PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : آموزش شارژ لامپ تصویر تلویزیونهای رنگی

SONY 3D
17th December 2011, 20:05
با سلام

آموزش شاررژ لامپ تصویر تلویزیونهای رنگی

xwhoogleee
26th September 2012, 13:48
سلام به همه دوستان متفکرم یک عمر زعلمشان متشکرم دوستان میخواستم بدانم سر مثبت شوک در دستگاه شارز به کاتد لامپ وصل میشه یا منفی :lay:

شهریار
26th September 2012, 15:18
سلام به همه دوستان متفکرم یک عمر زعلمشان متشکرم دوستان میخواستم بدانم سر مثبت شوک در دستگاه شارز به کاتد لامپ وصل میشه یا منفی :lay:

دوست عزیز سلام
چیزی به اسم سر مثبت شوک من تا بحال نشنیدم
در سیم های خروجی شارژ
معمولا سیم زرد برای کاتد و سیم سفید برای شبکه استفاده می شود
شاید هم بتوان جواب شما را اینگونه داد
که سر مثبت شوک به کاتد وصل می شود

xwhoogleee
26th September 2012, 20:08
دوستان سلام و خسته نباشید جانم براتون بگه که درصورتیکه سیم مثبت دستگاه شاژ با هررنگی به کاتد وصل بشه شارژمعکوس میشه من امتحان کردم شما هم امتحان کنید خواهشمندم شما چک کنید روی دستگاه شارژخود ببینید سیم کاتد مثبت یا کیلو ولتی است و منفی یا شاسی به شبکه اول است یا بالعکس چون وقتی های ولتاژ نباشه برای اینکه سطح کاتد دارای بار الکترونی بشه باید از شبکه به طرف کاتد الکترون بار کمکی پرتاب بشه اگر من اشتباه میکنم روشنم کنید و یک مطلب مهم که در زمان روشن بودن فیلمان باید زمان شوک اندازه ای باشد که چراغ دستگاه رو به خاموشی کامل نرود یعنی چراغ اتصال دستگاه شارژ زیرا اگر بگذاریم مدت شارژ زیاد شود و بعد فیلمان را خاموش کنیم آن یک مفدار نور لامپ هم فنا میشود البته 2 مطلب مهم اینکه در صورت اتصال کوتاه در کاتد و شبکه لامپ در داخل جرقه میزند در این صورت هم نگه داشتن شوک درست نیست بلکه باید ضربه ای و تند تند چند بار کوتاه تا اتصالی برطرف شود در مورد لامپ های قدیمی فرق میکند ولی در آنالوگ های نسل آخر کاتد تحمل زمان شوک زیاد را ندارد تا فیلمان سرد شود سطح کاتد از بین میرود و لامپ خیلی ضعیف میشود با تشکر از تحمل اساتید :lay:

TuneUp_Vahab
26th September 2012, 20:23
سلام دوست عزيز :

معمولا بنده به مدت 1 دقيقه فيلامان را روشن نگه داشته و كليد شوك را نيز به مراتب بصورت قطع و وصل تا برطرف شدن جرقه داخل فيلامان انجام داده و فيلامان را خاموش و به مدت 30 ثانيه كليد شوك را روشن ميگذارم و تا به حال نيز مشكلي پيش نيومده .