PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : شبکه کردن چند کامپیوتر با وایرلیس

omeed_1355
21st August 2011, 14:26
سلام خدمت اساتید محترم
اگر از دوستان راهی برای شبکه کردن چند کامپیوتر به هم از طرق وایرلیس داره ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

barrdia12q
21st August 2011, 17:00
سلام خدمت اساتید محترم
اگر از دوستان راهی برای شبکه کردن چند کامپیوتر به هم از طرق وایرلیس داره ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

دوست عزیز، در ویندوز 7 دقیقا مطابق مراحل زیر عمل نمایید تا بتوانید از طریق وایرلس فایلهای دوسیستم را Share کنید:

- WiFi هر دو لپ تاپ را روشن نمایید.

- مطابق شکل زیر روی open Network and Sharing Center کلیک کنید:
http://www.addictivetips.com/wp-content/uploads/2010/04/12.png

- پنجره ی Network and Sharing Center ظاهر خواهد شد. روی Setup up a new connection network کلیک کنید. سپس روی Set up a wireless ad hoc network و Next کلیک کنید؛ مطابق شکل زیر:

http://www.addictivetips.com/wp-content/uploads/2010/04/21.png
- اسمی برای شبکه ی ad-hoc وارد کرده و سپس Security type را مطابق با عکس زیر روی No authentication قرار داده و گزینه ی Save this network را تیک بزنید.

http://www.addictivetips.com/wp-content/uploads/2010/04/33.png
- به این ترتیب ad-hoc connection ایجاد می شود:

http://www.addictivetips.com/wp-content/uploads/2010/04/42.png
- در سیستم دوم، مطابق با عکس زیر روی کانکشن ad-hoc ایجاد شده، کلیک کرده و Connect را بزنید.

http://www.addictivetips.com/wp-content/uploads/2010/04/pc211.png
- اکنون در هر دو سیستم، از قسمت Network and Sharing center می بایست network group را به HomeGroup تغییر دهید. (بسیار مهم)

- حال می بایست Password protected sharing را خاموش کنید. برای این منظور وارد Network and Sharing Center شده و از سمت چپ روی Change advance Sharing Settings کلیک کنید:

http://www.addictivetips.com/wp-content/uploads/2010/04/networkandsharingcentre1.png
سپس در پنجره ی باز شده، مطابق با عکس زیر، گزینه ی Turn Off password protected sharing را انتخاب کرده و روی Save Changes کلیک کنید:

http://www.addictivetips.com/wp-content/uploads/2010/04/turnoff1.png

- اکنون Network and Sharing Center را باز کنید. روی network connection که آیکون وسط است (مطابق عکس زیر) دبل کلیک کنید. در اینصورت پنجره ی Network باز شده و سیستم های متصل را نمایش خواهد داد. از این لحظه شما می توانید براحتی روی اسم هر کدام از لپ تاپ ها دبل کلیک کرده و وارد هر کدام از فولدرهای Share شده شوید. دقت کنید که برای Share کردن فولدرها می بایست روی فولدر موردنظرتان راست کلیک کرده و Properties را بزنید و به تب Sharing بروید و سپس روی Advanced Sharing کلیک کرده و تیک Share this folder را بزنید. سپس روی Permissions کلیک کرده و تیک های Allow را بزنید و چند بار OK کنید. در اینصورت آن فولدر در لپ تاپ دیگر قابل دسترسی خواهد بود.

barrdia12q
21st August 2011, 17:29
این هم راه دیگر در هر ویندوزی
اول از همه کنترل کن که Wireless ها رو روشن باشه. بعضی لپ تاپ ها یک کلید مخصوص این روی بدنه شون دارن. کنترل کن که روی ON باشه.

داخل ویندوز، برو به قسمت Network Connections و اونجا هم کنترل کن که کارت شبکه های وایرلس روشن هستن.

به کارت شبکه باید IPبدی. یکی از لپ تاپ ها رو بده:
IP: 192.68.0.15
subnetmask: 255.255.255.0

و اون یکی رو بده:
IP: 192.168.0.16

البته میتونی با ثابت نگه داشتن این subnetmask، مقدار IP رو از 192.168.0.1 تا 192.168.0.254 تغییر بدی یعنی تا 254 عدد سیستم وارد این شبکه کنی که خب من بصورت رندوم عددهای 192.168.0.15 و 192.168.0.16 رو انتخاب کردم.

خب برای اینکه چک کنی که این دو لپ تاپ از طریق شبکه هم دیگه رو میبینند یا نه، اول برو و Firewall رو خاموش کن (اگر به تظیمات فایروال آشنایی داری فقط کافیه ICMP رو روش باز کنی و دیگه لازم نیست کل فایروال رو خاموش کنی) - روی هردوتا لپ تاپ اینکار رو بکن.

برو روی اون لپ تاپی که IP رو دادی 192.168.0.15 و بعد برو به Start-->run-->cmd-->ok
و حالا تایپ کن:
ping 192.168.0.16
حالا اگر 4 بار پیام reply from 192.168.0.16 اومد یعنی شبکه برقراره و میتونی از Sharing استفاده کنی.

omeed_1355
21st August 2011, 20:19
این هم راه دیگر در هر ویندوزی
اول از همه کنترل کن که Wireless ها رو روشن باشه. بعضی لپ تاپ ها یک کلید مخصوص این روی بدنه شون دارن. کنترل کن که روی ON باشه.

داخل ویندوز، برو به قسمت Network Connections و اونجا هم کنترل کن که کارت شبکه های وایرلس روشن هستن.

به کارت شبکه باید IPبدی. یکی از لپ تاپ ها رو بده:
IP: 192.68.0.15

و اون یکی رو بده:
IP: 192.168.0.16

البته میتونی با ثابت نگه داشتن این subnetmask، مقدار IP رو از 192.168.0.1 تا 192.168.0.254 تغییر بدی یعنی تا 254 عدد سیستم وارد این شبکه کنی که خب من بصورت رندوم عددهای 192.168.0.15 و 192.168.0.16 رو انتخاب کردم.

خب برای اینکه چک کنی که این دو لپ تاپ از طریق شبکه هم دیگه رو میبینند یا نه، اول برو و Firewall رو خاموش کن (اگر به تظیمات فایروال آشنایی داری فقط کافیه ICMP رو روش باز کنی و دیگه لازم نیست کل فایروال رو خاموش کنی) - روی هردوتا لپ تاپ اینکار رو بکن.

برو روی اون لپ تاپی که IP رو دادی 192.168.0.15 و بعد برو به Start-->run-->cmd-->ok
و حالا تایپ کن:
ping 192.168.0.16
حالا اگر 4 بار پیام reply from 192.168.0.16 اومد یعنی شبکه برقراره و میتونی از Sharing استفاده کنی.

سلام
دوست عزیز من یک دو لب تاب دارم یکی 7 و دیگری windows xp یک مودم وایر لیس هر دورو به اینترنت وصل میکنه یعنی هر دو به صورت وایرلیس وصل میشن به اینترنت آیا میشه هم با هم sherباشن هم با اینترنت وایر لیس یعنی هر دو حالت وایر لیس باشه هم sherو هم اینتر نت تداخل نمیکنه راهش به چه صورته

barrdia12q
21st August 2011, 22:52
سلام
دوست عزیز من یک دو لب تاب دارم یکی 7 و دیگری windows xp یک مودم وایر لیس هر دورو به اینترنت وصل میکنه یعنی هر دو به صورت وایرلیس وصل میشن به اینترنت آیا میشه هم با هم sherباشن هم با اینترنت وایر لیس یعنی هر دو حالت وایر لیس باشه هم sherو هم اینتر نت تداخل نمیکنه راهش به چه صورته

تا جایی که من اطلاع دارم چنین چیزی شدنی نیست که شما بتوانید همزمان از طرق وایرلس هم شیر باشید هم به اینترنت وصل بشوید. ولی شما این راه رو امتحان کن ونیجه را تعلام بفرما
طبق پست قبل اول مطمئن بشو که دو تا لپ تاپ از طریق کارت شبکه های وایرلس با هم ارتباط دارند.
اگر ارتباط برقرار بود، روی لپ تاپ دوم برو به اون قسمتی که به کارت شبکه وایرلس IP میدی، یک گزینه داره به نام Obtain an IP Address automatically اون رو انتخاب کن و OK رو بزن.
وقتی این گزینه رو انتخاب کنی، اون قسمتی که IP میدی خاکستری میشه و قابل استفاده نیست.
خب تا اینجا تنظیمات لپ تاپ دوم انجام شد.

حالا لپ تاپ اول:
برو روی کارت شبکه اول (کارت شبکه مودمت که به اینترنت وصله) و ازش Properties بگیر.
حالا در صفحه سوم به نام Advanced، یک قسمت داره به نام Internet Connection Sharing و یک گزینه زیرش داره که اون رو باید تیک بزنی. حالا OK کن
وقتی OK رو میزنی، ممکنه یه پیغام بده که IP بقیه کارت شبکه ها باید تغییر کنه. اون پیغام رو هم OK کن.

حالا لپ تاپ اول رو reset کن و بعد لپ دوم رو هم reset کن.
راه دیگرش اینه
اگر مودم وایرلس شما ورودی WLAN داشته باشه. بعد روی لب تاب از دو کارت شبکه استفاده بشه. یکی کابل شبکه ای که از سویچ هاب می آید و کابل مودم ADSL هم به سویچ هاب وصله و یکی کابل شبکه ای که به مودم وایرلس وصل بشه که بشه در یک زمان از هر دو مودم استفاده بشه. برای اینکار نیاز نیست که هر دو مودم از یک رنج آی.پی باشن میتونید یکی را مثلا از رنج 192.168.0 و دومی رو از رنج 192.168.1 گذاشته.
معذرت از اینکه بیشتر از این اطلاعات ندارم. منتظر پاسخ سایر دوستان باشید.

sandis
21st August 2011, 23:20
بچه ها من می خوام سیستم خودم و همسایمون فاصله 50 متری و هماسه دیگمون فاصله 200 تا 250 متری وایرلس کنم اینترنت من هم adsl هست می تونم اینترنت رو بین همه تقسیم کنم بدون اینکه مشکلی بوجود بیاد چی نیاز دارم از کجا بخرم

barrdia12q
21st August 2011, 23:31
بچه ها من می خوام سیستم خودم و همسایمون فاصله 50 متری و هماسه دیگمون فاصله 200 تا 250 متری وایرلس کنم اینترنت من هم adsl هست می تونم اینترنت رو بین همه تقسیم کنم بدون اینکه مشکلی بوجود بیاد چی نیاز دارم از کجا بخرم
این کار شدنی نیست در ساختمان حدود 40 متر بیشتر وایرلس کارایی ندارد. اگر در محیط آزاد هم بود حدود 130 متر بیشتر کارایی نداشت.

sandis
22nd August 2011, 17:03
این کار شدنی نیست در ساختمان حدود 40 متر بیشتر وایرلس کارایی ندارد. اگر در محیط آزاد هم بود حدود 130 متر بیشتر کارایی نداشت.

به عمو قاسم بچه ی ولاتی خو :D حالت چطهره

یعنی تجهیزاتی چیزی نیست که بشه تا برد 250 متری رسید :008: