PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : کلیه پرسشهای شما در رابطه با سخت افزار ایکس پروگxprog-m xprog xprog-m xprog

محمد دهقان
10th November 2011, 18:30
کلیه پرسشهای شما در رابطه با سخت افزار ایکس پروگxprog-m xprog xprog-m xprog

کلیه سئوالات شما عزیزان در این تاپیک تا حد امکان و اطلاع دوستان جواب داده خواهد شد

hossein206
10th November 2011, 22:49
سلام زیاد دارم به جناب دهقان عزیز که در پی ام جواب مارو نمیدن
اگه ممکنه چند تا عکس از این پروگرمر بزارید و قیمتشو بفرمایید
و بگید از کجا میشه تهیه کرد دیگه خیلی لطف میکنید.
کارهایی که میشه با این پروگرمر کرد رو با هیچ پروگرمر دیگه نمیشه انجام داد؟
ممنون.

محمد دهقان
11th November 2011, 13:17
سلام زیاد دارم به جناب دهقان عزیز که در پی ام جواب مارو نمیدن
اگه ممکنه چند تا عکس از این پروگرمر بزارید و قیمتشو بفرمایید
و بگید از کجا میشه تهیه کرد دیگه خیلی لطف میکنید.
کارهایی که میشه با این پروگرمر کرد رو با هیچ پروگرمر دیگه نمیشه انجام داد؟
ممنون.

سلام
در این جا مختصری توضیح دادم دوست عزیز
مجمع و انجمن تعمیرکاران و متخصصین الکترونیک - نمایش پست تنها - کلیه نرم افزارهای مربوط به سخت افزار و xprog-m xprog (http://kiansat.kim/showpost.php?p=132126&postcount=5)
قیمتش هم حدود 300 باید باشه البته من 2 سال پیش 1.5 پول دادم برای تهیه این پروگرامر هم میتونید با خودم تماس بگیرید
در مورد سئوال سوم شما لااقل تو ایران من ندیدم که کارهای این پروگرامر رو پروگرامر دیگه ای انجام بده
این هم سایت اصلی این پروگرامر و چند تا عکس و راهنمای دستگاه
| AUTO SERVICE "TMT" | (http://www.tmt.lt/index_en.html)

46053

46054

46055

46056

hossein206
13th November 2011, 00:23
ارزش این پست برای من فراتر از زدن یه دکمه ی تشکر بود

sajadnasirpor
26th November 2011, 14:10
با سلام و عرض ادب خدمت آقای دهقان می خواستم بدونم با این دستگاه کارهای تبدیل ایسیو رو هم میتونیم انجام بدیم در ضمن کار کردن با این دستگاه برای ما سخت نیست و دستگاه تبدیل ایسیو رو داشته باشیم بهتره یا این با تشکر

محمد دهقان
26th November 2011, 23:03
با سلام و عرض ادب خدمت آقای دهقان می خواستم بدونم با این دستگاه کارهای تبدیل ایسیو رو هم میتونیم انجام بدیم در ضمن کار کردن با این دستگاه برای ما سخت نیست و دستگاه تبدیل ایسیو رو داشته باشیم بهتره یا این با تشکر

سلام
بله دوست عزیز شما میتونید کار تبدیل رو انجام بدید بدون هیچ مشکلی
یک کمی کار کردن باهاش سخته
خب دستگاه تبدیل رو باید حدود 1.5 هزینه کنید اما برای این زیر 400 هزار براتون آب میخوره از نظر من این ارزشش بیشتره چون همون کار رو با قیمت کمتری انجام میده (حالا یک کمی هم شاید سخت باشه اما یکی دو بار که کار کنید راحت میشه و قلقش دستتون میاد )
یکی از مزایای این دستگاه اینه که اگه وسط کار به هر دلیلی هنگ کرد یا قفل شد کامپیوتر یا ... دوباره میتونید شروع کنید اما با دستگاه تبدیل دیگه کامپیوتر تون از دست رفته و باید با این دستگاه برش گردونید
البته به زودی آموزش تبدیل و کار با این دستگاه رو قرار میدیم که بعد از خواندن این اموزش راحت تر میتونید تصمیم بگیرید

sajadnasirpor
27th November 2011, 12:38
با سلام خدمت آقای دهقان آیا این دستگاه هم مثل تبدیل ایسیو با سوکت عیب یاب این کار رو میکنه یا باید رو میکرو برنامه ریزی بشه و در ضمن برای من که تا بحال از این دستگاه استفاده نکردم و بلد نیستم با هاش کار کنم خوبه یا نه ممنون میشم بیشتر راهنمایی کنیین و بگین این دستگاه رو از کجا میتونم تهیه کنم با تشکر فراوان

محمد دهقان
28th November 2011, 20:55
با سلام خدمت آقای دهقان آیا این دستگاه هم مثل تبدیل ایسیو با سوکت عیب یاب این کار رو میکنه یا باید رو میکرو برنامه ریزی بشه و در ضمن برای من که تا بحال از این دستگاه استفاده نکردم و بلد نیستم با هاش کار کنم خوبه یا نه ممنون میشم بیشتر راهنمایی کنیین و بگین این دستگاه رو از کجا میتونم تهیه کنم با تشکر فراوان

سلام
نه دوست عزیز این دستگاه مثل دستگاه تبدیل نیست و باید سیم کشی بشه
به نظر من کار کردن باهاش خیلی راحته البته اولش نه یکی دو بار که کار کنید دیگه دستتون میاد
برای تهیه دستگاه هم به خودم پیغام خصوصی بدید

farshad111000
29th November 2011, 14:01
باسلام خدمت آقای دهقان ودیگر اساتید گرامی. کامپیوتر s2000با ic شماره sak-c167رو چطور میتونم تبدیل کنم این ای سی در لیست ایکس پروگ موجود نمی باشد. با تشکر

محمد دهقان
29th November 2011, 22:16
باسلام خدمت آقای دهقان ودیگر اساتید گرامی. کامپیوتر s2000با ic شماره sak-c167رو چطور میتونم تبدیل کنم این ای سی در لیست ایکس پروگ موجود نمی باشد. با تشکر

سلام
دوست عزیز این آی سی رو ایکس پروگ ساپورت نمیکنه و نمیشه تبدیل کرد
البته خودم هم زیاد پیگیر این کار هستم به محض این که راهی پیدا شد در سایت براتون آپلود میکنم

mtco
2nd December 2011, 12:11
ضمن عرض سلام و تشکر فراوان از جناب دهقان عزیز .مگه ایسی c167میکرو حافظه فلش داخلی داره که بشه خوندش من همیشه از 200bb برنامه ریزی میکنم که البته کمی دمار اعصاب و چشم رو در میاره حالا اگه راه بهتری باشه که نمیری بابا.

jora
6th December 2011, 23:15
با سلام خدمت اقای دهقان
برای خریدxprog چطور باید اقدام کنم؟
ممنون

محمد دهقان
7th December 2011, 10:34
با سلام خدمت اقای دهقان
برای خریدxprog چطور باید اقدام کنم؟
ممنون

سلام
طی پیغام خصوصی براتون توضیح میدم
الان افراد زیادی اقدام به وارد کردن این دستگاه کرده اند

farshad111000
7th December 2011, 21:05
سلام
طی پیغام خصوصی براتون توضیح میدم
الان افراد زیادی اقدام به وارد کردن این دستگاه کرده اند

با سلام خدمت آقای دهقان گرامی . در صورت امکان اینجانب را نیز راهنمایی بفرمایید.:lay:

parsmotor
9th December 2011, 21:59
با سلام خدمت جناب دهقان در صورتی که استحضار دارید دستگاه فلاشیت ساخت شرکت دلتا ار یک دستگاه تی ان ام 5000 و یک برد جانبی ساخته شده که طبق کاتالوگی که بنده دریافت کردم میتونه بدون کابل او بی دی هم مثل ایکس پروگ ام سی یو رو دانلود کنه و ساژم اس 2000 رو هم از همین طریق دانلود میکنه در حالیکه تی ان ام 5000در دمویی که توسط شرکت تی ان ام داده شده این ام سی یو ها رو ساپورت نمیکنه به نظر شما نوع تی ان ام 5000 اونها با تی ان امی که شرکت تی ان ام میفروشه فرق میکنه؟

sookhtegi
9th December 2011, 22:50
به نظر من که همان TNM 5000 و هیچ فرقی ندارد فقط یک برد به آن ازافه شده

محمد دهقان
10th December 2011, 14:40
با سلام خدمت جناب دهقان در صورتی که استحضار دارید دستگاه فلاشیت ساخت شرکت دلتا ار یک دستگاه تی ان ام 5000 و یک برد جانبی ساخته شده که طبق کاتالوگی که بنده دریافت کردم میتونه بدون کابل او بی دی هم مثل ایکس پروگ ام سی یو رو دانلود کنه و ساژم اس 2000 رو هم از همین طریق دانلود میکنه در حالیکه تی ان ام 5000در دمویی که توسط شرکت تی ان ام داده شده این ام سی یو ها رو ساپورت نمیکنه به نظر شما نوع تی ان ام 5000 اونها با تی ان امی که شرکت تی ان ام میفروشه فرق میکنه؟

سلام
نه دوست عزیز هیچ فرقی نداره همون پروگرامه فقط یک رابط بهش اضافه شده و یک نرم افزار جدا براش طراحی شده است
شما اگه یک پروگرامر 5000 دارید میتونید رابط رو هم جدا تهیه کنید

parsmotor
10th December 2011, 16:41
ولی تی ان ام مدل 5000 اصلا ام سی یو های مدل اس تی 10 رو ساپورت نمی کنه

محمد دهقان
10th December 2011, 19:23
ولی تی ان ام مدل 5000 اصلا ام سی یو های مدل اس تی 10 رو ساپورت نمی کنه

سلام
دوست عزیز دقت نکردی من تو تاپیک قبلی چی گفتم
گفتم که یک نرم افزار جدا گانه براش طراحی کرده است

47646

aligoli24
27th December 2011, 14:43
سلام اقای دهقان: من میخاستم ایسی های موتورولا رو باxprogبزنم mc68hc908az32(0l72aممنون میشم راه پروگرام را توضیح بدید

محمد دهقان
29th December 2011, 17:23
سلام اقای دهقان: من میخاستم ایسی های موتورولا رو باxprogبزنم mc68hc908az32(0l72aممنون میشم راه پروگرام را توضیح بدید

سلام
شما صفحه 17 این راهنما رو نگاه کنید مشکلی داشتید من در خدمتم
ببینید تعداد پایه ها یکی است ؟

مجمع و انجمن تعمیرکاران و متخصصین الکترونیک - نمایش پست تنها - کلیه پرسشهای شما در رابطه با سخت افزار ایکس پروگxprog-m xprog xprog-m xprog (http://kiansat.kim/showpost.php?p=132545&postcount=3)

aligoli24
3rd January 2012, 18:08
سلام ممنونم که جواب دادید من دقیقا همون کار رو کردم و تعداد سیمها هم یکی است فقط روی دو تا از سیمها از سیمها نوشته شده Optional-must be Hi و Optional-must be Lo که منظورش رو نفهمیدم حالا نمیدونم اشکال کار اونجاست یا جای دیگری . البته این ایسی مربوط به ایموبلایزر پراید هست .
البته یه مشکل دیگه ای هم که دارم اینه که زمانیکه میخوام ایسیهای st10 رو پروگرام کنم . البته اینم بگم دقیقا مطابق دستورالعمل شما کار کردم و تا حالا بالای 10 بار با دستورات شما چک کردم ولی دائم با پیام the device is silent مواجه میشم نمیدونم مشکل کار کجاست .
بازم از بذل توجهتون ممنونم که بدون هیچ چشم داشتی اطلاعاتتون رو در اختیار دیگران قرار میدید .

biqharar
4th January 2012, 12:21
سلام.اگه میشه مراحل نصب نرم افزار را توضیح بدین.برای ویندوز 7با تشکر

aligoli24
7th January 2012, 12:51
سلام
میخواستم ببینم راهکاری برای برنامه ریزی ایسیوهایی که دارای ایسی فلش هستند از روی کار بوسیله XPROG وجود داره چون اون دستگاه تی ان ام 5000 که با یه اینتر فیس ارائه دادند بوسیله اتصالاتی به ایسی میکرو ، فلش رو بدون بیرون آوردن برنامه ریزی میکنه البته من دیتاشیت اون ایسی INFINEON رو دارم البته بگم دقیقا هم نمیدونم اون تی ان ام فلش رو برنامه ریزی میکنه یا اینکه باز هم خود میکرو دارای حافظه هست ممنونم اگه جواب بدید
شماره ایسی مربوط به ایسی میکرو ایسیو S2000 3E دارای ایسی فلش
INFINEON sak-C167CR
شماره ایسی فلش AM29F200BB

محمد دهقان
7th January 2012, 21:54
سلام ممنونم که جواب دادید من دقیقا همون کار رو کردم و تعداد سیمها هم یکی است فقط روی دو تا از سیمها از سیمها نوشته شده Optional-must be Hi و Optional-must be Lo که منظورش رو نفهمیدم حالا نمیدونم اشکال کار اونجاست یا جای دیگری . البته این ایسی مربوط به ایموبلایزر پراید هست .
البته یه مشکل دیگه ای هم که دارم اینه که زمانیکه میخوام ایسیهای st10 رو پروگرام کنم . البته اینم بگم دقیقا مطابق دستورالعمل شما کار کردم و تا حالا بالای 10 بار با دستورات شما چک کردم ولی دائم با پیام the device is silent مواجه میشم نمیدونم مشکل کار کجاست .
بازم از بذل توجهتون ممنونم که بدون هیچ چشم داشتی اطلاعاتتون رو در اختیار دیگران قرار میدید .

سلام
شرمنده دوست عزیز از اینکه دیر جواب دادم
این ارور شما دو علت داره یا اینکه برق به ECU وصل نکردید؟ یا اینکه کامپیوتر شما رابط RS232 داره که اونو غیر فعال نکردید
این عکسها رو نگاه کنید و چک کنید ببینید درسته یا نه ؟

48831

48832

محمد دهقان
7th January 2012, 21:57
سلام.اگه میشه مراحل نصب نرم افزار را توضیح بدین.برای ویندوز 7با تشکر

سلام
دوست عزیز من برای ویندوز 7 این نرم افزار رو نصب نکردم ولی فکر نمیکنم که فرقی داشته باشه

محمد دهقان
7th January 2012, 21:59
سلام
میخواستم ببینم راهکاری برای برنامه ریزی ایسیوهایی که دارای ایسی فلش هستند از روی کار بوسیله XPROG وجود داره چون اون دستگاه تی ان ام 5000 که با یه اینتر فیس ارائه دادند بوسیله اتصالاتی به ایسی میکرو ، فلش رو بدون بیرون آوردن برنامه ریزی میکنه البته من دیتاشیت اون ایسی INFINEON رو دارم البته بگم دقیقا هم نمیدونم اون تی ان ام فلش رو برنامه ریزی میکنه یا اینکه باز هم خود میکرو دارای حافظه هست ممنونم اگه جواب بدید
شماره ایسی مربوط به ایسی میکرو ایسیو S2000 3E دارای ایسی فلش
INFINEON sak-C167CR
شماره ایسی فلش AM29F200BB

سلام
نه شرمنده هنوز نشده برای این مدل کاری انجام بدیم اما پی گیرش هستم که بشه این کار رو انجام داد

parsmotor
16th February 2012, 21:54
با سلام خدمت جناب دهقان یه سوال داشتم اینکه منفی دستگاه xprogرواشتباها به 20ولت مثبت وصل کردم الان دستگاه دیگه کار نمیکنه و در قسمت hardware info میزنه device is silentبه نظر شما دستگاه رو چیکار میشه کرد ایا میشه تعمیرش کرد؟

محمد دهقان
21st February 2012, 18:43
با سلام خدمت جناب دهقان یه سوال داشتم اینکه منفی دستگاه xprogرواشتباها به 20ولت مثبت وصل کردم الان دستگاه دیگه کار نمیکنه و در قسمت hardware info میزنه device is silentبه نظر شما دستگاه رو چیکار میشه کرد ایا میشه تعمیرش کرد؟

سلام
بله دوست عزیز میشه شما فقط باید قسمت تغذیه رو چک کنید دو تاLM317 داره رو چک کنید

parsmotor
24th February 2012, 09:57
با تشکر با تعویض هر دو مشکل حل شد

محمد دهقان
25th February 2012, 11:32
با تشکر با تعویض هر دو مشکل حل شد

سلام
این هم نقشه داخلی اگه باز هم مشکلی دارید

نقشه داخلی سخت افزار xprog-m - مجمع و انجمن تعمیرکاران و متخصصین الکترونیک (http://kiansat.kim/showthread.php?t=42836)

nourali
11th March 2012, 19:37
سلام خدمت جناب دهقان و دوستان
ایا برای اتصال دستگاه Xprog برای سوپرچیپ بوش 7.4.5 و یا اروپایی کردن J34P امکان اتصال به پایه های ECU به جای باز کردن و اتصال روی برد وجود نداره؟

محمد دهقان
12th April 2012, 09:00
سلام خدمت جناب دهقان و دوستان
ایا برای اتصال دستگاه Xprog برای سوپرچیپ بوش 7.4.5 و یا اروپایی کردن J34P امکان اتصال به پایه های ECU به جای باز کردن و اتصال روی برد وجود نداره؟

سلام
نه دوست عزیز نمیشه
اگه منظور شما اینه که بشه از طریق obd این کار رو انجام داد با دستگاه xprog باید بگم نه

vahid khavarani
29th May 2012, 09:10
با سلام خدمت آقای دهقان
....خدمت شما عرض کنم که ما یه مشکل با xprog پیدا کردیم میخواستم اگه در این مورد اطلاعاتی دارید لطف کنید ما رو راهنمایی کنید ....ما دستگاه رو با اینترنت آپگرید کردیم الارقم اینکه یکی از دوستان گفته بود مشکلی ندارد دستگاه از کار افتاد داخل دستگاه هم آیسی مرکزی اتمگا میباشد و امکان ندارد که ما برنامه را از روی دستگاه دیگر به این یکی بدهیم میخواستم بدونم راهی وجود داره تعمیرش کنیم

vahid khavarani
31st May 2012, 21:19
با سلام خدمت دوستان مشکل حل شد با دانلود برنامه مخصوص دستگاه چون دستگاه تایوانی بود ولی ما با سایت چینی دانلودش کرده بودیم به این صورت دراآمده بود صرفا جهت اطلا ع دوستان

farshad111000
1st June 2012, 10:53
با سلام خدمت دوستان مشکل حل شد با دانلود برنامه مخصوص دستگاه چون دستگاه تایوانی بود ولی ما با سایت چینی دانلودش کرده بودیم به این صورت دراآمده بود صرفا جهت اطلا ع دوستان
دوست گرامی اگه امکان داره روش دانلو کردن ایکس پروگ رو توضیح بدید. متشکرم

vahid khavarani
3rd June 2012, 00:03
دوست گرامی اگه امکان داره روش دانلو کردن ایکس پروگ رو توضیح بدید. متشکرم
دوست عزیز در حال حاضر چندین نمونه دستگاه اکس پروگ در بازار میباشد که بعضیها آبدیت میشوند و بعضیها نمیشوند این را گفتم جهت اطلا ع که از دستگاه خود کامل اطمینان که حاصل کردید سپس اقدام به آپگرید کنید تا دستگاه شما خراب نشود ..........................
آخرین ورژن 5.4 میباشد در این سایت.......................................... ....................................
XPROG-box (http://www.eldb.eu/index.php?route=information/information&path=1_2&information_id=4)

shidasp
3rd June 2012, 19:24
سلام جناب دهقان اين دستگاه كجا ميشه تهيه كرد؟ممنون

yazd.diag
3rd June 2012, 21:15
سلام جناب دهقان اين دستگاه كجا ميشه تهيه كرد؟ممنون

سلام دوست عزیز
تعدادی از مدل های چینی این دستگاه موجود است و اگر اصلی هم بخواهید تحویل 20 روزه
پیروز باشید

shidasp
5th June 2012, 11:14
سلام جناب دهقان من را براي تهيه xprog راهنمائي بفرمائيد ممنون.

shidasp
5th June 2012, 11:15
قيمت چند است؟

محمد دهقان
6th June 2012, 16:38
قيمت چند است؟

سلام
حدود 350 تا 500 جدیدا" خرید نکردم

قاسم رضایی
16th June 2012, 17:51
سلام دوست عزیز
تعدادی از مدل های چینی این دستگاه موجود است و اگر اصلی هم بخواهید تحویل 20 روزه
پیروز باشید

اقا سلام من اموزش موتور هیوندا و کیا را دانلود کردم حالا از من کد میخواد با تشکر.

yazd.diag
21st June 2012, 17:12
اقا سلام من اموزش موتور هیوندا و کیا را دانلود کردم حالا از من کد میخواد با تشکر.

سلام
لطفا پیام خصوصی بدهید تا جوابتون ارسال شود .
پیروز باشید

marofi
1st December 2012, 23:53
با عرض سلام خدمت دوستان عزیز برای تبدیل بوش 749 با ای سی st10 با این پیغام مواجه میشوم the device silent تمام برنامه چند بار چک شده نحوه اتصال سیمها چک شده با port 3و4 تست شده خلاصه تمام کارها انجام شد ولی نشد لطفا راهنمایی بفرمایید

مهدی چیت بند
8th December 2012, 17:02
sghl
سلام
این ایراد و من بیشتر زمان نصب نادرست سیمها یا برقها دیدم...
البته جناب دهقان معرف این دستگاه و استاد بنده هستند نظر ایشئن رو باید در نهایت دید
(فقط در این مورد مشکل دارید ؟؟ باقی موارد کارمیکنن .. پورتهای دیگه رو غیرفعال کردید ؟)

marofi
9th December 2012, 00:22
بسیار ممنون از شما ما بقی پورتها غیر فعال شده واز نظر وصل بودن سیمها وجای ان کاملا مطمئن هستم ولازم است که بگم نرم افزار روی لپ تاب نصب شده زمانی که new را میزنم تمام گزینه ها فعال است وزمانی که دکمه read زده میشود با ان پیغام مواجه میشوم

مهدی چیت بند
14th December 2012, 17:14
سلام
عرض بنده این بود که درمورد پروگرام باقی ایسی ها مشکلی ندارید؟؟
درمواردیکه 2 تا اتصال مثبت وجود داره ... دقت کنید
اگه مقدوره بگو رو چه موردی چطوری اتصالاتو وصل میکنی

am29f400
12th January 2013, 22:01
با سلام
این ایسی پروگرام نمیشه . یعنی احتیاج به پروگرام کردن نداره و در صورت معیوب بودن تعویض کردن ایسی کافیه .

am29f400
12th January 2013, 22:26
با سلام
این ای سی احتیاج به برنامه ریزی نداره . و فقط ای سی am29f200 در این ECU برای تبدیل برنامه ریزی لازم داره . درضمن قابلیت برنامه ریزی هم نداره

am29f400
13th January 2013, 00:12
میخواستم از آقای دهقان که مطالب خیلی مفیدی رو درباره استفاده از ایکس پروگ گذاشتن تشکر کنم واقعا" مفید بود. لطفا" نحوه ی استفاده از ایکس پروگ در ایسیو های j34 ,bosch رو هم بگذارید
ممنون

mehdivahedi
22nd July 2014, 01:34
جناب دهقان لطفا شماره تماستونو برای خرید دستگاه بزارید

carelectronic
30th July 2014, 15:31
eror device is silent یغنی چی؟