PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : برای تقویت جرقه شمع چه باید کرد؟

محمد دهقان
7th January 2012, 12:04
سلام
برای تقویت جرقه شمع چه باید کرد؟
چه راههایی و جود دارد که با کمترین هزینه بهترین جرقه را گرفت ؟

hossein206
7th January 2012, 22:55
سلام
برای چه ماشینی؟ سنسور میل سوپاپ داره؟ چقدر میخواین هزینه کنید؟

محمد دهقان
8th January 2012, 16:31
سلام
برای چه ماشینی؟ سنسور میل سوپاپ داره؟ چقدر میخواین هزینه کنید؟

سلام
یک سئوال عمومیه دوست عزیز
شما تمامی راههایی رو که میشه این کار رو انجام داد توضیح بدید فرقی نداره برای چه ماشینی
راهها و ابزارهایی رو که برای این کار لازمه معرفی کنید

متشکرم

shidasp
8th January 2012, 19:28
سلام دماي موتور خيلي مهمه
فيلر دهانه شمع
جنس الكترود
طول واير
تمركز جرقه كه در شمعهاي سوزني در نظر گرفته شده
نسبت تراكم
افزايش تراكم هواي ورودي
اينارو ميدونستم
قدرت كوئل
اميدوارم بدرد شما بخوره

محمد دهقان
8th January 2012, 23:40
سلام
به غیر از تمامی مواردی که ذکر کردید میخواستم بدونم راه دیگه ای است برای تقویت جرقه یا نه ؟
مثلا" ما وقتی که میخوایم یک لامپ قوی تر تو کاسه چراغ بزاریم یک آفتامات یا رله سر راه برقش نصب میکنیم درسته ؟ حالا میخوام بدون وصیله ای است که این کار رو روی جرقه شمع انجام بده؟

hossein206
9th January 2012, 15:21
عرض کنم که کم هزینه ترین کار تهیه ی وایر با حد اقل مثاومته.
کار بعدی تهیه ی شمه هایی با رسانایی بالا و مقاومت کمه که نمونه ی موجودش در بازار میشه شمع های ایریدیوم.
مورد بعدی که تاثیرش از همه ی موارد بیشتره استفاده از سیستم جرقه زنی ام اس دی هست که در نسل های جدیدش امکان ادونس و ریتارد کردن جرقه هم برای نصب سیستم های نیترو و توربو وجود داره.
اما در ماشینی مثل 206 که سنسور میل سوپاپ نداره و موقعیت پیستون و میل سوپاپ رو از ولتاژ و کیفیت جرقه مشخص میکنه, هر گونه دستکاری در سیستم جرقه باعث بد روشت شدن و خراب شدن دور آرام میشه تا جایی که مجبور میشید دوباره همون کویل فابریکشو نصب کنید.
یه راه دیگه برای ماشینایی که مثل 206 و ال نود و... کویلشول سر شمع قرار نداره و وایر شمع دارن اینه که مثل ال نود به تعداد سیلندر ها کویل جداگانه براش تهیه کنید و خروجی کویل رو مستقیم سر شمع نصب کنید. این موضوع روی پراید تست شده و نتیجش کاملا محسوسه
و در مورد ام اس دی:
تشكيل شده از كويل آمپلي فاير و واير شمع، آمپلي فاير برق رو بعد از تقويت به كويل ميرسونه و كويل برق قويتري رو به بقيه سيستم ميرسونه
فرق اين سيستم با سيستم استاندار در اينه كه برق به وجود اومده در كويل بعد از نصب آمپلي فاير يا همون Igenation Control قويتر و منظم تر از سيستم استاندارد ميباشد،
به اين صورت كه در سيستم استاندار رو آرپي ام هاي پايين برق به صورت منظم وارد كويل ميشود و كويل استاندارد تا رنجهاي پايين تر از 3000 خوب جواب ميده ولي وقتي

دور موتور بالا رفت حالت خازني كويل از بين ميره و نميتونه دقيق برق رو در خودش ذخيره كنه و كار كرد اون نامنظم ميشه و قدرت اصلي خودش رو از دست ميده

مسئله دوم قدرت جريان خروجي از كويله كه با نصب MSD قدرت جريان خروجي بسته به كلاس خودش بيشتر ميشه،MSD كلاسهاي مختلفي داره:

كلاس 5 :سطح شهري
كلاس 6 :درون شهري تقويت شده
كلاس 7 :درگ

به عنوان مثال كويل ماشين هشت سیلندری در حالت استاندارد 90 ميلي ژول نيروي الكتريكي توليد ميكرد و اين 90 ميلي ژول تقسيم بر 8 ميشد يعني روي هر شمعي 11.25 ميلي ژول نيرو در 30000 هزار ولت برق اما پس از نصب اين سيستم (سري 6 ) قدرت توليدي توسط كويل به 840 تا 920 ميلي ژول يعني روي هر شمع بين 105 تا 115 ميلي ژول نيرو در 45000 ولت برق

محمد دهقان
9th January 2012, 19:41
سلام
با تشکر از hossein206 برای توضیحات خوب وکاملشون
ممکنه بفرمائید این MSD و از کجا میشه تهیه کرد ؟ چند قیمته ؟

hossein206
10th January 2012, 01:13
انجام وظیفه بود کاری نکردم. چون دنبالش نبودم قیمتشو نمیدونم اما دوستی دارم که روی پراید با موتور بی پی نصب کرده. در اولین فرصت ازش میپرسم و نتیجه رو همینجا میگم.

hossein206
12th January 2012, 22:15
ببخشید دیر شد.
این دوستم تا چند هفته ی دیگه ایران نیست .اما با چند تا واسطه یه شماره تلفن پیدا کردم که هم قیمتشو میدونه و هم میتونه براتون تهیه کنه.
اگه مایل بودید براتون پی ام کنم.

محمد دهقان
16th January 2012, 12:08
ببخشید دیر شد.
این دوستم تا چند هفته ی دیگه ایران نیست .اما با چند تا واسطه یه شماره تلفن پیدا کردم که هم قیمتشو میدونه و هم میتونه براتون تهیه کنه.
اگه مایل بودید براتون پی ام کنم.

سلام
با تشکر از زحمات شما اگه ممکنه قیمت رو اینجا اعلام کنید و شماره تماس ها رو پیغام خصوصی کنید

متشکرم

hossein206
16th January 2012, 12:27
جانب دهقان عزیز قیمت رو نمیدونم. بخاطر نرخ ارز و... بهتره تلفنی از خودشون سوال کنید.
شماره رو براتون پی ام میکنم.

sajadnasirpor
28th January 2012, 12:15
سلام دوست عزیز میشه یه عکس از این smdبزاری و بگی چطوری نصب میشه در ضمن اینو برای ماشین هایی که گاز سوز شدن و جرقه بیشتری نصبت به بنزین لازم دارن میشه نصب کرد و ماشین که پس میزنه مشکلش رو حل کرد با تشکر

محمد دهقان
30th January 2012, 10:19
سلام دوست عزیز میشه یه عکس از این smdبزاری و بگی چطوری نصب میشه در ضمن اینو برای ماشین هایی که گاز سوز شدن و جرقه بیشتری نصبت به بنزین لازم دارن میشه نصب کرد و ماشین که پس میزنه مشکلش رو حل کرد با تشکر

سلام
کار این قطعه تقویت جرقه ماشین است پس محل نصب آن باید مثل کوئل باشد و یا حتی جای کوئل رو بگیره

sajadnasirpor
30th January 2012, 10:58
سلام آقای دهقان شما از اینا نصب کردین نتیجه چطور بود در ضمن عکسی از این قطعه داری بزاری با تشکر

محمد دهقان
30th January 2012, 18:59
سلام آقای دهقان شما از اینا نصب کردین نتیجه چطور بود در ضمن عکسی از این قطعه داری بزاری با تشکر

سلام
نه دوست عزیز نصب نکردم اما خودم هم پی گیرش هستم که بگیرم

sajadnasirpor
23rd May 2012, 10:14
سلام
نه دوست عزیز نصب نکردم اما خودم هم پی گیرش هستم که بگیرم

سلام خدمت دوست عزیز آقای دهقان در مورد این تقویت جرقه شمع تست کردین جواب داده اگه جواب داده بگین با تشکر

hossein206
19th April 2013, 19:41
این مورد رو روی موتور هایی که سنسور میل سوپاپ ندارن تست نکنید