PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مشکل بایوس

morteza 0228
22nd July 2011, 16:12
سلام دوستان. من یک مادر بورد دارم که وقتی وارد محیط بایوس میشم حاشیه ای با حروف انگلیسی وجود داره. و سیستم وارد ویندوز نمیشه! یک بار بایوس را آپدیت کردم و مشخل حل شد و ویندوز بالا اومد ولی بعد از ریست مجددا مشکل بایوس(بهم ریختگی با حاشیه ای از فونت انگلیسی)بوجود اومد. IC بایوس رو با پروگرامر برنامه زدم ولی مشکل حل نشد. لطفا راهنماییم کنید مشکل از کجاست؟ مدل مادربورد GA-945pl-s3 . با تشکر.

omid.akbari
23rd July 2011, 15:49
دوست من سلام
باطری مادربردو عوض کردی؟

morteza 0228
23rd July 2011, 19:34
دوست من سلام
باطری مادربردو عوض کردی؟
بله عوض کردم ولی نشد.

morteza 0228
26th July 2011, 19:26
کسی نیست کمک کنه؟

Meisam-Alishahi
26th July 2011, 22:55
سلام دوستان. من یک مادر بورد دارم که وقتی وارد محیط بایوس میشم حاشیه ای با حروف انگلیسی وجود داره. و سیستم وارد ویندوز نمیشه! یک بار بایوس را آپدیت کردم و مشخل حل شد و ویندوز بالا اومد ولی بعد از ریست مجددا مشکل بایوس(بهم ریختگی با حاشیه ای از فونت انگلیسی)بوجود اومد. IC بایوس رو با پروگرامر برنامه زدم ولی مشکل حل نشد. لطفا راهنماییم کنید مشکل از کجاست؟ مدل مادربورد GA-945pl-s3 . با تشکر.

هوالعليم

با سلام ، دوست عزيز اين اشكال هم ميتونه از بخش هاي مختلف مادربرد شما باشه و هم ميتونه اشكال از CPU سيستم شما باشه ، اما طبق فرمايش شما كه بعد از آپديت بايوس مشكل حل شد ولي ثبات نداشت و بعد از ريستارت دوباره به حالت اولش برگشت ميتوان آي سي بايوس را متهم رديف اول خرابي سيستم تان قرار داد بنده يك پيشنهاد دارم شما ابتدا نرم افزار پروگرامر خود را اجرا نماييد و قبل از پروگرام كردن وارد سربرگ Device شويد وبر روي گزينه Edit Auto كليك نماييد و در پنجره باز شده تيك گزينه هاي Erase , Blank Check , Program , Verify را فعال نماييد و سپس فايل آپديت را از سايت GIGA دانلود نماييد و توجه داشته باشيد كه نوع ورژن هاي يك مدل متفاوت است بطور مثال نوع برنامه GA-945pl-s3 Rev : 2.0 با GA-945pl-s3 Rev :1.0 كاملا متفاوت است و به هم نميخورد در صورتي كه از برنامه اشتباه استفاده نماييد يا مادربرد كد خطا ميدهد و بالا نمي آيد و يا اگر بالا بيايد دچار اشكالات زيادي ميشود . پس از دانلود صحيح برنامه بايوس مادربرد تان ،بر روي دكمه Auto كليك نماييد تا مراحلي كه عرض شد Erase , Blank Check , Program , Verify بصورت خودكار اجرا شوند اگر آي سي بايوس مشكلي نداشت بدون هيچ پيام خطا كار به اتمام مي رسد اما اگر آي سي بايوس باگ داشته باشد و در يكي از مراحل فوق پيام خطا مشاهده نموديد آي سي را تعويض نماييد ، فعلا مواردي را كه عرض شد با دقت انجام دهيد و در هر صورت نتيجه را اعلام بفرماييد.

موفق باشيد

morteza 0228
27th July 2011, 19:22
هوالعليم

با سلام ، دوست عزيز اين اشكال هم ميتونه از بخش هاي مختلف مادربرد شما باشه و هم ميتونه اشكال از CPU سيستم شما باشه ، اما طبق فرمايش شما كه بعد از آپديت بايوس مشكل حل شد ولي ثبات نداشت و بعد از ريستارت دوباره به حالت اولش برگشت ميتوان آي سي بايوس را متهم رديف اول خرابي سيستم تان قرار داد بنده يك پيشنهاد دارم شما ابتدا نرم افزار پروگرامر خود را اجرا نماييد و قبل از پروگرام كردن وارد سربرگ Device شويد وبر روي گزينه Edit Auto كليك نماييد و در پنجره باز شده تيك گزينه هاي Erase , Blank Check , Program , Verify را فعال نماييد و سپس فايل آپديت را از سايت GIGA دانلود نماييد و توجه داشته باشيد كه نوع ورژن هاي يك مدل متفاوت است بطور مثال نوع برنامه GA-945pl-s3 Rev : 2.0 با GA-945pl-s3 Rev :1.0 كاملا متفاوت است و به هم نميخورد در صورتي كه از برنامه اشتباه استفاده نماييد يا مادربرد كد خطا ميدهد و بالا نمي آيد و يا اگر بالا بيايد دچار اشكالات زيادي ميشود . پس از دانلود صحيح برنامه بايوس مادربرد تان ،بر روي دكمه Auto كليك نماييد تا مراحلي كه عرض شد Erase , Blank Check , Program , Verify بصورت خودكار اجرا شوند اگر آي سي بايوس مشكلي نداشت بدون هيچ پيام خطا كار به اتمام مي رسد اما اگر آي سي بايوس باگ داشته باشد و در يكي از مراحل فوق پيام خطا مشاهده نموديد آي سي را تعويض نماييد ، فعلا مواردي را كه عرض شد با دقت انجام دهيد و در هر صورت نتيجه را اعلام بفرماييد.

موفق باشيد

سلام.
ممنون از راهنماییتون ،من تمام این کارها را که فرمودید انجام دادم حتی میدونم که ورژن مادر بردم چیه!و درست دانلود کرده بودم. و حدس خودم هم همین آی سی بایوس بود.
ولی نشد که نشد.

عماد عموئي
27th July 2011, 21:23
سلام.
ممنون از راهنماییتون ،من تمام این کارها را که فرمودید انجام دادم حتی میدونم که ورژن مادر بردم چیه!و درست دانلود کرده بودم. و حدس خودم هم همین آی سی بایوس بود.
ولی نشد که نشد.

هوالرزاق

با سلام خدمت دوست گرامي
منظور شما از اين پست اينه كه آسي بايوس رو هم عوض كرديد يا نه؟

موفق باشيد

morteza 0228
28th July 2011, 07:33
هوالرزاق

با سلام خدمت دوست گرامي
منظور شما از اين پست اينه كه آسي بايوس رو هم عوض كرديد يا نه؟

موفق باشيد

نخیر ولی با پروگرامر read-erase-Verify کردم.

Meisam-Alishahi
29th July 2011, 20:30
سلام.
ولی نشد که نشد.

هوالعلیم

با سلام ، دوست عزیز لطفا یه شات از SETUP سیستم را ارسال نمایید به طوری که (بهم ریختگی با حاشیه ای از فونت انگلیسی)کاملا واضح باشد و بفرماییدهنگامی که سیستم عامل لود نمیشود آیا هارد در SETUP شناسایی میشود یا خیر؟

موفق باشید

morteza 0228
31st July 2011, 21:41
هوالعلیم

با سلام ، دوست عزیز لطفا یه شات از SETUP سیستم را ارسال نمایید به طوری که (بهم ریختگی با حاشیه ای از فونت انگلیسی)کاملا واضح باشد و بفرماییدهنگامی که سیستم عامل لود نمیشود آیا هارد در SETUP شناسایی میشود یا خیر؟

موفق باشید

خدمت شما.

Meisam-Alishahi
1st August 2011, 13:53
خدمت شما.

http://www.faupload.com/upload/90/Mordad/6-10/2011-07-31-21-17-18.jpg (http://www.faupload.com/)

هوالعليم

با سلام ، دوست عزيز شما ابتدا CPU و سپس كارت گرافيك خود را با مدل مشابه جهت تست به ترتيب تعويض نماييد اين مشكل در ابتدا متوجه اين دو قطعه ميشود.لطفا نتيجه را اعلام بفرماييد.

موفق باشيد

morteza 0228
1st August 2011, 18:29
با تشکر از شما بابت راهنماییتون.
حدستون درست بود مشکل از کارت گرافیک بود.
خواهشا راهنمایی کنید که کدوم قطعه گرافیک معیوبه یا چطور میشه تعمیرش کرد.
ممنون

morteza 0228
4th August 2011, 11:18
میشه راهنماییم کنید مشکل از کجای کارت گرافیک میتونه باشه.
اصلا قابل تعمیر هست یا نه؟

Meisam-Alishahi
4th August 2011, 23:38
با تشکر از شما بابت راهنماییتون.
حدستون درست بود مشکل از کارت گرافیک بود.
خواهشا راهنمایی کنید که کدوم قطعه گرافیک معیوبه یا چطور میشه تعمیرش کرد.
ممنون

میشه راهنماییم کنید مشکل از کجای کارت گرافیک میتونه باشه.
اصلا قابل تعمیر هست یا نه؟
هوالعليم

با سلام ، دوست عزيز خوشحالم كه متوجه اشكال سيستم خود شده ايد ، اما بابت تعمير خرابي كارت گرافيك بايد خدمتتان عرض كنم كه كارت گرافيك شما قابل تعمير ميباشد و اشكال بسيار ساده اي دارد اما بنده از تخصص و ابزار آلات شما اطلاعي ندارم ! و نميدونم كه شما چقدر به تعميرات سخت افزار آشنايي داريد به همين دليل نميدونم كه چطور بايد راهنماييتان كنم فقط اين نكته را بايد عرض كنم كه مشكل كارت گرافيك شما از چيپست آن (( GPU )) ميباشد .

موفق باشيد

morteza 0228
5th August 2011, 13:47
هوالعليم

با سلام ، دوست عزيز خوشحالم كه متوجه اشكال سيستم خود شده ايد ، اما بابت تعمير خرابي كارت گرافيك بايد خدمتتان عرض كنم كه كارت گرافيك شما قابل تعمير ميباشد و اشكال بسيار ساده اي دارد اما بنده از تخصص و ابزار آلات شما اطلاعي ندارم ! و نميدونم كه شما چقدر به تعميرات سخت افزار آشنايي داريد به همين دليل نميدونم كه چطور بايد راهنماييتان كنم فقط اين نكته را بايد عرض كنم كه مشكل كارت گرافيك شما از چيپست آن (( GPU )) ميباشد .

موفق باشيد

میشه بیشتر توضیح بدید (راجع به خرابی gpu)شما لطفا راهنماییم کنید که چطور می تونم مشکل رو حل کنم.
ابزار در حد متوسط دارم هیتر-پراگرامر،هویه و ...
تجربه هم تا حدودی دارم.
باتشکر

Meisam-Alishahi
5th August 2011, 15:13
میشه بیشتر توضیح بدید (راجع به خرابی gpu)شما لطفا راهنماییم کنید که چطور می تونم مشکل رو حل کنم.
ابزار در حد متوسط دارم هیتر-پراگرامر،هویه و ...
تجربه هم تا حدودی دارم.
باتشکر

هوالعليم

با سلام ، دوست عزيز بنده راهنماييتان ميكنم اما پيشنهاد ميكنم كه اگر در اين زمينه تجربه كافي نداريد اين كار را انجام ندهيد ، چون با كوچكترين اشتباه چيپست((GPU)) آسيب ميبيند و كارت گرافيك OFF ميشود ، اين اشكال بر اثر دفع نشدن صحيح حرارت چيپ بوجود مي آيد و گرما ي توليد شده توسط چيپ به مرور زمان توپي زير چيپ را پوك ميكند و اصطلاحا لحيم سردي زير چيپ بوجود مي آيد و چيپ در نقاط مختلف با PCB قطع ارتباط ميشود براي رفع اين مشكل 2 راه حل وجود دارد راه اول جدا سازي چيپ و ريبال زير چيپ و فيكس مجدد بر روي برد كه اين راه براي شما امكان ندارد چون هم ابزار دقيق و كافي نداريد و هم اين كار مستلزم تجربه بسيار زياد ميباشد . اما راه حل دوم زير چيپ را با مايع فلكس پر ميكنيم (فضاي بين چيپ و برد) و از زير 200 درجه و از روي چيپ 160 درجه بطور همزمان حرارت ميدهيد تا زماني كه تمامي SMD هاي 4 طرف چيپ بر روي برد لق شوند (يعني با نوك پنس SMD هاي اطراف چيپ را ميليمتري تكان ميدهيد ) وقتي كهSMD هاي هر 4 طرف چيپ كاملا لق شدند حرارت را قطع نماييد لازم به توضيح است كه موقع حرارت دادن از بالا حرارت را متمركز نكنيد زيرا با اين كار چيپ سريعا باد كرده و خراب ميشود و در حين حرارت دادن هم چيپ را تكان ندهيد چون با اين كار احتمال جفت شدن توپي هاي زير چيپ هست بعد از انجام عمليات صبر نماييد تا كاملا كارت گرافيك خنك شود و سپس با تينر فوري 20000 زير چيپ را بشوييد تا تمامي مايع فلكس از زير چيپ پاك شود و بعد زير چيپ را باد گيري نماييد تا تينر باقي مانده از زير چيپ خارج شود و سپس كارت را تست نماييد ، لازم به توضيح است اين راهنمايي فقط به جهت درخواست شما بوده و مسئوليت كار با خودتان است به هرحال باز هم تاكيد ميكنم كه اگر تا به حال اين كار را انجام نداديد از ادامه اين كار منصرف شويد .

موفق باشيد