PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : (تاپیک کامل شد )بیرون نیامدن سینی CD-ROM

mohammadbist
29th August 2011, 22:10
سلام بچه ها
من یک DVD-ROM مدل لایتون و یک cd-Writer مدل axtrom دارم که هر دو دکمه ی eject شون خراب شده باید یک سوزن یا سنجاق در سوراخ کوچکشان فرو کنی تا باز بشوند یعنی سینی یا TRAY دی وی دی رام بدون سنجاق نمیاد بیرون علت چیست ؟
با تشکر فراوان از همه

pal-electronic
29th August 2011, 22:47
دوست عزیز سلام
شما ریل و چرخ دنده ها را سرویس (تمیز ) کنید و مجددا کریس کاری نمایید و در انتها تسمه را تعویض کنید مشکل برطرف می شود
موفق باشید

M_Repair
29th August 2011, 22:50
سلام بچه ها
من یک DVD-ROM مدل لایتون و یک cd-Writer مدل axtrom دارم که هر دو دکمه ی eject شون خراب شده باید یک سوزن یا سنجاق در سوراخ کوچکشان فرو کنی تا باز بشوند یعنی سینی یا TRAY دی وی دی رام بدون سنجاق نمیاد بیرون علت چیست ؟
با تشکر فراوان از همه

باسلام

دوست عزیزتسمه دی وی دی رام وسی دی رام شما به علت کارکردحالت استانداردخودراازدست داده.دربعضی مواردهم موتورضعیف میشود.که بااسپری چرب موتورروشستشودهید.

عماد عموئي
30th August 2011, 16:30
سلام بچه ها
با تشکر فراوان از همه

هوالرزاق

با سلام خدمت دوست گرامي
همانطور که همکاران گرامی در تاپیک های قبلی گفتند شما میتوانید تسمه موجود رو عوض کنید ولی چیزی رو که باید مد نظرتون باشه اینه که حدالامکان تسمه ای رو روی دی وی دی رایتر بزنید که از تسمه خودش یه هوا کوچکتر باشه تا این مشکل دوباره برای شما پیش نیاد.

يك كار ديگه اي كه بايد انجام بديد اينه كه روی قاب بالايي دي وي دي رايتر يه پولكي قرار داره كه به اسپيندل موتور به خاطر آهن ربايي كه داره ميچسبه و باعث ميشه زماني سي دي در حال چرخش هست از روي اسپيندل موتور فرار نكنه،، در بعضي مواقع آهن ربايي كه پولكي داره مانع از اين ميشه كه پولكي از اسپيندل موتور جدا بشه و باعث ايجاد صدايي شبيه تخ ميشه. شما بايد اون پولكي رو در بيارين و با چسب كاغذي به طوري كه سوراخ وسط پولكي پوشيده نشود ، روش چسب بزنيد و با ته پنس سطح اونو صاف كنيد كه چروكي روي پولكي باقي نمونه... اين كار را دو يا سه بار انجام بده و بعد پولكي رو سر جاي خودش بزار و دي وي دي رو ببند و تست كن مشكلت به همين راحتي حل ميشه

موفق باشيد

mohammadbist
6th October 2011, 07:55
هوالرزاق

با سلام خدمت دوست گرامي
همانطور که همکاران گرامی در تاپیک های قبلی گفتند شما میتوانید تسمه موجود رو عوض کنید ولی چیزی رو که باید مد نظرتون باشه اینه که حدالامکان تسمه ای رو روی دی وی دی رایتر بزنید که از تسمه خودش یه هوا کوچکتر باشه تا این مشکل دوباره برای شما پیش نیاد.

يك كار ديگه اي كه بايد انجام بديد اينه كه روی قاب بالايي دي وي دي رايتر يه پولكي قرار داره كه به اسپيندل موتور به خاطر آهن ربايي كه داره ميچسبه و باعث ميشه زماني سي دي در حال چرخش هست از روي اسپيندل موتور فرار نكنه،، در بعضي مواقع آهن ربايي كه پولكي داره مانع از اين ميشه كه پولكي از اسپيندل موتور جدا بشه و باعث ايجاد صدايي شبيه تخ ميشه. شما بايد اون پولكي رو در بيارين و با چسب كاغذي به طوري كه سوراخ وسط پولكي پوشيده نشود ، روش چسب بزنيد و با ته پنس سطح اونو صاف كنيد كه چروكي روي پولكي باقي نمونه... اين كار را دو يا سه بار انجام بده و بعد پولكي رو سر جاي خودش بزار و دي وي دي رو ببند و تست كن مشكلت به همين راحتي حل ميشه

موفق باشيد

سلام دوست گرامی
اکر امکان دارد می توانید در مورد کلمات زیر بیشتر با عکس و تصویر صحبت بفرمایید:
1- پولکی
2- اسپیندل موتور
3- پنس
4- آیا برای این کارها باید DVD رام رو باز کرد؟یا در همان صورت که بسته است باید این موارد را انجام دهم

راستی این را هم بگویم که متن پیغام شما کامل بود ولی چون من تازه کارم زیاد متوجه نشدم
پیروز و سربلند باشید،محمد

M.Salehi
7th October 2011, 16:14
سلام دوست گرامی
1- پولکی
2- اسپیندل موتور
3- پنس
4- آیا برای این کارها باید DVD رام رو باز کرد؟یا در همان صورت که بسته است باید این موارد را انجام دهم

راستی این را هم بگویم که متن پیغام شما کامل بود ولی چون من تازه کارم زیاد متوجه نشدم

سلام جناب محمد
شما رایتر را باز کنید داخل ان قسمت موتور و تسمه را پیدا کنید تسمه احتمالا شل شده کمی سایز کوچکتر تهیه کنید و جا بزنید ببینید درست میشود یا نه ساده ترین کار ممکن همین است که بیشتر موارد جواب میدهد

ARIYA
8th October 2011, 06:41
سلام دوست گرامی
1- پولکی
2- اسپیندل موتور
3- پنس

درود
خوشحالم میبینم به تعمیرات علاقه دارید . بنده در تاپیک تعویض کابل مانیتور قصد جسارت نداشتم .
پولکی یا هرزگرد قطعه ای هست که بر روی موتوری که سی دی را میچرخاند قرار میگیرد و معمولا یک آهنربا هم دارد که به صفحه فلزی
موتور اسپندل (موتور گرداننده سی دی) میچسبد و مانع حرکت سی دی در حال چرخش به اطراف و همچنین ثبات دور آن میشود . پنس
هم یک ابزار مورد استفاده در الکترونیک و پزشکی است که برای گرفتن و برداشتن قطعات از آن استفاده میشود و بسیار متنوع هستند . در زیر
چند نمونه عکس پنس و یک سرویس مانوئل برای DVD-ROM برای شما قرار میدهم تا بهتر متوجه شوید و بتوانید دستگاه را تعمیر کنید.
موفق باشد

44031 44032 44034
44033
44035 44036

mohammadbist
28th January 2012, 00:25
سلام دوستان عزیز
مشکل سی دی رام با تعویض تسمه حل شد. البته همان طور که دوستان گفتند کمی کوچکتر از تسمه اصلی را بروی سی دی رام گذاشتم و سی دی رام را هم تمیز(سرویس) نمودم.
باتشکر از کسانی که بنده را یاری نمودند.

pal-electronic
28th January 2012, 09:52
آقا محمد سلام
مشکل 99% اینها با تعویض تسمه حل می شود ! به شرط اینکه از تسمه زیاد کوچک و سفت استفاده نکنید ، چراکه به هم به موتور فشار آورده و هم باعث قوس اندختن کشویی میشود
موفق باشید