PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : درخواست مدار کنترل دور موتور DC برای تردمیل

kamalsr1353
15th October 2011, 10:16
درخواست مدار کنترل دور موتور DC برای تردمیل

دوستان عزیزواساتیدمحترم عکسهای موجود دراین بخش قسمتهای اصلی یک تردمیل میباشند که خراب شده ودور نمیخورد که پس ازبررسی متوجه شدم فرمان روشن شدن را پنل برای برد قدرت صادر نمینمایدکه متاسفانه چون این دستگاه چینی میباشد تمام قسمتها وای سی های اصلی را قیرپوشی ودست نیافتنی کرده اند-لازم به ذکر است به خاطر dcبودن موتورکه 180ولت میباشددرقسمت خروجی قدرت برداصلی یکعدد آی جی بی تی به کاررفته است به نامIrg4pc50w-لذا به دلیل دست نیافتنی بودن مدارجهت تعمیردنبال مداری میگردم که بتواند دورموتور این تردمیل را بایک ولوم دیجیتال کنترل بنمایدالبته خصوصیات این مدارباید طوری باشد که هم قدرت خوبی داشته باشد (درخروجی از igbtیا موس فت قوی استفاده بشود)وهم ولوم کنترل کننده دور آن درهربارروشن شدن دوباره تردمیل از صفرشروع بشود چون تردمیل درهنگام روشن شدن حتما باید دورکمی داشته باشد-لذا ازدوستان واساتید محترم تقاضا دارم مرادراین مهم یاری بدهند-خصوصیات موتور راکامل درزیر نوشته ام-ممنون
name:kowutsumi
model:mtr1.5hpc/180vdc
voltC180
Amp:7.7
limit Amp:10.1
Watt:1398
peak Watt:2800
Hp:1.5
peak Hp:3.75
Rpm:4200

kamalsr1353
20th October 2011, 10:06
دوستان کسی نیست جواب مارابده -اگه مداری باشه که ساده بایک ولوم معمولی موتوربا مشخصات فوق راکنترل کنه ممنون میشم-اساتیدمنتظرم

ASALAK
2nd April 2014, 21:08
دوست عزیز سلام

منم 2 سال پیش چنین مشکلی رو داشتم وهرچه گشتم نتونستم قطعات رو گیر بیارم ودر اخر رفتم لوازم پزشکی وتلفن یکی از شرکتهای فروشنده رو اون موقع گرفتم و یادمه 200 تومن دادم ومدار یه ترد میل دیگه رو داد که روی تردمیلم سوار کردم والبته صفحه دیجیتال دیگه درست نشون نمیداد .به همین خاطر مفت دادمش رفت

ASHKAN-NO
3rd April 2014, 00:12
دورد
البته اگر دوستمان یک مدار ساده می خواهد فقط
با یک ولوم ساده ترین و راحت ترین راه
خرید یک مدار دیمر اماده هست
که خیلی هم عالی جواب میده و قدرت ان هم
به اندازه ای هست که می تواند یک بخاری برقی
را کنترل کند
این دیمر در قابهای اماده در لوازم الکتریکی ها
موجود هست با قیمت 8 یا 9 تومن
موفق باشید.

m,dehghan
4th April 2014, 16:10
باسلام
دوست عزیزاین مدارکنترل دورموتورdcصددرصدعملی میباشد
حتی خودم چندسال پیش دوتا از اون راساختم وباموتورهای وات بالاترازشماتست کردم
واون رابعنوان پایان نامه کارشناسی الکترونیک دانشگاه شیراز وکاردانی دانشگاه یزد تحویل دادم

ضمنا mosfetرا ازمدلirf840 انتخاب کن.و روی هیت سینگ مناسبی قراربدهید.وچون از ولتاژdcبالا وآمپردار استفاده میکنید حتما نکات ایمنی رارعایت فرمایید.
ممنون
امیدوارم ازآن لذت ببری.