PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : روش خواندن مقداراهم مقاومتهای اس ام دی

aramjan
1st September 2011, 18:55
باعرض سلام خواهشمندم توضیحی در مورد چگونگی خواندن مقاومت های اس ام دی بدهید

toloosoft
1st September 2011, 20:27
سلام
دوست عزیز مقاومت اس ام دی که خوندنش اصلا کاری نداره

روشون یه سری عدد نوشته مثلا 104 خوب این میشه عددش که مثل مقاومتهای عادی میشه 10 به تون 4 که همون 100 کیلو خودمونه!!!

فکر کنم شما منظورتون مقاومتهای 4 رنگ باشه که اونها به دلیل دقت بیشتری که نسبت به مقاومتهای عادی دارن تعداد رنگشون بیشتره که اگه اشتباه نکنم یکی از رنگها اول یا اخریش مربوط به دقت اون مقاومت باید باشه
من خودمم تو خوندن مقاومتهای چهار رنگ مشکل دارم و همیشه با اهم متر مقاومتشون رو اندازه گیری میکنم :D (کلک اصفانی میزنم )

"علیرضا"

ARIYA
2nd September 2011, 04:59
درود
توضحات دوست خوبمان درست است فقط نکته ای در مورد شماره هایی مانند 200 و 201 که اولی 20 اهم و دومی 200 اهم است

شهریار
2nd September 2011, 12:05
باسلام دوست عزیز
توضیحی که من می توانم به آن اضافه نمایم این است
مقاومت هایی که 000 روی آنها حک شده جمپر می باشند

TAHA1
2nd September 2011, 12:15
با سلام

برای تکمیل فرمایش دوستان باید به اعشار در مقاومتهای
اس ام دی اشاره کنم که حرف R در مقاومتهای اس ام دی به
جای اعشار به کار میرود :

3R3 = 3.3 OHM

R33 = 0.33 OHM

toloosoft
2nd September 2011, 14:22
سلام
W0o0oW مقاومت اس ام دی چه قدر نکته داشت و ما نمیدونستیم
کلی اطلاعات کسب کردیم

حالا که بحث اطلاعات گرفتن و اموزش شد یکی از دوستان زحمت میکشه توضیحات مقاومتهای بیش از 3 رنگ رو بده؟
من یه چیزی در مورد مقاومتهای عادی میدونم که 1/4 هستند حالا این عدد نشان دهنده چیه و مقاومتهای بیش از 3 رنگ چه عددی دارن رو اصلا نمیدونم!؟!؟!

"علیرضا"

شهریار
2nd September 2011, 15:54
باسلام دوست عزیز
به جهت اطلاعات بیشتر این تاپیک را مطالعه نمایید
طریقه خواندن رنگ مقاومت های پنج رقمی (http://kiansat.kim/showthread.php?t=26961)