PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : کار نکردن کوئل در پراید والئو

moniri
8th October 2011, 22:23
سلام دوستان و اساتید عزیز
خودرو پراید S2000 Valeou هست مدل 86 که یکی از کوئل ها کار نمی کنه و طبعاً خودرو روشن نمی شه.
وقتی که مراجعه کرد کوئل از قسمت وایر 1 سوخته بود که کوئل رو تعویض کردم ولی همچنان وایر 1 و 4 جرقه نداره ولی وایر 2 و 3 کار می کنه
رله دوبل تعویض شده
ای سی یو تعویض شد ایراد از ای سی یو نیست.
پایه M1G3 به پایه 1 سوکت کوئل و M1H3 به پایه 2 سوکت کوئل وصل هست و قطعی نداره و همچنین پایه سوم سوکت کوئل هم به پایه 4 رله دوبل وصله و ولتاژ 12 ولت داره
در دیاگ هم خطای مدار اولیه و ثانویه کوئل A رو می زنه
سیم کشی رو هم تا جایی که می شد تست کردم قطعی یا اتصالی نداشت.
ضمناً موقع تست عملگرها وقتی روی کوئل 1و 4 و همچنین 2 و 3 کلیک می کردم پمپ بنزین رو هم روشن می کرد!!!!!
به نظر شما ایراد از کجا می تونه باشه؟؟؟؟:10: لطفاً راهنماییم کنید دوستان

حميد ذوالعلا
9th October 2011, 01:54
خودرو پراید S2000 Valeou هست مدل 86 که یکی از کوئل ها کار نمی کنه و طبعاً خودرو روشن نمی شه.
وقتی که مراجعه کرد کوئل از قسمت وایر 1 سوخته بود که کوئل رو تعویض کردم ولی همچنان وایر 1 و 4 جرقه نداره ولی وایر 2 و 3 کار می کنه
رله دوبل تعویض شده
پایه M1G3 به پایه 1 سوکت کوئل و M1H3 به پایه 2 سوکت کوئل وصل هست و قطعی نداره و همچنین پایه سوم سوکت کوئل هم به پایه 4 رله دوبل وصله و ولتاژ 12 ولت داره
ضمناً موقع تست عملگرها وقتی روی کوئل 1و 4 و همچنین 2 و 3 کلیک می کردم پمپ بنزین رو هم روشن می کرد!!!!!

دوست عزيز وايري كه از MIG3 به پايه 1 سوكت كويل مياد اتصال به شيلد خودش دارد.
به همين جهت وقتي شما اين واير را تست ميكنيد قطع نيست ولي اتصالي دارد.
واير را از سوكت كويل تا ECU دنبال كنيد حتما به اتصالي مي رسيد.
از اين موارد من بسيار داشتم.اكثرا هم اتصالي كنار و زير باطري و يا از قسمتيكه از داخل گلگير به اطاق ميباشد..

omeed_1355
9th October 2011, 10:11
رله دوبل تعویض شده

سلام
سیم ورودی به کوییل رو قطع کن البته اون یکی رو که کار نمیکنه و یک سیم یکسره تا ecu بکش مشکل حل میشه

m.aminifar
9th October 2011, 11:02
سلام:دوستان این موردی که میگین یعنی (اتصالی ) اگر باشه کویل مربوطه میسوزونه یک مورد ایسیو ساژم پراید دارم که همچین ایرادی داره روی دستگاه تست کویل مربوطه جواب میده ولی روی خودروجرقه کویل ندارم سیم کشی چک شده بود سالم بایک ایسیو دیگر خودرو مرتب کار می کرد ولی ایسیو مربوطه روی هیچ خودروی جواب نمی داد به ناچار ایسیو تعویض کردم

moniri
9th October 2011, 23:11
سلام
سیم ورودی به کوییل رو قطع کن البته اون یکی رو که کار نمیکنه و یک سیم یکسره تا ecu بکش مشکل حل میشه

خسته نباشید دوستان
سپاس از همه دوستانی که در این مورد راهنمایی و کمک کردند
با توجه به راهنمایی آقا امین عزیز سیم متصل به پایه یک کوئل رو از سر ای سی یو قطع کردم و یه سیم جدید نمره 1.5 که البته شیلد هم نداشت رو به جاش وصل کردم مشکل حل شد و جرقه سر وایر 1 و 4 اومد. و مطمئن شدم حق با آقا حمید بود که سیم کوئل اتصالی داره.:0018:
منتها نمی دونم این سیم که شیلد نداره ممکن تاثیری تو کارکرد ماشین ایجاد کنه؟ و به نظر شما این مشتری برمی گرده؟

حميد ذوالعلا
10th October 2011, 00:30
خسته نباشید دوستان
با توجه به راهنمایی آقا امین عزیز سیم متصل به پایه یک کوئل رو از سر ای سی یو قطع کردم و یه سیم جدید نمره 1.5 که البته شیلد هم نداشت رو به جاش وصل کردم مشکل حل شد و جرقه سر وایر 1 و 4 اومد. و مطمئن شدم حق با آقا حمید بود که سیم کوئل اتصالی داره.:0018:
منتها نمی دونم این سیم که شیلد نداره ممکن تاثیری تو کارکرد ماشین ایجاد کنه؟ و به نظر شما این مشتری برمی گرده؟

سلام
بهتر بود كه اتصالي را پيدا ميكردي و طبق استاندارد رفع عيب ميشد.
نه مشكلي ندارد نگران نباشيد.ما هم خودمان برخي مورد كار غير استاندارد ميكنيم.
موفق باشيد.

omeed_1355
11th October 2011, 00:59
خسته نباشید دوستان

سلام
سیم معمولا از جایی که از کویل آزاد میشه و به دیاف فن وصل میشه و در امتداد سیم کشی میره مشکل پیدا میکنه با زخمی شدن سیم چون شیلد به بدنه وصله از همون جا به سیم وردی کویل وصل میشه و باعث این مورد میشه فرمایش جناب حمید خان درسته ولی همچین موردی وقت گیره مشکلی نداره به هیچ عنوان آسوده بخواب دوست من:0018:

moniri
12th October 2011, 02:33
سلام
بهتر بود كه اتصالي را پيدا ميكردي و طبق استاندارد رفع عيب ميشد.
نه مشكلي ندارد نگران نباشيد.ما هم خودمان برخي مورد كار غير استاندارد ميكنيم.
موفق باشيد.

سلام دوستان
خودروی مورد نظر امروز برگشت منتها به خاطر اینکه آمپر آبش بالا می رفت، بعد از تعویض مهره آب و حل این مشکل، از فرصت استفاده کردم و با دقت بیشتر دنبال اتصالی سیم کوئل گشتم. که بالاخره پیدا شد.
دقیقاً از جایی که کلید لادری کاپوت قرار داره، همون کلید لادری آزاد شده بود و دسته سیم رو زخمی کرده بود و قسمت تیزی تهش باعث اتصالی سیم کوئل با شیلد شده بود که بعد از رفع اتصالی سیم کشی رو به حالت اول برگردوندم و خدارو شکر عیب یابی این خودرو هم استاندارد شد.:salta:

حميد ذوالعلا
12th October 2011, 02:40
سلام دوستان
خودروی مورد نظر امروز برگشت منتها به خاطر اینکه آمپر آبش بالا می رفت، بعد از تعویض مهره آب و حل این مشکل، از فرصت استفاده کردم و با دقت بیشتر دنبال اتصالی سیم کوئل گشتم. که بالاخره پیدا شد.
دقیقاً از جایی که کلید لادری کاپوت قرار داره، همون کلید لادری آزاد شده بود و دسته سیم رو زخمی کرده بود و قسمت تیزی تهش باعث اتصالی سیم کوئل با شیلد شده بود که بعد از رفع اتصالی سیم کشی رو به حالت اول برگردوندم و خدارو شکر عیب یابی این خودرو هم استاندارد شد.:salta:
اوكي اين درسته.