PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : روش های تقویت موتور

hossein206
17th November 2011, 00:10
این تاپیک رو زدم تا در مورد انواع تقویت موتور با هم بحث کنیم.
بزودی مطالبی رو میزارم اینجا که یاد گرفتنشون برای خودم ماه ها زمان برده.

hossein206
17th November 2011, 14:03
بنظرم بهتره مطالب رو دسته بندی کنیم تا بشه فهرست وار بحث کرد.
دوستان لطف کنن هرچیزی که در مورد نقش مکش در افزایش توان موتور میدونن بیان کنن بنده هم از شما یاد میکیرم هم اگه بلد بودم یه چیزایی رو اضافه میکنم

شهریار
17th November 2011, 14:37
بنظرم بهتره مطالب رو دسته بندی کنیم تا بشه فهرست وار بحث کرد.
دوستان لطف کنن هرچیزی که در مورد نقش مکش در افزایش توان موتور میدونن بیان کنن بنده هم از شما یاد میکیرم هم اگه بلد بودم یه چیزایی رو اضافه میکنم

باسلام دوست عزیز
معمولا کسی که تایپیک را باز می کند مطلبی ارائه می دهد
آنگاه موضوع مورد نقد و بررسی قرار می گیرد

hossein206
17th November 2011, 17:43
خواستم بحث یک طرفه نباشه
در مورد مکش:
نقش مکش در موتور هایی که ردلاین پایین دارن به اندازه ی موتور های بنزینی و موتور های سبکی که ردلاینشون بالاست اینقدر حساس و تاثیر گذار نیست.
موتور های سبک به این دلیل که میتونن با بالانس بهتر و قابلیت دور خوردن بیشتر تا محدوده ی مجاز بیشتری بچرخن نیاز دارن که تا اونجایی که امکانش هست و مصرف بالانره و گشتاور دور پایین فدا نشه از بیشترین زمان باز بودن سوپاپ هوا و بیشترین مقدار باز بودن این سوپاپ استفاده کنن و این موضوع برای اینکه بتونه بازده حداکثر داشته باشه نیاز داره که کمترین مقاومت هوا ی ورودی به موتور رو داشته باشه تا در دور های بالا و حتی در پیک تورک بیشترین مقدار هوا وارد سیلندر بشه.
این موضوع اینقدر مهمه که توی موتور های پر بازده مسیر ورودی هوا رو هم صیقلی میسازن تا عبور هوا با کمترین مقاومتی مواجه بشه.
اما اگه داخل منیفولد های تولید داخل رو نگاه کنید نه تنها صیقلی و تمیز نیستن بلکه رد پای یه ریخه گری خیلی ناشیانه و بی دقت هم توشون مشخصه.
همینطور که کاملا مشهوده هر ماشینی وقتی ***** هواشو در میاریم بطور محسوسی مخصوصا توی دور های بالا بهتر راه میره و این نشون میده که ***** هوا چقدر در مقابل اون دبی عبوری هوا مقاومت ایجاد میکنه که بهترین راه حل استفاده ار ***** هایی هست که با روغن مخصوص آغشته میشن و گرد و غبار رو جذب میکنن که در ایران هم این ***** ها براحتی قابل تهیه و نصب هستن.
تفاوت استفاده از یه ***** خوب با مجاری مکش تمیز با یه ***** بیخود هزار تومنی در دو ماشین هم مدل حدودا 1600 سی سی در درگ 400 متر بیشتر از دو طول ماشین میشه !
برای نشون دادن این تفاوت بین یه ***** مرغوب و ***** بیخودی که روی ماشینا میزارن به این کلیپ بسنده میکنم.
هر کاری کردم توی آپلود سنتر سایت آپ نشد مجبور شدم تو هات فایل آپ کنم
Hotfile.com: One click file hosting: kn.zip (http://hotfile.com/dl/135283267/b2bfd88/kn.zip.html)

hossein206
1st December 2011, 13:26
مورد بعدی سیستم NOS هست
این سیستم در دوحالت نصب میشه
سیستم dry به یعنی که فقط Nos به درون منیفولد هوا تزریق میشه وبدون سوخت و از یک نازل مخصوص بهره میگیزیم که بش انژکتور نیترو هم میگن گاهی و البته به منظور فراهم اوردن سوخت اضافی که مورد نیاز خواهد بودباید فکری کرد حالا اگه ماشین کلا واسه درگه میشه کلا ECU رو واسه این کار ریمپ کرد و یا اینکه اگه ECU مپ های جانبی رو هم ساپورت میکنه میشه یه مپ جدا واسه زمان فعال شدن تعریف کرد. وگرنه اگه استوکیومتری به هم بخوره و سوخت لین بشه موتور صدمه میبینه.
در سیستم wet با تزریق ناس مقدار معینی هم سوخت تزریق میشه.
یه چیزی که توی فیلم ها گاها میبینیم اینه که کپسول NOS منفجر میشه و...
اینا فیلمه و NOS در واقع سوخت نیست که بخواد منفجر بشه بلکه وقتی این ترکیب در محفظه ی احتراق شکسته میشه به شدت گرماگیره و اکسیژن آزاد میکنه که برای احتراق کامل خیلی مفیده.

sookhtegi
2nd December 2011, 09:51
با سلام به دوست عریر
در ادامه باید اضافه کنم که امروزه از آن در پزشکی برای القاء و ادامه بیهوشی‌مصرف می‌شود. این دارو همچنین بامقادیر مصرف کم به‌عنوان ضد درد دراعمال جراحی زنان و زایمان و برای اعمال‌جراحی که در آنها به بیهوشی کامل بیمار نیاز نیست، مصرف می‌شود.
برای همین باید در استفاده از آن از لوازم استاندارد استفاده کرد

hossein206
5th December 2011, 19:45
فزایش توان با سیستم MSD هرچه جرقه با کیفیت و قدرت بیشتری صورت گیرید احتراق بهتری در موتور ایجاد می گردد.
شرکت autotronic control اقدام به تولید سیستم های msd که برگرفته از کلمات multiple spark discharge نمود
در یک سیستم جرقه زنی استاندارد در هر احتراق 1 جرقه زده می شود. اما سیستم های msd در هر احتراق تا چند جرقه در یک شمع ایجاد می کنند
فرق اين سيستم با سيستم استاندارد در اين است كه برق به وجود امده در كويل بعد از نصب Igenation Control قويتر و منظم تر از سيستم استاندارد ميباشد،به اين صورت كه در سيستم استاندارد در rpm هاي پايين برق به صورت منظم وارد كويل ميشود و كويل استاندارد تا رنجهاي پايين تر از 3000 خوب جواب مي دهد ولي وقتي دور موتور بالا رفت حالت كويل از بين ميرود و نامنظم مي شود و قدرت اصلي خودش رو از دست مي دهد
http://www.gerdavari.com/afzaesh-tav10.jpg
Igenation Control تصوير

تفاوت سيستم msd با جرقه زني عادي در نمودارهاي ذيل امده است

http://www.gerdavari.com/afzaesh-tav11.jpg
مقایسه جرقه زنی عادی با msd(ولتاژثانویه کویل)

http://www.gerdavari.com/afzaesh-tav12.jpg
تخليه جرقه

منبع: وب گردآوری