PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مبحثي براي از كار ننداختن سيستم ضد سرقت (كد كليد )

amir_8
8th May 2011, 09:17
مخالف سر سخت از كار انداختن سيستم ضد سرقت هستم.
دوستان مسئله را حل كنيم . با پاك كردن صورت مسئله كه مشكل حل نميشه.

مهدی چیت بند
29th May 2011, 01:51
دوستان هوا گرمه زیاد جوش نیارید که واشر میترسونید!!!
دوست گل مخالفم ممنون میشم بمنم یاد بدی چطور بتونم مثل شما عمل کنم
در واقع این ایده کاملا منطقی و حرفه ایه چرا که سیتم ضد سرقت در واقع اولین واحد ایمنی خودرو در برابر ربودنه و از کار انداختنش ...
اما چه باید کرد اینو بفرمائید :
amir_8
29th May 2011, 15:12
جسارت نباشه ولي از شما دوست عزيز به عنوان مدير بخش خودرو با 2574 سپاس توقعي ديگري داشتم.
ممنون

مهدی چیت بند
30th May 2011, 02:02
خواهش میکنم ؟! من نفهمیدم عذر خواهیتون برای چیه و از تشکرتون چه منظوری داشتید
اما امیدوارم شما اشتباها شوخی منو با دوستانم و ... بدل نگرفته باشید اما این قسمت فرمایش شما رو متوجه نشدم مگر بنده خدای نکرده خلاف شرع مرتکب شدم و دوهزارو اندی تشکر نشانه موارد خاصیه که من بهشون بی توجهی کردم !!!
این از لطف دوستان گلی مثل شما بوده و بنده 1% خیلی از عزیزان هم مدیر نبودم
اما این رو عرض کنم که بنده طی مطلبم از جنابعالی خواهش کردم در پی اعتراضات مکررتون ...
اگر آموزش و یا دانشی دارید که احساس کردید ما(بچه هایی که پست دادن) ازش بی اطلاع هستیم , در اختیار ما هم قرار بدید ...
حالا جسارت شده و بنده دیشب کمی طبع شوخی کردنم گل کرده و خواهشم رو عامیانه تر عنوان کردم ... من از شخص جنابعالی عذر خواهی میکنم و امیدوارم در کنار این مجموعه دوستان خوبی برای هم باشیم
با سپاس

محمد دهقان
30th May 2011, 08:30
سلام
دوستان ديدم كه صحبتهاي براي اينكه نبايد سيستم ضد سرغتي كه براي تعمير مياد از كار انداخته بشه
حالا دوستان اگه نظر يا پيشنهاد سازنده اي دارند ميتونن در اين تاپيك مطرح كنند

متشكرم

amir_8
1st June 2011, 13:22
خواهش میکنم ؟! من نفهمیدم عذر خواهیتون برای چیه و از تشکرتون چه منظوری داشتید
اما امیدوارم شما اشتباها شوخی منو با دوستانم و ... بدل نگرفته باشید اما این قسمت فرمایش شما رو متوجه نشدم مگر بنده خدای نکرده خلاف شرع مرتکب شدم و دوهزارو اندی تشکر نشانه موارد خاصیه که من بهشون بی توجهی کردم !!!
این از لطف دوستان گلی مثل شما بوده و بنده 1% خیلی از عزیزان هم مدیر نبودم
اما این رو عرض کنم که بنده طی مطلبم از جنابعالی خواهش کردم در پی اعتراضات مکررتون ...
اگر آموزش و یا دانشی دارید که احساس کردید ما(بچه هایی که پست دادن) ازش بی اطلاع هستیم , در اختیار ما هم قرار بدید ...
حالا جسارت شده و بنده دیشب کمی طبع شوخی کردنم گل کرده و خواهشم رو عامیانه تر عنوان کردم ... من از شخص جنابعالی عذر خواهی میکنم و امیدوارم در کنار این مجموعه دوستان خوبی برای هم باشیم
با سپاس

اشكال نداره دوست عزيز و نيازي به عذر خواهي نيست. ولي يادم نمياد اعتراض مكرر داشته باشم. ولي مهم نيست ، ادامه دادن به اين موضوع ديگه درست نيست.

به اين علت مخالف هستم كه مردم بابت مجهز شدن خودرو به سيستم ضد سرقت به خودروساز هزينه هنگفتي پرداخت مي كنند فقط براي حفظ امنيت بيشتر خودرو شون .

موقعي كه اشكالي براي اين سيستم بوجود مياد ،من تعميركار موظف هستم تعميرش كنم تا سيستم ايمني خودرو مختل نشه.
مواردي پيش آمده كه اين سيستم دچار اشكال شده و توسط تعميركار اين سيستم حذف شده ، پس از مدتي خودرو به سرقت رفته ،از نظر نيرو انتظامي اولين كسي كه مضنون است شخص تعميركار است.

علي اصلاني
1st June 2011, 13:59
مخالف سر سخت از كار انداختن سيستم ضد سرقت هستم.
دوستان مسئله را حل كنيم . با پاك كردن صورت مسئله كه مشكل حل نميشه.

با سلام به همه عزيزان و بخصوص استاد عزيزم امير آقاي گل

دوستان، بنده با نظر امير آقا موافق هستم و پيشنهاد ايشان را مبني بر ارائه راه حل منطقي براي حذف نكردن سيستم ضد سرقت قبول دارم.
در ضمن امير آقا يكي از استادان خوب در ضمينه تعميرات تخصصي ECU هستند و بنده در همين جا از ايشان درخواست ميكنم بيشتر به ما سر زده و از راهنمائي مفيد ما را بي نصيب نفرمايند.

amir_8
1st June 2011, 14:42
دلايل از كار انداختن سيستم :
1- عدم آشنايي با سيستم ضد سرقت و نحوه عملكرد در خودروهاي متفاوت و نحوه ارتباط قطعات
2- عدم آشنايي كامل با سيستم انژكتور
3- عدم تشخيص صحيح ايراد
4- عدم دسترسي به مستندات فني خودروها ( نقشه و راهنماي تعميرات
5- نداشتن دستگاه كامل جهت برنامه ريزي اين سيستم ( تعريف سوئيچ )
6- عدم دسترسي به اكسس كد خودروها
7- نداشتن قطعات يدكي اين مجموعه ( از قبيل ICUو ECU و كليد خام و طوقه دور سوئيچ
8- عدم توانايي در استفاده صحيح و كامل از مولتي متر و حتي دستگاه عيب ياب
9- عدم آشنايي با برنامه نويسي ( حتي در حد خواندن فايل هاي مربوطه )
10- عدم آشنايي با نحوه عملكرد و عيب يابي قطعات الكترونيكي

مشتري با توجه به عدم اطلاع از موارد فوق ناچاراً راضي ميشه سيستم مختل بشه ( تازه اگه بدونه كه با مختل شدن مشكلش حل ميشه)
بياييم اشكالاتمون رو حل كنيم.

مهدی چیت بند
2nd June 2011, 03:35
با سلام به همه دوستان گلم و بخصوص جناب امیر عزیز
تشکر میکنم که شما سعی در پیش بردن این موضوع دارید و نصبت به همکارات و اصول کار حرفه ای اونا تعصب داری.من هم از ابتدا با نظر دوستم امیر موافق بودم... و هستم
دوستان همه جمع بندیهای ایشون واقعیتهایی هستند که در جامعه متخصصین خودرو بسیار شایع هست
و بقولی همه حتی خود بنده در بین اره حل ها اسونترین رو انتخاب میکنم و بقول ایشون این پاک کردن صورت مسئله هست اما از این واقعیت هم نباید دور شد که ماها در هر صورت برای موارد اضطراری نیاز به اطلاعات و... سیستم ضد سرقت و ابزار حذفش حالا برای مدت کوتاه و یا دائم داریم که همه شما قطعا با مواردی روبرو شدید که ناچار به حذف کد شدید.
امیر جان از فرمایشات شما موارد 4 -7-و 9 رو قبول دارم بقیه نه!!
من دیروز یه پراید داشتم توی جاده باسرعت 120 ماشین کد میپرونه !!!
بعد از کلی الافیش تو نمایندگی و 3 تا کلید و ICU و... خراب کردن مشتری با التماس تقاضای بی کد کردن رو داشت !!!
واقعا امیر جان شما اطلاع داری این به چی بر میگرده ؟؟ کلید ها قلابی !!-دستگاه دیاگ ضعیف ؟
(تشخیص صحیح عیب )

amir_8
2nd June 2011, 10:47
با سلام و احترام
نحوه تشخيص شما در مورد پراندن كد در سرعت 120 به چه صورت است؟
چه طور متوجه شديد در سرعت كد مي پراند ؟
نوع سيستم انژكتور نصب شده ؟ سال ساخت و مدل خودرو ؟ كاركرد خودرو چيست ؟
سيستم ضد سرقت نصب شده روي پرايد يكي از پيشرفته ترين نسلها است . و به همين راحتي كد نميپرونه .
در ضمن شما پس از روشن كردن خودرو و در حين حركت ، قطعاتي از قبيل كليد ، ICU و طوقه را جدا كنيد هيچ اتفاقي نميافتد(خودرو خاموش نميشود)
هشتاد درصد خرابي هاي اينچنيني مربوط به مونتاژ قطعات و سيم كشي ميباشد.
خيلي دوست دارم بدونم كدام نمايندگي بوده . البته چيز عجيبي نيست در بعضي از نمايندگيها هم ضعفهاي بسيار زيادي ميباشد و اگر كمي از غرورشون كم كنند ميتونن با فني مهندسي تماس و راهنمايي بگيرند.
اون نمايندگي مشكل شماره يك و سه را دارد.
در ضمن اولا با پيگيري به راحتي ميتونيد دسترسي پيدا كنيد به قطعات يدكي دوما كسي كه با الكترونيك آشنايي كامل داشته باشه به راحتي ميتونه قطعه معيوب را تعويض كنه
مراقب كليدهاي چيني تقلبي باشيد.

sajadnasirpor
9th November 2011, 19:58
با تشکر از دوستان گلم پس موقعی که یه مشتری کلیدش رو گم کرده و دو سه روز تو نمایندگی علاف شده چیکار کنیم

حميد ذوالعلا
10th November 2011, 02:00
با تشکر از دوستان گلم پس موقعی که یه مشتری کلیدش رو گم کرده و دو سه روز تو نمایندگی علاف شده چیکار کنیم
سلام
مشتري براي يك تعريف كليد ساده دو سه روز تو نمایندگی الاف شده؟
اين چه نمايندگي بوده !!!!!!!!!!!
واقعا تعجب دارد.
حتي كليد سازها هم تعريف كليد ميكنند.

sajadnasirpor
10th November 2011, 12:38
دوست من گفتند چون این ماشین بیش از سه بار نمیشه تعریف سویچ کردند نمیشه و باید ایسیو رو عوض کنن حالا من چیکار کنم icu

omeed_1355
10th November 2011, 13:13
دوست من گفتند چون این ماشین بیش از سه بار نمیشه تعریف سویچ کردند نمیشه و باید ایسیو رو عوض کنن حالا من چیکار کنم icu

سلام icu وecuرو باید خام کنی و دوباره تعریف کلید کنی

sajadnasirpor
10th November 2011, 16:54
ببخشید دوست طرز خام کردن هردو رو میگین که اول باید چیکار کنم با تشکر

حميد ذوالعلا
11th November 2011, 03:40
ببخشید دوست طرز خام کردن هردو رو میگین که اول باید چیکار کنم با تشکر
دوست عزيز شما تابحال اي سي ecu برنامه ريزي كرديد؟
چقدر در زمينه تعميرات ecu تجربه داريد؟

sajadnasirpor
12th November 2011, 16:47
زیاد تو کار تعمیرات ایسیو کار نکردم ولی تو کیلومتر زیاد کار کردم

حميد ذوالعلا
13th November 2011, 01:58
زیاد تو کار تعمیرات ایسیو کار نکردم ولی تو کیلومتر زیاد کار کردم
اوكي.طرز خام کردن ecu و icu را دوست خوبم جناب اميني فر در اين (http://kiansat.kim/showpost.php?p=132419&postcount=5) پست توضيح دادند.

sajadnasirpor
13th November 2011, 12:59
باتشکر دوست من اون موقع دیگه کد نمیخواد یا هر کدی که بخواییم میتونیم بدیم و اون کد تازه ثبت میشه

omeed_1355
14th November 2011, 09:45
باتشکر دوست من اون موقع دیگه کد نمیخواد یا هر کدی که بخواییم میتونیم بدیم و اون کد تازه ثبت میشه

سلام
با کیلد خام روشن میشه ولی چراغ ایمو و چک مدام چشمک میزنه برای برطرف کردن این مورد باید تعریف کلید دوباره انجام بشه تا چراغها به حالت نرمال خود در بیان

sajadnasirpor
15th November 2011, 13:52
ببخشید استاد تو تعریف کلید کد لازمه یا هر کدی خودمون بدیم میخوره در ضمن چه کدی باید بدم

حميد ذوالعلا
15th November 2011, 23:34
ببخشید استاد تو تعریف کلید کد لازمه یا هر کدی خودمون بدیم میخوره در ضمن چه کدی باید بدم
دوست عزيز اگر كليد خودش باشد بايد با كد كليد خود خودرو تعريف شود.
چنانچه كليد خام باشد.با چهار تا 1111 تعريف كليد كنيد.
البته در صورتيكه ecu و icu خام باشد.