PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : سیستم صحیح کسب و کار چیست؟

شهریار
14th December 2011, 10:05
باسلام
سیستم صحیح کسب و کار چیست؟
هر شخص روش خاصی برای کسب و کار خود در نظر گرفته است
من با توجه به اینکه تعمیر کار کلیه لوازم صوتی تصویری هستم
روش کارم بدین صورت است که:
برای هر کاری حدودا 15 دقیقه وقت می گذارم
اگر در این 15 دقیقه عیب دستگاه مشخص شد و دستگاه هزینه بر نباشد
دستگاه را راه اندازی می کنم اما اگر دستگاه هزینه بر باشد
با صاحب دستگاه هماهنگی لازم را خواهم کرد
اما اگر در این 15 دقیقه عیب دستگاه مشخص نشد یااحتمالات زیادی داشت
با صاحب دستگاه هماهنگ می کنم و معمولا هزینه را بالاتر از حد معمول قرار خواهم داد
معمولا هم قریب به 99 درصد مشتریان با قیمت ارائه شده موافقت می کنند
می ماند 1 درصد که آنهم با کمال میل دستگاه را می بندم و تحویل می دهم
در ارائه قیمت هم همیشه سعی کرده ام انصاف به خرج دهم
ما اگر بخواهیم درآمد خودمان را با یک کارمند مقایسه نماییم
کارمند به نظر من در آمد بهتر و وقت استراحت زیادتری دارد

M_Repair
14th December 2011, 20:39
باسلام

ساعت کاری کارمند

ساعت 9 حضور در اداره ده شد صبحانه بخورن بعداز خوردن صبحانه مراجعه به دفتر وپشت میز وقتی هم متقاضی داخل اتاق شد فعلا نمیشه برو فردا بیا یه چند تا مهر و امضاء و جابجایی پرونده ها ساعت شد دو خدانگهدار آقای رئیس تا فردا خدانگهدار

karim_9
15th December 2011, 00:05
باسلام
بنده هم معتقد به این هستم که ما نمیتونیم خودمونو بایه کارمند مقایسه کنیم چون کسی که کارمند هست خوب در رابطه کار ما فرق داره چون ما همیشه استرس داریم برای کارمون چون کار الکترونیک کار پیچیده ای هست با ر ها شده همه تعمیر کاران از جیب کل هزینه کردن ونتیجه نگرفتند ایا میشه به مشتری بگیم ما حدو 15هزار توی روی دستگاه هزینه گذاشتیم مشتری یک قرونم قبول نمیکنه بنظر من کسی که تعمیر کار هست نمیتونه خودشو با کارمند مقایسه کنه بنده برای کارم برای هر یک از دستگاه ها یک دست مزد در نظر میگیرم مثلا رسیور 10هزار تومان تلوزیون12هزار تومان سیدی دی وی دی 8 هزار تومان البته بازم با توجه به وضیت دستگاه حالا بعضی وقت ها خوب یه دستگاه وقت گیر نباشه اون هزینش نصف میشه

اسلامی
26th December 2011, 02:46
با درود : همه بیانات دوستان را قبول دارم { روش کار من تقریبا اینه دیکه نمیدونم صحیح است یا نه . صبح که میام مغازه اول دعا میکنم که- چک - قسط -اجاره - قبوض معوقه وغیره ............ نداشته باشم اگه داشته باشم که ...... اگه نداشته باشم میز کارمو تمیز میکنم و به ترتیب کارهایی که برای عصر قول دادم درست میکنم چون تمام قول ها رو برای عصر میدم صبح بیشتر کار میکنم و برای هر کار حدود نیم ساعت وقت میذارم در ضمن خلاقییت در کار همیشه فکر ازاد میخواد که90 در صد نداریم( برنامه هفتگی هم اینطوری از شنبه تا پنج شنه کار میکنم روز جمعه هم بخاطر مخارج بالا باز کارمیکنم ) ببخشید اگه زیاد صحبت کردم

bbc90
8th January 2012, 01:28
سلام .من تا چند سال پيش از صبح تا 12 شب را تو مغازه بودم .وقتم اعصابم ومعدم را روي اين كار گذاشتم ..هر چي از در مغازام تو ميامد به هر نحوي شده درست بايد ميشد حتي اگه آفتابه خرج لحيم بود .جمله اي كه هميشه ورد زبونم بود اين بود{دستگاهتون را بزا ريد فردا بياييد دنبالش}ديونه بودم:dash1:.حالا من موندم ويه معده خراب با 40ميليون پسنداز و12ميليون نسيه ...حالاصبح ساعت 10 ميام كار هاي روند قبول ميكنم وحرس نميخورم شب هم زود تر ميرم پيش خانمم وبچم:(81):

شهریار
8th January 2012, 09:35
سلام .من تا چند سال پيش از صبح تا 12 شب را تو مغازه بودم .وقتم اعصابم ومعدم را روي اين كار گذاشتم ..هر چي از در مغازام تو ميامد به هر نحوي شده درست بايد ميشد حتي اگه آفتابه خرج لحيم بود .جمله اي كه هميشه ورد زبونم بود اين بود{دستگاهتون را بزا ريد فردا بياييد دنبالش}ديونه بودم:dash1:.حالا من موندم ويه معده خراب با 40ميليون پسنداز و12ميليون نسيه ...حالاصبح ساعت 10 ميام كار هاي روند قبول ميكنم وحرس نميخورم شب هم زود تر ميرم پيش خانمم وبچم:(81):

باسلام
دوست عزیز
اتفاقا بنظر من همین روش درست کار است
همکاری داشتم و مرتبا به ایشان می گفتم واجب نیست هرکاری برای تعمیر می آورند حتما درست شود
در کل کار بایستی برای تعمیرکار به صرفه باشد