PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : روشن ماندن کلیه چراغ های پشت آمپر پراید زیمنس

moniri
1st October 2011, 21:50
سلام و درود خدمت همکاران و اساتید عزیز
پراید زیمنس مدل 88 وقتی خاموشش هم می کنم کلیه چراغ های پشت آمپر روشن هست و خاموش نمی شه فقط وقتی سویچ رو باز می کنم نورش بیشتر می شه و می بندم کم نورتر می شه ولی همچنان روشن هست حتی وقتی سوئیچ رو در میارم بازم همه چراغ های پشت آمپر روشن می مونه

وقتی سویچ بسته هست فیوز METER ولتاژش 5 ولت می شه

کلیه فیوزها رو یکی یکی خارج کردم
دزدگیر از مدار حذف کردم
ای سی یو رو جدا کردم
مغزی سویچ رو جدا کردم
ولی بازهم چراغ ها روشن بود.
ضمناً وقتی با دیاگ قسمت تست عملگرها چراغ چک رو تست کردم روشن و خاموش می شد.
ممنون می شم راهنمایی کنید

محمد دهقان
1st October 2011, 22:55
سلام
شما سيم كشي دستكها رو چك كرديد؟

moniri
1st October 2011, 23:05
سلام
شما سيم كشي دستكها رو چك كرديد؟

منظورتون از دستک رو متوجه نشدم آقای دهقان:10:

حميد ذوالعلا
2nd October 2011, 00:26
دوست عزيز يك اتصال اهن پشت داشبورد جنب ecu كه به ستون نصب شده.انرا بازديد كنيد.

m.aminifar
2nd October 2011, 00:43
سلام و درود خدمت همکاران و اساتید عزیز
پراید زیمنس مدل 88 وقتی خاموشش هم می کنم کلیه چراغ های پشت آمپر روشن هست و خاموش نمی شه فقط وقتی سویچ رو باز می کنم نورش بیشتر می شه و می بندم کم نورتر می شه ولی همچنان روشن هست حتی وقتی سوئیچ رو در میارم بازم همه چراغ های پشت آمپر روشن می مونه

وقتی سویچ بسته هست فیوز METER ولتاژش 5 ولت می شه

کلیه فیوزها رو یکی یکی خارج کردم
دزدگیر از مدار حذف کردم
ای سی یو رو جدا کردم
مغزی سویچ رو جدا کردم
ولی بازهم چراغ ها روشن بود.
ضمناً وقتی با دیاگ قسمت تست عملگرها چراغ چک رو تست کردم روشن و خاموش می شد.
ممنون می شم راهنمایی کنید

سلام:دوست گرامی احتمال سوختگی سیمکشی زیر داشبورد هم وجود داره

moniri
2nd October 2011, 18:51
دوست عزيز يك اتصال اهن پشت داشبورد جنب ecu كه به ستون نصب شده.انرا بازديد كنيد.

سلام دوستان جاهایی که اشاره کرده بودید رو دقیقاً چک کردم حتی داشبورد رو باز کردم و اوردم پایین ولی هیچ مورد مشکوکی پیدا نشد.
یه سره چراغ ها روشن هستند.
فقط زمانی که اولین فیوز سیمی از سه فیوز سیمی داخل موتور که فکر می کنم مربوط به آمپر هست رو می کشم چراغ ها خاموش می شه
یعنی احتمال داره ایراد از خود صفحه امپر باشه؟ اخه صفحه کیلومتر پراید ندارم که جابجا و تست کنم
چطوری می شه بدون جابجا کردن صفحه کیلومتر تستش کرد؟ :10:

omeed_1355
2nd October 2011, 20:41
سلام دوستان جاهایی که اشاره کرده بودید رو دقیقاً چک کردم حتی داشبورد رو باز کردم و اوردم پایین ولی هیچ مورد مشکوکی پیدا نشد.
فقط زمانی که اولین فیوز سیمی از سه فیوز سیمی داخل موتور که فکر می کنم مربوط به آمپر هست رو می کشم چراغ ها خاموش می شه
یعنی احتمال داره ایراد از خود صفحه امپر باشه؟ اخه صفحه کیلومتر پراید ندارم که جابجا و تست کنم

سلام
شما دوست من پشت باطری زیر مخزن‌ آب رادیاتور سوکتهای رو بازدید کن از لحاظ آب خوردگی و شوره زدن را چک کنید و اگر همراه ترمز گرفتن چراغها روشن میشه از لامپهای چراغ عقبه موفق باشید

m.aminifar
2nd October 2011, 21:55

سلام:دوست گرامی شما د ر پشت امپر 2عدد برق دارین یکی با سوییچ دیگری مستقیم شما زمان سوییچ بسته ببینین برق با سوییچ قطع میشه یا نه سیم فیوزی که گفین برای برق کل خودرو هست شما برای تست یکبار هم فیوز برق مستقیم
یا همون چراغ سقف در بیارین در ضمن در مورد اتصالی ماشین شک نکنید

m.aminifar
3rd October 2011, 00:01

سلام:این ایراد ممکن از پخش خودرو و یا ساعت هم باشه برای تست سوکت های این دو قطعه جدا کنید ببینین ایراد رفع میشه یا نه

moniri
3rd October 2011, 00:29
سلام:دوست گرامی شما د ر پشت امپر 2عدد برق دارین یکی با سوییچ دیگری مستقیم شما زمان سوییچ بسته ببینین برق با سوییچ قطع میشه یا نه سیم فیوزی که گفین برای برق کل خودرو هست شما برای تست یکبار هم فیوز برق مستقیم

یا همون چراغ سقف در بیارین در ضمن در مورد اتصالی ماشین شک نکنید

سلام همه فیوزها رو همانطور که گفتم درآوردم و از خود جعبه فیوز هم مطمئن هستم.
در مورد برق هم وقتی سوئیچ بسته می شه برق 12 ولت قطع می شه ولی یه ولتاژ 5 ولت همچنان وجود داره همونطوری که شما گفتید حتماً اتصالی هست ولی نمیدونم این سیگنال 5 ولتی از کجا اتصالی کرده، حالا محل هایی که شما و آقا امین گفتید رو هم فردا چک می کنم
راستی یه مورد دیگه اینکه وقتی ماشین روشن می شه فقط چراغ روغن روشن می مونه
با تشکر از توجه شما

احمد برقکار
3rd October 2011, 01:01
سلام به همه دوست عزيز سوكت دينام وبرق مستقيم دينام رو جدا كن ببين مشكلت حل ميشه درضمن شما سه سوكت سيم كشي قفل مركزي برق بمب بنزين وچراغهاي عقب كه بالاي كلاج هستش رو جدا كن تا بهتر بتوني نتيجه بگيري ودر اخر بيشتر موردي كه باعث ايجاد اين ايراد ميشه سوكت توبي شكل زير مشك اب بشت باطري هستش سلفاته شدن اونو برسي كن ونتيجه رو اعلام كن ايراد خيلي ساده اي هست

m.aminifar
3rd October 2011, 01:39
سلام همه فیوزها رو همانطور که گفتم درآوردم و از خود جعبه فیوز هم مطمئن هستم.
در مورد برق هم وقتی سوئیچ بسته می شه برق 12 ولت قطع می شه ولی یه ولتاژ 5 ولت همچنان وجود داره همونطوری که شما گفتید حتماً اتصالی هست ولی نمیدونم این سیگنال 5 ولتی از کجا اتصالی کرده، حالا محل هایی که شما و آقا امین گفتید رو هم فردا چک می کنم
راستی یه مورد دیگه اینکه وقتی ماشین روشن می شه فقط چراغ روغن روشن می مونه
با تشکر از توجه شما

ماشین مورد نظر اگر دزد گیر داره از مدار خارج کنید در بعضی از مواقع نصاب دزدگیر سبم چشمی دزدگیر به سیم برق با سوییچ نصب میکنه این مورد هم امتحان کنید

moniri
4th October 2011, 17:04
سلام به همه دوست عزيز سوكت دينام وبرق مستقيم دينام رو جدا كن ببين مشكلت حل ميشه درضمن شما سه سوكت سيم كشي قفل مركزي برق بمب بنزين وچراغهاي عقب كه بالاي كلاج هستش رو جدا كن تا بهتر بتوني نتيجه بگيري ودر اخر بيشتر موردي كه باعث ايجاد اين ايراد ميشه سوكت توبي شكل زير مشك اب بشت باطري هستش سلفاته شدن اونو برسي كن ونتيجه رو اعلام كن ايراد خيلي ساده اي هست

سلام
شما دوست من پشت باطری زیر مخزن‌ آب رادیاتور سوکتهای رو بازدید کن از لحاظ آب خوردگی و شوره زدن را چک کنید و اگر همراه ترمز گرفتن چراغها روشن میشه از لامپهای چراغ عقبه موفق باشید

سلام و سپاس از دوستان عزیز
فکر می کردم مشتری از ما ناامید شده ولی ظاهرا چند جای دیگه هم رفته و دست از پادرازتر برگشته:0011:
ساعت و پخش رو از مدار خارج کردم، سوکت دینام رو جدا کردم، سوکت توپی زیر باطری رو که کاملاً سولفاته بود با دقت تمام با اسپری خشک شستشو دادم، ولی بازم چراغ ها روشن موند!!!:10:
دیگه واقعا فکر می کنم اگه حتی صفحه آمپرم باز کنم رو زمینم چراغ هاش روشن باشه:dash1:
قرار شد دوباره عصری برای بررسی بیشتر بیاد ولی دیگه موندم کجا رو باید بررسی کنم که نکردم:10:

m.aminifar
4th October 2011, 19:04
سلام و سپاس از دوستان عزیز
فکر می کردم مشتری از ما ناامید شده ولی ظاهرا چند جای دیگه هم رفته و دست از پادرازتر برگشته:0011:
ساعت و پخش رو از مدار خارج کردم، سوکت دینام رو جدا کردم، سوکت توپی زیر باطری رو که کاملاً سولفاته بود با دقت تمام با اسپری خشک شستشو دادم، ولی بازم چراغ ها روشن موند!!!:10:
دیگه واقعا فکر می کنم اگه حتی صفحه آمپرم باز کنم رو زمینم چراغ هاش روشن باشه:dash1:
قرار شد دوباره عصری برای بررسی بیشتر بیاد ولی دیگه موندم کجا رو باید بررسی کنم که نکردم:10:

تو این مواقع بهترین راحل4 لیتری بنزین و فندک هست

:shad1::shad1::shad1:

حميد ذوالعلا
5th October 2011, 00:54
تو این مواقع بهترین راحل4 لیتری بنزین و فندک هست

:shad1::shad1::shad1:

اره والا.برخي از خودروها يه عيب هايي بهم ميزنه كه هر چه تلاش ميكني بي فايده است و خستگي را به تن ادم ميزاره.
ولي من اين ايراد را در ضعيف بودن منفي ميبينم.حالا كدام منفي خدا داند.
دوست عزيز اين نقشه :
بازدید و کنترل اتصالات بدنه به منظور عیب یابی سیستمهای الکتریکی خودرو پرايد است.

moniri
5th October 2011, 01:32
با تشکر از همه دوستان که کمک و راهنماییم کردن
عصری مشتری اومد فقط برای تشکر!!!!!:104:
گفت وقتی داشته می رفته همچنان چراغ ها روشن بوده ولی وقتی بعد از دو ساعت دوباره روشن کرده ماشینو همه چی درست شده بوده و تا اون موقع که پیش من بود مشکل خودرو حل شده بود و صفحه آمپر هم کاملاً نرمال بود.
خدا رو شکر انگار معجزه شد چون دیگه واقعاً 4لیتری بنزین رو گذاشته بودم دم دست:0034:
فقط بدیش این بود که خودمم دقیقاً نفهمیدم ایراد از کجا بود:10: