PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : سوال در مورد مقاومت وخازن وترانزیستور

akbar_online
31st December 2011, 18:08
من اول بگم که تازه دارم مدار یاد میگرم البته یک سری مدار از روی نقشه هایی که هست طرحی کردم جواب گرفتم فقط یک سری سوالات ابتدایی دارم
1-چجوری باید بفهم که چه وقت باید از یک مقاومت و با چه مقداری را در یک قسمت از مدار باید قرار بدم و همچنین در مورد خازن و ترانزیستور
2- می خواستم در مورد ترانزیستور به صورت ساده وقابل فهم بدونم

M_Repair
31st December 2011, 23:11
من اول بگم که تازه دارم مدار یاد میگرم البته یک سری مدار از روی نقشه هایی که هست طرحی کردم جواب گرفتم فقط یک سری سوالات ابتدایی دارم
1-چجوری باید بفهم که چه وقت باید از یک مقاومت و با چه مقداری را در یک قسمت از مدار باید قرار بدم و همچنین در مورد خازن و ترانزیستور

باسلام

قبل از هرچیزی که میخواهید درست کنید اول باید نقشه اون قطعه ای که درست شه روداشته باشید ونیز اندازه ومقدار هرمقاومت هم درنقشه قید میشه.

ترانزیستور اختراع ساده ای است که در یک ناحیه ی سیلیکونی ساخته شده است که آن فقط میتواند به صورت الکترونیکی یک تبدیل بین خاموش و روشن انجام دهد.مطابق آیین و برنامه ترانزیستورها آنها سه پایانه با اسامی Gate و Source و Drain دارند.Source و Drain نوع دیگری از سیلیکون اساسی و Gate ماده به نام پلیسیلیکون است.پایین Gate لایه ی نازکی به نام ماده عایق برق که از دی اکسید سیلیکون ساخته شده وجود دارد وقتی که ولتاژی به ترانزیستور داده می شود Gate باز یا روشن می شود و جریان برق از Source به Drain جاری می شود وقتی که Gate بسته یا خاموش است هیچ جریان برقی وجود ندارد

hasanzsat
1st January 2012, 00:33
بادرود
دوست گرامی احتمالا از پاسخ مدیر محترم چیز زیادی دستگیرتان نشده. از شکل پرسش شما توصیه میکنم کتابهای الکترونیک به زبان ساده را مطالعه بفرمایید چون پاسخ به پرسشهای شما موضوع طولانی خواهد شد .حتما بعد از مدتی مطالعه شمابه تمامی پرسشهایتان پاسخ خواهید داد.
به امید پیروزی