PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : سوال در مورد تعميرات ECU

moniri
19th September 2011, 20:28
سلام و ارادت خدمت اساتيد گرانقدر

من تا حالا كار تعميرات ECU انجام ندادم و چند وقتيه كه تصميم گرفتم اين كارم شروع كنم ولي از آنجايي كه تبحري در كار الكترونيك ندارم يه كمي تو اين زمينه توهم دارم
اما ناگفته نمونه كه بعد از آشنايي با سايت بزرگ كيانست كه به حق بهترين سايتي كه تو اين زمينه ديدم. و دور از اغراق با اينكه تازه عضو اين سايت شدم ولي دوستاني كه تو سايت پست مي‌زارن انقدر صميمي و ساده و بي ادعا هستن كه احساس مي‌كنم سالهاست مي‌شناسمشون.
خلاصه بعد از عضويت تو اين سايت تو اين تصميم خودم خيلي جدي‌تر شدم حالا براي قدم اول از شما اساتيد عزيز تقاضا دارم راهنماييم كنيد كه براي اين كار چه لوازم و قطعاتي لازمه كه تهيه كنم لطف كنيد اگه مارك خاصي دارن ذكر كنيد و اگه قيمت تقريبي هم ذكر بشه بسيار سپاسگذار مي‌شم
ارادتمند و كوچيك شما نيما منيري

:lay:

حميد ذوالعلا
20th September 2011, 01:46
سلام و ارادت خدمت اساتيد گرانقدر

من تا حالا كار تعميرات ECU انجام ندادم و چند وقتيه كه تصميم گرفتم اين كارم شروع كنم ولي از آنجايي كه تبحري در كار الكترونيك ندارم يه كمي تو اين زمينه توهم دارم
اما ناگفته نمونه كه بعد از آشنايي با سايت بزرگ كيانست كه به حق بهترين سايتي كه تو اين زمينه ديدم. و دور از اغراق با اينكه تازه عضو اين سايت شدم ولي دوستاني كه تو سايت پست مي‌زارن انقدر صميمي و ساده و بي ادعا هستن كه احساس مي‌كنم سالهاست مي‌شناسمشون.
خلاصه بعد از عضويت تو اين سايت تو اين تصميم خودم خيلي جدي‌تر شدم حالا براي قدم اول از شما اساتيد عزيز تقاضا دارم راهنماييم كنيد كه براي اين كار چه لوازم و قطعاتي لازمه كه تهيه كنم لطف كنيد اگه مارك خاصي دارن ذكر كنيد و اگه قيمت تقريبي هم ذكر بشه بسيار سپاسگذار مي‌شم
ارادتمند و كوچيك شما نيما منيري

سلام
دوست عزيز شما اول كمي از تحصيلات و تخصص خودتان واينكه تاچه حد و در چه زمينه از خودرو اطلاعات و تجربه داريد ذكر كنيد.

moniri
20th September 2011, 11:43
سپاس از توجه شما
دانشجوي سال آخر پژوهشگري شهيد بهشتي هستم البته تحصيلاتم در زمينه خودرو نيست چون پرسيده بوديد گفتم
حدود سه ساله كه تو زمينه خودرو فعالم دستگاه دياگ PPSP يا همون پردازش موتور دارم البته بيشتر مشتريا تو زمينه CNG مي‌شناسنم ولي عيب‌يابي انژكتور و تنظيم موتورم انجام مي‌دم
خلاصه كه ماشين انژكتوري هر عيبي تا سر ECU داشته باشه پيداش مي‌كنم ولي ديگه داخل ECU جايي كه عاجز مي‌شم و تنها جمله‌اي كه مي‌تونم بگم اينه كه عيب از ECU هست.
حالا در صدد تهيه پروگرامر و هيتر و مابقي چيزايي كه انتظار دارم شما لطف كنيد بگيد، هستم تا اگه خدا بخواد اين كارم شروع كنم

حميد ذوالعلا
21st September 2011, 22:05
سپاس از توجه شما
دانشجوي سال آخر پژوهشگري شهيد بهشتي هستم البته تحصيلاتم در زمينه خودرو نيست چون پرسيده بوديد گفتم
حدود سه ساله كه تو زمينه خودرو فعالم دستگاه دياگ PPSP يا همون پردازش موتور دارم البته بيشتر مشتريا تو زمينه CNG مي‌شناسنم ولي عيب‌يابي انژكتور و تنظيم موتورم انجام مي‌دم
خلاصه كه ماشين انژكتوري هر عيبي تا سر ECU داشته باشه پيداش مي‌كنم ولي ديگه داخل ECU جايي كه عاجز مي‌شم و تنها جمله‌اي كه مي‌تونم بگم اينه كه عيب از ECU هست.
حالا در صدد تهيه پروگرامر و هيتر و مابقي چيزايي كه انتظار دارم شما لطف كنيد بگيد، هستم تا اگه خدا بخواد اين كارم شروع كنم

اوكي.با توجه به تحصيلات واشنايي شما به كامپيوتر و دستگاه عيب ياب.وهمچنين تجربه اي كه در زمينه تنظيم موتور داريد.دوره اموزش تعميرات ecu را براحتي ميتوانيد فراگيريد.
توضيحات در پست بعد...

حميد ذوالعلا
22nd September 2011, 01:39
دوست عزيز moniri
شما در شهرستانيكه زندگي ميكنيد ايا مركز و يا اموزشگاهي هست كه دوره هاي تعميرات ecu داشته باشد؟
نظر من اينست كه بصورت خصوصي نزد متخصصي كه از سابقه و تجربه ان اطلاع داريد دوره تعميرات ecu را بگذرانيد.
البته در سطح اينترنت بسيارند كه اگهي تبليغات اموزش تعميرات ecu دادند.ولي خيلي نميشه اطمينان كرد.
و بايد به طرف اشنايي و اطمينان داشته باشي.كه لااقل يكسال پس از اموزش شما را ساپورت و راهنمايي كند.
در اين رايطه تحقيق بسيار بكنيد.
من خودم 4 بار اموزش ecu را در شهرهاي مختلف ديدم.كه دو دوره ان به پست دو كلاهبردار خوردم.يعني دو دوره با زحمت فراوان در شهرستان هاي مختلف و هزينه گزاف . هيچ شد.
ولي دو دوره ديگر به پست انسانهاي شريف و درستكاري خوردم .كه هنوز هم با هم دوست و با هم در همين رابطه در تماس و رفع اشكال همديگر ميكنيم.
اميدوارم شما هم در اين راه بدرستي تحقيق كرده و موفق باشيد.

moniri
22nd September 2011, 10:47
خوب من شخصي رو مي‌شناسم كه تعميرات آموزش مي‌دهد
ولي 600 هزار تومان براي اين دوره دوسه روزه طلب مي‌كند آيا منطقي هست؟
من مي‌خواستم ببينم آيا خودم مي‌تونم بدون كلاس رفتن و با راهنمايي دوستاني مثل شما اين كار رو شروع كنم؟

majid62
22nd September 2011, 11:35
اگه ادم خوبیه و مطمنی که بعدان ساپورتت میکنه قیمتش خوبه
من خودم 2سال پیش 1300000تومان دادم

moniri
22nd September 2011, 13:54
سپاس بیکران از راهنمایی شما
سوال دیگه اینکه اگه خودم بخوام این کار و شروع کنم بدون اینکه پیش کسی آموزش ببینم نیاز به چه لوازمی دارم
یعنی شما که تعمیرات انجام می دهید چه لوازمی دارید که من هم باید تهیه کنم اگر همراه با قیمت تقریبی باشه که خیلی بهتره
خیلی ممنون می شم کسی جواب این سوال رو بهم بده

ramina
22nd September 2011, 15:23

سوال دیگه اینکه اگه خودم بخوام این کار و شروع کنم بدون اینکه پیش کسی آموزش ببینم نیاز به چه لوازمی دارم
یعنی شما که تعمیرات انجام می دهید چه لوازمی دارید که من هم باید تهیه کنم اگر همراه با قیمت تقریبی باشه که خیلی بهتره

دوست عزیز شما نیاز به لوازم زیر دارید.
1- پروگرامر حدود قیمت 200000 تومان
2-هیتر50000 تومان
3-ذره بین 5000 تومان
4-پنس در انواع مختلف 4000 تومان
5-ادبتورهای مختلف 100000 تومان
6-روغن لحیم سیم لحیم نازک 20000 تومان
5-یکسری ای سی های پر مصرف 300000 تومان
6-تصاویر و برنامه برای ای سی یوهای مختلف که در همین سایت به لطف کلیه دوستان موجود می باشد
7-سا پورت پس از اموزش که همکاران گرامیمان در همین سایت برایتان انجام می دهند
8-اموزش که من خودم 180000 تومان برای دوساعت اموزش پرداخت کردم شما نیز اگر بیشتر بگردید با ارزانتر از این نیز کارتان می شود
9-پشتکار و علاقه که به نظر می رسد دارید
10-محل تهیه ابزارها که اگر خواستید یه جای خوب که خیلی هم با انصافه سراغ دارم بفرمایید تا طی پیام خصوصی ارسال نمایم
موفق باشید

yazd.diag
22nd September 2011, 17:32
سلام

دوست عزیز جناب آفای moniri

اولا نیاز به کلاس آموزشی نیست همه مطالب که در کلاس های آموزشی به شما می دهند در همین سایت کیان ست موجود است .

ثانیا در صورت نیاز به آموزش حضوری بهترین اساتید آموزشی در این سایت فعالیت می کنند از قبیل آقایان دهقان و امینی فر و hamid43 و ... که می توانید از آنها کمک بگیرید و اگر مبلغی را می خواهید پرداخت کنید به این افراد بدهید که بعدا در صورت داشتن مشکل ، مطمئن هستید سوال شما بی جواب نخواهد بود .

ثالثا در صورتی که هم می خواهید از دوستان غیر از این سایت آموزش ببینید : شرکت نگار خودرو شمال (مهندس حسینی) و شرکت کارالکترونیک (مهندس سعید اوی ) از معتبرترین های افرادی هستند که شما می توانید پیش آنها آموزش ببیند.

موفق باشید

majid62
22nd September 2011, 17:52
با عرض سلام خدمت جناب yazd.diag
بنده اموزش را از اقای سعیداوی دیدم
با اینکه اقای حسینی تقریبا همشهری ماست
اگر مشکلی برایم پیش اید بعد از حدود دو سال اقای سعیداوی هنوز مرا راهنمایی میکند

حميد ذوالعلا
22nd September 2011, 23:47

دوست عزيز شما بصورت غير حضوزي هم ميتوانيد اموزش ببينيد.
ما خيلي از دوستانيكه در شهرستان بودن و نميتوانستند حضوري اموزش ببينند.بصورت غير حضوري اموزش ديدند.
كليه برنامه ها و نقشه ها وتصاوير ecu ها و......تحت يك دي وي دي ميباشد.
با اين روش هزينه اموزش هم خيلي كمتر ميباشد.
در همين سايت به لطف دوستان و اساتيد بزرگوار بسياري از برنامه ها و نقشه ها موجود است.
ولي حرف اخر. شما بايد زير نظر يك استاد شروع بكار كرده وشما را ساپورت كرده.چون اينكار علاوه بر تئوري احتياج به تجربه هم دارد.وچنانچه شما در حين كار به مشكل برخورديد بايد سريع به منبع مطلعي دسترسي داشته باشيد و از ان راهنمايي بخواهيد.
موفق باشيد.

moniri
23rd September 2011, 00:17
با درود بيكران خدمت شما دوستان عزيز و با تشكر فراوان از همه دوستان
چند تا ECU دارم كه هر كدام از آنها ايرادي دارد كه مشتري ترجيح داده با خريد ECU نو آنها را به من واگذار كند.
تصميم گرفتم با تهيه لوازم و ابزار لازمي كه دوستان عنوان كردند فعلا با اين ECU ها دست و پنجه گرم كنم و كار را شروع كنم تا هم خودم را در اين زمينه محك بزنم هم تجربه عملي كسب كنم
اگر نتيجه موفقيت آميز بود كه خدا را شكر كرده و با راهنمايي‌هاي شما اساتيد ادامه مي‌دهم وگرنه از محظر مهندس سعيدواي كه با ايشان هم آشنايي دورادور دارم و همينطور هم آقاي مهندس مهدي صالحي كه با ايشان آشنايي نزديك‌تر دارم و احتمالاً شما دوستان هم ايشان را مي‌شناسيد، استفاده مي‌كنم.
از جناب رامينا هم خواهش مي‌كنم كه هماهنگ كنند تا لوازمي كه عنوان كردند را تهيه كنم

:lay::lay::lay:

حميد ذوالعلا
23rd September 2011, 15:08
با درود بيكران خدمت شما دوستان عزيز و با تشكر فراوان از همه دوستان
چند تا ECU دارم كه هر كدام از آنها ايرادي دارد كه مشتري ترجيح داده با خريد ECU نو آنها را به من واگذار كند.
تصميم گرفتم با تهيه لوازم و ابزار لازمي كه دوستان عنوان كردند فعلا با اين ECU ها دست و پنجه گرم كنم و كار را شروع كنم تا هم خودم را در اين زمينه محك بزنم هم تجربه عملي كسب كنم
اگر نتيجه موفقيت آميز بود كه خدا را شكر كرده و با راهنمايي‌هاي شما اساتيد ادامه مي‌دهم وگرنه از محظر مهندس سعيدواي كه با ايشان هم آشنايي دورادور دارم و همينطور هم آقاي مهندس مهدي صالحي كه با ايشان آشنايي نزديك‌تر دارم و احتمالاً شما دوستان هم ايشان را مي‌شناسيد، استفاده مي‌كنم.
از جناب رامينا هم خواهش مي‌كنم كه هماهنگ كنند تا لوازمي كه عنوان كردند را تهيه كنم

:lay::lay::lay:

اوكي تصميم خوبي گرفتيد.
اقاي سعيداوي يكي از استادان برجسته در اين زمينه است كه افتخار اشنايي با ايشان را در سفري كه به شيراز امده بودند.بجهت خريد دستگاه عيب ياب(عمده)را داشتم.