PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : تصويرمات مانند نگاتيو در k750

اشکین3
14th July 2011, 19:52
در عالم تعميرات آدم به عجايبي برميخورد يك گوشي k750 آوردن كه تصويرش ماته مانند نگاتيو بايك ال سي دي اورجينال تست كردم بازهم همون شكله اقدامات زير روش انجام شده
1-تعويض ال سي دي
2-ريبال مدار و شستشو با اولتراسونيك
3-جمپر از سي پي يو به پايه سوكت ال سي دي
علايم ديگر گوشي اينست كه با وصل باطري يا منبع بعد از روشن شدن گوشي 0/50آمپر جريان كشيده ميشودو سمت راست جوي استيك بطور محسوسي داغ ميكند .
اگر بزرگواران استاد تجربه اي از اين مورد دارند عنايت كنند ،سپاسگذار خواهم بود

هركس كلمه اي بمن بياموزد مرا بنده خويش كرده است :scooter:

اشکین3
15th July 2011, 12:28
سلام
اساتيد برگوار دستي بمن برسانيد:100:

hosaini 2000
16th July 2011, 01:22
سلام
اساتيد برگوار دستي بمن برسانيد:100:

دوست عزیز منظورت از سمت راست جوی استیک دقیقاً کدوم قسمته ..؟برای اینکه قضیه n70 نشه بهتره قبل از هر اقدامی یه عکس از هر دو طرف بردت ضمیمه کنی ..

اشکین3
16th July 2011, 13:07
با سلام خدمت شما دوست گرامي عرض كنم كه عكس زير را پيوست كرده ام اين ايسي خيلي داغ ميكند و بنر من چسبي هم هستش و اگر من تازه كار آنرابردارم احتمال اينكه گوشي خاموش شود نود درصداست .ولي طبق قانون الكترونيك اگر قطعه اي داغ شود بايد قطعه ي قبل يا بعدش خراب باشد و جريان بكشد اما اگر داخل اين ايسي هم اتصال كوتاه شده باشد داغ ميكند .
درضمن گوشيهيچگونه ابخوردگي و ضربه نخورده است لطفا راهنمايي نماييد

hosaini 2000
17th July 2011, 16:37
با سلام خدمت شما دوست گرامي عرض كنم كه عكس زير را پيوست كرده ام اين ايسي خيلي داغ ميكند و بنر من چسبي هم هستش و اگر من تازه كار آنرابردارم احتمال اينكه گوشي خاموش شود نود درصداست .ولي طبق قانون الكترونيك اگر قطعه اي داغ شود بايد قطعه ي قبل يا بعدش خراب باشد و جريان بكشد اما اگر داخل اين ايسي هم اتصال كوتاه شده باشد داغ ميكند .
درضمن گوشي هيچگونه ابخوردگي و ضربه نخورده است لطفا راهنمايي نماييد

دوست این آیسی،ایسی تغذیه گوشیه یعنی تقسیم کننده ولتاژ به نقاط مختلف گوشی..در گوشیهای سونی اریکسون همیشه مشکل سازترین قطعست..
اگه برداری و نتونی درست جا بزنیش گوشیت خاموش میشه ..اصولاً کمتر کسی مهارت تعویض این آیسی رو پیدا میکنه..و 90% سعی میکنن با ریبال کردن آیسی راش بندازن..

اول وضعبت جریانکشی گوشی رو بگو..قبل از سوئیچ ؟
دوم حتماً گوشی رو اولترا کن شاید اتصالی برطرف بشه
سوم ..موارد 1و2 رو انجام بده تا ببینم نتیجه چیه؟

اشکین3
17th July 2011, 19:31
با سلام حضور شما و اساتيد محترم
امروز طبق فرمايشات شما عمل كردم با التراسونيك 23 دقيقه شستشو شد اما هيچگونه اثري از كاهش جريان ديده نميشود وايسي ذكرشده همچنان داغ است
جريان كشي هم 48صدمو تغييري نكرده البته با خارج شدن ال سي دي تا 41 صدم ميرسد راه چاره عملي چيست استاد مشتري مهلت زيادي به آدم نميدهد

اشکین3
20th July 2011, 18:58
به علت اينكه بنده اولين باره اقدام به تعويض آيسي كا750 ميكنم امروزبه مشتري گفتم امكانداردبا تعويض آيسي ذكرشده گوشي كاملا خاموش شود .ايشان از اشنايان بود بهم گفت جوانمرد گوشي مال خودت من يه گوشي ديگه ميخرم
حالا گوشي دست منه اصلا عين گوشي صفر ميمونه موندم خودم تعويض كنم يا بدم دست يه حرفه اي حد اقل اگه خرابش كرد غرامتشو ميگيرم .اگه بتونم درست كنم 80 تومن كاسبم
دوستان احتمال دارد غير از ايسي تغذيه 2011 قطعه ديگري ايراد داشته باشد؟
در ضمن طرز كار حلال چسب را برام توضيح دهيد
با تشكر
:scooter::scooter::scooter::scooter::scooter::scoo ter::scooter::scooter::scooter:

hadizamani
20th July 2011, 20:31
سلام
دوست عزیز اگه میشه این چندتا سوال را پاسخ بده

1- الان گوشی روشن است کار میکند؟ یا اصلاروشن هم نمیشود ؟

2-بدونه lcd و فلت دوربین باز هم قبل از جریان کشی قبل از پاور همین است؟

3-اگر جامپر روی گوشی انجام دادید جامپر را حذف کنید ببینید جریان شی فرقی میکند یا خیر؟

اشکین3
20th July 2011, 21:58
استاد سلام
گوشي كاملا روشنه و كار ميكنه-فقط ال سي ديش كمرنگ نشون ميده مث نگاتيو عكاسي
ال سي دي اين گوشي رو تو جاهاي ديگه تست كردم و مشكلي نداشت وبرعكس
فلت دوربينشو همون لحظه اولش كنده ام چه با ال سي دي وفلت و دوربين وچه بدون آنها 50 صدم جريان ميكشه ودر عرض 4 الي 5 دقيقه باطري رو خالي ميكنه و در ضمن تنها قطعه اي هم كه داغ ميشه فقط ايسي تغذيه به شماره فني 2011 AB هستش
بنده تابحال هيچ جمپري بهش نزدم و مشكل نرم افزاري هم نداره حتي نوك هويه هم بهش نخورده .نه از جانب من نه از جابت تعمير كار ديگه
من آيسي تغذيه رو مشكوكم چون داغ ميشه و چسبي هم هست و من تجربه شو ندارم وميترسم گوشي خاموش شه و نتونم دوباره روشنش كنم در ضمن آيسي نو و حلال چسب هم دارم اما طرز كار با حلال رو بلد نيستم همين و فكر ميكنم شايد قطعه ديگري مشكل داره كه اين ايسي داغ ميكنه
حالا نظر شما چيه ؟

hosaini 2000
20th July 2011, 22:04
به علت اينكه بنده اولين باره اقدام به تعويض آيسي كا750 ميكنم امروزبه مشتري گفتم امكانداردبا تعويض آيسي ذكرشده گوشي كاملا خاموش شود .ايشان از اشنايان بود بهم گفت جوانمرد گوشي مال خودت من يه گوشي ديگه ميخرم
حالا گوشي دست منه اصلا عين گوشي صفر ميمونه موندم خودم تعويض كنم يا بدم دست يه حرفه اي حد اقل اگه خرابش كرد غرامتشو ميگيرم .اگه بتونم درست كنم 80 تومن كاسبم
دوستان احتمال دارد غير از ايسي تغذيه 2011 قطعه ديگري ايراد داشته باشد؟
در ضمن طرز كار حلال چسب را برام توضيح دهيد
با تشكر
:scooter::scooter::scooter::scooter::scooter::scoo ter::scooter::scooter::scooter:

دوست عزیز اگه طرف حرفه ای باشه مطمئنن کارش رو بلده و آیسی رو درست تعویض میکنه و اگر هم آماتوره اونم بهت جواب خودت رو میگه ..که ممکنه خاموش بشه..پس غرامتی درکار نیست..به فکر این باش که 80 تومن فدای سرت می ارزه به اینکه کار یاد بگیری ..تا اینکه 800 هزار تومن واسه کلاس تخصصی بدی..پس به سوالات همکار بنده جواب بده تا راهنماییت کنیم..5 ساله دارم کار میکنم..فقط کلاس عمومی رفتم..پول کلاس تخصصی رو دادم تجربه دیگران و اطلاعات خریدم..مثل همون کتابهایی که جنابعالی دارین ولی خودت باید شهامت به خرج بدی تا ....

اشکین3
21st July 2011, 01:52
يعني شما ميفرماييد بنده اين ريسك را بپذيرم يا اول روي يك برد خراب تست كنم
امروز به يه حرفه اي زنگ زدم گفت حوصله ندارم نميدونم سخته براش يا واقعا....

آنكه بدون علم و اطلاع كاري را انجام دهد
بيش از آنكه آباد كند خراب ميكند... ....

hosaini 2000
21st July 2011, 02:33
يعني شما ميفرماييد بنده اين ريسك را بپذيرم يا اول روي يك برد خراب تست كنم
امروز به يه حرفه اي زنگ زدم گفت حوصله ندارم نميدونم سخته براش يا واقعا....

آنكه بدون علم و اطلاع كاري را انجام دهد
بيش از آنكه آباد كند خراب ميكند... ....

دوست عزیز حدوداً 80 تا 90% تعمیرکاران آیسی تغذیه تعویض نمیکنن.. چون برای مشتری نمی ارزه و همچنین آیسهای مرغوبی توی بازار نیست و بهترین راه شابلون کاری آیسی و احیای دوباره اونه..که باز هم از لحاظ هزینه برای مشتری و از لحاظ صرف وقت برای تعمیرکار به صرفه نیست..
شما ابتدا خمیر فلکسی رو به مقدار لازم دور آیسی بریز و حرارت رو روی 350 و باد نسبتاً بالا نه اونقدر بالا که مثلاً خمیر ذوب شده رو از برد بیرن کنه..به آرامی و با دقت ابتدا خمیر رو ذوب کن و با دقت به زیر آیسی هدایت کن از طرفین..سپس بصورت دایره ای و یکنواخت و با فاصله 5 میلیمتر یعنی نیم سانت (البته این فاصله رو میشه بر حسب میزان حرارت و باد تغییر داد)روی آیسی به گردش در بیار ..بعد از 1تا 2 دقیقه وقتی احساس کردی قطعات ریز دور آیسی رنگ قلعشون براق شد نسبتاً میشه فهمید که قلع زیر آیسی هم ذوب شده و به آرامی با نوک پنس یه تلنگری به آیسی بزن و چند بار خیلی آروم و کوتا آیسی رو در سر جای خودش تکون بده..بعد بهتره که بعد از سرد شدن برد اولتراسونیک و تینر شور کنی و تست کنی که آیا اتصال برطرف شده یا نه.(فعلاً نیاز به تعویض آیسی نیست)

اشکین3
21st July 2011, 02:46
خمير فلكسي -روغن فلكسي يا مايع فلكسي؟

آيا منظور از خمير همون ماده ي چسبناك كه داخل قوطي ياكسون بشكل چسب قرارداره و به آب بزني سفيد ميشه و خيلي هم چسبنده هست؟ يا روغني كه نه زياد مايع هست ونه جامد ودرون استوانه قرار داره .
من سه نوع فلكسي دارم اولي مانند روغن مايع است دومي مانند پماده كه با حرارت سريع ذوب ميشه و سومي شبيه چسب آهنه كه اگه اونو بكشيم مانند قير دنباله دار ميشه در ضمن با چسبي كه دور اين آيسي كشيدن ومانند چسب حرارتي بيرنگه چه بايد كرد؟

هركس بدون اطلاع كاري را انجام دهد
بيش از آنكه آباد كند خراب ميكند...

hosaini 2000
21st July 2011, 02:53
خمير فلكسي -روغن فلكسي يا مايع فلكسي؟

آيا منظور از خمير همون ماده ي چسبناك كه داخل قوطي ياكسون بشكل چسب قرارداره و به آب بزني سفيد ميشه و خيلي هم چسبنده هست؟ يا روغني كه نه زياد مايع هست ونه جامد ودرون استوانه قرار داره .
من سه نوع فلكسي دارم اولي مانند روغن مايع است دومي مانند پماده كه با حرارت سريع ذوب ميشه و سومي شبيه چسب آهنه كه اگه اونو بكشيم مانند قير دنباله دار ميشه در ضمن با چسبي كه دور اين آيسي كشيدن ومانند چسب حرارتي بيرنگه چه بايد كرد؟

هركس بدون اطلاع كاري را انجام دهد
بيش از آنكه آباد كند خراب ميكند...

همون خمیری که ظرفش شبیه سرنگه و رنگش هم به رنگ شکلاتی روشنه..و چسبناک

اشکین3
21st July 2011, 03:02
آقاي مهندس من فردا تصويرشونو ميذارم نفهميدم كدومشونه

اشکین3
21st July 2011, 10:57
با سلام خدمت شما سروران استاد
لطفا بفرماييد خمير فلكسي كدومه؟

hadizamani
21st July 2011, 11:23
استاد سلام
گوشي كاملا روشنه و كار ميكنه-فقط ال سي ديش كمرنگ نشون ميده مث نگاتيو عكاسي
ال سي دي اين گوشي رو تو جاهاي ديگه تست كردم و مشكلي نداشت وبرعكس
فلت دوربينشو همون لحظه اولش كنده ام چه با ال سي دي وفلت و دوربين وچه بدون آنها 50 صدم جريان ميكشه ودر عرض 4 الي 5 دقيقه باطري رو خالي ميكنه و در ضمن تنها قطعه اي هم كه داغ ميشه فقط ايسي تغذيه به شماره فني 2011 AB هستش
بنده تابحال هيچ جمپري بهش نزدم و مشكل نرم افزاري هم نداره حتي نوك هويه هم بهش نخورده .نه از جانب من نه از جابت تعمير كار ديگه
من آيسي تغذيه رو مشكوكم چون داغ ميشه و چسبي هم هست و من تجربه شو ندارم وميترسم گوشي خاموش شه و نتونم دوباره روشنش كنم در ضمن آيسي نو و حلال چسب هم دارم اما طرز كار با حلال رو بلد نيستم همين و فكر ميكنم شايد قطعه ديگري مشكل داره كه اين ايسي داغ ميكنه
حالا نظر شما چيه ؟

سلام دوست عزیز احتمال اینکه قطعه دیگری باعث داغ شدن ای سی تغذیه میشود هم هست

قبل از اینکه تغذیه را تعویض کنید قطعاتی که در تصویر مشخص کردم را از روی مدار بردارید و چک کنید ببینید هنوز جریانکشی باقی است یا تغییر میکند

دوست من این قطعات را یکی یکی به ترتیب بردارید و تست کن

hosaini 2000
21st July 2011, 12:14
با سلام خدمت شما سروران استاد
لطفا بفرماييد خمير فلكسي كدومه؟

شماره 1 مایع فلکسیه
شماره 2 خمیر فلکسی
با دوتای دیگه کار نکردم البته اگه اشتباه نکنم چهارمی روغن لحیم باید باشه..!!!

HrM.MOB!LE
21st July 2011, 12:56
باسلام

1- مایع فلکس
2و3- خمیر فلکس
4- روغن لحیم کاری

باسپاس...

اشکین3
21st July 2011, 13:06
چهارمي تو فاكتورش زده خمير فلكسي غير اصلي در ضمن خيلي چسبناكه

REZA JAVID
21st July 2011, 15:00
چهارمي تو فاكتورش زده خمير فلكسي غير اصلي در ضمن خيلي چسبناكه
سلام
چهارمی هم خمیر فلکسه ولی جنس خوبش نیست.

اشکین3
21st July 2011, 15:57
با توكل به خدا دلو زدم به دريا و رفتم سروقت گوشي

اشکین3
21st July 2011, 17:39
سلام خدمت دوستان چيزي شبيه چسب حرارتي سفيدرنگ اطراف ايسي تغذيه رو فرا گرفته هرچقدر حلال ميريزم اصلا تكون نميخوره و به گرما هم حساس نيست و با هيتر هم نميشه قطعاتو برداشت يا چسبو آب كرد موندم چكار كنم اگه با چيز تيزي اونها رو بكنم شايد به برد صدمه بزنه اگر دوستان كسي هست فوري جواب بده

HrM.MOB!LE
21st July 2011, 18:15
سلام خدمت دوستان چيزي شبيه چسب حرارتي سفيدرنگ اطراف ايسي تغذيه رو فرا گرفته هرچقدر حلال ميريزم اصلا تكون نميخوره و به گرما هم حساس نيست و با هيتر هم نميشه قطعاتو برداشت يا چسبو آب كرد موندم چكار كنم اگه با چيز تيزي اونها رو بكنم شايد به برد صدمه بزنه اگر دوستان كسي هست فوري جواب بده
باسلام
دوست من احتمال زیاد از جنس حلال شما میباشد
ببینید میتونید از حلال چسب دراگون که ایرانی هم هست استفاده کنید
از جنس های چینی استفاده کردید به نظرم نتونسته چسب رو حل کنه
باسپاس..

اشکین3
21st July 2011, 18:31
اي داد بيداد تا قطعه فروشي 70 كيلومتر راهه كار ديگه اي نميشه كرد؟

hosaini 2000
21st July 2011, 19:34
اي داد بيداد تا قطعه فروشي 70 كيلومتر راهه كار ديگه اي نميشه كرد؟

از شانس بدت دور آیسی چسبیه..من تا حالا از حلال استفاده نکردم..ولی به نظرم اگه کمی روی چسب بریزی و مدتی تحمل کنی ممکنه بهتر عمل کنه..

اشکین3
21st July 2011, 20:35
باسلام خدمت همگي
طبق فرمايشات دوستان 4 قطعه پيشنهادي از مدار خارج شد و ليبازهم جريان كشيده شد
طبق اخرين نتيجه گيري فقط و فقط ايسي تغذيه ميباشد كه دورشو بدجور چسب زدن رفتم سراغ يه برد اوراقي ديدم اثري از چسب نيست وبراي تست آرام آرام ايسي تغذيه را كشيدم بيرون والان خوشحالم البته تو برد كهنه بود . بطور استاندار كشيده شد بيرون
اما الان حلال چسبي كه بتواند عمل كند ندارم وفقط ياكسونه كه عمل نميكنه ميخام با نوك تيزي چسب دور ايسي را بردارم و ايسي تغذيه اصلي را خارج سازم
نتيجه بعد از نيم ساعت ديگر به اطلاع خواهد رسيد

اشکین3
21st July 2011, 22:37
بااظهار تاسف و شرمندگي زحمت شما عزيزان را من گاگول به هدر دادم
قضيه اينطور شد كه هرچه به ايسي حلال چسب زدم وهرچه هيتر گرفتم تا 450 درجه هم رفت ولي ايسي در نيامد كه نيامدبا كاردك كمي آيسي را بيرون هل دادم سر مشكي ايسي كنده شد اما ورقه آن همچنان روي برد باقي بود با خمير فلكسي و هيت بازهم كنده نشد اصلا انگار چسب تمام بود تعجب ميكنم من امروز 3تا برد را ديدم هيچكدامشان چسبي نبودو حتي يكيشونو با موفقيت كامل درآوردم ولي بعد از كلنجار من سه تا پايه از متاليزه هاي آيسي كنده شد و كل زحمت من و شما به هدر رفت هركاري كردم متاليزه ها بازيافت نشدند و گوشي باطل شد
الانم اصلا روحيه ندارم تا حدي كه ميخام تعميرات گوشي رو بيخيال شم
خداييش خيلي احتياط كردم و خيلي وقت گذاشتم اصلا انتظارشو نداشتم بتونم تا اينجا پيش بيام البته شما خيلي كمكم كردين
من بنظرم اون تعمير كار حرفه اي كه ديروز بهش زنگ زدم زير بار اين k750نرفت اما گفت n86 رو بيار
ميدونست نميتونه .ما كه تعميرات بلد نيستيم بايد بريم غاز چراني البته خدمت شما جسارت نميكنم خودمو ميگم
كلاس هم كه رفتم ديدم مقدماتيه بيخيال شدم نميدونم مقاوت چيه آيسي كدومه هويه رو چطور ميگيرن اونم گذاشتم كنار
الان فقط روحيه ميخام همين
شب شما خوش
:2guns::2guns::2guns::2guns::2guns::2guns::2guns:: 2guns:

hosaini 2000
22nd July 2011, 00:28
بااظهار تاسف و شرمندگي زحمت شما عزيزان را من گاگول به هدر دادم
قضيه اينطور شد كه هرچه به ايسي حلال چسب زدم وهرچه هيتر گرفتم تا 450 درجه هم رفت ولي ايسي در نيامد كه نيامدبا كاردك كمي آيسي را بيرون هل دادم سر مشكي ايسي كنده شد اما ورقه آن همچنان روي برد باقي بود با خمير فلكسي و هيت بازهم كنده نشد اصلا انگار چسب تمام بود تعجب ميكنم من امروز 3تا برد را ديدم هيچكدامشان چسبي نبودو حتي يكيشونو با موفقيت كامل درآوردم ولي بعد از كلنجار من سه تا پايه از متاليزه هاي آيسي كنده شد و كل زحمت من و شما به هدر رفت هركاري كردم متاليزه ها بازيافت نشدند و گوشي باطل شد
الانم اصلا روحيه ندارم تا حدي كه ميخام تعميرات گوشي رو بيخيال شم
خداييش خيلي احتياط كردم و خيلي وقت گذاشتم اصلا انتظارشو نداشتم بتونم تا اينجا پيش بيام البته شما خيلي كمكم كردين
من بنظرم اون تعمير كار حرفه اي كه ديروز بهش زنگ زدم زير بار اين k750نرفت اما گفت n86 رو بيار
ميدونست نميتونه .ما كه تعميرات بلد نيستيم بايد بريم غاز چراني البته خدمت شما جسارت نميكنم خودمو ميگم
كلاس هم كه رفتم ديدم مقدماتيه بيخيال شدم نميدونم مقاوت چيه آيسي كدومه هويه رو چطور ميگيرن اونم گذاشتم كنار
الان فقط روحيه ميخام همين
شب شما خوش
:2guns::2guns::2guns::2guns::2guns::2guns::2guns:: 2guns:

نه داداش ..زحمت هیچکدوممون هدر نرفت..برای من مثل روز روشن بود که کاری از پیش نمیبری..
چون تا اونجایی که من دیدم کمتر تعمیرکاری برای اینجور موارد تلاش کرده..ولی خواستم به تجربه ای برسی واسه همین گفتم از شانس بدت آیسی چسبیه..
به ندرت برای آیسی تغذیه k750 پیش میاد که چسبی باشه..ولی اینطور مواقع گاهی اوقات با باد نسبتاً زیاد میشه یه شوکی به آیسی داد ..
من دوستی دارم که آیسی تغذیه رو خشک از روی یه برد دیگه بر میداره میذاره روی یه گوشیه دیگه خیلی راحت هم جواب میگیره..
اون دیگه فهمیده باید چکار کنه..پس نا امید نباش..
علاقه باشه همه چیز درست میشه..تازه اول راهه..
موفق باشی.

اشکین3
22nd July 2011, 10:23
كمي ديشب فكر كردم كه چرا نتونستم تو كا 750 موفق بشم اما ديدم خيلي سود كردم كه الان ميگم:
1- اون 5 مورديكه دوستان گفتن قبل از ايسي پاور چك كنم رو خوب شناختم و حتي با موفقيت خارجشون كردم و دوباره هم درست نشوندم سر جاشون
2-آيسي تغذيه60 پايه داشت اولا اونيكه چسبي نبود به راحتي در اومد و من الان ديگه ميدونم نبايد چسبيها رو كنديا اگه ميكنم نبايد با عجله باشه
3-مهارت نسبي در بيرون كشيدن ايسيها كسب كردم مثلا من اونموقع نتونستم آيسي تصوير N70رو درست درش بيارم اما حالا مث آب خوردن درش ميارم و جاش ميزنم
4-اون بنده خدا كه گوشي رو به من بخشيد الانم تمام قطعاتش سالمه مث دوربين و فلت و اسپيكر و بازرو باطري و غيره م پول خوبي ازشون در مياد
5-يادمه اونوقتا نميتونستم جو استيكو در بيارم و پايه هاشو خراب ميكردم ولي الان ميدونم اهميت خمير فلكسي رو وهزار مورد ديگه
از شما بسيار ممنونم مخصوصا از آقايان :
m-amirreza-HrM.MOB!LE-وبقيه دوستان

:100::100::100::100::100:
بسيار سفربايد تا پخته شود خامي

hosaini 2000
22nd July 2011, 12:12
کار نیکو کردن از پر کردن است...:104: