PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : لطفا درخواست های خود را در خصوص مدارات الکترونیک در این تایپیک اعلام نمایید

شهریار
2nd February 2011, 13:23
باسلام
لطفا درخواست های خود را در خصوص مدارات الکترونیک
در این تایپیک اعلام نمایید
با تشکر

majidgolboy
26th July 2011, 13:41
با عرض سلام و خسته نباشید خدمت دوستان

دوستان مدار فرستنده و گیرنده خوب برای ماشین کنترلی می خواستم .

از دوستان کسی نقشه کامل این مدار را داره کمک کنه.

torkan
12th August 2011, 21:32
با سلام به همه اساتید کیان ست:lay:
دوستان مدار اینورتوری می خواهم که با وردی 12 ولت dc کار کند وخروجی ترانس ان 1000 ولت ac باشد
ترانس اون هم 1 امپر باشه .با تشگر
:0018:

majidgolboy
17th August 2011, 21:53
با سلام به همه اساتید کیان ست:lay:
دوستان مدار اینورتوری می خواهم که با وردی 12 ولت dc کار کند وخروجی ترانس ان 1000 ولت ac باشد
ترانس اون هم 1 امپر باشه .با تشگر
:0018:

سلام دوست عزیز

من هم قبلا دنبال این مدار بودم ولی درسایت فارسی زبان مطلب بخصوصی پیدا نکردم.

در سایت خارجی مطالب پیدا کردم که مفید بود امیدوارم مطالب این سایت هم برای شما مفید باشه.

http://www.qsl.net/dg5sga/inverter.htm

torkan
24th August 2011, 23:03
سلام دوست عزیز

من هم قبلا دنبال این مدار بودم ولی درسایت فارسی زبان مطلب بخصوصی پیدا نکردم.

در سایت خارجی مطالب پیدا کردم که مفید بود امیدوارم مطالب این سایت هم برای شما مفید باشه.

http://www.qsl.net/dg5sga/inverter.htm

================================================== ========
با سلام:lay:
http://www.pic.iran-forum.ir/images/dc9c937mnu4v3kx9981.jpg

torkan
27th August 2011, 11:49
با سلام
لطفا مدا لگولاتور سری اسی
ورودی 30 ولت اسی
خروجی 12 ولت اسی
با تشگر

majidgolboy
29th August 2011, 23:55
با سلام
لطفا مدا لگولاتور سری اسی
ورودی 30 ولت اسی
خروجی 12 ولت اسی
با تشگر

سلام خدمت دوستان و جناب:0018: اقای زرلانی:0018:

جناب اقای زرلانی عزیز اینم نقشه مداری که در خواست کرده بودین.
اگه مورد پسند بود چه بهتر و اگر نبود اطلاع دهید تا مدار دیگه ای برای شما تهیه کنیم.

torkan
30th August 2011, 00:40
سلام خدمت دوستان و جناب:0018: اقای زرلانی:0018:

جناب اقای زرلانی عزیز اینم نقشه مداری که در خواست کرده بودین.
اگه مورد پسند بود چه بهتر و اگر نبود اطلاع دهید تا مدار دیگه ای برای شما تهیه کنیم.
================================================== =======
با سلام و تشگر فراوان:lay:
دوست عزیز این مدار خیلی جالبه ومن برای کارهای دیگر برداشتم دست شما درد نکنه ولی مداری که مد نظر من است
موتور ی است که برق قسمت شارژ باطری از برق سه فاز AC کرفته می شود
یعنی سه عدد سیم از دستگاه برق موتور بیرون می اید که به هم برق می دهند ولی هیچ کدام به اتصال برق نمی دهندمدار که قبلا داشت سه عدد سیم خروجی AC دستگاه برق به ان می رفت و دوعدد سیم منفی ومثبت از ان خارج می شد که به باطری 12 ولت وصل می شود
اگر چنین مدار باشه:(81): بسیار ممنون میشم
با تشگر:0018:

majidgolboy
30th August 2011, 01:08
================================================== =======
با سلام و تشگر فراوان:lay:
دوست عزیز این مدار خیلی جالبه ومن برای کارهای دیگر برداشتم دست شما درد نکنه ولی مداری که مد نظر من است
موتور ی است که برق قسمت شارژ باطری از برق سه فاز AC کرفته می شود
یعنی سه عدد سیم از دستگاه برق موتور بیرون می اید که به هم برق می دهند ولی هیچ کدام به اتصال برق نمی دهندمدار که قبلا داشت سه عدد سیم خروجی AC دستگاه برق به ان می رفت و دوعدد سیم منفی ومثبت از ان خارج می شد که به باطری 12 ولت وصل می شود
اگر چنین مدار باشه:(81): بسیار ممنون میشم
با تشگر:0018:

با سلام مجدد

اگه می شه کمی بیشتر توضیح دهید .

علي اصلاني
31st August 2011, 11:06
با سلام مجدد

اگه می شه کمی بیشتر توضیح دهید .

منظور دوست خوبم این هست که شما در برق سه فاز سه سیم دارید که هر سه فاز هستند حالا ما میخواهیم از برق سه فاز یک جفت سیم تک فاز برای مصرف دیگری جدا یا درست کنیم.

majidgolboy
31st August 2011, 16:44
با تشکر از اقای علی اصلانی و اقای زرلانی

اقای رزلانی

نقشه ای که در خواست کرده بودین نتونستم مطلب دقیقی درمورداین مدارپیدا کنم ولی مطلب دیگری پیدا کردم که امیدوارم برای شما مفی باشه.البته زحمت ترجمه برای شما

http://www.exman.com/ims.html (http://www.exman.com/ims.html)

انجمن بزرگ کیانست (http://kiansat.kim)

hasan.h
23rd September 2011, 13:00
سلام خسته نباشید
یک منبع تغذیه 36 ولت 4 آمپر می خواستم بسازم
لطفا دوستان راهنمایی کنید

majidgolboy
23rd September 2011, 20:05
سلام خسته نباشید

با سلام

دوست عزیز مشخص نکردی که این مدار از نوع DC یا AC باشد.

زحمت ترجمه به عهده خودتان لینک1 (http://w5jgv.com/tower_of_power/index.htm) لینک2 (http://www.aaroncake.net/circuits/supply.asp)لینک3 (http://www.picoelectronics.com/acdc/pe138.htm)

hasan.h
24th September 2011, 11:04
سلام خسته نباشید
دست گلت درد نکند اما
لینک 1 و 3 که مربوط به 30 ولت است
لینک 2 هم مشخص نیست خروجی چقدر است
احتمالا ولت آن زیر 20 ولت است
ولتاژی را که من می خواهم 36 ولت dc می باشد
حتما هم می خواهم چهار آمپر کمتر نباشد و همان 36 ولت باشد
اگر امکان دارد مرا یاری کنید

majidgolboy
25th September 2011, 00:38
سلام خسته نباشید
دست گلت درد نکند اما

دوست عزیز مرسی ازلطف شما

دوست عزیز اگر ایرادی نداره ایرادی نداره بگین شما این ولتاژ با این امپر را برای چه مداری میخواین شاید بند و کاربران دیگر و مدیران با تجربه سایت بتوانیم به شما کمک کنیم.

بند هم باز به دنبال درخواست شما می روم .

ARIYA
25th September 2011, 09:12
سلام خسته نباشید
دست گلت درد نکند اما

درود
در فایل زیر دو مدار قرار دارد ببینید بدرد میخورد

torkan
29th September 2011, 09:55
با سلام
می خواهیم تابلوی سر درب مغازه با ال ای دی درست کنیم حال نمی دانیم چند ال ای دی را باید سری یا موازی ببندیم
لطفا اگر مداری هست یا توضیحی بفرمایید با تشگر

majidgolboy
30th September 2011, 23:44
با سلام
می خواهیم تابلوی سر درب مغازه با ال ای دی درست کنیم حال نمی دانیم چند ال ای دی را باید سری یا موازی ببندیم
لطفا اگر مداری هست یا توضیحی بفرمایید با تشگر

با سلام خدمت دوستان عزیز

اقای زرلانی این تابلوای که شما می خواهید درست کنید درباره این تابلو بیشتر توضیح دهید.
شما چه نوع مداری احتیاخ دارید ؟(رقص نور)

شما نوع مدار خود را مشخص کنید بعد دنبال بستن به صورت موازی یا سری باشید.

pirouz22
3rd October 2011, 00:51
باسلام

مدارجداکننده سینک همزمانی از ویدئو را می خواستم
با تشکر

torkan
3rd October 2011, 23:21
با سلام خدمت دوستان عزیز

اقای زرلانی این تابلوای که شما می خواهید درست کنید درباره این تابلو بیشتر توضیح دهید.
شما چه نوع مداری احتیاخ دارید ؟(رقص نور)

شما نوع مدار خود را مشخص کنید بعد دنبال بستن به صورت موازی یا سری باشید.

================================================== =====
با سلام به استاد عزیز :lay:
استاد فقط می خواهم حدود 500 ال ای دی را با برق 220 AC روش کنم احتیاج به فلاشر ورقص نور را ندام
با تشگر از همه شما:0018:

torkan
6th October 2011, 18:33
سلام خسته نباشید
====================================
با سلام :lay::lay::lay::lay:
امتحان کنید:(81):
http://www.pic.iran-forum.ir/images/lsppxtrr5l017bqzp0ai.jpg

kamalsr1353
22nd October 2011, 10:42
دوستان من یک مدارمیخوام که بتونه دورموتور دی سی تردمیل راکنترل بکنه که مشخصات کامل این موتوررادرپست زیر نوشته ام -امیدوارم دراین موردمراراهنمایی بفرمایید-ممنون
درخواست مدار کنترل دور موتور DC برای تردمیل - مجمع و انجمن تعمیرکاران و متخصصین الکترونیک (http://kiansat.kim/showthread.php?p=121941)

rmha465
2nd November 2011, 17:53
باسلام
ازدوستان اگه کسی نقشه شارژر12 ولت اتومات باطری ماشین وموتورسیکلت امپربالا در حد حرفه ای اماتست شده داره لطف کنه
باتشکر

حامد شکوهی
13th December 2011, 23:48
سلام خدمت همه دوستان لطفا محبت کنید و اموزش درست کردن لامپ کم مصرف قرار دهید .40 w و 46 w .

awacs
29th January 2012, 00:25
با سلام خدمت همه شما عزیزان
من یه مدار شارژی منبع تغذیه میخوام درست کنم که 12 ولت باشه و بتونه در خروجی 2آمپر واقعی رو نشون بده
اول این که آیا میتونم از باطریهای شارژی قلمی استفاده کنم یا نمیتونم و اگر نمیتونم بفرمایید از چه نوع باطری باید استفاده کنم
اصل ماجرا از این قرار هست که برق شهر باطری رو شارژ میکنه و باطری دارای دو خروجی آداپتوری با برق DC12VOLTهست تا من بتونم باهاش دوتا دانگل رو همزمان برق برسونم.
اگر راهنماییم کنید پسیار ممنون میشم
لطف عالی زیاد

Sinapars
29th January 2012, 01:01
درود
با اجازه مدیران محترم نمیدونم جای مطرح کردن این موضوع اینجا بود یانه؟!
ولی به خاطر کمک به دوستان و کاربران این موضوع را مطرح کردم...
دوستان عزیز چون تو این تاپیک مدارهای مختلف معرفی میشه
ممکنه واسه بیشتر کاربران این شبهه به وجود بیاد که آیا این مدار واقعا کار میکنه ؟
ارزش این همه هزینه را داره یانه؟
خب من چون خودم زمانی خیلی درگیر این مسئله بودم خواستم کمکی به شما دوستان کرده باشم
در همین رابطه اگر واقعا قصد ساخت مدارهایی که در اینجا معرفی میشوند را دارید
ولی میترسید که از مدار جواب نگیرید
تو همین تاپیک اعلام کنید تا من در اسرع وقت مدار را با استفاده از نرم افزار شبیه سازی کنم
و نتیجه را به شما اعلام کنم و شما با خیال راحت به فکر ساخت آن باشید
موفق باشید

awacs
19th February 2012, 22:28
با سلام خدمت مدیران و دوستان گرامی و عزیز
من یه منبع تغذیه ساختم که هم زمان یه باتری رو شارژ میکنه و در صورتی که از برق بکشیش میتونید از باتری اون برای ادامه کار استفاده کنید.این امر رو به صورت اتوماتیک هم میشه در آورد تا به محض رفتن برق بلافاصله بره رو وضعیت استفاده از باتری
من تنها چیزی که لازم دیدم بهش اضافه کنم این هست که وقتی باتری شارژ هست و یوزر داره از برق شهری استفاده میکنه دیگه باتری رو شارژ نکنه و از اون طرف هم وقتی یوزر داره از باتریش استفاده میکنه و باتری داره ضعیف میشه ،یه جوری بهش خبر بده تا بفهما و باتری رو شارژ کنه
ممنون میشم کسی راهنمایی کنه

mohammad_1365
1st March 2012, 02:47
با عرض سلام و خسته نباشید .ما که کمکی از دستمون بر نمیاد برای دوستان انجام بدیم به جز آرزوی پیشرفت روز افزون. من نیاز به نقشه مدار الکترونیکی ساب دستگاه سینمای خانگی توشیبا (دارای علامت رکزا ) دارم . از جمله اسم نقشه و مشخصات قطعات آمپلی فایر. از اساتید گرامی خواهش میکنم من رو راهنمایی کنند تا به این مهم دسترسی پیدا کنم. با کمال تشکر.

real
8th March 2012, 17:11
سلام
من یک کارت دی وی بی پروف 8000 دارم که خراب شده و نصب نمیشه درایورش و یه مهندس الکترونیک گفتش که این ایراد از آی سی فلش و دیکودرش هست و اگر نقشه مدار الکترونیکی و یه کارت پروف از همین مدل سالمش باشه میشه کارت رو فلش کرد
میخواستم بدونم این نقشه رو میشه تهیه کرد و ایا این کار امکان پذیره که با فلش مججد آی سی درست بشه

ممنون

M.Salehi
8th March 2012, 21:00
سلام
من یک کارت دی وی بی پروف 8000 دارم که خراب شده و نصب نمیشه درایورش و یه مهندس الکترونیک گفتش که این ایراد از آی سی فلش و دیکودرش هست و اگر نقشه مدار الکترونیکی و یه کارت پروف از همین مدل سالمش باشه میشه کارت رو فلش کرد
میخواستم بدونم این نقشه رو میشه تهیه کرد و ایا این کار امکان پذیره که با فلش مججد آی سی درست بشه

ممنون

سلام خدمت شما دوست عزیز
پیدا کردن نقشه و برنامه فلش کارت دی وی بی کار سختیه .. چون تعمیر این کارتها زیاد متداول نیست من که تا حالا نقشه فنی و یا فلش کارت دی وی بی رو ندیدم جایی بزارند
در ضمن به گفته اون دوستمون ایسی فلش و دیکودر از هم جدا هستند حالا نقشه به چه درد ایشون میخوره نمیدونم؟
شما بفرمایید موقعی که کارت رو روی کیس نصب میکنید توسط ویندوز شناسایی میشه؟

51588

real
8th March 2012, 23:57
سلام خدمت شما دوست عزیز
پیدا کردن نقشه و برنامه فلش کارت دی وی بی کار سختیه .. چون تعمیر این کارتها زیاد متداول نیست من که تا حالا نقشه فنی و یا فلش کارت دی وی بی رو ندیدم جایی بزارند
در ضمن به گفته اون دوستمون ایسی فلش و دیکودر از هم جدا هستند حالا نقشه به چه درد ایشون میخوره نمیدونم؟
شما بفرمایید موقعی که کارت رو روی کیس نصب میکنید توسط ویندوز شناسایی میشه؟

51588

سلام
راستش قبلا تو بخش پروف اعلام کردم ولی مثل اینکه نرم افزاری نیستش و کسی همچین مشکلی نداشت
وقتی درایور رو نصب میکنم هنگامیکه صد درصد میشه پیغام cannot install complete میده و توپرانتز code error (10) میزنه که تو نت سرچ کردم مربوط به بخش صدا میشه بیشتر در کارتهای صدا و ...
روی 3 تا سیستم با انواع ویندوزها و انواع درایورها تست شد.پیش یه تعمیرکار برد الکترونیک هم بردم اونم گفت همین پیغام رو میده
بعد از یک هفته گفتش که نوسان ولتاژ داره و درست برق نمیرسونه و یک قطعش رو عوض کرد و گفتش نوسانش درست شده ولی بازم درایور نصب نمیشه واسه همین گفت باید نقشه شماتیکش رو واسم بیاری اونطوری صد در صد درست میشه!حالا یه مهندس الکترونیک دیگه هم گفته از IC flash هستش و با یه کارت سالم دیگه میشه درستش کرد!فقط باید کد ای سی رو از رو کارت دیگه برداشت کرد

torkan
14th March 2012, 23:42
با سلام
لطفا نقشه مدار
انتن خودروی سمند
با تشگر

torkan
30th March 2012, 00:12
با سلام
مدار CDI برای خودروی پیکان می خواستم نیت داریم پلاتین را از داخل دلکو حذف کنیم وبه جای ان سنسور بگذاریم ویک مدار الکترونیکی CDI به ان بگذاریم لطفا راهنمایی کنید
با تشگر

khalilpour
30th March 2012, 01:16
این روزها مدارات ال ای دی مد شده مثلا برای چراغهای مطالعه و یا رادیو هایی که شارژباطی موبایل دارند و یا مهتابی هایی که در راهرو ها نصب می شود که وقتی برق رفت راهرو را روشن می کند ولی اشکالی که این مدارات شارژی دارند پس از شارژ مدار آنها قطع نمی شود و دائم در حال شارژ هستند تا باطری به سرعت خراب شود آیا مدار کوچک و کم حجمی دارید تا این اشکال برطرف گردد دوم آیا مداری دارید که پس از شارژ ال ای دی را روشن کند که به معنای شارژ کامل باشد
قبلا سپاسگزاری خود را اعلام می دارم.

asal11
10th April 2012, 21:33
باسلام لطفا مدار شیر هوشمند همراه با قطعات لازم را میخواستم با تشکر

torkan
15th April 2012, 14:16
با سلام :lay::lay::lay::lay::lay::lay::lay:
لطفا مدار تبدیل ولتاژ 24 به 12 را می خواستم با مدار محافظ اتصال کوتاه در خروجی و10 امپر
می خواهم ولتاژ یبست وچهار دی سی را به دوازده ولت دی سی تبدیل کنم
با تشگر :0018::0018::0018::0018::0018:

asal11
23rd April 2012, 19:29
لطفا مدار هوشمند شیر اب را می خواستم

ARIYA
24th April 2012, 06:56
لطفا مدار هوشمند شیر اب را می خواستم

درود
مدار و نمونه برد مدار چاپی در فایل زیر تشریح شده است .
برای شیر هم از شیر برقی که در لباسشوئیها استفاده میشود میتوانید استفاده کنید

asal11
24th April 2012, 14:49
کسی نیست جواب مدار شیر هوشمند اب را بده

Sinapars
24th April 2012, 20:00
کسی نیست جواب مدار شیر هوشمند اب را بده

درود
دوست عزیز اینگونه صحبت کردن درست نیست
متاسفانه کاربران همه چیز را آماده میخوان دریافت کنند!!
جواب سوال شما توسط جناب ARIYA در تاپیک زیر داده شده است

لطفا درخواست های خود را در خصوص مدارات الکترنیک در این تایپیک اعلام نمایید (http://kiansat.kim/showthread.php?p=190395#post190395)

پس لطفا انقدر تند برخورد نکنید و انجمن را به خوبی جستجو کنید
با تشکر

awacs
26th April 2012, 00:18
سلام عزیزان
مدار حشره کش رو میخواستم
برا لامپ ماورا بنفشش یه چک درست کردم که ردیفه اما نمیدونم برا کشنده با ولتاز برقش چی بسازم
ممنون از راهماییتون

ARIYA
26th April 2012, 06:48
سلام عزیزان
مدار حشره کش رو میخواستم
برا لامپ ماورا بنفشش یه چک درست کردم که ردیفه اما نمیدونم برا کشنده با ولتاز برقش چی بسازم
ممنون از راهماییتون

درود
6 مدار در فایلهای زیر قرار داده شده است . درهنگام تست دقت کنید

abady
16th May 2012, 18:10
با سلام ............دوستان من كلمه باز را براي جلو درب مغازه با 122 LED نوشته و همه را بصورت موازي وصل كرده ام دوستان لطف كنيد مداري جهت روشن و خاموش كردن نوشته ميخواستم ..........با تشكر فراوان

Sinapars
16th May 2012, 22:46
با سلام ............دوستان من كلمه باز را براي جلو درب مغازه با 122 LED نوشته و همه را بصورت موازي وصل كرده ام دوستان لطف كنيد مداري جهت روشن و خاموش كردن نوشته ميخواستم ..........با تشكر فراوان

درود
دوست عزیز شما با استفاده از آی سی 555 که یک آی سی نوسان ساز موج مربعی است
به راحتی میتوانید این کار را انجام دهید
کلا اساس کار این آی سی این است که با استفاده از ولتاژ ورودی فرکانس در خروجی تغییر میکند
یعنی با ولتاژ های متغیر شما میتوانید سرعت روشن و خاموش شدن L.E.D ها را تعیین کنید
به این مدار Vco یا نوسان ساز کنترل شده با ولتاژ هم میگویند
مدارهای آماده داخل بازار زیاد است که میتوانید به راحتی این کار را انجام دهید
ولی اگر خودتان قصد ساخت دارید اعلام بفرمایید تا تست شده مدار را برای شما قرار بدهم
موفق باشید

abady
17th May 2012, 10:44
با سلام وتشكر فراوان از جواب شما ..............دوست عزيز اگه لطف بفرماييد نقشه مدار و وسايل مورد نياز و .... برام بذاريد ممنون ميشم ............با تشكر

pal-electronic
17th May 2012, 11:13
جناب آبادی سلام
شما تمام LED ها را نباید به صورت موازی قرار دهید !
به واسطه اتصال هر سه عدد LED باید یک مقاومت 220 اهم روی پایه کاتد آنها قرار دهید
همانند عکس زیر
54308
ببخشید که نقاشیم خوب نبود
موفق باشید

abady
17th May 2012, 11:47
با سلام جناب پناهي ..........ديگه همه را وصل كرده ام و كار تمام شده يعني ديگه نميشه كاري كرد .يعني مداري براي روشن و خاموش كردن وجود ندارد ضمنا من براي تغذيه ميخواهم از شارژر موبايل استفاده كنم ...........با تشكر

M.Salehi
17th May 2012, 12:48
با سلام جناب پناهي ..........ديگه همه را وصل كرده ام و كار تمام شده يعني ديگه نميشه كاري كرد .يعني مداري براي روشن و خاموش كردن وجود ندارد ضمنا من براي تغذيه ميخواهم از شارژر موبايل استفاده كنم ...........با تشكر

سلام جناب آبادی

اگه منبع تغذیه دم دست دارید
ولتاز و جریان مصرفی الیدی ها اندازه بگیرید و اعلام کنید

متشکرم

abady
17th May 2012, 12:54
با سلام جناب صالحي گل.............بنده همانطور كه اعلام كردم ميخواهم از شارژر موبايل كه معمولا 5 ولت هست استفاده كنم .اين اولين باريه كه ميخواهم چنين كاري انجام دهم منتظر راهنمايي شما و ديگر دوستان و بيان تجربيات شان هستم ...........با تشكر

M.Salehi
17th May 2012, 13:04
با سلام جناب صالحي گل.............بنده همانطور كه اعلام كردم ميخواهم از شارژر موبايل كه معمولا 5 ولت هست استفاده كنم .اين اولين باريه كه ميخواهم چنين كاري انجام دهم منتظر راهنمايي شما و ديگر دوستان و بيان تجربيات شان هستم ...........با تشكر

سلام مجدد
جناب آبادی عزیز متوجه فرمایش شما شدم منتهی
شما تعداد 122تا الیدی رو موازی بستید و خودتون میدونید شارژر موبایل جریان خروجی چندان زیادی نداره اگه می تونید جریان و ولتاژ مصرفی مدار رو بدست بیارید خیلی عالی میشه
بنده امکاناتش رو ندارم ببندم و تست کنم ولی قبلا از این کارا زیاد کردم

منتظریم موفق باشید

pal-electronic
17th May 2012, 13:11
جناب آبادی سلام
122 تا ال ای دی را آن هم به صورت موازی بستید و میخواهید با ولتاژ 5 ولت روشن کنید ؟
چنین چیزی امکان پذیر نیست !
اول اینکه باید طبق پست بالایی که عرض کردم هر سه عدد ال ای دی را با یک مقاومت می بستید تا نه بار اضافی بکشید و نه اینکه ولتاژ کم بیاورد و از همه مهمتر هم اصول کار این بود
شما اگر بخواهید به این طرحی که ساختید ولتاژ دهید اولی پر نور تر از آخری خواهد شد !
البته اگر روشن شود !
موفق باشید

abady
17th May 2012, 13:19
با سلام وتشكر از دوستان عزيزم جناب صالحي و پناهي ................بنده با ترانس متغير 3تا 12 ولت با گذاشتن ترانس روي 3 ولت البته 2 آمپر مدار را روشن كردم و مشكلي از لحاظ نور ندارم حالا فقط ميخواهم مداري باشه تا اين مدار را روشن و خاموش كنه .آيا همچين مداري وجود داره يا نه؟ ............با تشكر

M.Salehi
17th May 2012, 13:22
جناب آبادی سلام
122 تا ال ای دی را آن هم به صورت موازی بستید و میخواهید با ولتاژ 5 ولت روشن کنید ؟
چنین چیزی امکان پذیر نیست !
اول اینکه باید طبق پست بالایی که عرض کردم هر سه عدد ال ای دی را با یک مقاومت می بستید تا نه بار اضافی بکشید و نه اینکه ولتاژ کم بیاورد و از همه مهمتر هم اصول کار این بود
شما اگر بخواهید به این طرحی که ساختید ولتاژ دهید اولی پر نور تر از آخری خواهد شد !
البته اگر روشن شود !
موفق باشید

با تشکر از جناب پناهی عزیز
اگر تمام الیدی ها از یک جنس و تولید یک شرکت باشند و
چون الیدی ها بصورت موازی بسته شده مشکلی در کم و زیاد شدن نور الیدی ها بوجود نخواهد آمد ولی جناب آبادی شما باید با یک منبع تغذیه متغییر ولتاژ و جریان مصرفی رو در شرایط نور ایده ال بدست بیارید اگه این کار انجام نشه این کار شما نتیجه بخش نخواهد بود

موفق باشید

....

abady
17th May 2012, 13:27
با سلام وتشكر از جواب بموقع شما..........من دو تا عكس ضميمه ميكنم شايد رهگشا باشد.

M.Salehi
17th May 2012, 14:05
با سلام وتشكر از جواب بموقع شما..........من دو تا عكس ضميمه ميكنم شايد رهگشا باشد.

ای بابا
جناب آبادی تو عکس که روشن کردی دیگه
خوب یبار با امپر متر جریان و ولتاژ رو اندازه بگیر بگو راحتمون کن برادر

:0018::0018::0018::0018:

M.Salehi
17th May 2012, 14:37
جناب
ابادی چون امکان داره سرم مشغول کار بشه و نتونم این تاپیک رو دنبال کنم دو راهکار خدمت شما عرض میکنم یکیش این مدار رو ملاحظه کنید

54322

این یک نمونه مدار فلاشر یا چشمک زن ساده هست ولی برای دو عدد الیدی طراحی شده
اگه بخواهید از این مدار استفاده کنید بستگی به جریان مصرفی الیدی ها شما باید

1.اولا ترانزیستورهای Q1/Q2 رو قویتر انتخاب کنید
2.دوما مقاومتهای R3/R4 رو تغییر بدید از لحاظ وات و اهم

روش دوم اگه ولتاژ مصرفی مشخص شد یعنی فهمیدید که در چه ولتاژی بهترین نور حاصل میشه
میتونید از یک ترانس با ولتاژ مشخص شده و یک فلاشر 220ولت برای قطع وصل برق ترانس استفاده کنید این روش بی دردسر تر از روش اول هست

موفق باشید

Sinapars
17th May 2012, 16:57
درود
با تشکر از جناب پناهی و صالحی عزیز که راهنمایی های به جایی کردن (مخصوصا قرار دادن مقاومت)
مداری که برای شما قرار میدهم اسیلاتو موج مربعی است که با ولتاژ متغیر معمولا
از حدود 4تا 12 کار میکند (دقت کنید هرچه ولتاژ بالاتر برود سرعت روشن و خاموش شدن LED تند تر میشود)
که با یک پتانسیومتر 500 کیلو کنترل میشود
دیگه توضیح خاصی نداره
بازم اینجا دوستان همه استاد هستند اگر قبل ساخت سوالی داشتید بفرمایید
این مدار با نرم افزار بسته شده است و به راحتی کار میکند
فقط تنها احتمال جریان زیاد کشیدن است....!!
باز هم میگم اگز قصد ساخت خودتان دارید از این مدار استفاده کنید
در غیر این صورت مدارهای آماده ارزان تر تمام خواهند شد
موفق باشید

abady
17th May 2012, 17:06
با سلام ..............از همه همكاران گرامي نهايت تشكر و قدرداني دارم و اميدوارم موفق به ساخت مدار مورد نظر بشوم ....................باز هم تشكر

asad12
17th May 2012, 17:18
با سلام .
میتونیدخروجی 555 مدار آقای سیناپارس رو با یه مقاومت یک کیلو اهم به بیس یه ترانزیستور منفی مثل d313 وصل کنید و از کلکتور اون منفی led ها رو تغذیه کنی.

alich318
13th June 2012, 22:06
باسلام وخسته نباشی من دنبال مداری هستم وجود موبایل را دریک اتاق با اژیر مشخص کند

hrzn
23rd June 2012, 17:18
با عرض سلام و خسته نباشيد خدمت دوستان:

من مدار دماسنج با اي سي LM35 براي دماي بالاي صفر وزير صفر همراه با برنامه ان ميخواستم .

ARIYA
24th June 2012, 06:54
با عرض سلام و خسته نباشيد خدمت دوستان:

من مدار دماسنج با اي سي LM35 براي دماي بالاي صفر وزير صفر همراه با برنامه ان ميخواستم .

درود
این دو مدار را بررسی کنید

.

farshid1360
25th October 2012, 01:26
ضمن عرض سلام و خسته نباشید

در صورت امکان یک مدار استراق سمع قوی و با کیفیت برای بنده قرار دهید . با تشکر

شعبانیان
29th November 2012, 13:43
سلام
از اربابان درخواست میکنم در صورت امکان مدار زیر را به صورت مدارچاپی برای مونتاژ در بیاورند
با تشکر

hfmicro
30th November 2012, 22:39
سلام دوستان ،

من نیاز به نقشه مدار وان شستشوی اولتراسونیک دارم . آیا میتونید کمک کنید ؟؟؟

ASHKAN-NO
1st December 2012, 00:21
سلام دوستان ،

من نیاز به نقشه مدار وان شستشوی اولتراسونیک دارم . آیا میتونید کمک کنید ؟؟؟

با سلام
دوست عزیز این دستگاه در بازار موجود هست فکر کنم
ارزش ساختن نداشته باشه
این نظر من بود
منتظر راهنمایی دوستان باشید
موفق و پایدار باشید.

awacs
28th December 2012, 23:45
سلام عزیزان
من یه مدار میخواستم که ولتاژ12 ولت مستقیم رو کم و زیاد کنه(با استفاده از ولوم).میخوام دور یه فت 12 ولتی رو تغییر بدم
متشکرم عزیزان
متشکرم

شهریار
29th December 2012, 10:09
سلام عزیزان
من یه مدار میخواستم که ولتاژ12 ولت مستقیم رو کم و زیاد کنه(با استفاده از ولوم).میخوام دور یه فت 12 ولتی رو تغییر بدم
متشکرم عزیزان
متشکرم

دوست عزیز سلام
برای اینکار شما از تغذیه 0 تا 30 ولت می توانید استفاده کنید
مجمع و انجمن تعمیرکاران و متخصصین الکترونیک (http://kiansat.kim/showthread.php?p=275780#post275780)

Arash_323
29th December 2012, 11:45
دوست عزیز سلام
برای اینکار شما از تغذیه 0 تا 30 ولت می توانید استفاده کنید
مجمع و انجمن تعمیرکاران و متخصصین الکترونیک (http://kiansat.kim/showthread.php?p=275780#post275780)

دروود

شما باید از مدار دیمر 12 ولت استفاده کنید
این مدار به صورت آماده داخل بعضی از موتورهای ضبط کاست موجود هست

awacs
21st January 2013, 22:42
سلام عزیزان
من یه منبع تغذیه سئویچینگ میخوام که 220 ولت برق شهر رو به 12 ولتDCبا آمپر حداقل 3آمپر تبدیل که
داخلش اصلا از چوک و یا فریت استفاده نشه
ممنون از راهنماییتون
این مدار درصورت عملی بودن بخشی از مشکلاتم رو حل میکنه.نمیخوام از هیچ بوبینی درش استفاده بشه.مشکلاتی رو برام فرا هم میکنه
فقط با قطعات الکترونیکی

رسول21
9th June 2013, 00:34
با سلام من یه دیمر dcکه بتونه 12 ولت رو کمتر کنه تا 20 امپر نیاز دارم متشکرم

TuneUp_Vahab
6th August 2013, 21:22
با سلام :

دوستان ، لطفا نقشه مداری شارژر باطری خودرو که حداقل 74 آمپر را شارژ نماید ، مدار ساده و پرقدرت باشد در سایت آپلود نمایند . ممنونم .

ecuboard
28th January 2014, 21:20
باسلام
دوستان وهمکاران عزیز من مدار یه تایمر 12 ولتی dc میخام که تو رنج ثانیه باشه از 0.1 ثانیه تا 5 ثانیه .
باتشکر

mirbabaei
7th May 2014, 14:45
سلام دوستان نقشه مداری میخوام که ولتاژ 12 و به 1.5 رگوله شده کامل در بیاره. ممنون

ASHKAN-NO
7th May 2014, 16:18
درود
عزیز به نظر من خیلی ساده هست
شما یک عدد رگلاتور معمولی تهیه کنید
با خروجی 5 ولت یا 3.3 ولت
بعد یک عدد هم رگلاتور از نوع SMD که
در رسیورها بکار می رود تهیه کنید
بعد ولتاژ 12 را به رگلاتور بزرگ وصل کنید
بعد خروجی ان که ولتاژ 3.3 هست را به ورودی
رگلاتور 1.2 ولت وصل کنید
در اخر هم خروجی کاملا صاف و یکنواخت
خواهید داشت
ضمنا در مسیر ولتاژ 12 و خروجی 3.3 ولت
از خازن استفاده کنید .

pouya.dragon
17th March 2015, 10:28
سلام .یک مدار کوچک وجمع جور یک بتونه فایل های ام پی تری رو از روی سوکت usb اجرا کنه وبه امپلی فایر بفرسته. ممنون

ASHKAN-NO
17th March 2015, 11:14
درود
بردهای کوچکی در بازار هستند که با 5 ولت کار
می کنند که هم
usb می خوره و هم مموری کارت sd همراه با کنترل
و دیسپلی
می توانید تهیه و استفاده کنید .

said12
25th August 2015, 20:23
دوستان کسی مدار شارژر اتوماتیک12ولت 4.5امپر ساعت داره ممنون میشم مدارشو اپلود کنه

ASHKAN-NO
25th August 2015, 23:46
دوستان کسی مدار شارژر اتوماتیک12ولت 4.5امپر ساعت داره ممنون میشم مدارشو اپلود کنه

درود
عزیز من یه نقشه 4 امپری دارم
ببین به کارت میاد یا نه ؟
ضمنا این نوع شارژر در بازار
موجوده بهتر نیست اماده ان را
تهیه کنید ؟
بی دردسر و با قیمت مناسب
97957

MEHDI&R
14th November 2015, 19:13
با سلام خدمت اساتید محترم من درخواست مدار شارژر با قطع کن اتومات جهت باطری 3ولت 3آمپر را دارم .

said12
1st September 2016, 21:50
درود بر اساتید زحمت کش
لطفا اگر امکان داره مدار یک محافظ برق خانگی با نشان گر دیجیتال معرفی کنید

ASHKAN-NO
2nd September 2016, 00:51
درود بر اساتید زحمت کش
لطفا اگر امکان داره مدار یک محافظ برق خانگی با نشان گر دیجیتال معرفی کنید

درود
دوست عزیز اماده این محافظ که در بازار هست
شما بخواهید خودتان درست کنید
قیمتی بیشتر از بازار برای شما در میاد
ساخت مدار
قطعات
جعبه مناسب و ....

said12
18th September 2016, 20:42
دوستانم ممنون میشم یک مدار خوب وکارامد برای محافظت لوازم صوتی تصویری با ای سی 555 ارائه کنید با سپاس

ASHKAN-NO
18th September 2016, 21:04
دوستانم ممنون میشم یک مدار خوب وکارامد برای محافظت لوازم صوتی تصویری با ای سی 555 ارائه کنید با سپاس

درود
دوست عزیز مگه محافظ با ایسی LM324
چه مشکلی داره که می خواهید
از 555 استفاده کنید ؟

said12
21st September 2016, 20:31
درود و خسته نباشید بخاطر ارزان بودن ایسی

ARIYA
21st September 2016, 22:28

درود
قیمت آیسی 324 که گران نیست !!!
این مدار با آیسی 555 است

106905
106904

saeedmaleki1361
2nd March 2018, 20:11
با سلام و وقت بخیر خدمت دوستان.من یه مبتدی هستم.میخواستم بدونم چجوری میشه با خازن و پل دیود و زنر یا ترانزیستور یه خروجی رگوله DC از ورودی AC گرفت.منطورم نقش قطعات است.مثلاً خازن صافی دقیقا چیکار میکنه؟اگه دوستی لطف کنه یه مدار ساده با مقادیر قطعات رو به همراه مقادیر ورودی هر قطعه و خروجیش ارائه بده بی نهایت ممنون میشم.