PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : صفحه سیاه همراه پیغام دوخطی در لپ تاپ DELL

mohammadbist
26th December 2011, 22:48
سلام دوستان
چند روز پیش خانه یکی از آشنایان بودیم که لپ تاپش خراب شده بود، مشکلش این جوریه که میگم. بعد از آمدن صفحه ای که لوگوی DELL در آن بود یه صفحه سیاه میامد که در آن پیغام دو خطی زیر نمایش داده میشد و چیز دیگری نمی آمد و باید دکمه پاور رو میزدی تا لپ تاپ خاموش بشه. حتی وارد ستاپ هم نمیتوان شد و دکمه ی F2(اگر اشتباه نکنم) که برای بوت منو است هم کار نمیکند. بعد از زدن کلیدهایی که مربوط به بوت منو و ستاپ است، باز هم همین پیغام نمایش داده میشود.
(اسم لپتاپ همان طور که عرض کردم دل میباش ولی متاسفانه مدل آن را نمیدانم.)
خودش که علت خرابی رو این جور می گفت: باطری لپ تاپ خرابه و باید به همراه شارژر با لپ تاپ کار کنی. یه روز اشتباها بدون وصل کردن شارژر لپ تاپ رو روشن کردم و نور صفحه کم شد و درنهایت لپ تاپ بعد از 2 دقیقه خاموش شد و این مشکل رو پیدا کرد و دیگر ویندوز بالا نمی آید.
متن پیغام خطا:

Memory write/read failure at 31bd5514 , read bd50bd52 excepting bd52bd52 to resolve this issue , try to reseat the memory. Decreasing available memory

mer30
26th December 2011, 23:59
داداشی ایراد از رم پ تاپ هستش
تا سخت افزار با هم مچ نشه نمیتونی بری توی ستاپ مادربرد

mohammadbist
27th December 2011, 08:04
سلام به همگی

بنده رم لپ تاپ رو در آوردم و با الکل تمیز کردم و دوباره جا زدم، ولی تاثیری نداشت بازهمون پیغام رو می داد.

Meisam-Alishahi
28th December 2011, 21:28
سلام دوستان
چند روز پیش خانه یکی از آشنایان بودیم که لپ تاپش خراب شده بود، مشکلش این جوریه که میگم. بعد از آمدن صفحه ای که لوگوی DELL در آن بود یه صفحه سیاه میامد که در آن پیغام دو خطی زیر نمایش داده میشد و چیز دیگری نمی آمد و باید دکمه پاور رو میزدی تا لپ تاپ خاموش بشه. حتی وارد ستاپ هم نمیتوان شد و دکمه ی F2(اگر اشتباه نکنم) که برای بوت منو است هم کار نمیکند. بعد از زدن کلیدهایی که مربوط به بوت منو و ستاپ است، بازهم همین پیغام نمایش داده میشود.
(اسم لپتاپ همان طور که عرض کردم دل میباش ولی متاسفانه مدل آن را نمیدانم.)
خودش که علت خرابی رو این جور می گفت: باطری لپ تاپ خرابه و باید به همراه شارژر با لپ تاپ کار کنی. یه روز اشتباها بدون وصل کردن شارژر لپ تاپ رو روشن کردم و نور صفحه کم شد و درنهایت لپ تاپ بعد از 2 دقیقه خاموش شد و این مشکل رو پیدا کرد و دیگر ویندوز بالا نمی آید.
متن پیغام خطا:

Memory write/read failure at 31bd5514 , read bd50bd52 excepting bd52bd52 to resolve this issue , try to reseat the memory. Decreasing available memory

هوالعلیم

با سلام ، دوست عزیز این پیغام بدین معنی است که کاملا به RAM دسترسی ندارد ، معمولا وقتی که ماژول های RAM آسیب می بینند و قستمی از آن جهت استفاده مستقیم در دسترس CPU نباشد و عملیات خواندن و نوشتن در قسمت آسیب دیده ممکن نباشد این اشکال بوجود می آید.اگر دستگاه از دو RAM استفاده کرده RAM ها را یکی یکی بر روی لپ تاپ تست نمایید اگر همچنان پیغام رفع نشد از یک دستگاه سالم دیگر RAM آن را جهت تست بر روی دستگاه معیوب وصل نمایید و وضعیت تست را اعلام نمایید.

موفق باشید

mohammadbist
28th December 2011, 22:21
با سلام خدمت دوستان و آقای عالی شاهی
لپ تاپ رو امروز ظهر بردیم دادیم به یه کلینیک تعمیراتی، چون اصلا نتونستیم حریفش بشیم.
آقای عالی شاهی همان طور که شما فرمودید ایراد از رم بود، متاسفانه لپ تاپ فقط یک رم داشت، با جایگزین کردن رم دیگر مشکل حل شد. مبلغ 27000تومان هم هزینه اش شد.
با تشکر از آقای عالی شاهی و دوستانی که توجه نمودند.