PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : خاموشي كامل نوكيا x3

اشکین3
12th September 2011, 09:07
با سلام دوباره
خدمت اساتيد مهندس عرض كنم كه نوكياي نامبرده شده كاملا خاموشه و هيچ گونه جريان كشي قبل و بعد پاور نداره:10:
هيچ اقدام سخت و نرم افزاري انجام نشده
؟؟//؟؟؟؟؟؟؟

hosaini 2000
12th September 2011, 09:56
با سلام دوباره
خدمت اساتيد مهندس عرض كنم كه نوكياي نامبرده شده كاملا خاموشه و هيچ گونه جريان كشي قبل و بعد پاور نداره:10:
هيچ اقدام سخت و نرم افزاري انجام نشده
؟؟//؟؟؟؟؟؟؟

دوست عزیز قبل از هر اقدامی با فلت دیگری تست کنید
و نتیجه را اعلام کنید

اشکین3
19th September 2011, 01:25
فلت جديد اصلي زدم بازهم خرابه

venusz
19th September 2011, 10:06
سلام ببین روی کلید پاور ولتاژ وجود دارد یا نه اگه ولتاژ وجود ندارد ببین ایا از سوکت فلت روی برد اصلی ولتاژ میاید یا نه.

REZA JAVID
19th September 2011, 10:45
سلام
از اینکه گوشی ضربه خورده نیست ممطئن شوید
سوکت اصلی رو از لحاظ سولفاته بودن و اب خوردگی بررسی کنید
در نهایت یک فلش هم بزن ببین چی میشه....

اشکین3
24th September 2011, 19:42
طبق برسي دقيقي كه انجام دادم اين گوشي چيني و مدل x3-00 ميباشد كه مشتري شكم درد باطريشو هم نذاشته واز طرفي طبق باطريهاي ديگر گوشيها كه گيره اي هستند من مثبت و منفي را اشتباه تصور كرده ام اصلا نميدونم مثبت كدومه منفي كدومه در يه حالت جريانكشي صفر و در حالت ديگر بدون پاور 22 صدمه اصلا نقشه هم ندارم كه بفهمم چي به چيه يه بردشو ميذارم بگين اين چه رقميه مثبت و منفيش كدومه سرگردون شدم
اگر قاعده باطري اين گوشي مانند 5310 باشه گوشي 22 صدم جريان ميكشه اتصالي شديدي دارد

ARIYA
25th September 2011, 06:54
طبق برسي دقيقي كه انجام دادم اين گوشي چيني و مدل x3-00 ميباشد كه مشتري شكم درد باطريشو هم نذاشته واز طرفي طبق باطريهاي ديگر گوشيها كه گيره اي هستند من مثبت و منفي را اشتباه تصور كرده ام اصلا نميدونم مثبت كدومه منفي كدومه در يه حالت جريانكشي صفر و در حالت ديگر بدون پاور 22 صدمه اصلا نقشه هم ندارم كه بفهمم چي به چيه يه بردشو ميذارم بگين اين چه رقميه مثبت و منفيش كدومه سرگردون شدم
اگر قاعده باطري اين گوشي مانند 5310 باشه گوشي 22 صدم جريان ميكشه اتصالي شديدي دارد

درود
برای دریافت نقشه و مانوئل سرویس به لینک زیر مراجعه کنید

نقشه و مانوئل سرویس گوشی NOKIA مدل X3-00 - مجمع و انجمن تعمیرکاران و متخصصین الکترونیک (http://kiansat.kim/showthread.php?p=114591#post114591)

.

اشکین3
25th September 2011, 10:15
باسپاس از اظهار لطف جناب احسانپور

خدمت شما عرض كنم بنده مثبت و منفي و BSI را پيدا كردم با اتصال تغيه به كانكتورها ايسي داخل كادر مشخص شده داغ كرد كه با دقت محفظه رو برداشتم ودرست زير نقطه مشخص شده HOT آيسي شركت سامسونگ قرارداره كه داغ ميكنه
گوشي نوكيا ايسي شركت سامسونگ!!!!! بحق چيزاي نديده
احتمالش هست كه بفنا رفته باشه؟

hadizamani
25th September 2011, 11:33
باسپاس از اظهار لطف جناب احسانپور

خدمت شما عرض كنم بنده مثبت و منفي و BSI را پيدا كردم با اتصال تغيه به كانكتورها ايسي داخل كادر مشخص شده داغ كرد كه با دقت محفظه رو برداشتم ودرست زير نقطه مشخص شده HOT آيسي شركت سامسونگ قرارداره كه داغ ميكنه

سلام
دوست عزیز یا ic خراب شده که داغ میشه یا اتصالی جای دیگر باعث داغ شدن ic میگردد ابتدا دوربین را خارج کنید چون این مورد را داشتم دوربین اتصالی کرده بود

البته دقیقه مشخص نکردید که کدام ic داغ میکند ای سی تغذیه یا ای سی دوطبقه؟

hosaini 2000
25th September 2011, 12:57
90 درصد مشکل از آیسی دو طبقه است.

اشکین3
25th September 2011, 22:38
دوربين حذف شد و آيسي مشخص گشت اما خواجه باز همان را مي طلبد

اشکین3
25th September 2011, 23:14
اساتيد 1 طبق دارد اي سيپي يووووووو

saeedasgari
26th September 2011, 00:42
سلام
آیسی که داغ میشه رو شما ریبال کنید
D2800 D3000 هست که هم آیسی فلش هم آیسی سی پی یو هست که شماره سریال در ان قرار گرفته. پس تعویض این آیسی پیشنهاد نمیشه

mehdi_jazayeri
26th September 2011, 02:45
90 درصد مشکل از آیسی دو طبقه است.

مدیر ارشد عزیز از کجا انقدر مطمئن هستید که CPU 2 طبقه ایراد داره؟؟؟؟؟
باید ابتدا مسیر های ورودی به CPU رو چک کنند.
خصوصا مسیر تغذیه از آی سی تغذیه به CPU احتمال اینکه آی سی تغذیه ایراد داشته باشه بیشتر از اینکه خود CPU خراب شده باشه.
خازن های اطراف CPu رو هم چک کنید.

---------- Post added at 01:45 ---------- Previous post was at 01:35 ----------

دوست عزیز خدمت گلتون عرض کنم که شرکت های ساخت قطعات الکتونیکی حالا چه سامسونگ چه فیلیپس و.... ممکنه آی سی های مختلفی رو تولید کنند با قابلیت های مختلف که ممکنه هم شرکت نوکیا از اون استفاده کنه و هم شرکت سونی اریکسون و... پس اگر مثلا شرکت سامسونگ آی سی فلش با مشخصات خاص تولید کرد نباید تعجب کرد که شرکت نوکیا از اون در ساخت یک گوشی استفاده کنه.
بعنوان مثال من شرکت نوکیا:
میخوام یه گوشی تولید کنم یه CPu 2 طبقه داشته باشه و سرعتش هم بالا باشه میگردم توی شرکت ای تولیدی قطعات میبینم شرکت فیلیپس این آی سی با مشخصاتی ک من میخوام رو داره.
دوربینش میخوام 8 باشه و پردازش گر و آی سی دوربین هم قوی باشه میگردم باز میبینم شرکت سامسونگ اون آی سی رو داره پس تهیه میکنم و همینطور به ترتیب تا یک گوشی ساخته بشه.
امید وارم تونسته باشم منظورمو رسونده باشم.

اشکین3
26th September 2011, 11:10
به به ورود عزيراني را ميبينم كه در اينجا كاربرند و در جاهاي ديگر مدير:0014:
مستشار بيا زيتون بزن :(81):

جوانمرد همه راكيانستي كرده

اشکین3
28th September 2011, 14:23
سلام
بنده آيسي GAZO رو كشيدم بيرون بدون اتصالي و ديدم بازهم دوطبقه داغ ميكنه و بدون پاور جريان ميكشه در نتيجه بايد خراب باشه و تعويض كار من نيست و بايد 70 الي 80 تومن هم ريخت روش تازه RPL و غيره و غيره......
اصلا مهم نيست درست نشد هدف تشخيص قطعه خرابه ناراحت نباشيد دوستان حرف جناب مدير ارشد درست از اب در اومد
تابيك را ببنديد چون گوشي ناكوت گرديد:offtopic::24::24::24: