PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : فشار گاز كولر چقدر بايد باشد؟

محمد دهقان
7th August 2011, 23:08
سلام
دوستان چطوري بفهميم فشار گاز كولر براي ماشينهاي مختلف چقدر است ؟ معيار خاصي داره ؟
اينكه كولر داخل شهر خوب كار ميكند اما در جاده مشكل دارد علتش چيست؟
براي آر دي فشار گاز چقدر بايد باشد ؟
براي 405 فشار گاز چقدر بايد باشد؟

ramina
8th August 2011, 00:05
سلام
دوستان چطوري بفهميم فشار گاز كولر براي ماشينهاي مختلف چقدر است ؟ معيار خاصي داره ؟
اينكه كولر داخل شهر خوب كار ميكند اما در جاده مشكل دارد علتش چيست؟
براي آر دي فشار گاز چقدر بايد باشد ؟
براي 405 فشار گاز چقدر بايد باشد؟

دوست عزيز معمولا در زمان گاز گيري کولر ميزان گاز را وزن کرده و در درون سيستم وارد ميکنند .ولي در رابطه با ميزان فشار زماني که دور موتور روي 1500 يا 2000 دور در دقيقه باشد ميزان فشار در قسمت فشار بالا 206الي 213psi ودر قسمت فشار پايين 21تا28psi باشد فشار نرمال است .در ضمن ميزان گاز کولر براي خودروهاي ايران خودرو به پيوست اورده ام

محمد دهقان
8th August 2011, 21:15
سلام
با تشكر از دوست خوبمان آقا رامين
فشار گاز كولر براي 206 رو كه فهميديم چنده
لطفا" بفرمائيد براي 405 و آر دي بايد چند باشه ؟
چون كه يك كمي سخته گاز رو وزن كرد

torkan
10th August 2011, 09:49
با سلام :lay:
دوست عزیز میشه محبت کنید وبگید فشار گاز کولر پراید باید چقدر باشه با تشگر از شما:0018:

ramina
10th August 2011, 14:02
سلام

با تشكر از دوست خوبمان آقا رامين
فشار گاز كولر براي 206 رو كه فهميديم چنده
لطفا" بفرمائيد براي 405 و آر دي بايد چند باشه ؟
چون كه يك كمي سخته گاز رو وزن كرد

دوست عزيز اين فشارهايي که در بالا اوردم مربوط به خودرو 206 تنها نمي باشد( ميزان فشار در قسمت فشار بالا 206الي 213psi )اگر به عدد 206 داخل پرانتز دقت شود مشخص است که منظور اين است که درقسمت فشار بالاي سيستم فشار بايد در حدود 206 الي 213 به واحد پي اس اي باشد.به هر طريق ميزان فشار گاز کولر نهايتا براي اکثر خودروها از 28 بار نمي تواند بالاتر برود چونکه سوييچ سه مرحله اي در اين زمان جهت جلوگيري از اسيب سيستم کمپرسور را از کار مي اندازد.به نظر من به راحتي مي شود با استفاده از گيج ميزان فشار رااز روي خودروهاي نو بدست اورد که چندان هم چيز مفيدي نمي تواند باشد چون اين فشار بسته به گرمي وسردي هوا و نحوه عمل سيستم خنک کننده موتور تغيير مي کند .از گيج مي توان جهت رفع عيوب سيستم کولر استفاده کرد که در اين رابطه من يک جزوه قديمي مربوط به خودروهاي ايران خودرو دارم که در ليست مستندات اين شرکت نديدم که در اين جزوه به روشني با استفاده از گيج وبررسي فشارهاي مختلف مشخص کرده که ايراد مي تواند از کدام قسمت سيستم باشد سعي مي کنم ان را اسکن کرده تا شب ارسال نمايم. موفق باشيد

ramina
10th August 2011, 19:20
دوست عزيز اين فشارهايي که در بالا اوردم مربوط به خودرو 206 تنها نمي باشد( ميزان فشار در قسمت فشار بالا 206الي 213psi )اگر به عدد 206 داخل پرانتز دقت شود مشخص است که منظور اين است که درقسمت فشار بالاي سيستم فشار بايد در حدود 206 الي 213 به واحد پي اس اي باشد.به هر طريق ميزان فشار گاز کولر نهايتا براي اکثر خودروها از 28 بار نمي تواند بالاتر برود چونکه سوييچ سه مرحله اي در اين زمان جهت جلوگيري از اسيب سيستم کمپرسور را از کار مي اندازد.به نظر من به راحتي مي شود با استفاده از گيج ميزان فشار رااز روي خودروهاي نو بدست اورد که چندان هم چيز مفيدي نمي تواند باشد چون اين فشار بسته به گرمي وسردي هوا و نحوه عمل سيستم خنک کننده موتور تغيير مي کند .از گيج مي توان جهت رفع عيوب سيستم کولر استفاده کرد که در اين رابطه من يک جزوه قديمي مربوط به خودروهاي ايران خودرو دارم که در ليست مستندات اين شرکت نديدم که در اين جزوه به روشني با استفاده از گيج وبررسي فشارهاي مختلف مشخص کرده که ايراد مي تواند از کدام قسمت سيستم باشد سعي مي کنم ان را اسکن کرده تا شب ارسال نمايم. موفق باشيد
اين هم جزوه اي که قولش را داده بودم اميدوارم مفيد واقع شود.موفق باشيد

ramina
10th August 2011, 19:49
فشار و دما وحالتهای سیال در مدار گاز کولر

mtco
4th July 2012, 01:38
چند تا تجربه شخصی خودم رو میگم امیدوارم برای جناب دهقان و بقیه مفید باشه :
همونطور که میدونید برای جلوگیری از ایجاد برفک در مسیر عبور گاز کولر هنگام ورود به رادیاتور داخل یک حسگر قرار گرفته که در موقع لزوم کمپرسور را قطع میکنه از روی اتومات کردن کمپرسور میشه تقریبا میزان شارژ رو حدس زد اگه بفاصله خیلی کم قطع و وصل کرد یعنی فشار گاز بیشتر از استاندارده و اگر اصلا اتومات نکرد یعنی گازش کمه -2 با روشن کردن کولر .فن باید دور تند کار کنه یعنی اگر میزان گاز کم باشه فن فقط دور آرام کار میکنه 3-بعضی مواقع از رادیاتور داخل اتاق صدای سوت میاد که یا گاز خیلی زیاده و یا خوب وکیوم (جهت رفع رطوبت مدار) نشده- 4-وجود حباب در قسمت چشمی ***** کپسولی شکل بغل رادیاتور نشاندهنده کم بودن فشار گازه و نهایتا هنگام گاز دادن کمپرسور باید قدرت داشته باشه درجه فشارسنج رو یکی دو شماره پائین بیاره تا نشون بده سالمه و بازم تکرار میکنم سرمای کولر بدون دور تند فن نصف میشه.