PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : كدام فشنگي خراب است؟

moniri
20th December 2011, 21:51
سلام و درود
همانطوري كه مي‌دانيد پرايد براي دماي آب داراي دو فشنگي مي‌باشد كه يكي دو فيش است و دماي آب را به اي سي يو اطلاع مي‌دهد و فن‌ هم از طريق اطلاعات آن فعال مي‌شود و دومي هم كه تك فيش است و مربوط به آمپر
وقتي دماي آب به 90 درجه مي‌رسد آمپر هم دقيقاً در وسط قرار مي‌گيرد و در همين موقع هم فن دور كند شروع به كار مي‌كند
در بعضي خودروها و در بعضي مواقع آمپر از وسط رد مي‌شود و تا خط ماقبل آخر بالا مي‌آيد، تا فن شروع به كار كند ولي دما درست و 90 درجه است
سوال من اين است كه از كجا مي‌توان با اطمينان فهميد كه ايراد از فشنگي تك فيش آمپر است كه دما را بالاتر نشان مي‌دهد يا ايراد از فشنگي مربوط به اي سي يو است كه دما را پايين‌تر از مقدار واقعي نشان مي‌دهد؟

m.aminifar
20th December 2011, 23:50
سلام و درود
همانطوري كه مي‌دانيد پرايد براي دماي آب داراي دو فشنگي مي‌باشد كه يكي دو فيش است و دماي آب را به اي سي يو اطلاع مي‌دهد و فن‌ هم از طريق اطلاعات آن فعال مي‌شود و دومي هم كه تك فيش است و مربوط به آمپر
وقتي دماي آب به 90 درجه مي‌رسد آمپر هم دقيقاً در وسط قرار مي‌گيرد و در همين موقع هم فن دور كند شروع به كار مي‌كند
در بعضي خودروها و در بعضي مواقع آمپر از وسط رد مي‌شود و تا خط ماقبل آخر بالا مي‌آيد، تا فن شروع به كار كند ولي دما درست و 90 درجه است
سوال من اين است كه از كجا مي‌توان با اطمينان فهميد كه ايراد از فشنگي تك فيش آمپر است كه دما را بالاتر نشان مي‌دهد يا ايراد از فشنگي مربوط به اي سي يو است كه دما را پايين‌تر از مقدار واقعي نشان مي‌دهد؟

سلام:این ایراد متونه از فشنگی تک فیش و هم خود امپر اب باشه

farshid1365
21st December 2011, 01:25
دوست عزیز شما اگه کارت برق خودرو هست بهترین کار اینه که دو تا از فشنگیها رو بخری بزاری تعمیرگات تا به نتیجه مطلوبی برسی

حميد ذوالعلا
21st December 2011, 02:31
سلام و درود

سلام
دستگاه دياگ دما را دقيق نشان ميدهد.
چنانچه مهره اب دو فيش دما را كمتر نشان دهد فن كار نميكند و در نتيجه موتور جوش مياد.

محمد دهقان
21st December 2011, 09:47
سلام و درود

سلام
من این مورد رو داشتم فشنگی دو فیش درسته
تنها کاری که باید انجام بدی اینه که یک مقاومت سر راه فشنگی تک فیش بزاری تا دما رو کمتر نشون بده یا به اصطلاح برای مشتری بد چشمی نکنه

sajadnasirpor
21st December 2011, 12:57
سلام من از این مورد ها زیاد داشتم که با باز کردن اتصال بدنه بغل باطری و یه سمباده زدن و محکم بستن اتصال آهن دمای آب رو درست نشون داده و مشکل حل شده این ایراد اکثرا از اتصال بدنه میباشد چک کنین مشکل حل میشود

omeed_1355
21st December 2011, 13:14
سلام و درود

سلام
شما ماشین رو به دستگاه وصل کنید و بزار روشن باشه تا زمانی که فن روشن میشه اگر فن روشن شد و آب جوش نزد فشنگی آمپر و اتصال رو درست کن مشکل حل مشه و اگر در زمان روشن شدن فن آب کاملا جوش بود و داخا مخرن قل میزد از فشنگی سبز میباشدالبته درب رادیاتور هم بی تاثیر نیست

moniri
21st December 2011, 15:38
با تشكر از همه دوستان
صحبت آقا حميد و امين خان كاملاً درست است و از روي جوش آوردن آب مي‌توان فهيمد كه فشنگي دو فيش خراب است يا تك فيش
ولي در بعضي از موارد اختلاف دماي دو فشنگي آنقدر نيست كه آب جوش بياورد همانطوري كه در پست اول توضيح دادم آمپر آب هم تا ته نمي‌چسباند و تا خط ماقبل آخر بالا مي‌رود كه در اين حالت رادياتور جوش نمي‌آورد
در اين مورد به اين نتيجه رسيدم كه از يك دماسنج استفاده كنم و امروز دماسنج را تهيه كردم و تست نمودم بدين صورت كه وقتي دما خيلي بالا نيست مثلاً در حدود 70 درجه در رادياتور را باز كردم و دماسنج را داخل آب قرار دادم و دماي آن را با دمايي كه در دياگ مشاهده مي‌شد مقايسه كردم كه دماسنج با اختلاف 2 تا 3 درجه سلامت فشنگي دو فيش خودرويي كه تست مي‌كردم را تاييد كرد
فكر مي‌كنم براي تشخيص اين مشكل روش خوبي باشد تا نظر اساتيد چه باشد

REZA KHODAEI
21st December 2011, 19:17
ولی دوست عزیز من هم از این ایراد زیاد داشتم هر چی تعویض کردم درس نشد ولی تقریبا همشون با در اوردن و تمیز کردی سوکت سیاه رنگی که کل برق انژکتورها و .... رو میده حل شد البته باید اخرش یک بست تسمه ای هم به اون سوکت ببندین تا محکم بشه
موفق باشین

sookhtegi
21st December 2011, 21:48
سلام همکار محترم
بهترین راه. علمی ترین راه .این است که از دماسنج دیجیتال( اکثر مولتی متر ها دارند ) استفاده کنی و چک کنی
من خودم از این روش استفاده میکنم
درب رادیاتور را باز می کنی و سیم دما سنج را داخل رادیاتور به سمت جنت اب بالا فرو میکنی( هر چه به موتور نزدیک تر باشد دقیق تر است) موتور را روشن کرده و گرم که شد می توانید دما چک کنید