PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : لپ تاپ HP pavilion tx1000

rezaabbasasadi
27th May 2011, 15:21
با سلام
من یه لپ تاپ HP pavilion tx1000 دارم که گرد و خاک جلوی فن را گرفته بود . آنرا باز کردم و تمیز کردم اما بعد از جمع کردن ابتدا روشن شد و کار میکرد اما وقتی با دکمه پاور خاموش کردم تا پیچهای پشت را ببندم وقتی روشن کردم چراخ شارژ روی بدنه لپ تاپ روشن نشد ولی با باطری کار کرد اما وقتی باطری تمام شد خاموش شد.
از طرفی بعد از باز کردن مجدد دیدم در مدار برق میاید و شارژر سالم است اما شارژ نمیکند لطفا کمک کنید .

Meisam-Alishahi
28th May 2011, 14:33
با سلام
من یه لپ تاپ HP pavilion tx1000 دارم که گرد و خاک جلوی فن را گرفته بود . آنرا باز کردم و تمیز کردم اما بعد از جمع کردن ابتدا روشن شد و کار میکرد اما وقتی با دکمه پاور خاموش کردم تا پیچهای پشت را ببندم وقتی روشن کردم چراخ شارژ روی بدنه لپ تاپ روشن نشد ولی با باطری کار کرد اما وقتی باطری تمام شد خاموش شد.
از طرفی بعد از باز کردن مجدد دیدم در مدار برق میاید و شارژر سالم است اما شارژ نمیکند لطفا کمک کنید .

هوالعليم

با سلام ، دوست عزيز اين اشكال به نوع بستن و جمع كردن لپ تاپ شما بر ميگرده ، به اين صورتي كه شما فرموديد نميشه تشخيص داد كه كدام قسمت را آسيب زده ايد ، ابتدا باطري را از دستگاه خارج ساخته و شارژر را به دستگاه وصل كنيد و با مولتي متر سر پين شارژ باطري را اندازه گيري بفرماييد و نتيجه را اعلام بفرماييد.

موفق باشيد

rezaabbasasadi
29th May 2011, 15:11
سلام دوست عزیز
از پاسخ شما متشکرم .
من اینکار را کردم سر پینهای شارژ هیچ ولتاژی نمیدهد و چراغ کناری شارژر هم خاموش است اما در مدار جریان وجود دارد

---------- Post added at 12:41 ---------- Previous post was at 12:33 ----------

هوالعليم

با سلام ، دوست عزيز اين اشكال به نوع بستن و جمع كردن لپ تاپ شما بر ميگرده ، به اين صورتي كه شما فرموديد نميشه تشخيص داد كه كدام قسمت را آسيب زده ايد ، ابتدا باطري را از دستگاه خارج ساخته و شارژر را به دستگاه وصل كنيد و با مولتي متر سر پين شارژ باطري را اندازه گيري بفرماييد و نتيجه را اعلام بفرماييد.

موفق باشيد

سلام آقا میثم
من هم بچه مازندران هستم اما آمل و از آشنائی شما خوشحالم
من فعلا در ایتالیا زندگی میکنم و کاری که شما گفتید کردم و پینهای شارژ هیچ ولتاژی ندارد
تعمیرکارهای اینجا فقط قطعات را تعویض میکنند و سواد تعمیر ندارند از اینرو مزاحم شما شدم.
اگر توضیحات بیشتری بخواهید بفرمائید ارسال کنم

Meisam-Alishahi
30th May 2011, 00:06
[QUOTE=rezaabbasasadi;77658]سلام دوست عزیز
از پاسخ شما متشکرم .
من اینکار را کردم سر پینهای شارژ هیچ ولتاژی نمیدهد و چراغ کناری شارژر هم خاموش است اما در مدار جریان وجود دارد

هوالعليم

با سلام ، دوست عزيز وقتي كه شما هنگام اتصال شارژر به دستگاه ولتاژي بر سر پين باطري نداريد يعني اينكه مدارتغذيه و ورودي دستگاه اشكال دارد لطفا ابتدا مادربرد را از كيس لپ تاپ جدا كرده و سپس به شارژر وصل نماييد و مجددا بر سر پين باطري اندازه گيري ولتاژ نماييد اگر ولتاژ داشتيد مادربرد را به همان صورت استارت نماييد ، ببينيد آيا روشن ميشود يا خير اگر روشن شد مشكل در اسمبل لپ تاپ است اما اگر همچنان روشن نشد و ولتاژ بر سر پين باطري نبود از 2 طرف مادربرد عكس گرفته و ارسال نماييد تا بهتر بتوانم راهنمايي تان كنم دقت داشته باشيد وقتي كه مادربرد را بصورت جدا از كيس استارت ميكنيد حتما هدسينك cpu و چيپ ست را نصب كرده باشيد تا بر اثر حرارت آسيبي به آن وارد نشود.

موفق باشيد

rezaabbasasadi
30th May 2011, 18:09
سلام دوست عزیز
اعمالی که گفتید انجام دادم اما همچنان در سر پیمها ولتاژی ندارم اما وقتی با میتر تست میکنم در اغلب جاهای مدار جریان وجود دارد .
از مدار عکس گرفتم اما نمیدانم چطور بفرستم اگر آدرس ایمیل بدهید متشکر میشم .
آدرس من : rezaabbasasadi@yahoo.com

عماد عموئي
1st June 2011, 16:02
سلام دوست عزیز
اعمالی که گفتید انجام دادم اما همچنان در سر پیمها ولتاژی ندارم اما وقتی با میتر تست میکنم در اغلب جاهای مدار جریان وجود دارد .
از مدار عکس گرفتم اما نمیدانم چطور بفرستم اگر آدرس ایمیل بدهید متشکر میشم .
آدرس من : rezaabbasasadi@yahoo.com

هوالرزاق

با سلام دوست عزيز
شما ميتوانيد در قسمتي كه در عكس زير مشخص كردم عكس را از سيستم خود آپلود نماييد.
35147

موفق باشيد

rezaabbasasadi
1st June 2011, 22:12
هوالرزاق

با سلام دوست عزيز
شما ميتوانيد در قسمتي كه در عكس زير مشخص كردم عكس را از سيستم خود آپلود نماييد.
35147

موفق باشيد

با سلام آقای عموئی
عکسی که فرمودید دیده نمیشود و فقط نام عکس و عدد است و وقتی روی آن کلیک میکنم میگوید شما مجاز به استفاده از این قسمت نیستید لطفا راهنمائی کنید چکار کنم
ببینم میتونیم ما مازندرانیها این لپ تاپ رو درست کنیم و روی مهندسین ایتالیائی رو کم کنیم یا نه

rezaabbasasadi
1st June 2011, 23:31
آقای عموئی سلام و متشکر از پاسخ
متاسفانه عکس را نمیبینم و فقط عدد است و وقتی کلیک میکنم میگوید شما اجازه ندارید
خواهش میکنم بار دیگر بفرمائید چگونه میتوانم عکس مادر برد را ارسال کنم تا دوستان نظر بدهند
سوال دیگرم این است آیا سیستم تغذیه و شارژباطری توسط سی پی یو کنترل میشود یا نه و منبع تغذیه و شارژ ربطی به مدار لپ تاپ ندارد
اگر کمک کنید متشکر میشم و خوشحال خواهم شد اگر بتوانیم بچه های مازندران این اپ تاب را درست کنیم تا روی مهندسین ایتالیائی اینجا را کم کنم

عماد عموئي
2nd June 2011, 17:03
با سلام آقای عموئی
عکسی که فرمودید دیده نمیشود و فقط نام عکس و عدد است و وقتی روی آن کلیک میکنم میگوید شما مجاز به استفاده از این قسمت نیستید لطفا راهنمائی کنید چکار کنم
ببینم میتونیم ما مازندرانیها این لپ تاپ رو درست کنیم و روی مهندسین ایتالیائی رو کم کنیم یا نه

هوالرزاق

با سلام خدمت rezaabbasasadi
آن عكس را دوباره آپلود ميكنم بفرمائيد:

http://www.faupload.com/upload/90/Khordad/10-15/2011-06-01-03-55-06-%D8%A8.jpg (http://www.faupload.com/)

در مورد شارژ هم بگويم كه، شارژ و دشارژ باطري مربوط به يك آي سي تغذيه است كه در مسير برق مادربرد لپ تاپ و باتري قرار دارد و زماني كه باطري پر يا خاليست به شما اطلاع ميدهد ؛علاوه بر اين آي سي عمليات شارژ را به باتري ميدهد و در زمان اتمام شارژ باطري عمليات را قطع كرده و مانع شارژ شدن دوباره باتري لپ تاپ ميشود كه اگر دقت كرده باشيد وقتي كه در محيط ويندوز كار ميكنيد و باطري هم مشغول به شارژ كردن است زماني كه باطري فول شد چراغ شارژ در حال چشمك زدن ، خاموش شده يا چراغ يك سر روشن ميشود اين عمليات را آن آي سي برعهده دارد كه نميگذارد باتري دوباره شارژ شود و برق را به سيستم باز ميگرداند.
زماني كه باطري سيستم پر شده و عمليات شارژ قطع ميشود بايد باطري را از لپ تاپ جدا كرده تا برق به صورت مستقيم وارد لپ تاپ شود ، وقتي اين كار انجام نميشود اين آي سي مجبور است تا عمليات شارژ را رد كند و اين رد كردن مداوم باعث سوختن آي سي شده و باطري هم دوباره و سه باره شارژ ميشود و باعث از بين رفتن سلول هاي باطري ميشود.
اگر خيلي مفيد نبود ببخشيد.

موفق باشيد

rezaabbasasadi
2nd June 2011, 20:08
هوالرزاق

با سلام خدمت rezaabbasasadi
آن عكس را دوباره آپلود ميكنم بفرمائيد:

http://www.faupload.com/upload/90/Khordad/10-15/2011-06-01-03-55-06-%D8%A8.jpg (http://www.faupload.com/)

در مورد شارژ هم بگويم كه، شارژ و دشارژ باطري مربوط به يك آي سي تغذيه است كه در مسير برق مادربرد لپ تاپ و باتري قرار دارد و زماني كه باطري پر يا خاليست به شما اطلاع ميدهد ؛علاوه بر اين آي سي عمليات شارژ را به باتري ميدهد و در زمان اتمام شارژ باطري عمليات را قطع كرده و مانع شارژ شدن دوباره باتري لپ تاپ ميشود كه اگر دقت كرده باشيد وقتي كه در محيط ويندوز كار ميكنيد و باطري هم مشغول به شارژ كردن است زماني كه باطري فول شد چراغ شارژ در حال چشمك زدن ، خاموش شده يا چراغ يك سر روشن ميشود اين عمليات را آن آي سي برعهده دارد كه نميگذارد باتري دوباره شارژ شود و برق را به سيستم باز ميگرداند.
زماني كه باطري سيستم پر شده و عمليات شارژ قطع ميشود بايد باطري را از لپ تاپ جدا كرده تا برق به صورت مستقيم وارد لپ تاپ شود ، وقتي اين كار انجام نميشود اين آي سي مجبور است تا عمليات شارژ را رد كند و اين رد كردن مداوم باعث سوختن آي سي شده و باطري هم دوباره و سه باره شارژ ميشود و باعث از بين رفتن سلول هاي باطري ميشود.
اگر خيلي مفيد نبود ببخشيد.

موفق باشيد

با سلام و تشکر عکسهای مادر برد را ضمیمه کردم و منتظر نظرات و راهنمائیهای شما هستم

Meisam-Alishahi
5th June 2011, 11:25
با سلام و تشکر عکسهای مادر برد را ضمیمه کردم و منتظر نظرات و راهنمائیهای شما هستم

هوالعليم

با سلام ، لطفا مواردي كه در عكس ها ذكر شد انجام داده و اعلام نماييد.

rezaabbasasadi
5th June 2011, 20:43
هوالعليم

با سلام ، لطفا مواردي كه در عكس ها ذكر شد انجام داده و اعلام نماييد.

سلام میثم خان با تشکر هنوز مشکل دانلود و دیدن تصویر پابرجاست چون من نمیتوانم تصاویری که شما فرستادید را ببینم و به محض اینکه روی آن کلیک میکنم به صفحه ای منتقل میشوم که پیام میدهد شما مجاز نیستید .
اگر ممکن است تصاویر را روی صفحه بگذارید یا برایم به آدرس ایمیل کنید تا دستورات شما را انجام دهم

Meisam-Alishahi
5th June 2011, 20:57
سلام میثم خان با تشکر هنوز مشکل دانلود و دیدن تصویر پابرجاست چون من نمیتوانم تصاویری که شما فرستادید را ببینم و به محض اینکه روی آن کلیک میکنم به صفحه ای منتقل میشوم که پیام میدهد شما مجاز نیستید .
اگر ممکن است تصاویر را روی صفحه بگذارید یا برایم به آدرس ایمیل کنید تا دستورات شما را انجام دهم

هوالعليم

با سلام ، ارسال به ايميل انجام شد .

موفق باشيد

jimboo
18th February 2012, 00:42
سلام خدمت دوستان عزیز آقا ما لپ تاپ رفیقمون دستمون بوده به لعنتی دادیمش یعنی درشو چرخوندیم یوهو گف غرژژژژ بعد دیگه ال سی دیش کلآ قطع شد
ما بازش کردیم از ال سی دی 2 تا کابل اومده بود بیرون یکی مال خود ال سی دی یکی مال فینگر تاچ وباقی چیز میزاش مال ال سی دی درست بود و الان مثه مرد کار میکنه اما اونیکی کانکتورش شیکسته و سیماش قاطی شده تو کرمان هیشکی نمیتونه درستش کنه ما هم آبرومون پیش این رفیقمون رفته دستم به دامنتون کمکی کنین به من وگرنه باس 1,300,000 پیاده شم یکیشو براش بخرم :(