5 ولت نیست چک نیست در نتیجه رله دوم هم نیست.
آی سی 6220 از مدار خارج شد.
دیود و خازن اطراف 4471 از مدار خارج شد .
ای سی 33291 از مدار خارج شد. ولی باز اتصالی شدید داریم
در ضمن 4471 نیز تعویض شد.
چکار باید بکنم؟[/Q
سلام- دوست من ای سی میکرو سوخته- باز هم نظر دوستان

DAVOOD1413
1st January 2016, 12:11
سلام - دوست عزیز به احتمال زیاد میکرو سوخته.

فتوحی
4th January 2016, 19:49
با سلام از رو این نقشه تست کنید